Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Retro


zsoltchelsea

Recommended Posts

zsoltchelsea

Na, ide gyûjtsük azokat a dolgokat, amelyek az elmúlt évtizedekben megkönnyítették a dolgunkat. Legalábbis elvileg. Ide jöhet a ragasztótól a zacskóstejtartóig minden, kivéve a számítástechnikai dolgokat, mert olyan topic már van.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Amennyire réginek lehet tekinteni a festményeket, és a matyó csipkés terítõt a nyomtatómon. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Én igen. Például néha Traubisoda-t iszok, régebbi rádióm van, amit befõzõgumival oda kell illesszteni egy zsebteleppel.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A pipám öregebb mint én. Két éve karácsonyra kaptam nejemtõl egy szépet, de nyáron már kilukadt és visszatértrm a régihez (Még apám használta a fronton, csak szárat kellet cserélni). A karórám a hetvenes évek elejérõl származik Rakéta márka. Orásnál még nem volt és pontosnak mondható, havi 2-3 másodper sietés. Megvan még a Púpos diavetítõm is, nyolc évesen kaptam, csak a filmek mentek tönkre.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Próbálom mindenbõl a legmodernebbet használni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Nekem is úgy általában mai cuccaim vannak, bár mindíg egy szinttel visszább vagyok, mint mások. De a videómagnóm az elég "óckúl". :D

Link to comment
Share on other sites

Adani

Az nekem is, de az még mindig mûködik. 14-16 éves AKAI videó, semi baja, nehezebb is, mint az újabb, abból még nem spóroltak ki semmit. Sõt láttam már nagyon régi talán. 1982-es évjáratú videót, az nagyon ott van, nem beletolni kell a kazettát, hanem mint a régi BRG magnókba, a fedelet felhajtani és úgy beletenni.

 

Mostanában már inkább a modernebb dolgokat használom, de van pár régebbi, ami még gond nélkül mûködik.

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Nekünk egy 80-as évekbeli, osztrák, Gebe típusú rádiónk van, egész jó állapotban...

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Apukámnak van egy Panasonic rádiója, kék mûanyag, kerek, de félbe lehet hajtani, egyik felében van a hangoló tekerõ, csak középhullámot tud. Gyártották még sárga színben is. Akkor vette, amikor születtem 1969-ben. Azóta csak az elemeket(2db AA) kell cserélni.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Egyébként ezzel a retroval mindig úgy vagyok, hogy ameddig tehetem, addig nem foglalkozom vele, beszerzem a legújabb dolgokat. De egyszer lehet, hogy úgy hozza a sors, akkor retrozni kényszerülök. Bár ahhoz képest épp most vagyok ebben a fázisban... :pislog:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Kényszerbõl nem lehet retrozni. :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Dehogynem! Ha már nincs lehetõség a fejlesztésre, a jelenlegi cuccokat kényszerülök megtartani és hosszú évek múlva is azokat használni. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

32 éves autó retronak számít?

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Old-timer :D8) . Amúgy azt mondom, hogy régi cuccokból részeket vagy egészben felhasználni jó dolog. Ez nem csak a számítástechnikára vonatkozik.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi
Dehogynem! Ha már nincs lehetõség a fejlesztésre, a jelenlegi cuccokat kényszerülök megtartani és hosszú évek múlva is azokat használni. ;)

 

Ciao.

Nekem Faterom még mindig a régi jo SOKOL rádiót hallgatja minden nap, és közben már volt vagy 5 másik rádiója is. Nem kényszerbõl hallgatja ezt, csak már nagyon megszokta. A retro dolgok nem mindig kényszerbõl vannak. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Jaja, sokszor megszokásból jönnek elõ.

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Volt szerencsém látni a Philips legelsõ, mûködõ CD-olvasóját. Pontosabban annak fejegységét. 80dekásra sikerült szegény, és soha nem építették be. Talán érthetõ. :)

Link to comment
Share on other sites

warynski

Nekünk van egy úgynevezett "kotyogó" kávéfõzõnk, amit bár még elvétve lehet kapni, de mégiscsak a 70-es évek terméke. Ráadásul a feleségem ragaszkodik hozzá, nem hajlandó egy normális kávéfõzõt venni. Továbbá, nem régen szabadultam meg a megbízható NDK "Party Grill" grillsütõtõl, amivel remek melegszendvicseket lehetett készíteni. Most már se grillsütõ, se kivehetõ ajtós turmixgép, se NDK, hová jut ez a világ? :)

 

@ TheSaurus

 

Ha nem vagyok indiszkrét, milyen gyártmányú az a 32 éves autó? (Szeretem a régi autókat, egy idõben volt nekem is egy 15 éves Mercim.)

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Romániában még kapható a továbbfejlesztett változata. Nekünk is van még egy olyan. Amúgy mi egy 23 éves Mercivel járunk.

Link to comment
Share on other sites

DJGABI
Tetszett. Olyan jó - még csak hülyeségbõl is ilyesmit megnézni. Wartburg nincs? :lol:

 

De, készült egy rajongói Waresz-teszt. Irtó jóra sikerült. Mindjárt megkeresem.

 

Na, meg is van.

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Nagyon állat! Főleg a 3in1 guminő!

Link to comment
Share on other sites

DJGABI
:igen::lol:
Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

A szemkárosodás is nagyon ott van.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...