Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Passzív => aktív


police64

Recommended Posts

police64

HI!

 

Kezdõ torrentezõ vagyok, jelenleg a savarián. Mikrotorrentet használok. A gondom az, hogy routeren keresztül kapcsolódom a nethez, (edimax) és az oldalon passzív vagyok. Angol nyelvû leírást találtam, de nem tudok angolul.

Segítsetek abban, hogyan tudok passzívból, aktívvá válni. Egyszerû, laikus számára is megérthetõ leírásra lenne szükségem. Op.r. Windows XP prof. Sp2, tûzfala kikapcsolva. Router Edimax, tûzfal: Kerió.

 

Köszönöm elõre is.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A tûzfalon ki kell engedned a torrent portját, a routerben meg be kell kapcsolni az UPnP támogatást, és elvileg ennyi.

Link to comment
Share on other sites

kfx

1. Elõször is meg kell keresned, hogy melyik portot használja a mikrotorrent. Ezt a beállítások menüben valószínûleg megtalálod.

2. Állíts be fix ip címet a gépednek.

3. A routeren keresned kell a NAT menü alatt egy virtual server nevezetû beállítást.

4.Itt beírod az ipd, a portot, kiválasztod hogy tcp és udp(both)..

5.Kész

 

 

Nem mondtad milyen a router, de azért ehhez nagyon hasonlítani fog ;)

Képes illusztráció bittorentre

Remélem sikerül kihámoznod valamit.

 

 

Elõfordulhat ám az is, hogy nem is tudsz "aktív lenni". Péld. mikrós netnél nem mindenkinek megy. Nekem igen :P

Link to comment
Share on other sites

police64

Köszönöm a segítségeteket, most talán mûködik a dolog.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
alemar

Sziasztok légy szíves segítsetek!

 

Suse linux 10.1-et használok, mellette fenn van a windows 2000 sp4.

Hiába szórakozok, portokat nyitogatok stb. persze lehet valamit rosszul csinálok, de nem tudok aktív lenni.

A netem nem mikrós.

Légy szíves írjátok meg, ha valaki ért hozzá, hogy pontosan mit csináljak.

Ha windows alatt neteznék simán meg tudnám oldani, mert nem egy oldalt találtam ahol pontosan lépésrõl lépésre le van írva, hogy xp alatt hogyan kell csinálni. Nekem ugyanígy kéne linux alatt.

Ja, és nincs routerem.

 

Elõre is köszönöm

alemar

Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

Adani

Valami tûzfal lehet rajta, az fogja. Valahol konfigurálni kéne, hogy azon engedje át a klienst.

Link to comment
Share on other sites

alemar

Kikapcsoltam a tûzfalat akkor se jó.

Konkrétumok kellenének. Nem tud senki segíteni?

 

köszönet alemar

 

Légy szíves írj már végre normálisan! <PF>

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
atis71

:rtfm::rtfm: Hello!

Valaki leírhatná már, hogy hogyan lehet Utorrentet router mögül aktívra állítani Wireless hálózaton. Ha egyáltalán lehetséges. Ja és érthetõen.

 

Én már kipróbáltam sokféle megoldást, de egyik sem volt jó.

 

Ha tud valaki valamilyen módszert segítsen.

 

Elõre is köszönöm :Sír: :mérges: :!:

Link to comment
Share on other sites

tomycz

Helló!

 

Aktí-passzív problémám lenne nekem is, és nem tudok zöldágra vergõdni sajnos!

A routerem SMC7004VBR tipusú, tûzfalam nincs (Windows-os kikapcs). A routerem konfigjába belépve a "Virtual Servers" menüpontba lépve beírtam az adatokat, de valószínûleg nem mûködik, mert ha a kliensemmel (uTorrent 1.6) leellenõrizem akkor "Error"-t ír ki.

Az elõbb mlített menüpontnál van egy olyan beállítás amit nem tudok beállítani, mert segédlet nem mutatja.

Az alábbi :

 

"Well known services:" Auth,DNS,Fpt stb:. közül lehet választani Copy to ID választható számsorok

 

Ezt is bekell állítani? Vagy alapálapotba kell hagyni?

Valaki segítsen legyenszíves!

Köszönöm szépen.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

"Virtual Servers" kell csak neked! Azt állítsd be, portot ip-t (tcp+udp=both, ez kell) Ip-d le van fixálva a sz.gépeden, vagy dhcp van? Fixáld le, úgy menni fog, mert különben nem tudod milyen IP-t írj a "Virtual Servers"-hez, ill. mindig változik..

Link to comment
Share on other sites

tomycz

Hello

 

DhCp van de nem tudom hogy a router konfigjában hol kell kikapcsolni....

System,Wan,Lan,Nat,Firewall,DDNS,UpNp,Tools,Status <--- ilyen pontok vannak

 

A Lan- ba van hogy DHCP Server Enable/Disable. Itt kell?

 

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Nem kell piszkálni a routert a dhcp miatt. Álítsd be egyszerûen az xp-ben.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
uvbull

nah leírom akkor én is problémám :D

 

nincs routerem :D

 

van egy szoftveres comodo tûzfalam, és van egy utorrent torrent kiensem és amitóa ez a tûzalam van azóta passzív vagyok torrentezés közben ugyhogy ezt valahogy orvosolni kéne tudom port beállíás meg stb de ez nem jöt be beraktam 8000-re ki be és mindent torrentet átraktam 8000-re de semmi detto ugyanaz :(

 

please valaki help me :(

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Predator

HI

 

Nem tudja valaki hogy mi történt a SOLÁRIONAL ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Becsoft

Mi vele a baj? Szerintem teljesen jó :)

Link to comment
Share on other sites

ephébos

@uvbull: Kicsit megkésve ugyan, de hátha kell még, és segít. Ha nem így próbáltad volna, akkor egy nekifutást megér. Igaz, ez Azureus-szal van bemutatva, de ugyanígy kell, és persze a kliensben is be kell állítani a megadott porot; ha ez, és még egy újraindítás után sem megy, akkor az már számomra rejtély. --> Klikk <--

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Hacklone

Sziasztok!

 

Nekem is lenne egy problémám, flashgetet használok kliensnek (nem megszólni, én szeretem :) ), no eddig teljesen jól működött minden szép gyors volt stb, már vagy egy éve, erre néhány napja valamiért passzív vagyok és hiába állítgatom a tűzfalamat egyszerűen reménytelen, már portokkal is szórakoztam egyszerűen nem tudom mi lehet a baj. :(

Légyszi segítsetek!

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Kernel

FlashGet-et én is kedveltem, még normál letöltőkliens korában, viszont a torrentezés számára 1.0-ás funkció, még igen kezdő benne.

 

Ha uTorrentet használnál, abban egy portteszt lehetőség is van, amely segítene behatárolni a problémát. Továbbá a kezelőfelülete egy FlashGet felhasználó számára nem lehet idegen, ugyanakkor gyakorlatilag minden igényt kielégítő program.

 

Nem mindegy persze az sem, miféle netkapcsolat van, router van-e stb. Ilyen kevés információból nehéz bármit kitalálni.

 

De a teszt attól még kipróbálható:

 

http://www.utorrent.com/testport.php?port=xxxxx

 

Az xxxxx helyére kell beírni a tesztelni kívánt portszámot, válaszul bejön egy weboldal.

 

Szoftveres tűzfal okozta probléma kizárásának legegyszerűbb módja, hogy a tűzfalat próbaképpen ki kell kapcsolni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Zsoca1987

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem az utorrent1.8 és a router beállításához hogy aktív módban legyek.

Routerem TP-Link WR541G.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Sziasztok!

 

Az Utorrent sebességkalauzában hiába adom meg ugyanazt a portot majd nyomok rá a "Beállítások használata"-ra, visszatérve a jelenlegi port marad "0: auto"

 

TP-Link router, statikus IP, Utorrent 1.8.5. tűzfalban kipipálva

A routerben Forwarding / Port Triggering alatt ez van beállítva:

ID/Trigger Port/Trigger Protocol/Incoming Port/Incoming Protocol

1 54321 ALL 54321 ALL

 

A kikapcsolt tűzfal sem változtat a dolgon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Szerintem halott. Takarítsd le a gépről, pucolj ki mindent utána, és tedd fel újra. (Esetleg a Randomize a portszám alatt nincs kipipálva?)

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Takarítva, újrarakva, UPnP, NAT-PMP, Randomize - uncheck, firewall -check.

UPnP-t használva mûködik ugyan, de elõzõleg ment rendesen a Port Triggering. Nem szeretném állandóan állítgatni az UPnP-t

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Jani_026

Hali!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Vezeték nélküli routert használok. Windows 7 oprendszert és Utorrent 1.6-ot. És természetesen én is passzív vagyok. Hogyan tudok aktívvá válni?

 

Előre is köszi a segítséget.

 

ÜDV.

Edited by Jani_026
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Portforward kell neked, nézz be a Hálózatépítés témába.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...