Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Passzív => aktív


police64

Recommended Posts

Jani_026

Tudnál egy kicsit bõvebb segítséget adni mert nem nagyon értek a dologhoz.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Milyen routered van?

Link to comment
Share on other sites

Jani_026

tp-link

 

TL-WR340GD

 

wireless

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Szia KGigi!

Most egy kicsit megkeveredtem.

A linkelt oldalon a Virtual Servers állítása szerepel, a Hálózatépítés topik > Forwarding résznél pedig a Port Triggering.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mindkettõ használható.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Így is beállítottam , de a fentebb említett problémám még mindig fenn áll, vagyis továbbra is a 0-ás (auto) a jelenlegi port az uTorrent 1.8.5 sebesség kalauzában.

Link to comment
Share on other sites

Jani_026

Köszi szépen a segítséget! Mondjuk még mindig azt írja hogy passzív vagyok, de a hálózati kapcsolatom már működik. Eltűnt a kis felkiáltójel és helyette ott a pipa. Szóval köszi még egyszer.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

@Temporary

Szerintem ott a programban kavarodott meg valami.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
vagovago

Sziasztok!

 

Nemrég szolgáltatót váltottam és azóta passzív vagyok!

 

Tudna nekem segíteni valaki, hogyan váljak aktívvá?

 

T-homos netem van /modem vagy router??/ pirelli DRG A225G

Előre is köszönöm a segítséget! :upsz:

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

Temporary

Valószínűleg dinamikus lett az ip címed. Itt van két leírás ami hasznos lehet.

Link

Link

--------------- szerk

Beállítási oldal elérése

http://192.168.1.254

Név és jelszó: 3play

 

Router manual:Link

Link to comment
Share on other sites

vagovago

Köszi, ezt már olvastam!

 

Az a baj, hogy azt sem tudom, amit adtak az most modem, vagy router?

 

Ha router, akkor hol tudom elérni a beállítás opciót?

Avastom van, azon beállítottam a "kimenő és bejövő" engedést.

 

 

Update:

Időközben rájöttem, mit hol találok, nagyon köszönöm a segítséget!!

 

Már van zöld pipám!!

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
tilato2010

Hali. Az lenne a problémám, hogy van két gép. Az egyiken Xp van, azon az utorrent aktív módba van, a másik gépen Win 7 van azon pedig mindíg passzív módba van, pedig tûzfalban is engedélyeztem a torrentet. Tp-link TL-R402M routerünk van, de nem tudom hogy mit kellene beállítani rajta és azt se értem hogyhogy az egyik gépen semmi gond a másikon meg igen. Valaki segítsen pls.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Davedry87

Sziasztok!

 

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy sajnos egyik programnál se nem vagyok aktív módban. Az Emule klienst használom és egyáltalán nem vagyok aktív.

Azt kéri az Emule, hogy a net konfigjában engedélyezzem a portot, de egyszerűen nem sikerül. Router mögött vagyok, mivel WLAN-t használok, ezért nem vagyok aktív.

Nem tudom, hogy lehetne ezt a problémát megoldani.

 

Fix IP címet használok, ami nem változik, ez a79.120.194.194 és itt bejön a Mikrotik nevü Router oldala. Ezt nem tudom hogyan lehetne forwardolni, hogy aktív módban legyek. Egy 5GHz-es antennát használok, ami ez a típus: NanoStation5 http://www.ubnt.com/downloads/ns5_datasheet.pdf

 

Már próbáltam a TCP-UDP portokat engedélyezni a kliensnek a tűzfalon keresztül, de egyszerűen semmit nem használ...

 

Kérlek titeket, ha tudnátok ebben segíteni, megköszönném!

 

Üdv:

 

Davedry.

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Sebi

Beszélj a szolgáltatóddal, hogy engedélyezzék neked a portot. Szerintem nem fogják, de egy próbát megér.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A szolgáltatónak ehhez semmi köze. :)

 

A router és a számítógép között kell FIX IP címet beállítani. Ha ez megvan, akkor nyitni kell a routeren egy portot (portforward), amit az emule használnál. Ezt a portot annak a gépnek az IP címére irányítsad, amit az előbb fixre állítottál.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

De nem az övé a router!

Link to comment
Share on other sites

Sebi
:igen:
Link to comment
Share on other sites

Davedry87

Sziasztok!

 

Ami van IP címem, az FIX cím, tehát nem dinamikus, ami változik. Ahogy KGigi elmondta előzőleg, nem az én routerem, hanem a szolgáltatóé és így én nem tudok belenyúlni a saját antennámba. Tehát ezt az antennát eltiltották tőlem, a Config részét ők állítják be és frissítik firmware-rel. Már kérdeztem ezelőtt a gyereket, aki beállította az egész internetet, ő mondta, hogy mivel router mögött vagyok, így képtelenség aktív módba kerülnöm... Tehát, hiába is, nem tudok aktív lenni sajnos, mert a szolgáltató nem enged. Azt még hozzátette a gyerek, hogy hiába próbálom Utorrenten, p2p hálózaton az aktív mód nem fog sikerülni... :(

 

De azért köszönöm a segítségeteket!

 

Üdv: Daves87

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Nem azért nem tudsz aktív módban lenni, mert router mögött vagy, hanem azért, mert te nem férhetsz hozzá a router beállításaihoz, hogy azon beállítsd a portnyitást. Ezért írtam, hogy beszélj a szolgáltatóddal, esetleg valamelyik szerelővel, aki hozzá fér a routerhez. Csak ők tudják ezt neked megcsinálni.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az gonosz dolog lenne, ha egy portscannert végig futtatnál a szolgáltó gépén, vagy magán a routeren? Ha szerencséd lesz, találsz nyitot portot. :)

 

Ha jól látom, akkor linux fut a routeren. Putty-val nem lehet rá csatlakozni?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ha a fix IP-n bejön a router oldala, a kézikönyv szerint alapértelmezett név-jelszó párossal mindenképpen bepróbálkoznék, hátha kretén a szolgáltató, és nem változtatta meg. ;)

 

Egyébként IP = Internet Protocol, ezt a hosszú Í-s ÍP-t nem tudom honnan veszed, de kijavítottam mindenhol, mert leestem a székrõl, úgy csodálkoztam rajta. Szintúgy kéretik a vesszõk után szóközt tenni, köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Asztalos

Sziasztok ! Az miért van, hogy amikor elindítom a utorentet, akkor jön le a cucc rendes sávszélességen,de úgy 5-10 perc után elkezd nagyon belassulni (lemegy vagy 5-10 %-ra),azután bezárom kb fél percre ,újraindítom és megint jön max speeddel ? Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Betelik a gyorsítótár.

Link to comment
Share on other sites

Asztalos

Milyen gyorsítótár telik be !? (azt tudom mi az a gyorsítótár) Meg nem is mindig csinálja így...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...