Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PC+HiFi


sid

Recommended Posts

nightwica

Sziasztok!

 

(Juhú, elsõ hozzászólás!:D)

 

Engem a dolog fordítottja érdekelne. Egy zenei kazettát szeretnék digitalizálni, tehát nem a számgép zenéjét a hifin lejátszani, hanem hogy a számgép játssza le és vegye fel azt, ami a hifiben megy. Próbáltam ugyan azzal a kábellal, amivel már régóta a hifimen hallgatom a zenét, csak bedugtam a laptop mikrofonbemenetébe (http://www.chipland.hu/uploads/webshop/9/893/lead_290x250.jpg ilyen), ami ugye hülyeség, mert mindkét vége line-in... A hifimen az egyetlen line-out az a fülhallgatós lyuk... Hogy tudnék akkor hifirõl gépre felvenni hangot? Olyasmiket találtam neten, hogy jack/jack kábel is jó, vagy van valami átalakító a csíptetõs hangfal kábelre, hogy ne a hangfalon "jöjjön ki" a zene, hanem a laptopon...

 

Utána néztem már neten, de egyre jobban belekeveredek, és biztosra szeretnék menni... Köszi! :)

Link to comment
Share on other sites

Garono

IPB kép

 

Ilyenre van szükséged. Egyik vége a hifi fejhallgató kimenetére megy, a másik a számítógép mikrofon bemenetére. Elindítod a kazettát, a gépen meg egy alkalmas programmal elindítod a felvételt (pl. Audacity). Legalábbis én így csinálnám, talán ez a legolcsóbb megoldás. De biztosan léteznek ehhez céleszközök is...

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ha nincs line out a HIFI-n akkor nehéz lesz, ráadásul a laptopon is kellene lenni line in bemenetnek, mert a mikrofon kisebb jellel dolgozik, zajos lesz. ha ezek nincsenek meg nehéz lesz. A fejhallgató kimenet nagyobb erősített jelet ad ki, nem biztos, hogy a laptop tolerálja. Vannak típusok amik érzékeli a jel nagyságát, és beállítják a bemenetüket, tehát nem lehetetlen próbálkozás.

Link to comment
Share on other sites

nightwica

Line out a hifin... fülhallgatónak van, nem tudom, a két kifejezés mennyire egyezik. A laptopon másik line-in nincsen, csak a mikrofon...remélem bírni fogja.. :o

 

Ez egy jack/jack kábel, ugye? Utánaérdeklõdök boltban haveroktól, köszi! :))

Edited by nightwica
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ahogy nagyjani is mondta, ezekkel az eszközökkel elég kétes az eredmény minõsége. :(

Link to comment
Share on other sites

Garono

Én konkrétan csináltam olyat, hogy a PC hangkimenetét egy az egyben rákötöttem a mikrofonbemenetre az említett kábellel, és semmi gond nem volt. Persze ez nem hifi, de szerintem esélyesebb, hogy mûködik, minthogy nem. :)

Link to comment
Share on other sites

nightwica

Az kellemetlen :/ Egy próbát viszont megér, majd beszámolok :) Gondolom fõleg hangkari-függõ a dolog?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A mikrofon teljesen más jelet vár, mint a line-in. Egyes laptopok esetén a mikrofon csatira rá lehet kötni a vonal kábelt is, de ez csak abban az esetben van így, hogyha van ellenállás mérõ a bemeneten, és megfelelõ elõfok a hangkártyán. Ilyen célra találták ki a külsõ hangkártyákat, amik többsége (a jó minõségûek mind) firewire csatolásúak.

A fejhallgató kimenet megint egy érdekes dolog ilyen szempontból, mivel

1: szabályozható elõfokkal rendelkezik (hogy tudd állítani a hangerõt a fejhallgatóhoz)

2: más az impedanciája a vonalnak és a fejhallgatónak. (a vonal-mikrofon esetén is ez az egyik gond).

 

Tehát ez a manõver sajnos több sebbõl vérzik.

Link to comment
Share on other sites

nightwica

Adott kölcsön egy srác jack-jack kábelt, és pontosan az lett, amit mondtatok. Recseg-ropog-pattog a felvett hang... Sok a szegény kicsi laptopkámnak (mondjuk nem is olyan kicsi, hanem baromi nehéz :D) a csúnya nagy hifi hangos zenéje :'D

 

Na, mit csináljak most? (Azon kívül, hogy menjek el ilyen emlékmentõ szakikhoz, és 5000 Ft/kazetta-ért digitalizáltassam a kazit, ja meg elõször utazzak fel érte Pestre...) Bármi tipp?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Veszel 1000-2000 ft-ért egy p3-as vagy p2-es gépet (monitor nélkül ennyiért van), azokon van bemenet (kék csatlakozó). Ja meg valami 1-2 ezer ft-os kazettás deck is kellene, ezeken mindegyiken van kimenet. Ez a minimum amit meg kell tenned. Esetleg odaadod valakinek aztán megcsinálja ha egy kaziról van szó, a több az azért nyûgös kicsit. Ha nincs senki a közeledben megcsinálhatom egy sörért.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Vagy veszel egy külsõ USB-s hangkártyát, amin van vonal bement. Én ezt találtam legolcsóbban:

http://www.argep.hu/product_1265194.html

Az ennél olcsóbbak ugyanazt tudják, mint a laptopod hangkártyája. A Hercules hangkártyákat dicsérték régebben, ez nem tudom, hogy milyen minõség, de kazetta digitalizáláshoz szinte mindegy, hogy milyen a minõsége.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Mielõtt elkezdesz vásárloni, mondjuk kapcsold ki a keverõpultban a mikrofon bemenet +20dB-s erõsítését.

Link to comment
Share on other sites

nightwica

Hé, ha veszek egy régi gépet 2000-ért, akkor már ugyan ott vagyok... :D Fõleg ha külsõ hangkarit 9000-ért :DBár külsõ hangkari nem hülyeség, mert majd szeretnék egy egész jó fejhallgatót, biztos az is jobban szólna... Bár2: tekintve, hogy 99%-ban mp3-ban hallgatok zenét, túl nagy különbség nem lesz.

 

Amúgy van itthon régi gép, csak használaton kívül, fõleg mert a monitorja havernál van kölcsönben éééés *megnézi* van rajta kék bemenet... Csak monitor nincs :'D De azt majd úgyis tervezem visszakérni...

 

Mi az a kazettás deck O.O

 

Nagyjani, köszi a felajánlást, drága vagy :3 ^^ Csak nem nagyon szeretek így kéregetni, sör meg nehezen kivitelezhetõ lenne:D Meg aztán neked is van jobb dolgod.. :D

 

 

 

Hm. Egy hely, ahol találtam ilyen dBs cuccot, az valami mínusz értéken volt OO

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ha van régi gép, akkor fele már meg is van. A kazettás deck, az az igazi HIFI tornyok része volt úgy mondjuk 7 évvel ezelõttig. magyarul erõsítõ nélküli magnó, van kimenete ami a HIFI erõsítõjére kapcslható, csak úgy szól, önmagában nem. Nézz körbe haverok között, hátha valaki családjában van egy videoton, orion, unitra stb. A sört csak úgy mondtam, egy kazit megcsinálok ha nem jutsz semmire és nagyon fontos.

Link to comment
Share on other sites

nightwica

Körbekérdezek, van-e valakinek...

 

Nem fontos egyáltalán, csak jó lenne, ha tudnám ezeket a dalokat gépen/cd-n is hallgatni, ennyi az egész.

 

Köszi=)

Link to comment
Share on other sites

Garono

Ezek amúgy valami régi, homemade zenék? Vagy hogyhogy nincs fent a neten digitálisan?

Link to comment
Share on other sites

nightwica

Kanalas Éva és Fábri Géza - Ha folyóvíz volnék - moldvai csángó népdalok

 

Errõl a kazettáról van szó, nem valami ismert Beatles és társai, én nem találtam sehol neten, de nem is csoda.. Youtubeon 1 dal van fent róla.. [Mert az letölthetõ a honlapjukról]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...