Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Barebone


level

Recommended Posts

level

Még nem láttam külön barebone témát, ezért nyitok egyet, ugyanis egy ilyen pc vásárlásán gondolkodom.

 

Miért érdemes (vagy miért nem) barebone gépet venni?

Mik az elõnyei/hátrányai?

Kinek ajánlanátok?

 

Tessék, lehet érvelni pro és kontra! :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ma már nem igazán van hátrányuk.

 

Kicsik, gyorsak, csendesek. A bõvíthetõséget sem rónám fel hátrányukként, mert alapból már jól felszereltek.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Amennyit olvastam ezekrõl a gépekrõl, az hogy szép, inkább illik a nappaliba a minitorony mellé, mint a pc-asztal alá. Viszont a bõvíthetõsége korlátozott, a belseje zsúfolt. Jól meg kell választani a házat, mert hiába szép kívülrõl, ha belül káosz van. El kell döntenünk, hogy mire akarjuk használni, és csak így érdemes belevágni a vásárlásba. Szerintem nem helyettesíti az asztali pc-t. Mert videóvágásra, és office programokra, és sok egyébre nem igazán alkalmas. Mozizásra biztosan jobban megfelel egy jó TV kártyával, mint egy belépõszintû asztali dvd, játékra is lehet, hogy jobb mint egy konzol-gép. Nem utolsó sorban a vezeték nélküli eszközökkel kényelmes lehet a használata.

Gondolkoztam azon is, hogy kéne építeni egyet, az sem baj, ha nincs benne rádió, és csiri-csáré fluoreszcensz kijelzõ. Végül is a gép doboza a lényeg. Lehetne fém doboz is, csak be kéne "lambériázni". Persze profi bútorasztalos módon, nem csak ilyen-olyan zsaluanyaggal, tákolva. És lehetne az oldalába szép "likakat" fúrni a hûtésnek. Hátulra egy jó minõségû, de halk ventillátort, ami kihúzza a házból a hõt. Milyen szép fakávás, csöves rádiók voltak régen, egy olyan Telefunken, Orion, Philips dobozban milyen jól nézne ki. Amúgy is a retro a divat :D

 

Na, amíg írtam eme hozzászólást ProFiler megelõzött! :D

Link to comment
Share on other sites

level

Nekem elsõsorban a kis méret miatt szimpatikusak. Eleinte furcsa volt a gondolat, hogy csak egy HDD fér bele (általában), floppy pedig a legtöbb esetben egyáltalán nem; de aztán rájöttem, hogy végülis elég nekem egy HDD is, az USB korában pedig a floppy hiánya igazán nem lehet hátrány. :D

Ami még érdekelne, hogy szükség esetén gond nélkül megoldható-e egy alaplap-csere egy barebone gépben? Szabványos microATX alaplapokat használnak ezekben is? Mert ez általában nincs feltüntetve a gyártók honlapján. Ez vonatkozik a tápra is, "normál" méretû tápokkal szerelik fel õket, vagy valami extra kis méretûvel? Vagy ez típusfüggõ?

 

@Digital Silence

Miért gondolod, hogy egy barebone nem igazán alkalmas irodai alkalmazásokra? Én elsõsorban ilyesmire használnám.

 

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Azért gondolom, mert tegyük fel hogy a nappaliban van a gép összekötve egy TV-vel. Te ott ülsz a kanapén és kezedben a billentyûzet, és az egér. Na most neki fogsz álni egy excell táblázathoz grafikont szerkeszteni, vagy makrót írni?

Mert, ha csak azért kell, mert pici, és korlátozott a helyed az íróasztalnál az más. Én elsõsorban úgy gondolom, hogy a hifi-torony mellett van helye, ezért is mondtam, elöbb döntsük el mire kell. Aztán, ha mozizás közben jut eszünkbe egy office-progiban való turkálás, akkor már inkább egy lap-top.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A mai VGA-k már könnyedén kezelnek 2 kijelzõt, és a közeli íróasztalon nyugodtan tudsz dolgozni. Hosszabítókkal minden megoldható.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
level

Értem. Ha csak ennyirõl van szó, akkor nekem szerintem megfelelõ lenne egy ilyen gép.

 

Konkrétan errõl mi a véleményetek?

 

250W táp nem túl kevés? Esetleg tudja valaki, hogy milyen minõségû processzorhûtõt adnak az ilyenekhez (jobb-e, mint a gyári dobozos, leszámítva a méretet)?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Machado

Vannak már olyan változatok, amik a teljes gép bekapcsolása nélkül is tudnak mp3-t, audio CD-t lejátszani?

Link to comment
Share on other sites

level

Pl. ez elméletileg tud ilyesmit az operációs rendszer indítása nélkül. De ez már elég rég piacon van, úgyhogy szerintem vannak újabbak is (esetleg más gyártótól).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Mc'mester

Üdvözlök Mindenkit!

 

Vásároltam egy Asus Terminator T2-PH2 barberone gépet.Mivel repülõs szimulátor programot szeretnék rajta futtatni,az alaplapi videója kicsi.PCI-express bõvitõhely van benne,tehát lehetne fejleszteni,de a hozzászóllásokat olvasva nem tudtam eldönteni, hogy a táp,ami 250 W.-os elbirna e egy Asus EN 7600GSSilent kártyát. Kérem adjatok tanácsot. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mc'mester
Üdvözlök Mindenkit!

 

Vásároltam egy Asus Terminator T2-PH2 barberone gépet.Mivel repülõs szimulátor programot szeretnék rajta futtatni,az alaplapi videója kicsi.PCI-express bõvitõhely van benne,tehát lehetne fejleszteni,de a hozzászóllásokat olvasva nem tudtam eldönteni, hogy a táp,ami 250 W.-os elbirna e egy Asus EN 7600GSSilent kártyát. Kérem adjatok tanácsot. :(

 

 

Hol nagy a szükség,gyors a segítség! Annak aki esetleg erre téved:megy a dolog,úgy látszik ez a táp meg van csinálva.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mc'mester

Üdvözöllek Péter!

 

Elõsször is a kérdésedre válaszolva, nekem is így mûködik a dolog. Nem nagyon izgatott, mert cd-tnem igazán hallgatok szám. gépen, inkább a rádiót, háttérként. Az install lemezrõl felraktam a rádió pr.-ját, az megy is, csak nem jegyzi meg a beállításokat. A recover pr.-al megfáztam, mert nem tudtam mi foglal le 60 GB-ot a HDD-n.Mivel úgy látom hogy a barberone téma nem sok embert érdekel szervízbe rakattam be az új videókártyát. Itt láttam elõsször kinyitva a gépet, hát az ASUS töprenghetett volna még egy kicsit az alaplapon.A PCIexpres, és a PCI slotot felcserélte, így aztán nem mindegy hogy, milyen videót veszel bele, mert ott van a gépház alja. Ha lejár a garancia, vágom is ki a gép alját. Mellesleg a kártya jól mûködik, a táp is birja. Az ASUS magyar honlapján még a mi gépünk sincs rajta, az angolon viszont ott van. Nem sok segítséget kapsz tõlük.

Hát ennyi, azért jó lenne ha valaki meg tudná magyarázni hogy kell mûködésre birni a nyomógombsort.

 

:pislog:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mc'mester

Üdvözlök mindenkit, akit rajtam kívûl érdekel ez a téma!

 

Látom nem sok embert, persze ez azt is jelentheti, hogy mindenki másnak nincs semmi baja a gépével.

Válasz a saját kérdésemre: szét kell szedni a gépet, és a lecsúszott csatlakozót vissza kell dugni.(Persze szervízben)Az elõlapi gombsor így már mûködik, de a ventilátor zaja élvezhetetlenné teszi a zenét,marad a hifi.Érdekes, hogy bekapcsolt gépnél, ha háttérként hallgatok lemezt,nem bõg a ventilátor.

Másik gond az volt, hogy négy virtuális meghajtót is kirak a sajátgép mappában. Ezek a kártyaolvasó meghajtóit jelölik.Mivel nekem csak SD. kártyám van, a többit nem használva zavart, hogy nem tudni melyikbe van az SD. Nem jelöli. Kikisérleteztem melyik az SD-é,vezérlõ pult-felügyeleti eszközök-számítógép kezelés-lemezkezelés útvonalon a lemezkezelésen jobb gombbal katt-összes feladatból a tulajdonságok katt.-helyilemez tulajdonságaiból a hardver fülön katt. felsorolja az összes lemezmeghajtót.

Kijelölni egyet, a jobbra lenti tulajdonságok gombon katt.-az eszköz engedélyezése, vagy tiltása itt véghezvihetõ. Mellékesen megjegyezve, ezt nem tudta a hivatalos Asus szervíz,szerintük régi verziójú az XP-m. Fel is raktak egy másikat.

Egyenlõre ennyi...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
alias093

Üdv mindenki!

 

Nagy valószínûséggel ezt a barebone pc-t fogom megvenni és tudni szeretném hogy:

 

1: Van-e benne táp és ha igen milyen?

2: Itt azt írja hogy amd athlon 64 x2 és intel C2D is támogatott ami szerintem tökéletes képtelenség akkor most melyik jó bele?

3: Egyáltalán jó-e ez a modell vagy inkább válasszak másikat ( a szûkös helyre lévõ tekintettel választottam ezt).

 

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Inkább az Asus oldalán nézd: Link

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
tmarkee
Ez egy jó barebone alap.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...