Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bootolható diagnosztikai programok


diablo

Recommended Posts

diablo

Hi mindenkinek!

 

Sok diagnosztikai programot láttam leírva de nagyrészük win32 függõ. Nos én kevés ilyen progit használok inkább jobbnak látom az olyanokat amelyek teljes hozzáférést nyernek. ilyen pl: a HDD regenerator ami bar kis méretü mégis rengetegszer mentette meg a winyom a kuka efektus bekövetkezésétõl. mivel én most készítek egy olyan boot lemezt amin az összes használható és megbízható diag és service progit egyesitem.

 

ehez kérek segítséget milyen bootolható progikat ismertek és mennyire jók? elõre is köszi

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Pl. a memtest86 is ilyen, de még van sok más is. Majd utánnanézek, mert van már ilyen programgyûjteményem. :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

diablo

Elõre is köszi PF.

 

Tudom hogy a memteszt is ilyen. De szeretnék többet. Egyébként sikerült szereznem 1 mûködõ win98 at ami 29 Mb és lemezrõl fut, mint egy life cd-s linux. Most hirtelen nem tudom a linkjét(egy haver adta) de be fogom linkelni!! És ráadásul bõvíteni is lehet pl cd író alkalmazás stb.(igaz ilyenkor nõ a mérete de 1dvd-sokminden elfér)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

De sajnos linket nem tudok adni, mert különbözõ számtech magazinok mellékleteiként kaptam.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

diablo

HI!

Nem gond. Elegenö ha a nevét és egy kevés leírást adsz. Esetleg a magazinok nevét ha lehet.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Van egy boot cd, amin sok ilyen Dos-os progi rajta van, nagyon hasznos.

Link to comment
Share on other sites

diablo

H!

 

Köszi a linkeket!! Ellátogattam és sok érdekes dolgot találtam. Azért ez a lifeCD-s windows érdekel most töltöm és ha beválik jelezni fogom. Viszont ez az "> Eszköz az elkészítéshez" ezköz már megvan de nem túl jó. ennél jobb az easyboot vagy amit jobban szeretek az ISOlinux.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Live CD-s XP:

 

Windows XP PE 5.0 Ezt próbáltam, mûködik.

Link to comment
Share on other sites

diablo

HI!

Remélem nem túl nagy! Azért megtekintem ki tudja lehet hogy hasznát fogom venni.

Köszönöm a segítséget továbbra is várom az üzeneteket.

Link to comment
Share on other sites

diablo

@Adani:

 

Honnan szedted le mert ha volt is link már nem találom. Be tudnád linkelni ezt a Windows XP PE 5.0??

Bocsi de nem leltem meg sehol.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Dora

Sziasztok!

 

Jobb topicot nem találtam, ezért itt érdeklõdnék mikros net diagnosztizáló program iránt. Pl. jel erõsség, milyen hálózatot lát a vevõ stb.

 

Elõre is köszi a segítséget!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Pedig van jobb! Ehhez nem kell bootolható proginak/cd-nek lennie!

Amúgy pedig költöztetést kérünk, megfelelő helyre!!

És akkor egy program is, ami jó lesz neked: http://www.netstumbler.com/downloads/

Link to comment
Share on other sites

Dora

Szia Soma!

 

Elõször szeretném megköszönni a linket, sajnos nem tudom igazán használni, mert router mögül vagyok, s (valószinûleg ezért?) "nem látja a Wifi adaptert" :(

 

Tudom, hogy nem bootolható CD-t/lemezt keresek, ezért is kezdtem úgy a mondandómat, hogy nem találtam jobb topicot ennél, de ha tudsz/ismersz a kérésemhez jobban illõt, akkor nagyon szívesen veszem, ott talán több segítséget kapok :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
deki79

Üdvözlet!

Tudtok olyan bootos általános diagnosztika progit mondani (pl everest csak) amit gépvásárlás során még az üzletben indíthatok, hogy minden meg van-e és működik is vagy marad pl ubuntu live.

 

Segítségetek előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Memtestet tudsz futtatni, de gondolom nem akarsz órákat ott ülni. :)

Link to comment
Share on other sites

deki79

Esetleg valami hatékonyabb? :D

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Azon kívül, hogy megnézed, elindul-e a Live Ubuntu, sokat nem tehetsz. Merevlemez SMART-ot tudsz nézni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...