Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kártyaolvasók


gereboy

Recommended Posts

gereboy

Halihó! Elképzelhetõ, hogy nem voltam elég szemfüles és van már hasonló téma máshol, akkor ezért elnézést kérek utólag is! Minden esetre a téma nyitásának számomra az az apropója, hogy szeretném kérdezni, van -e valakinek valami tapasztalata már az MSI StarReader 52in1 nevû kártyaolvasójával kapcsolatban! Most szeretnék egy ilyet vásárolni és szeretném kérdezni, hogy pl. az XP-vel való kompatibilitása jó -e illetve mi a tapasztalatotok vele!

Link to comment
Share on other sites

Athos

Az XP a kártyaolvasókat alapból felismeri. Ha jól sejtem ez az a típus, amely SIM kártyát is tud kezelni. Ehhez valószínûleg külön szoftver kell, de azt biztos mellékelik.

 

--- Szerkesztve ---

Megnéztem az MSI oldalán (MSI StarReader).

Windows XP/2000(SP4) operációs rendszerhez nem kell driver. Mellékelnek hozzá egy SIM kártya szerkesztõ programot.

Driver és progam elérhetõség: Driver, SIM Editor

Edited by Athos
Link to comment
Share on other sites

gereboy
Halihó! Elképzelhetõ, hogy nem voltam elég szemfüles és van már hasonló téma máshol, akkor ezért elnézést kérek utólag is! Minden esetre a téma nyitásának számomra az az apropója, hogy szeretném kérdezni, van -e valakinek valami tapasztalata már az MSI StarReader 52in1 nevû kártyaolvasójával kapcsolatban! Most szeretnék egy ilyet vásárolni és szeretném kérdezni, hogy pl. az XP-vel való kompatibilitása jó -e illetve mi a tapasztalatotok vele!

 

Szerintem is felismeri.... csak az edigital honlapján olvastam róla egy véleményt " Angol Win2000 alatt megy, de magyar XP alatt használhatatlan. "

amit õszintén szólva nem tudok értelmezni, de kicsit elbizonytalanított... Bár nem tudom, mi lehet egy usb-s kártyaolvasón használhatatlan xp alatt! Ezért is tettem fel a kérdést, hátha van valaki, aki használ már ilyet!

 

U.i.:Valóban ez az amelyik SIM-kártyát is olvas és valóban adnak hozzá CD-t is :)

 

Üdv:Gere

 

Bocsi, rosszat idéztem..mert téged akartalak.... nem magamat:)

Link to comment
Share on other sites

Athos

Megelőztél. Szerkesztettem a hozzászólásomat és beraktam pár linket. Mindegy, hogy magadat vagy engem szerettél volna idézni egyiket sem kellett volna. ;) Közvetlenül előttünk lévő hozzászólást teljes egészében nem szabad beidézni. Mivel új vagy itt, ezért olvasd el a Fórumszabályzatot.

 

Problémára visszatérve: azt én is nehezen tudom elképzelni, hogy magyar Windowszal gond lenne. Bár elképzelhető, de akkor is inkább csak a SIM kártya kezeléssel. Ott lehet bekavar a magyar karakterkészlet. Viszont azt meg lehet változtatni. Nem tudom milyen csomagolásban adják, de gondolom jól leheggesztették ezért sajnos nem hiszem, hogy lehet úgy vásárolni, ha nem megy, visszaveszik. :(

Link to comment
Share on other sites

gereboy

Köszike, meggyõztél :)

Link to comment
Share on other sites

Athos

Milyen értelemben? :) Amúgy én is ezt néztem ki kb. 1 hónappal ezelõtt. Lehet most már meg is veszem valamikor. :D

Link to comment
Share on other sites

gereboy

Olyan értelemben, hogy már meg is vettem! Nekem nagyon bejön... igényes kialakítás, kis méret... egybõl felismerte az XP, ahogy kell... egyenlõre még csak egy féle kártyával próbáltam, de nem hiszem, hogy gond lenne! A SIM Kártya olvasó funkciót még nem teszteltem, ahhoz adnak egy MiniCd-t.

Összegezve egyenlõre csak ajánlani tudom!:)

Link to comment
Share on other sites

Athos

Örülök, hogy tetszik. :) A kialakítása kép alapján is bejött nekem eddig. Főleg az, hogy az USB csatlakozót a házba lehet hajtani. Végül hol vetted és mennyiért?

Link to comment
Share on other sites

gereboy

Extrem Digital Ha pesti vagy, akkor amennyire én láttam, ott a legolcsóbb 3990.- ÁFÁ-val!

Mindegyik üzletükben van raktáron...legalábbis tegnap mikor felhívtam õket, akkor még volt!

 

Üdv

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
gerzsonok

Én tegnap vettem egy ilyen kártyaolvasót, és máris elégedetlen vagyok.

 

A SIM kártya kezeléséhez adott programon kívül más programmal nem tudtam a SIM kártyát kezelni.

Driver nem települ hozzá, vagyis az XP nem lát semmilyen smart card eszközt. (A mellékelt programba bele van ágyazva a hardver kezelése, nem pedig külsõ driveren keresztül kezeli.)

Sem az MSI oldalain, sem máshol nem találtam (eddig) valamilyen generic drivert.

Így kénytelen vagyok a mellékelt (szegényes) programra hagyatkozni. Pedig lenne ennél sokkal jobb és gazdagabb funkcionalitású. (Pl. Simedit! 4)

 

Szerettem volna egy SD-HC kártya tartalmát lemásolni, de az eszköz "megbolondul", vagyis gyakorlatilag nem kezeli. (Elõször azt hittem, HS-SD, ezért szó nélkül bedugtam.) Konkrétan egy Panasonic 4 GB SDHC class2 kártyáról van szó. Nem romlott el semmi, viszont nem is kezeli.

 

Már bánom, hogy megvettem, fõleg a SD-HC problémám miatt, úgyhogy máris eladó sorba került...

 

Link to comment
Share on other sites

gereboy

Én is megvettem már azóta... eddig még csak 1 gigás kártyával teszteltem de azzal semmi gondom nem volt...

a Sim kártya olvasója valóban elég primitív, de azzal bõvebben nem volt még idõm foglalkozni...szóval egyenlõre nekem nem voltak és nincsenek rossz tapasztalataim...persze ettõl még lehet, hogy ami késik, nem múlik... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

gerzsonok

Persze, "amúgy" jó kis olvasó lehet, csak nekem már volt egy Vivanco 23in1 olvasóm.

Most mit tegyek? Adjam el azt, vagy ezt? Jó, hogy ez alapból többet tud...

Ha legalább lenne egy normális smart card driver hozzá, ki lennék békülve.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pet

Nekem is csalódás ez az olvasó,

nem kezeli a Sony Memorystick Duo kártyámat, de érdekes módon a Sony Memorystick PRO Duo -t igen!

Van egy régi olvasóm USB2 6in1 ami már 3,5éves. Vettem egy SonyEricsson K750i telót hozzá adtak egy 64MB-os MS DUO karit ami eredeti Sony.

Ezt a karit a hozzá adott adaper segitségével olvasta a régi olvasóm örültem is mint az állat.

A mult héten vettem egy 1GB-os karit ami szintén eredeti Sony(hologramos matricás) de ez MS Pro DUO.(High Speed)

A telefon kezeli is, de a régi olvasóm már nem.

Ezért vettem meg az MSI cuccot amibe adapter nélkül lehet berakni a DUO kártyákat, megy is benne szépen az 1GB-os kari de gondoltam megnézem mennyivel gyorsabb ez az uj kártya mint a régi 64MB-os ugye ami sima nem High speed-es.

Ekkor ért a meglepetés nem olvassa a kártyát!!!

Ha bedugom csak gondolkozik,gondolkozik és meghülyül az olvasó ki kell húzni az USB-böl, hogy észhez térjen. Teljesen ugyanúgy viselkedik mint a régi olvasó az uj kártyával.

Félreértés ne essék a kártyát jól dugtam be, próbáltam adapterrel is akkor máshová kell dugni. A két kártya méretileg egyforma és ugyanabba a nyilásba is kell dugni.(Duo, pro Duo)

 

Most vehetek egy másik olvasót ami mindkét kártyát kezeli...

 

Amugy tesztelgettem az olvasót több kártyám van, nem volt nagy különbség, csak az MMC kártyát illetöleg.

A régi 3,5 éves olvasóm 20%-al gyorsabban kezelte az MMC kártyámat mint ez az MSI csoda.

 

Ja a felsö középsö nyilás milyen kártyához van, mert még a manual sem emliti.

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Peredi Zoltán

@gereboy, @Athos (és másoknak is):

Sok minden nem megy a magyar XP-vel. Például a Cruzer U3 rendszerû pendrive-ok se.

Link to comment
Share on other sites

izsakig

hali!

az, hogy a nagy (2-4 gigás) kártyákat nem olvassa, az nem lehet, hogy azért mert csak a kisebbekre van tervezve?

SIM kártyával mit lehet teni vele, miket hogyan lehet szerkeszteni??

Link to comment
Share on other sites

pet

Az én esetem szerintem felháborító, mert a dobozon rajta van, hogy tudja a MSDuót és mégsem tudja olvasni a 64MB-os Duómat.

A másik:

Nincs ráirva, hogy X fajta kártyát ismer de csak Y méretig, csak a kártya fajták vannak felsorolva.

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest
@gereboy, @Athos (és másoknak is):

Sok minden nem megy a magyar XP-vel. Például a Cruzer U3 rendszerû pendrive-ok se.

Ugyan régen volt, de nekem mûködik magyar XP-vel a Sandisk Cruzer 4 GB-s U3-as pendriveom!

 

Viszont az én kérdésem, hogy laptopba, PCI Express Card foglalatba létezik kártyaolvasó?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
f22

Sziasztok!

 

Olyan gondom van, hogy a SanDisk Ultra II SD kártyámról (10MB/s olvasás, 9MB/s írás) az USB 2.0-ás kártyaolvasómmal ~3700 kbytes/s-sel tudok másolni (Total Commander). Hol rossz a számolásom? 3700/8=462,5 kB/s, azaz <0,5MB/s.

Az USB port sokkal többet tud, ezt pendrive-okkal már leteszteltem.

Mi lehet a gond? A kártyaolvasó?

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

f22

Na ezt benéztem, most látom. A ~3700 kbytes/s az ~3,7 MB/s. De ez még mindig nem 10 MB/s, tehát mindig nem értem, mi lehet a gond. Talán a kártyaolvasó?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Lehet a kártyaolvasó. De az is, hogy ez mind névleges teljesítmény, egyáltalán nem biztos, hogy hozni tudják.

Link to comment
Share on other sites

f22

Ma vette, egy Kingmax 4GB-os micro SD kártyát adapterrel. A fényképezõmben rendesen mûködik az adapterrel, de a kártyaolvasóba berakva (az adapterrel) nem látja az olvasó. Pontosabban normálisan átvált a berakáskor az olvasó zöld fénye narancsra, de a Total Commanderben nem tudom megnyitni.

 

Szerintetek ez az olvasó hibája?

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Olvasó lesz.

Link to comment
Share on other sites

f22

Megpróbáltam a Sajátgépben is. Ott azt írta ki, hogy a kártya nincs megformázva, megformáza. A Total Commanderben nem ír ki ilyent. Pénteken, mikor nem ismerte fel, akkor a fényképezõvel megformattáltam, úgyhogy ez nem igaz. Mit akarna még formattálni? Megpróbáljam a Sajátgép ajánlatával? Ettõl azért tartok, mert az egyik barátom nem tudom mivel (gondolom Sajátgéppel) megformattálta és nem is tudta többet használni a kártyáját. Másikat odaadta a munkahelyén az informatikusnak, az azóta is mûködik.

 

De a másik kártyáimmal nem csinál(t) ilyent.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ne formázd a Windows-al. Tényleg el tudja szúrni.

Link to comment
Share on other sites

f22

Sikerült megtudnom, hogy a kártyaolvasó a hibás, pontosabban csak 2GB-ig tudja kezelni a kártyákat, az SDHC-ket már nem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...