Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Memória bõvítési gond


dolau

Recommended Posts

dolau

Asus TUV4 alaplapon 900MHz es Intel processorral levõ gépemben 256MB memoria/PC133 (133MHz) SDRAM/ mellé bõvítésnek vettem egy SAMSUNG 256MB 133Mhz SD RAM-ot.Két op rendszerem van/ WinME, XP/

WinME alatt simán müködik a RAM-ok összeadódnak/512/ XP alatt a gép nem tud elindulni. Elkezd betölteni, majd egyszercsak újra indítja a rendszert.Ha kiveszem az új memoriát akkor az XP is normálisan elindul.

Tud valaki segíteni, mit kellene csinálnom?

Köszi

Link to comment
Share on other sites

riddick

Hát szerintem az alaplap nem szereti az új RAM-odat, de én itt ki is merültem... :D(ja még lehet hogy a hibás a RAM amit garanciával könnyen megoldhatsz ;) ) .

Link to comment
Share on other sites

dolau

Hello

Megmondom õszintén, ennél több segítségre számítottam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
david93

Szia!

Eddig ilyen problémáknál sokan ajánlották a memtest et! Futtasd le hátha segít!

Üdv :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Segíteni nem fog, maximum kiderül, hogy hibás-e valamelyik modul.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

essigzso

Sziasztok, hogy kell használni a memtestet és egyánltalán honnan lehet letölteni?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Dave891

Van nekem egy Foxconn nf4uk8aa alaplapom, benne 2*512 MB kingmax memória. Mennek rendesen dual channelben másfél éve. Most vettem bele 1 db 512-es kingmax modult, hogy legyen 1,5 giga. Viszont ha ezt az újat beteszem a másik kettõ mellé, nem indul a gép, csak sípol az alaplap. Ha a kettõ régit kiveszem, akkor megy az új magában. Ha egy régit teszek az új mellé, akkor is indul a gép. Viszont ha mindhárom benne van, akkor nem csinál semmit. Most akkor nem szereti az alaplapom egyszerre az új és régi memóriákat? Vagy az lehet a baj hogy a kettõ réginek mindkét oldalán vannak memóriachipek, az újnak meg csak az egyik oldalán? 4 memóriafoglalat van az alaplapon, lehet hogy ha vennék még 1 ugyanilyen modult, akkor mûködne?

 

Kipróbáltam azt is hogy levettem a memóriák frekvenciáját 333Mhz-re, de semmi változás. Egyre jobban körvonalazódik bennem az az elhatározás hogy eladom ezt a 3*512 ramot, és veszek 2*1 gigát. Csakhát ki vesz meg manapság 1,5 giga ddr400-as ramot? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

szg

Próbáld ki a sigle-channelt. Lehet, hogy segít. Egyébként, ha még egy ideig nem akarsz alaplapot cserélni, szerintem nyugodtan vehetsz hozzá több memóriát. Ki kell számolni, hogy melyik megoldás lenne számodra a legkedvezõbb: 1/ új alaplap + olcsóbb ddr2 vagy 2/ régi alaplap + drágább ddr.

Link to comment
Share on other sites

Pocak

@Dave89

Szerintem se vegyél most új alaplapot, mert ha veszel bele még 512 (ugyanolyan ramot), akkor biztos dualban fognak menni és sokkal gyorsabb lesz a géped. Persze ha sok pénzed van? Akkor vegyél. Igazából az a baj a ramokkal, hogy most már nem nagyon lehet kiszámítani, hogy melyik melyikkel mûködik rendesen. Nekem van egy Nanya (kétoldalas) és egy Kingmax (egyoldalas) és mennek dualban. Van egy pár Good ram azok is dualba mennek. Ha összekeverem a Nanyát a Kingmaxot és a Goodot, akkor is mennek dualba. Ilyen téren nálam teljes az értetlenség, de lényeg az, hogy mennek. :D

 

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Nos, alaplapot semmiképpen nem fogok cserélni, csak memóriára van most keret (ha muszály, akkor még 512 belefér). Csak nem tudom, hogy a +512ram meg fogja-e oldani a problémámat. Mert mi van akkor ha ez a két fajta memória nem szereti egymást? (vagy inkább az alaplap nem szereti a két fajtát együtt) Mert ebben az esetben lesz 2*512 ddr400-as ramom feleslegbe, amit manapság már nem könnyû szerintem eladni... Teljesen tanácstalan vagyok

Link to comment
Share on other sites

Pocak

Dave89

Próbáld meg olyan PC boltba venni a memóriát ahol beszámítják neked a 3x512 ramot, és vegyél helyette 2x 1gigát. Azt is megpróbálhatod, hogy kölcsön kérsz ugyanolyan 512-es ramot, amilyened van, hogy megnézd mûködik-e. Az általános tapasztalatom, hogy eléggé készségesek a boltosok, legalábis felénk.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
molvik

Sziasztok,

 

teljesen mezei felhasználóként belefutottam ebbe a problémába: vettem egy új memóriát (512MB RAM) a már meglévõ és mûködõ 256-os mellé.

A gépem így néz ki:

Alaplap:

CPU típusa AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+

Alaplap neve Abit NF7(-S) v2.0 (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Alaplapi lapkakészlet nVIDIA nForce2 Ultra 400

Rendszermemória 256 MB (PC3200 DDR SDRAM)

BIOS típusa Award (07/24/03)

 

Berakás után sípolás, átrakosgatás...csak egyféleképpen indul el a rendszer, ha mindkettõ benne van:

csak ha ezekbe a slotokba teszem be: DIMM2 és DIMM3.

ja és fontos körülmény, hogy önmagában az új 512-essel csak sípol (1 hosszú beep code)

 

[ DIMM2: 32MX64U-40C ]

Memória modul tulajdonságai:

Modul neve 32MX64U-40C

Sorozatszám 030505C3h

Modul mérete 256 MB (1 rank, 4 banks)

Modul típusa Unbuffered

Memória típusa DDR SDRAM

Memória sebessége PC3200 (200 MHz)

Modul szélessége 64 bit

Modul feszültsége SSTL 2.5

Hibafelismerési módszer Nincs

Frissítési gyakoriság Csökkentett (7.8 us), Self-Refresh

 

Memória idõzítések:

@ 200 MHz 3.0-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)

@ 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)

@ 133 MHz 2.0-2-2-6 (CL-RCD-RP-RAS)

 

Memória modul jellemzõi:

Early RAS# Precharge Nincs támogatva

Auto-Precharge Nincs támogatva

Precharge All Nincs támogatva

Write1/Read Burst Nincs támogatva

Buffered Address/Control Inputs Nincs támogatva

Registered Address/Control Inputs Nincs támogatva

On-Card PLL (Clock) Nincs támogatva

Buffered DQMB Inputs Nincs támogatva

Registered DQMB Inputs Nincs támogatva

Differential Clock Input Támogatva

Redundant Row Address Nincs támogatva

 

[ DIMM3: 512 MB PC3200 DDR SDRAM ]

 

Memória modul tulajdonságai:

Sorozatszám Nincs

Modul mérete 512 MB (2 ranks, 4 banks)

Modul típusa Unbuffered

Memória típusa DDR SDRAM

Memória sebessége PC3200 (200 MHz)

Modul szélessége 64 bit

Modul feszültsége SSTL 2.5

Hibafelismerési módszer Nincs

Frissítési gyakoriság Csökkentett (7.8 us), Self-Refresh

 

Memória idõzítések:

@ 200 MHz 3.0-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)

@ 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)

@ 133 MHz 2.0-2-2-6 (CL-RCD-RP-RAS)

 

Memória modul jellemzõi:

Early RAS# Precharge Nincs támogatva

Auto-Precharge Nincs támogatva

Precharge All Nincs támogatva

Write1/Read Burst Nincs támogatva

Buffered Address/Control Inputs Nincs támogatva

Registered Address/Control Inputs Nincs támogatva

On-Card PLL (Clock) Nincs támogatva

Buffered DQMB Inputs Nincs támogatva

Registered DQMB Inputs Nincs támogatva

Differential Clock Input Támogatva

Redundant Row Address Nincs támogatva

 

 

DE,

ennek ellenére nem "használja a rendszer.....

 

Fizikai memória:

Összes 255 MB

Használt 234 MB

Szabad 20 MB

Kihasználtság 92 %

 

Lapozó terület:

Összes 616 MB

Használt 321 MB

Szabad 294 MB

Kihasználtság 52 %

 

Virtuális memória:

Összes 872 MB

Használt 556 MB

Szabad 315 MB

Kihasználtság 64 %

 

Physical Address Extension (PAE):

Operációs rendszer támogatás Igen

Processzor támogatás Igen

Aktív Nem

 

Problémák és javaslatok:

Javaslat A rendszermemória bõvítésével növelhetõ az alkalmazások teljesítménye.

 

 

Nem tudom, hogy ez segít-e...

 

--------[ Lapkakészlet ]------------------------------------------------------------------------------------------------

 

[ Északi híd: nVIDIA nForce2 Ultra 400 (Crush18) ]

 

Északi híd tulajdonságai:

Északi híd nVIDIA nForce2 Ultra 400 (Crush18)

Revízió C1

Tokozás típusa 840 Pin BGA

In-Order Queue Depth 8

 

Memóriavezérlõ:

Típus Dual Channel (128 bit)

Aktív üzemmód Single Channel (64 bit)

 

Memória idõzítések:

CAS Latency (CL) 2T

RAS To CAS Delay (tRCD) 2T

RAS Precharge (tRP) 2T

RAS Active Time (tRAS) 6T

Row Cycle Time (tRC) 9T

Row Refresh Cycle Time (tRFC) 10T

Command Rate (CR) 1T

RAS To RAS Delay (tRRD) 2T

Read To Read Delay (tRTR) 2T

Read To Write Delay (tRTW) 3T

Write To Read Delay (tWTR) 3T

 

Hibajavítás:

ECC Nincs támogatva

ChipKill ECC Nincs támogatva

RAID Nincs támogatva

ECC Scrubbing Nincs támogatva

 

Memória foglalatok:

1. DRAM foglalat 256 MB (PC3200 DDR SDRAM)

2. DRAM foglalat 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)

 

AGP vezérlõ:

AGP verzió 3.00

AGP állapota Engedélyezve

AGP eszköz Connect3D Radeon 9200 SE

AGP apertúra mérete 64 MB

Támogatott AGP sebességek 1x, 2x, 4x, 8x

Aktív AGP sebesség 8x

Fast-Write Támogatva, Letiltva

Side Band Addressing Támogatva, Engedélyezve

 

 

Elõre is köszönettel veszem a segítõ tanácsokat.

 

 

Link to comment
Share on other sites

kori

A lényeg, hogy a BIOS leszámolja mind a 768Mb-ot, legyen az bármelyik foglalatban is. Az alaplapi kézikönyv mindíg ad segítséget a memóriák berakásával kapcsolatban. Nézd meg! Nálam a 2x256 mellé vettem az 512-es modult. A sípolás attól is lehet, hogy nem jól érintkezik a foglalatban a memória kártya. Próbáld tiszta alkolos (gyógyszertári) ruhával tisztítani az érintkezőket. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ati012

Ruha nem jó! A fogkefe a király. Alcohol nélkül is tökéletes. Én mindíg fogkefét használok csati tisztításra simán leszedi a koszot ;)

Link to comment
Share on other sites

ghost127

Azt hittem a memória bõvítés egyszerûbb. Régi laptomomat szeretném feljavítani memória bõvítéssel. Dell x200 A biosban nem sokat lehet állítani, és majdnem a legújabb van benne (A7, 2003 as a legújabb ami van A9, 2004)

 

a gépben 128m van fixen és egy bõvítõhely max 512m

 

a crucial internet oldalán levõ adatok szerint a géphez illõ memóriát kaptam külföldrõl.

 

Behelyezve még a bios sem indul el, valami kattog de nem indít.

 

A régi bejegyzéseket elolvasva azt találtam, hogy vagy a memória rossz, vagy alaplapot kell cserélni,

 

Van más megoldás?

 

Köszönöm a segítséget

Link to comment
Share on other sites

ati012

Igen van. Ami lehetséges:

  1. Rossz a memória!
  2. A BIOS nem kezeli azt a RAM-ot.
  3. Rosszul raktad be a RAM-ot.
  4. Kicsi a táp hozzá.
  5. Koszos a csati.
Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

Becsoft
4.-Kicsi a táp hozzá.

 

:pislog:IPB kép

Link to comment
Share on other sites

ati012

Kicsi a táp teljesítménye a géphez, bocsi itt így mondjuk. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
komcsako

Hali!!! egy kis segítségre lenne szükségem!!

Asus p5n e sli alaplapom van gondoltam veszek 1 giga kingmax ddr2 800 MHz-s ramot a 3 mellé,hogy 4giga legyen a gépbe dual-ban!

A memoriák külön külön is müködnek /nem memtesztel néztem/

 

De itt jön a csavar a winxp csak 3,5 gigát látt belöle és kis idö mulva le is fagy!!

Meg az alaplaba a memoria behelyezésének a sorendje sem mindegy:

vagy ugy hogy még a bios-ig se lép el

 

Utána olvastam hogy probáljam megoldani ez a problémát és irták hogy:

-Windows xp home vagy a Windows xp professional felismeri és kezeli is a 4 gigát!

+Hát nálam ez nem így lett a telepítö is megfagy kékhalállal :-/

-Mondták hogy probáljam meg felteni a Vistát mert az már kezel 4 giga ramot meg több is!

+Hát nálam ez se jött be se a 32bites se a 64 bites mind a kettönek már a telepítöje megfagy :-/

 

Szóval elöfordulhat hogy biost kellene frissitenem és kiküszöbölödik a problémám?

 

Ha valakinek volt ilyen problémája és sikerült megoldania az irjon ide!!

 

Elöre is köszönöm

 

Link to comment
Share on other sites

Ice-T

Egyik haveromnak is 4giga ramja van de neki semmi gondja nincs XP alatt.

Link to comment
Share on other sites

Humberto

Kedves kollégák, egy kérdésem lenne!

Egy viszonylag elavultnak számító konfigurációm van: P4 2000Mhz, 512 DDR RAM (NEM DualChannel), GeForceFX5600 256 megás videokártya.

Memóriabõvítést tervezek, a jelenlegi 512 megát szeretnám 1 gigára bõvíteni (az alaplap 2Gb-ig kezeli).

Kérdésem, hogy érdemes-e erre pénzt áldozni, egy ilyen konfiguráció teljesítményén jelentõsen javítana-e. Érdemes lenne a bõvítés után Vistát telepíteni a jelenlegi XP helyett? Vagy ahhoz már a mostani 2 GHz-es proci kevés?

 

Ha már az egész gépet kicserélném, akkot tuti egy combosabb Core2 procis gép lenne 2 vagy 4 giga RAM-mal, de erre sajna most anyagilag nincs lehetõségem. De egy memóriabõvítés minden további nélkül belefér.

Szóval?

A válaszokat elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

ati012

Szerintem a VISTA-t felejtsd el mert nagyon lezabálja a RAM-ot. Kb 2 giga kellene ha VISTA-t akarsz. Szerintem ha az alaplap képes Dual Chanelre akkor 2*512 Mb ha nem akkor 1*1024 Mb. A Vista-ra visszatérve a proci elvileg elég de a RAM az nagyon kell neki. ;)

Link to comment
Share on other sites

Becsoft

1 GB RAM tökéletesen elég a Vistához. Nagyon jó a memóriagazdálkodása. Akármennyit raksz bele legalább a felét mindig kihasználja, amit csak tud - a gyorsaság érdekében - a memóriában tárol. Ha 2 GB-t raksz bele, 1 GB körül használ, ha 512-t, akkor 300 MB körül.

Link to comment
Share on other sites

hobela

Sziasztok!

 

Évek óta olvasgatom a fórumot, és már sokszor sikerült megoldást találnom mindenféle problémára, most viszont elakadtam, és szeretnék egy kis segítséget kérni.

 

Van egy kb 5 éves gépem, amivel eddig semmi bajom nem volt - Abit bh7, celeron 1800, 256 mb NCP Ram (pc2700) geforce MX 400, seagate 40 gb - ami eddig is lassu volt, de beton stabil és szövegszerkesztésre, irodai munkára elég.

 

Ehhez a napokban vettem 512 mb kingston ramot (kétoldalas) amit ha berakok a régi ram mellé sípol, vagy nem indul el, vagy nem látja a régit, vagy ha elindul (eddig ez egyszer történt meg, cmos reset után) akkor mindkettõt 200 MHz-n látja és hihetetlen belassult a gép.

 

Próbáltam variálni a foglalatok között de nem segít, ráadásul az elsõbe egyik ram sem megy bele rendesen. (megnéztem, nincs alatta semmi piszok, por, stb.)

 

Ezen a héten 3* telepítettem újra, most épp megy, de csak az új rammal, amit 266 MHz-n lát.

 

Olvastam, hogy másnak is volt már ilyen problémája, de abban nem találtam sajna megoldást, úgyhogy minden segítségnek örülnék és nagy köszönettel venném!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...