Jump to content
GSForum - Segélyvonal

ASRock alaplapok


tomplayer

Recommended Posts

kori

Lehet rossz is az integrált hang. :hááát: Esetleg még egy AC97-es drivert tegyél fel. Ha ez sem segít marad a hangkártya vétel. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Vagy próbáld meg a Driver Magician-el letölteni hozzá. Az megkeresi a legmegfelelõbbet, és a legújabbat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
zorzy

Sziasztok. Asrock alaplapokon hol tudom húzni a memória órajelét?

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Az ASRock alaplapok elég tág fogalom, az enyémen pl. úgy néz ki, sehol.

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Nálam is.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
birozoli7800

Szevasztok!

Óva intenék mindenkit az ASRock Conroe133-d667-es lapoktól. A lap dobozára az van feltüntetve, hogy támogatja az 1333 fsb-s procikat. Nos tényleg támogatja de ha ilyen procit veszünk bele akkor a pci-e órajele 115mhz. Na így tegyetek bele ilyen procit. Most e2200 van nekem benne és a tuning is csak pci-e szinkronba megy. :gonosz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kapsanyi

:Asrock AliveNF7G-HD alaplappal kifogástalanul működik a gépem,....de a következő tapasztalataim vannak, aki már tapasztalt ilyeneket, írjon...

1) 6 db USB port van a gépen: 4 hátul és 2 elöl, de úgy látszik nem egyenértéküek. Külső HDD pl. csak a hátsó portokon működik, elöl nem. Pendrive mindenütt...

2) Az alaplaphoz kapott telepítőlemezen - érdekes módon - a hangkártyával (alaplapi Realtek) kapcsolatos menűk magyarul vannak, a többi angolul. Viszont úgy tűnik, a magyarosítás nem sikerült teljesen, mert a hang-funkciók beállításánál egyes pontok pont az ellenkezőjét jelentik, mint a magyar felirat (pl. engedélyezés helyett tilt, ill. fordítva. Ez különösen igaz (a BIOS-ban engedélyezett) előlapi hangcsatlakozókra. Ezért aztán valóságos rejtvényfejtés amíg minden be nincs állítva. Közben az ember nem tudja, hogy az alaplap a hibás, vagy a szoftver.

 

Ehhez az alaplaphoz nem találtam angol nyelvű drivereket, hogy összehasonlíthassam azok működését...

Mit tudtok minderről?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

1) Az nem feltétlen az alaplap hibája. Sok helyen így van. A külsõ HDD-k áramfelvétele sokkal nagyobb mint egy pendrive-é. Lehet, hogy túl hosszú, vagy túl vékony az elõlaphoz vezetõ kábel. De az is lehet, hogy a táp túl gyenge.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dante-117

Hi!

Volna egy kis probléma a gépemmel.

IDE-s winchirõl nem tud bootolni.

Ashrock 775 land típusú alaplapom van.

Az elején lefutó önteszt is legalább 2 percet vesz igénybe.(ennyi idõ alatt ellenõrzi a winchit).

Mi lehet az oka?+ hogy oldhatnám meg?

Már reseteltem a biost is, de nem használt.

Amúgy a winchinek semmi baja, metr kipróbáltuk egy haverom gépében is, ott semmi gond nem vol vele.

Elõre is kösz.:pislog:

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Cserélj kábelt. Esetleg táp.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
tolditoma

Sziasztok!

 

Kinek van tapasztalata az asrock4core-dual alaplapjáról. Ha jól tudom ezen van agp és pcie csati is. Mennyire stabil és megbízható? Lehet még ezt valahol kapni?

Remélem, valaki tud segíteni!

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Roli25

Szia! Nekem ilyen alaplapom van 1,5 éve. Nincs vele gond! PCI-Express csak 4x módban megy bár én AGP-s kártyát használok :) !

Általános használatra jó.

Vista gond nélkül fut rajta.

 

Bõvebb infó a gyártó honlapján.

 

Katt ide.

Link to comment
Share on other sites

tolditoma

VIA 775V88+ os alaplapban lehet az gond, hogy a hivatalos oldalon a prociknál ha jól értzem az ajánlott BIOS 1.2 , és az enyémben 1.5 van.

okozhat ez bármilyen problémát?

Procim: Intel Celeron D 336 / 2.8 GHz ( 533 MHz ) - LGA775 Socket - L2 256

Link to comment
Share on other sites

syrus2

Sziasztok lenne 1 igen nagy gondom az alaplappal és egyszerûen már nem tudom, hogy mit próbáljak ki,

hogy mûködjön a PCEX.

Alaplap: Alivenf4g-dvi am2

Proci: AMD Athlon 3500+

Ram: 2gb

---------------------------------------

A problémám az, hogy vettem 1 7200gs-t 1hónapig mûködött és egyszer csak nem hajlandó

primaryként látni és minden indításnál az alaplapit rakja elsõdlegesnek

pedig a beállításaim jók! (Nem mintha a shared mem: Auto és a primary vga pedig:PCI ex-re álításnál többet lehetne állítani.)

És néha látja néha nem, de pár hete az útobbit csinálja.

Szereztem 1 asus 7600gt-t 256mb silent és ezzel sem hajlandó bootolni.

A bios frissítettem 1.0-ról 1.40-re és így sem megy pedig a pciex mûködik mert a kártya melegszik.

Mi lehet a probléma ha tudtok segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Tolditoma!

 

Ezt kicsit megkeverted. Az nem ajánlott bios. Ilyen nincs ott.

Az viszont igen, hogy a lapodhoz, milyen cpu tartozik akkor, ha olyan a bios-od.

 

Az „all” azt jelenti, a lapodhoz tartozó cpu bármelyik bios-al jó. Ha kiírja, hogy 1.4, vagy 1.5 vagy 1.7… akkor az a cpu, csak abban a lapban mûködik, aminek a biosa az a típusszámú.

 

A te lapodban az a cpu mûködik, ami all. Vagy a lapodon lévõ bios jelzése van.

Tehát a megközelítés.

1. Megnézed a bios-od típusát.

2. felmész a cpu kompatibilis listára.

3. megnézed azokat a cpukat, amik egyeznek a bios-od verziószámával, vagy all.

Ezek jók a lapodba.

A többi nem.

Ez mind igaz addig, amíg nem nyúlsz a gyári bios verzióhoz.

 

Syrus2!

 

A kártya melegszik, az csak egyet jelent, és nem tovább. Kap áramot.

A bios is el van állítódva, amikor nem kezeli elsõdlegesként az express sint?

Link to comment
Share on other sites

syrus2

Az elsőre oké :D de mi a baj és hogy oldom meg?????? :pislog:

Mert nem tudok új alaplapot venni.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Van egy fontos kérdésem, a bios is el van állítódva, (vissza alapra) mikor nem kezeli elsõdlegesként a PCI express sint?

 

Valaki Angol tudó olvassa el légyszi, ennek a lapnak a legalján az alsó sárgán szedett sort! A biosra vonatkozóan, mert nem világos a legfontosabb része.

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Mode...F4G-DVI&s=n

Link to comment
Share on other sites

Gereby

A túlhúzás veszélyeire hívja fel a figyelmet. Ennyi. ;)

Link to comment
Share on other sites

syrus2

Elronthatja a géped ha belepiszkálsz a proci húzás részbe a biosban tömören :)

 

Van egy fontos kérdésem, a bios is el van állítódva, (vissza alapra) mikor nem kezeli elsõdlegesként a PCI express sint?

 

Valaki Angol tudó olvassa el légyszi, ennek a lapnak a legalján az alsó sárgán szedett sort! A biosra vonatkozóan, mert nem világos a legfontosabb része.

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Mode...F4G-DVI&s=n

 

 

Nem tudom Ha berakom a karit (MEM:auto Primary vga:Pci ex) bootolásnál hosszabban gondolkodik de még a post screen elött! és az alaplapit indítja 2* 3* újra indítom és azonnal bootol és látja na ez mi :pislog:

Most leszedtem a régi biosokat és elkezdek lefele flashelni hátha ;)

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Köszi az Angolt!

 

A bios-t azért kérdezem, mert jó lenne ezt tudni. :ötlet:

Könnyen megeshet, hog a bios csak azután tudja, hogy van benne kártya, miután többször elindítod.

ez abból adódik, hogy áram hatására tér magához, :frankenstein: ami pedig abból, hogy gyengélkedik az elem, :hukk: ezért felejt, és alapra áll vissza.

 

Az éjszaka történt: 1024x768-at használok, CRT monitoron. Vagy a szemem van oda, :démonikacaj: vagy a monitor, :mérges: de idõnkét, elhomályosodik. (Kár lenne érte, elég drága volt minkettõ :D ) Ezért, (ki tudja milyen megfontolásból) menet közben megmozgattam a videokártyát. :hááát: Ennek hatására, a kép távozott a monitorról, és nem is jött vissza. :upsz: A gépet vakon leállítottam, majd újra indítottam. Ekkor 800x600-as 16bites képfelbontás fogadott, és nem tudtam átálítani. Újra leállítottam. Helyre igazítottam a kártyát. (ki-be) Újra indítottam, ugyanaz a kép fogadott. Majd teljes betöltõdés után átállítottam a videovezérlõt eredeti állapotára. Mûködött.

 

:pislog: Arra a következtetésre jutottam ez által, hogy a felbontás alapbeállításon mûködhet, akkor is ha a videokártya nincs pontosan a helyén. Vagy az áramellátásért felelõs egyik szál hiánya, vagy a 3d, vagy valami más érinkezési hiba, még nem gátolja meg, hogy a kártya látszólag üzemképes legyen. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Kecsu

Sziasztok!Van egykis gondom. a jelenlegi alaplapom asrock 775i65pe és egy celeron D 2,8GHZ-es procival megy.Ezt a procit leakartam cserélni egy Intel P4 Dual Core LGA775 Box (E5200) (2,5GHZ) es procira.Az alaplapra azvan irva hog támogatja a 2 magos procikat, de mikor beleraktam a proci szószerint füstölt és szerintem meghalt.Valaki tudna nekem segiteni hogy ez a tipúsú alaplap valóban jó a dual core-okhoz?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A Core mikroarchitektúrára épülõ processzorokat nem támogatja, csak a NetBurst architektúrára épülõket (Pentium D).

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Bár a processzor nem az alaplapokhoz való, de ide is leírom. Hátha más elõbb kérdez, aztán cselekszik, vagy nem. :hááát:

:nyíl: A dual cor2, nem egyenlõ a core2 dual-al. :pislog:

Kecsu! Ha nem ment tönkre a lapod, :( akkor ezt tedd magadévá, és erõsen vedd figyelembe a piros csillagokat: 8)

http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=775i65PE&s=775

A csillag az a bizonyos "igen, de nem minden esetben..."

Link to comment
Share on other sites

Kecsu

Kösz fiuk a segitséget. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...