Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Weblap


Mazsola2

Recommended Posts

KGigi

Felteszem, ugyanúgy az openssl parancsot kell használni, csak a -new kapcsoló nélkül. Lásd Pjotr linkje. man openssl :P

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
arpsoft

"Régen" volt egy olyan szabály, hogy a weboldalaknak JS nélkül is mûködniük kell. Szerintetek mennyire él ez még?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Abszolút. Sajnos. Jelszavaink valának graceful degradation és nem jut eszembe a másik progressive enhancement.

 

Illetve nyilván attól függ, hogy kinek csinálsz weboldalt. Ha JS nélkül mész a JátékNetre, kapsz az arcodba egy figyelmeztetést, bizonyos funkciók nem fognak működni (amit az Ajax tölt be), de vásárolni tudsz (azt hiszem :P). Ha olyan weboldalt kellene csinálnom, amit elsősorban nem anyukák, hanem üzleti szférából jövő emberek néznének, ahol a céges policy tiltja a JS-t, akkor lehet, hogy jobban nekifeszülnék a problémának.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Abszolút egyetértek az elõttem szólóval. 8) Különbözõ felmérések szerint a felhasználók 3-5%-ánál kikapcsolt vagy eleve nem mûködik a JS. Azon kívül erõsen kérdéses az is, hogy milyen gépekre kell koncentrálni, mert pl. telefonokon eléggé másként mûködnek a JS-sel felvértezett oldalak.

 

Az alap funkcionalitásnak illik mennie JS nélkül is, de persze lehetnek olyan kiegészítések, amelyeknél alapfeltétel lehet a bekapcsolt JS. Nálunk pl. érdekes lenne interaktív grafikonokat vagy térképeket üzemeltetni JS nélkül. :hááát: De az adatok és a táblák megjelennek anélkül is.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Egyébként újra akarom írni a JN-t HTML5 alapon (már most is azon van, de ezúttal kicsit bátrabban), és terv szerint erre is jobban oda szeretnék figyelni.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A WebServeremen létrehoztam egy SSL tanúsítványt, de az csak localhoston elfogadott, kifele a neten már nem jó, mivel saját magam írtam alá. :P Az járható út, hogy felrakok az itthoni gépre egy WinServert - akár virtuális gépen - amin aláírom a tanúsítványt (ügyelve arra, hogy más domain legyen), és ezt az aláírt példányt beadom az éles servernek? Azt ellenõrzi valahol, valami, hogy ki írta alá, azon kívül, hogy ez az aláírás saját vagy sem?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem megy. Csak hitelesített aláíró által hitelesített tanúsítványra nem jön hibaüzi.

Fizessssééééé...

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Igazándiból nincsen rá szükségem, csak kérdeztem, hogy tisztába legyek vele.

A hitelesített aláíró pontosan mit jelent? Hogy õ is rendelkezik megfelelõ SSL tanúsítvánnyal, vagy több is kell? Ha elég az SSL tanúsítvány, akkor elvileg ingyen is megoldható. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin
kifele a neten már nem jó, mivel saját magam írtam alá

Ez nagy tárhelyszolgáltatókat sem szokott visszatartani attól, hogy alkalmazzák a módszert. Például phpmyadmin hozzáférés szinte mindenhol így van megoldva.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
jagdtigger

Üdv.

 

PHPBB-re tudtok ajánlani jobb chapta-t mint a rechapta? Most az van beállítva de átjutnak rajta... :S

Link to comment
Share on other sites

kléni

Annál jobbat szerintem nem fogsz találni, ezért is ennyire elterjedt. Arra is gondolj, lehet, emberek regisztrálják be a felhasználókat, akkor pedig nem mégy egyikkel se semmire.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Tuti hogy nem emberek... Mert ha tudnának olvasni a 2. "védelmen" is átmennének. Az új felhasználók csoportba kerül mindenki először. Ezt kell átállítaniuk felhasználóra(ez a szabályzat végén le van írva). Faék egyszerű megoldás de ez ment meg a rengeteg szemét kitakarításától :D . Csak az meg gáz hogy aktivítás nulla a "létszám" meg csak egyre nő a botok miatt.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Hát a 0-ról megíráshoz(enyhén szólva) kissé kevés a tudásom... :upsz: Remélem előbb utóbb írnak phpbb-hez egy jót és addig kibírja a faékem :D .

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nem kell 0-ról megírni. A működő minta kód ott van a linken, csak ki kell cserélni a recaptcha kódját erre. ;) PHP-vel én nem foglalkoztam túl sokat (valahogy nem jött be, sokkal szimpatikusabb az ASP.NET család), de ezt azért még én is megírom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Temporary

Sziasztok!

 

Tudnátok ajánlani weboldal készítő céget? Kis flottás minőségi járműparkkal rendelkező fuvarozó vállalkozás részére kellene, egy egyszerű, csak informatív weboldal, domain regisztrációval és céges email címmel.

 

Válaszaitok (ha a FSZ-ba ütközne reklám miatt, akkor privátban) előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
TheSaurida

Ilyet: <p><br /> látott már valaki? Odáig eljutottam, hogy a <br> a sortörés, na de a szóköz+/ ???

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem hallottál még saját magukat lezáró tagekről?


stb.?

 

Az XML-re épülő XHTML térhódításának idején a szabvány előírta, hogy minden taget zárni kellett. Ez a tartalommal rendelkező tageknél sosem volt probléma, de azoknál, amik belső tartalommal nem rendelkeznek, hanem önmagukban állva értelmesek, már gond volt, mert milyen hülyeség volna

után közvetlenül egy -t írni? Erre találták ki az önlezárást: a szokásos záró perjel az attribútumok felsorolása után.

 

Az XHTML-ben kötelező volt, HTML5-ben már nem az.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Köszi. Azt kiokoskodtam, hogy egy sortörést hogyan és miért kéne lezárni, de speciel ezt a megoldást nem ismertem (és még mennyi mindent nem...).

Így már világos a dolog.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Igazándiból a HTML5 még azt is megengedi, hogy olyan tageket se zárj le, amit egyéként le kéne. Ettől függetlenül ezeket ajánlott zárni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...