Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Photoshop kezdõknek


Sanzi

Recommended Posts

zauber

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Készítek egy körbevágást amít lementek a GÖRBÉK fülnél "munkagörbe készítése a kijelõlésbõl" funkcióval és ha utána ehhez szeretnék még egy újabb kijelõlést hozzáadni, de ÚJ RÉTEGKÉNT, azt hogy csinálom?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
dtommy79

Szeretném valakinek a segítségét kérni aki megtudná csinálni a fórumom gomjait, hogy a szöveg magyarul legyen rajta. Természetesen nem ingyen kérem. Részletekért emailben a dtommy79@gmail.com

 

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Én találtam magamnak HoPe "régen látott cimbora" jóvoltából egy jó kis photoshopos időtöltést. A neve VirtuálTuning, azaz autókat tuningolunk Photoshop segítségével, és minél életszerűbb az autó, annál többet fejlődött a "tuner". Ha valakinek kedve szottyan megpróbálkozni vele, az látogasson el a www.hvtm.hu oldalra. Sok sikert.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kovács Dávid ( Davs )

Melyik Tool-lal lehet kövér embert soványítani, ill. soványt kövéríteni? :upsz: Egyszer láttam egy videót, hogy hogyan is csinálták, és abban valamilyen kör volt a kurzor és a közepén egy célkereszt.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Melyik Photoshop verzió a legideálisabb erre a laptopra? A CS3 elemnne rajta? A Gép: Turion TL-58 (dualcore, 2x512kB L2, 1,9GHz), 1GB, 120GB HDD, x1250 max 512MB integrált. A Photoshopnak a DDRAM, vagy a VRAM fontosabb? Mennyit kellene kiosztanom a grafikának a PhotoShop ideális működéséhez?

Link to comment
Share on other sites

peron
Melyik Tool-lal lehet kövér embert soványítani, ill. soványt kövéríteni? :upsz: Egyszer láttam egy videót, hogy hogyan is csinálták, és abban valamilyen kör volt a kurzor és a közepén egy célkereszt.

 

Filter->Liquify (CS2-től)

Link to comment
Share on other sites

peron
Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Készítek egy körbevágást amít lementek a GÖRBÉK fülnél "munkagörbe készítése a kijelőlésből" funkcióval és ha utána ehhez szeretnék még egy újabb kijelőlést hozzáadni, de ÚJ RÉTEGKÉNT, azt hogy csinálom?

 

A Path fülön csinálsz egy ujabb réteget (nem a Layers palettán) és a régi path-t ctrl+c-vel átmásolod az újabbra

itt már azt adsz hozzá amit akarsz. Nem kell kijelöléssé alakítani a Bezier görbét, hanem jobb gomb-> fill path

 

Ajánlatos angol nyelven vágni az Adobe cuccokat.

 

Azt ki tudja, hogy a Free Transform-nál hogyan lehetne %-ról pixelre vagy cm-re állítani? Valamikor megvolt, de most sehol sem találom...

 

Attól függ melyik verziót használod, CS2-től elég beleklikkelni jobb gombal az értékmezőbe és ott tod átváltani amire csak akarod.

 

Sziasztok!

 

 

 

Először is szintfelmérés nektek: abszolút egyetértek a téma alcímével :D

 

Most vagyok kezdő soppos.

 

 

A kövi lenne a kérdésem.

 

Tudom, hogy az én hibám, állítgattam a beállításokat, nevezetesen, hogy fekete-fehér kockák legyenek átlátszó háttérnél, ne szürke-fehér. Lehet hogy nem emiatt van, de most átlátszó háttérnél olyan szürke, mint a program ablakának a széle, ráadásul nem látom benne az egérkurzort. :(

 

Hogy lehet visszaállítani(akár alapértelmezettre)?

 

Nos szinte az összes menüre jellemző, nem csak a Photoshopban, hogy ha ALT gombot nyomva tartod akkor a Cancel gombból Reset lesz. Próba. Edit - Preferences - Transparency and gamut (nyomod az ALT-ot).

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )
Filter-�>Liquify (CS2-től)

Kösz, igen ez volt az. Ajánlok egy oldalt: http://www.photoshopusertv.com - nagyon ott van!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
orsgabi

Sziasztok!

 

Van több tablókép amelyeknek a háttérszínét szeretném megváltoztatni. Ezt hogyan tudom megtetnni photoshop cs2 Hu segítségével. A képek többsége színes és fehér a háttér. Csak nem szép és ezért szeretnék egy kis változtatást rajtuk, mondjuk átmenetes szüreke, vagy halványbarna hátteret ami illik egy tablókép háttéréhez.

Link to comment
Share on other sites

peron

Én kétféleképpen állnék neki:

 

1. (pro)

Minden egyes képet szépen kimaszkolsz, sok féle technika van rá mindenki másra esküszik. Én a bezier görbével + csatornamaszkkal szimpatizálok. Macerás, de szép a végeredmény.

 

2. (trehány)

Varázspálca vagy lasszó, esetleg select-color range ha egybefüggő fehér a háttér. Sokat segítene a CS3 PHSHP, mert a kész kijelölés még a redefine edge funkcióval tovább alakítható.

 

Nem idézzük be az előttünk szólót!

Link to comment
Share on other sites

centrum

Sziasztok!

 

Van sok képem azonos méretûek (480*321) fekvõk és állók vegyesen. Szerenék mindegyikre egy "Fotó: X.Y." szöveget tenni.

 

Ahogy nekiláttam: Egy fekvõ képen elhelyeztem a szöveget a kép sarkában, majd ezt a folyamatot rögzítettem Mûveletként. A Fájl/Parancsfájlok/Képfeldolgozóban beállítottam, hogy futtassa le ezt a mûveletet.

A fekvõ képeknél rendben volt, az állóaknál viszont kilóg a szöveg a képbõl (mivel keskenyebb).

 

Milyen automatikus módszer van arra, hogy, akár álló, akár fekvõ a kép, a szöveg mindig a kép sarkába kerüljön?

 

Elõre is köszönöm segítségeteket!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
zolka78

Sziasztok, létre hoztam egy képet amit később borítóként szeretnék felhasználni. Külön rétegeket alkalmaztam így könnyeb volt a szerkesztés és az egymáshoz igazítás. Majd amikor összeolvasztottam a rétegeket nem engedte elmenteni a mentés másként opcíóban jpg. formátumban, sőt ezt a lehetőséget nem is tudtam kiválasztani a formátumoknál. Pedig már csináltam hasonlót csak ott a különböző rétegeket jpg. formátumból importáltam, majd az alakítás és az összeolvasztás után simán eltudtam menteni jpg.ként a fent leírtak szerint. Tud erre valaki megoldást? Nagyon szeretném borító tervezővel méretre igazítani és kinyomtatni, csak ahhoz kell a jpg.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Stefan-5

Segítsetek légysz!

A cégnél photoshop cs2 ver 9.0.2. van! "Sajnos" magyar nyelvű!

Ez azért gond számomra mert az összes /szinte/ tutorial angol.

Tudja-e valaki hogy ezt a verziót át lehet-e állítani angolra vagy le lehet-e tölteni hozzá angol nyelvfájlt?

Segítséget előre is köszi!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
memmem

Hello!

 

Nekem az lenne a bajom, hogy .raw (.nef) formátumban fényképeztem, de ha meg akarom nyitni photoshoppal, akkor azt írja ki, hogy ismeretlen fájl formátum. Mit tudtok javasolni?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
mrzkr36

Sziasztok!

 

Adobe Photoshop Elements 6.0 angol verzióhoz kellene magyarosítás!

Légyszi segítsetek, fontos lenne!

 

Elõre is köszi!

 

mike ;)

Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Ha jól tudom, az "Elements" termékeket nem fordítja le az Adobe, pedig ezeket szánják otthoni használatra, ahol igazán szükség lenne a honosított verzióra. Az új Photoshop CS3 elérhető magyarul, de ugye az 250 ezer körül van és teljesen fölösleges otthoni használatra, mert az tényleg a profiknak készült, akik simán elboldogulnak az angol verzióval is. Nem nagyon értem ezt. Vajon ez a gondolkodásmód mire fogja ösztönözni az otthoni felhasználókat? Nem írom le mert a végén még kapok egy fekete pontot. De vajon ki viselkedik ebben az ügyben bután?

Link to comment
Share on other sites

kori

Az Adobe termékei drágák, és legtöbbjük tényleg csak profiknak készültek. Viszont nagyon sok magyarul is tudó és ingyenes képszerkesztő progi van szerencsénkre. :);) Nekem megvan a Photoshop 7 CE, nem használom, mert például egy piros szem eltávolítást is bonyolult műveletekkel kell elvégezni, míg azt egy ingyenes progi egy kattintással is megcsinálja. :démonikacaj: (Nem vagyok profi.)

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Egyetértek. De a Photoshop is olyan mint az MS Office. Egyszerűen "kötelező darab" otthonra is, pedig tényleg semmi szükségük rá. Ténylegesen nagyon sok remek ingyenes alkalmazás van, de mennyire menősebb azt mondani, hogy az ügyeletes barátnőt a Photoshoppal dekoráltam ki, mint mondjuk a Paint.NET-tel. Mely ingyenes, tud magyarul, és egy tökéletes Photoshop klón.

Link to comment
Share on other sites

mrzkr36

HY Lalo!

 

Igen, teljesen igazad van! Én is pont ezen gondolkodtam.

 

A feladat a következõ lenne: adott 5 kép. Ebbõl szeretnék egy képmontázst összeállítani egy üres lapra úgy, hogy a képek szélei ne látszódjanak, ne lehessen elkülöníteni õket egymástól... Tehát összemosni a széleket, majd egy 6-at ráilleszteni az egészre, teljes méretében, hogy kitöltse az egész lapot, s áttetszõvé varázsolni. A poén az egészben, hogy ezt egyszer már meg tudtam csinálni, kb. 2 éve. Egy régebbi magyar verzióval.

 

Ha tudsz erre valami jó tutoriált, az is nagy segítség lenne...

 

Köszi!

 

mike ;)

 

Ahogy elnézem a magyar korrepetálás szintúgy! :S

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Giraffe1
Egyszerûen "kötelezõ darab" otthonra is, pedig tényleg semmi szükségük rá. Ténylegesen nagyon sok remek ingyenes alkalmazás van, de mennyire menõsebb azt mondani, hogy az ügyeletes barátnõt a Photoshoppal dekoráltam ki, mint mondjuk a Paint.NET-tel. Mely ingyenes, tud magyarul, és egy tökéletes Photoshop klón.

Miért is kötelezõ? Miért kell például képek átméretezésére a Photoshopot használni, amikor erre a célra sokkal alkalmasabbak az olyan programok, mint az IrfanView vagy a FastStone Image Viewer? 8) Vagy miért lenne "menõbb" azt mondani egy képre, hogy ezt egy 250 ezer forintos - igen nagy valószínûséggel "illegálisan birtokolt" :upsz: - Photoshoppal szerkesztettem, mint cégen belül maradva azt mondain, hogy ezt a Photoshop Elements-cel készítettem, amit megvettem? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

@mrzkr36: Ezeken az oldalonkon találsz nagyon jó leírásokat Photoshophoz:

http://www.tutorial.hu/cimke/photoshop+alap/

http://honlap-design.hu/photoshop_tippek.html

Ezek megfelelõi nagyrészben az Elements programban is megtalálhatók.

 

@Giraffe: Egyet beszélünk és gondolunk a témáról, de talán nem vetted észre a kötelezõ darab kifejezést idézõjelbe tettem! Én például a Paint.NET-et használom és néha a PhotoFiltre-t. De hidd el, sokan nem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
gegejunior

Hello!

 

PS CS3-mal nem lehet vízjelet készíteni?

Link to comment
Share on other sites

olli

Szûrõ > Digimarc > Vízjel beágyazása

Link to comment
Share on other sites

sedoz

Nem tudja valaki, hogy melyik programmal lehet villámokat meg gömböket tenni a képbe? :huh:

Link to comment
Share on other sites

web

Zselézet tüsit hajat hogyan tudok kivágni szépen? Mert a lasszóval nem tudtam körbevágni szépen, a kiragadással meg rondán kap bele.

 

Valami más ötlet? Mert a hajszálak alatt ott marad a háttér, a kép világos és szépek a kontúrok, a háttér nagy részben egységes.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...