Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Weblap


Mazsola2

Recommended Posts

Mazsola2

Üdv. Mindenkinek!

 

A Weblap készítésben még a nick nevem szintjét sem értem el. A kérdésem is ennek megfelelõ:

 

Az októberi PC World-ben találtam egy weblap szerkesztõ programot, az "Incomedia WebSite X1"-et. Van hozzá az én szintemnek megfelelõ magyarázat is, így el tudtam vele indulni.

 

Kérdésem a következõ: A már kész, és elmentett Weblapot hogyan tudom módosítani, pl. új oldalt hozzátenni?

 

A másik kérdésem pedig az, hogy ehhez hasonló, vagy egy kicsit fejlettebb szintû, magyar nyelvû program létezik-e?

 

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Kész weblap mellé készítesz egy másik weblapot. :D A két lapot hivatkozások kötik össze. Ha megnézed nagyjából minden weblap úgy épül fel, hogy van egy menürendszer hivatkozásokkal, amelyek a site további HTML oldalaira mutatnak. Módosítani meg a webszerkesztõben mindent tudsz.

 

Sajnos a valamire használható webszerkesztõk egyike sem magyar nyelvû.

Link to comment
Share on other sites

level

A fent említett programot nem ismerem, de EZ magyar és ingyenes, kezdõknek készült, de nem grafikus.

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Én a többször említett NVU-t ajánlom. Kezdõknek elég, utána meg úgyis rájössz, hogy sokkal többet is lehet csinálni kódossal. Elindulni és sikerélményt szerezni nagyon jó.

Link to comment
Share on other sites

Mazsola2

Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Ingyenweblapok.hu

Ezen az oldalon le lehet szedni (szerintem) weblap sablonokat. Regisztráltam magamat, ide is, egy oldalra is, fel is töltöttem az oldalra az egyik weblapot, amit innen töltöttem le. Nem tudja valaki, hogy hogyan lehetne módosítani a rajta levõ tartalmat? Próbáltam átírni az index.htm fájlt, sikerült is, feltöltöttem, de amikor megnyitom az oldalt, akkor nem jön be kezdõlap. Azzal s próbálkoztam, hogy átírom index.html-re. Valaki tudna ebben segíteni? Mert szeretnék így csinálni egy weboldalt, mert ez a mód egyszerûbbnek tûnik, mintha tök 0-ról indulnék, annyira még nem értek a weblapfejlesztéshez. Esetleg ha tud valaki, akkor más oldal linkjét is szívesen fogadom. Elõre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

ferencza

Helló!

Szeretném ha az új weblapomon fórum is lenne de nem tudom hogy azt hogy kell elkészíteni.

Link to comment
Share on other sites

level

3 lehetõséged van:

1. Regisztráltatsz valamelyik ingyenes fórumszolgáltatónál, pl. sg.hu, freeforum.hu: ennek dizájnját csak korlátozott mértékben alakíthatod, és az erre vonatkozó lehetõségek az egyes szolgáltatóknál különbözõek, viszont nem a te tárhelyedet foglalja.

2. Letöltesz és feltelepítesz egy elõre elkészített, ingyenes fórumrendszert, pl. phpbb.hu: teljes mértékben testreszabható, amennyire csak a fantáziádés tudásod engedi, viszont a te tárhelyedet használja, beleértve a MySQL adatbázist is.

3. Megírsz egy saját fórum szkriptet, ehhez közepes szintû php és esetleg alap mysql tudás kell.

 

A forum.lap.hu oldal alján találsz még hasnos linkeket.

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

@Apokalipszis: Ne módosítsd a HTML kódot. Nem is szabad, csak a szöveget és a képet, ha van benne. Ahhoz pedig egy NVU-féle grafikus progit...

Link to comment
Share on other sites

Mazsola2

 

Új kérdés:

 

Egy word-ben gépelt levelet szeretnék a weblapra feltenni, olyan formában, hogy pl. egy itt-re rákattintva elõjön a levél. Hogyan tudom megoldani?

 

Link to comment
Share on other sites

level

<a href="webesutvonal/level.doc" target="_blank">itt</a>

 

Elég, ha beszúrod ezt a kódot oda, ahova a linket akarod tenni (amennyiben nem szeretnéd, hogy a levél külön ablakban jelenjen meg, a target="_blank" részt hagyd ki).

 

Elsõsorban biztonsági okokbók viszont azt javaslom, hogy .doc fájlokat inkább ne tölts fel az internetre (különösen ha jogvédett)! Ha semmiképp nem akarod átdolgozni html formátumba az anyagot, akkor konvertáld át pdf formátumba, azt is le lehet tölteni, de nem lehet utólag átírni a tartalmát.

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Maximum tedd írásvédetté. Azt hiszem az is mûködik...

Link to comment
Share on other sites

Garono

@level

A PDF-et is lehet utólag szerkeszteni, van rá program. :ötlet:

 

Link to comment
Share on other sites

level

Igen? Hm.. de az átlag felhasználók nagy része ezt nyilván nem tudja, mint ahogy én sem tudtam. :)

 

ON.

Link to comment
Share on other sites

vmiki

Bizony van, és nem is olyan nehéz találni... Például Google. Az átlagfelhasználó, ha nem akarja módosítani nem is fogja, ha meg akarja, akkor úgy is talál valamit. Esteleg valamilyen vízjeles kép??? Azt talán egy picit nehezebben lehetne módosítani...

Link to comment
Share on other sites

Mazsola2

Még egy (ígérem utolsó) kérdés:

 

Létezik-e honlapkészítéssel foglakozó szakkönyv teljesen kezdõk számára?

Ha van ilyen, akkor hol lehet beszerezni (szerzõ, cím)?

Link to comment
Share on other sites

Garono

Nagyon nem ástam bele magam a témába, csak azt tudom, hogy lehet szerkeszteni utólag is. :)

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Lehet módosítani. A Linuxosoknak gyerekjáték, nemsoká az Office is támogatni fogja a PDF-et és az Open dokumentet is, szóval lesz itt változás.

Link to comment
Share on other sites

enjoys1ng1ng

Sziasztok!

 

Kicsit átalakult a verses honlapom. Csak egy kérdés: melyik a barátibb megoldás?: 1/ ez a mostani megoldás javascript használatával vagy 2/ ha frameset megoldás lenne, két frame-mel, a bal oldali amiben a verscímek vannak, nem mozogna, és a jobb oldali ahol a versek vannak, görgethetõ lenne. A konkrét kérdésem: melyik "terheli" kevésbé a böngészõket?

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Ez így nagyon jó szerintem. A frames oldal a keresõrobotoknak szálka. Nem szeretik nagyon.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1
Lehet módosítani. A Linuxosoknak gyerekjáték, nemsoká az Office is támogatni fogja a PDF-et és az Open dokumentet is, szóval lesz itt változás.

a) Lehet módosítani, amennyiben azt a dokumentum készítõje engedélyezi.

b) Nem operációs rendszer, hanem szoftver függõ a dolog. (Pl. nem hiszem, hogy sok kényelmesebb eszköze lenne egy PDF módosításának, mint egy Adobe Acrobat.)

c) A Microsoft Office 2007 is képes lesz PDF formátumban menteni - a szükséges kiegészítõ letöltése után.

d) Igen, állítólag (még nem volt lehetõségem kipróbálni) a Microsoft Office 2007 is támogatni fogja az Open Document Formatot - amellett, hogy saját XML alapú, nyílt dokumentum formátuma lesz az alapértelmezett.

 

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Szerintem csak a teljes verzió fogja támogatni. Az biztos, hogy benne lesz.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

@enjoys1ng1ng:

A frame-es oldalt én nem a keresõrobotok miatt, hanem a különbözõ böngészõk miatt hanyagolnám. Sok böngészõ (fõleg a régebbi verziók) nem jelenítik meg jól. Viszont így lehet, hogy figyelmeztetni kell a felhasználót, hogy engedélyezze a JavaScript-ek futását, mert sajnos sokan blokkolják (akár akaratlanul is). Talán a legjobb megoldás a CSS + PHP lenne. :)

 

Bár nem ide tartozik, de én adnék valami háttérszínt az oldalnak, ne maradjon fehér. De ezt rád bízom. ;)

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Ez is igaz, hisz csak az újak viszik jól a frame-eket.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...