Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Comodo Internet Security


Guest

Recommended Posts

Arkangyal1528464506

Szevasztok megint!

 

Én magyarítom a tűzfalat és a bétázásoknál is közreműködök.

Pár srác még mindig képes volt kékhalált produkálni a számítógépén - nem sikerült beazonosítani az okot -, ezért volt szükséges elhalasztani a kiadást. A legutolsó bejelentett időpont 18-a, én január közepét tartottam reálisnak, így szerintem ez most már ki is fog jönni. A legutolsó verzió a 2.4.14.157 RC4, egyelőre csak angol nyelven, de RC3 magyarítás használható rajta: viszont nincs tesztelve, hogy ez mennyire jó így :).

 

Kérdezték már máshol, így amit biztosan tudok:

Hozzáadva:

- Kevesebb probléma :)

- OLE cuccok jobb kezelése.

- Kb. 20000 ismert alkalmazás (kb. duplája a mostaninak)

- Tálcaanimáció (ha van átvitel, akkor animált /nekem mondjuk nem tetszett :P/).

- Normálisabb - hm, meg valósabb ;) - bájt átvitel megjelenítés.

- Nem kell weboldalon adatokat kitölteni (!), mert automatán generál majd valamit aktiváláshoz. Holmi OEM telepítő valószínűleg külön kérhető (1000 db alatt ez nem érdekli őket, a fórumban Melih-t kell keresni).

- Védelem a szimulált - windows üzenetes - egér klikkek ellen.

- Saját fájlok digitális aláírás ellenőrzése.

- Néhány jogkör probléma orvoslása.

 

Eltávolítva:

- Az alkalmazás listánál a progit nem lehet majd bezárni Close gombbal (későbbi verziónál visszajöhet).

- Ha csak figyel egy port, az nem lesz mutatva (későbbi verziónál visszajöhet).

- Nem TCP/UDP alkalmazás ablakok eltávolítása a következő kiadásig.

 

Meg számomra ismeretlen javítások és fejlesztések, de a következő verzió igazán nagy előnye a sok nyelvben fog rejleni. Sajnos a súgó nem biztos, hogy rögtön érkezni fog a telepítővel :(.

Link to comment
Share on other sites

gabor82

Ezt a tűzfalat azért kapták így fel mert egy teszt kihozta győztesnek? Akkor nézzétek meg ezt a két szintén 2007-es tesztet hol van rajta a Comodo.

 

http://personal-firewall-software-review.toptenreviews.com/

http://www.firewallleaktester.com/tests.php

 

Utobbinál alul view result gombra kattintva láthatóak az eredmények (állítólag ez a leghitelesebb).

Link to comment
Share on other sites

riegel

Sajna nekem ez nem mond semmit mert tök analfabéta vagyok az angolhoz. De például nem láttam a Keriót sem a vizsgáltak listáján, pedig az állítólag többszörös díjnyertes és egy eléggé megbízható tűzfal. Vagy talán mégsem?!

Link to comment
Share on other sites

gabor82

A második teszt a hitelesebb. Ott láthatod a Keriót is.

Link to comment
Share on other sites

riegel

Hali gabor82 !

Köszi a tájékoztatást, elolvastam a tesztet és hát amennyit én megértettem belőle a szinte semmi angol tudásommal, az elég volt arra, hogy a tervezett tűzfalam választásában még jobban megerősítsen. Majd egy barátom átjön a hétvégén és lefordítja nekem végig az egész teszt szövegét. Még egyszer köszi a segítséget. Azért nem írom ide, hogy melyik tűzfalat fogom feltelepíteni, mert nem lenne tisztességes egy másikról beszélni ezen az oldalon.

Üdv ®

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506

A http://www.firewallleaktester.com/tests.php oldalon látható tűzfal teszt egy sokkal korábbi, 1.1.005 verzió tesztjét mutatja, ami valóban béna volt. Viszont ha valaki veszi a nem-angol nyelvű tudását, akkor legalább a dátumot megnézi az oldalon: "Highest Settings (last update : March 11 2006)". Tehát egy teljesen korábbi verziójú tűzfal eredményei majdnem egy teljes évvel korábban.

 

Az utóbbi ismert teszt viszont a 2.3-as verzióval minden más tűzfalat a comodo mögött mutat, viszont éles versenyben volt egy Jetico verzióval. Tessék, EZ NEM OLYAN RÉGI TESZT: tűzfal tesztek. Az oldal alján nyomon követhetőek az oldal frissítései.

 

Sajnos az új tűzfal verzió nem jelent még meg, értesülésem szerint egyszerűen nem volt idejük az utolsó bugok kijavítására. Ha tudok valami érdemlegeset, írok. Készenlétkor elvileg a 2.3-as verzióból is lehet frissíteni (eltávolítás és újraindítás mindenképpen fog kelleni).

 

Arki

Link to comment
Share on other sites

riegel

Hali Arkangyaal !

Az előző - javasolt - tűzfaltesztnél láttam a dátumot és ezért kicsit kétkedve is fogadtam de azért a hétvégén a barátommal nekiülünk és lefordíttatom azt is és ezt is amit Te most ajánlottál. Köszi a segítséget és nagyon várom már az új magyar nyelvű Comodót, mert mindenképpen ki szeretném próbálni a véglegesen feltelepítendő tűzfalam előtt. Szeretném végre hosszú időre megoldani ezt a tűzfal kérdést, és nem úgy, mint ahogy most működik a dolog, hogy havonta telepítgetek mindig egy újat vagy pedig ugyanazt mégegyszer. Ez nem jön be nálam, mert már kezd uncsi lenni a dolog. Még egyszer köszi és majd írjatok, ha már megvan az új magyar Comodo.

Link to comment
Share on other sites

gabor82

Viszont az első teszt amit linkeltem 2007-es és ott nincs sehol a Comodo. Én egyedül a firewallleaktesterben bízom. A másik kettő csak reklám sokak szerint.

Link to comment
Share on other sites

riegel

Hali gabor82 !

Jogos a reklamációd és éppen ezért kérdeztem én is rá arra, hogy nem látom például a híres és állítólag többszörös díjnyertes Keriót a tesztelt tűzfalak között .

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506

Hali!

 

A 2.4.16.174 ANGOL NYELVŰ tűzfal innen egyszerűen leszedhető már (ua. mint a 2.3-as link, de ez már az új verzió): 2.4.16.174 angol teljes verzió letöltés (8 MB).

 

A magyarításra a túlterhelés miatt várni kell, szerintem holnap vagy a késő esti órákban érdemes próbálkozni. Közre fogom adni itt is a linket, amennyiben már én is ismerem.

 

Köszi a türelmet a készítők nevében is, használjátok majd egészséggel.

 

Arki

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506

Hali!

 

Már letölthetõ a teljes verzió (minimális angollal a telepítõben) és akiknek már megvan a 2.4, azoknak külön az addon is elérhetõ: comodo letöltés oldal. Sok szerencsét hozzá. Ha valami nem menne hálózatosan, elõször mindig nézzétek meg a naplót, az segíthet az új szabályok létrehozásában.

 

Arki

Link to comment
Share on other sites

Thermal

Sziasztok! Már elérhető a magyar is, a Comodo oldalról a Download Now-ra kattintva a Hungariant kiválasztva. :)

 

(Egy kicsit lemaradtam... :))

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Mitõl ilyen velõtrázóan lassú a letöltés? Úgy kb. 0,1 % / másodperc. Mindenki most tölti?

Link to comment
Share on other sites

riegel

Én még nem kezdtem el a letöltést majd csak holnap fogom .

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Én befejezni fogom holnap...

Link to comment
Share on other sites

MERNOK

Nálam is lassú volt a letöltés. Feltelepítettem. Nagyon jól működik. Most a NOD32-vel együtt használom. Feltehető-e az AVAST mellé?

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Végre lejött, felment, tetszik. Az Avasttal remekül bírják egymást, úgy tűnik.

Link to comment
Share on other sites

Thermal

Én is felraktam, kipróbálásból. A NOD mellett simán elvan. :)

Link to comment
Share on other sites

brekecske

Sziasztok

Én is kiprobáltam a Comodo tûzfalat, eddig az Agnitum Outpost Firewall 4. hunt használtam. Csak azt nem értem hogyon lehet az hogy mind a kettö tûzfal egyformán szerepelt a Pc Flank tûzfal teszten Pl: Quick test, Stealth test, Browser test, Trojan test, Advenced port scenner, Exploits test - tök ugyanazt az erdményt érték el. Ami a Comodo mellett szól esetleg az, hogy nem lassítja annyira a netet mint az Agnitum, legalábbis részemrõl. Amúgy meg mindenki döntse el, kinek mi a jó. :-)

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

riegel

Sziasztok!

Van már tapasztalat a magyarosított Comodoval kapcsolatban? Hogy bírja az Avast!-ot? Csak majd azt sajnálom, hogy le kell törölnöm az Outpostot, amikor végre sikerült igen jól beállítanom, olyannyira, hogy az eddigi órákénti 10-15 támadásblokkolásból alig lett 1-2 óránként. Na de sebaj, ha ez a Comodo ilyen jó, akkor megéri a váltást és majd érzékeny búcsú veszek az eddigi Outpost tűzfalamtól.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Hétvégén töltöttem le a legfrissebb verziót, ami már magyarul is tud. Amit láttam belõle az jónak tûnt. :)

Link to comment
Share on other sites

zvaragabor

Nekem bejön nagyon. Gyorsabban tölt be, és kapcsol ki a rendszer, mint amikor Zone Alarm volt fennt, és egyáltalán nem nehéz kezelni. Nekem talán még az Outpostnál is jobban tetszik. (Azt is használtam sokáig.)

Link to comment
Share on other sites

riegel

Sziasztok!

Csak egyet írjatok még meg légyszi. Nálam mint írtam már, még az Outpost van telepítve. Csinált már valaki aki felrakta ezt a magyar változatú Comodo 2.4-et a Wigwammal vagy a Biztonságportállal egy tűzfaltesztet rajta? Ha igen akkor mi a végeredmény? Csak azért az egyért fogom sajnálni az Outpostot mert végre sikerült úgy beállítanom, hogy az összes portom Zárt és Láthatatlan a teszt szerint. Egy barátom rám küldött valami spec tűzfaltesztet és minden portom zárt és láthatatlan Ő szerinte is. Lehet, hogy bugyuta ez a kérdés de érdekelne a válaszotok mielőtt végleg megválok az eddigi tűzfalamtól és felrakom véglegesnek a Comodot.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

zvaragabor

Mind a 2 tűzfaltesztet pont nemrég próbáltam ki, és egy port sem volt nyitott. Wigwamnál ráadásul mind láthatatlan volt, nem csak zárt.

Link to comment
Share on other sites

gabor82

Wigwamnál ha kipróbálod a sima sp2-es tûzfalnál is láthatatlan minden port.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...