Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Webáruház készítés ingyenes programmal


Zee[HUN]

Recommended Posts

Zee[HUN]

Sziasztok!

 

Melyik programot tudnátok ajánlani, ha a következõ információkat ismeritek:

 

- ingyenes program

- webáruház szerkesztésére

- dinamikus legyen

- offline módban is fejleszthetõ legyen az oldal

- grafikus üzemmódban készíthetõ, ne csak forrás kóddal

- kezdõ webszerkesztõ részére

- esetleg magyar nyelvû vagy magyar leírással

 

Azt hiszem nem hagytam ki más... :upsz:

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ilyen nem létezik.

Minimális hozzáértés kell. PHP, SQL adatbázis, stb. Különben hogy akarod testreszabni?

 

Ha meg olyan kell, amihez tényleg elég a nulla ismeret, akkor az meg pénzbe kerül.

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Hi! Igazad van. Nem lehet mindent kikövetelni a szoftverfejlesztõktõl.

Link to comment
Share on other sites

Zee[HUN]

Oksi, módosítom a kérdésem... Bocsi a gagyi kérdésért. :upsz:

 

Ti milyen programmal készítenétek webáruházat?

 

Árajánlatokat kaptam már cégektõl, webáruház készítésére, ellenben van egy-két alkalmazott akiket érdekelne a webáruház szerkesztése, és ezért keresek minél egyszerûbb, és olcsóbb megoldást. 8)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

A webáruház önmagában nem lehet egyszerű. Egyrészt. Másrészt ugye ez attól is függ, milyen webáruházat szeretnél. Függ a termékkategóriá(k)tól, az áru mennyiségétől is pl. Erre jó program nincs. Ezt vagy leprogramozzák, vagy pedig egy alap sémát alakítanak át.

 

Addig is pár weboldal:

 

http://shp.hu/hpc

 

http://www.oscommerce.hu

Link to comment
Share on other sites

nortol

Sziasztok :-)

 

Akkor én mégjobban leegyszerüsítem a kérdést: ingyenes csomag van webáruház készítéséhez?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

A két link az elõbbi hozzászólásomban valami olyasmi akar lenni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
zsoltchelsea

Hi! Ezekkel pontosan mit is kell csinálni, hogy meglegyen a sajátunk?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
scofield

Szia Zee[HUN]!

 

Ha te és kollegáid valóban nem vagytok jártasak a webprogramozásban akkor két dolgot tehetsz:

 

1. Vagy valamilyen profi cégre bízod, akinek már van benne tapaszatalata.

2. Vagy dobozos vebáruházat veszel.

 

Mindkettõnek meg van a maga elõnye és hátránya ezt mindenkinek magának kell mérlegelnie és eldönteni mit akar.

 

Ahogy én látom a dolgokat a dobozos webárház elõnye, hogy olcsóbb és a megadott merev kereteken belül könnyü beindítani. Hátránya hogy soha sem lesz egyedi, kötött szabályok vannak és késõbbi változtatások nehézkesek.

 

Egy fejlesztõi céggel elkészítettet webáruház elõnye, hogy egyedi, azt kapod amit kérsz (persze hozzátartozik az igazsághoz, hogy az egyes cégek munkái között van eltérés). A hátránya hogy drágább a dobozosnál és itt mindenkinek magának kell döntenie hogy mennyit hajlandó áldozni egy sikeres webáruházra. Ha ezt választod akkor tudom javasloni a következõ céget:

 

www.webshopexperts.hu

 

Ja még valami ha abban gondolkodsz hogy te magad írod meg a webáruházad (ami az én fejemben is megfordult) akkor valamilyen cms-t ajánlanék. Az elmult pár hétben nézegettem a neten és több forumon is a joomlat és a drupalt ajánlották. A két CMS közül per pillanat a joomla népszerübb :

 

joomla vs drupal vs mambo

 

Remélem hasznát veszed az infóknak.

 

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Ajánlom Mezofi webáruházát...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
Tompika100

Sziasztok!

 

Ha ingyenes webshop kell valakinek akkor csak Webshop hun 3.0!

 

http://www.webshophun.hu

 

"Ha Ön is webáruházzal szeretné terjeszteni termékeit, de túl drágának találja az interneten fellelt megoldásokat, akkor válassza a Webshop Hun webáruház programot, és jusson webáruházhoz ingyen, mindösszesen a készítő bannerét kell a lap alján megjelenítenie 468x60-as méretben.

A letölthető webáruház programban nincs termék darab korlát, sem semmiféle mennyiségi korlátozás, azonnal használható a telepítés után amihez videó segítséget biztosítunk."

 

A shophoz tartozik fórum is ahol segíséget lehet kapni.

 

http://www.netprog.eu/hun1+smarty/

 

 

Valamint a youtubon videok is segítségre vannak!

 

http://www.youtube.com/results?search_query=webshophun

 

Valamint rendelkezésre áll egy kézikönyv is hozzá ami igen hasznos!

 

http://www.webshophun.hu/download/webshophun_kezikonyv.pdf

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ingyen webshopot? Nevetséges. A leírás alapján is hatalmas hibák vannak benne.

Link to comment
Share on other sites

Tompika100

Meghallgatnám véleményed , hogy a leírás alapján mit tartasz hibának!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

 

Csak belekukkantottam a forráskódba, csak azt tudom mondani, hogy technikai oldalról nem ajánlható. :(

Link to comment
Share on other sites

Tompika100

 

Csak belekukkantottam a forráskódba, csak azt tudom mondani, hogy technikai oldalról nem ajánlható. :(

 

Leirnád , hogy miért?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Maradnék az alkalmazás legaljánál: adatbázisnak alapból MySQL van MyISAM táblákkal, ami nem támogatja a tranzakciókat, foreign key-eket meg egyebeket, emellett mysql van alkalmazva db elérésre, ami szintén alkalmatlan tranzakciózásra, ez pedig veszélyes lehet, ha nem csak 1 darab insert történik, hanem több, ahogyan pl. egy webshop esetén lenni szokott. Az adatbázisát nem töltöttem be szerverre, de amennyire láttam, nem úgy vannak tárolva az adatok benne, hogy auditálni lehessen őket, ami szintén szomorú.

 

PHP részére nem térnék ki, rettentő régimódi designnal van felépítve, igazi spagetti szkript, amit ki nem lehet bogozni (a benne található osztályok meg csak rontják a képet, mert olyan messze van OO programozástól, mint ide a Pluto).

Link to comment
Share on other sites

payskin

Tompi, nem mennék bele annyira mély-szakmaian, mint Pjotr, mert én már a kód ránézésénél visszafordultam. Olvasgatnod kéne PSR-eket (1, 2), mert a spagetti-kód egy dolog, de ahogy kinéz, az borzasztó. Sokkal-sokkal igényesebbnek kéne lenned, főleg, ha komolyan gondolod, hogy ez Open Source, és esetleg mások töltsék le és használják. Hogyan, ha nem tudják "elolvasni", amit írsz?

 

Ez egyébként valami generációs betegség lehet; az elmúlt pár hónapban három fiatal, tehetséges programozót láttam kódot írni -- amit írnak az teljesen jó, ahogy írnak az valami rettenetes. Eléggé megdöbbenve állok ez előtt, nem igazán értem az okát. Gyerekkoromban sem írtam összehányt kódot, a konzisztens, strukturált kódírás, a ránézésre egyértelmű, olvasható kód az alap.

Link to comment
Share on other sites

Tompika100

Köszönöm a válaszokat! Egyébként nekem közöm nincs a programozáshoz. Mezőgazdasági gépszerelő vagyok és őstermelő ezért is vagyok kíváncsi a véleményekre! Felhasználói szemmel nekem tetszik és az Ügyfélszolgálat is jeles!

Edited by Tompika100
Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Ez egyébként valami generációs betegség lehet; az elmúlt pár hónapban három fiatal, tehetséges programozót láttam kódot írni -- amit írnak az teljesen jó, ahogy írnak az valami rettenetes.

 

Mostanában nálam idősebb versenyzők kódjaival találkozok sokat, sokszor az sincs mindig rendben, ahogyan írnak, nemhogy az, amit! :pislog::facepalm::lol:

Link to comment
Share on other sites

kléni

Elkezdtem én is olvasni a PSR-t.

Code MUST use 4 spaces for indenting, not tabs.

Idáig elég is volt, bezártam. :D

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
az elmúlt pár hónapban három fiatal, tehetséges programozót láttam kódot írni -- amit írnak az teljesen jó, ahogy írnak az valami rettenetes. Eléggé megdöbbenve állok ez előtt, nem igazán értem az okát.

 

Pedig ez tökéletesen illeszkedik mindabba, amit látunk manapság. Nekem senki ne mondja, hogy nincs korreláció a helyesírás és az áttekinthető, olvasható, konzisztens kód írása között.

 

Egyébként van olyan barátom (több évtizedes szakirányú oktatási tapasztalattal a háta mögött), aki egyértelműen úgy látta már pár éve, hogy manapság a 18-20 évesek egyik legnagyobb problémája a programozással az, hogy képtelenek elfogadni: van egy kötött szintaxis, amihez következetesen tartani kellene magukat. Megszokták, hogy csak odafosnak valamit, oszt' jó lesz. A gépen meg az ilyesmi még ha le is fut, a debugolás és az utólagos megértés/elemzés reménytelen feladat; pláne, ha más olvassa a kódot.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
kléni

Amennyire látom a hibák tucatjai még mindig benne maradtak.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hehe, Chrome nem hagyja simán letölteni, azt mondja, veszélyes lehet. :D

 

---

 

Belenéztem az arukereso\xml_generalas.php-ba. :o Jézus-isten!

 

Tényleg van ember, aki erre építi a webáruházát? És mekkora a error_log? :D Óvatosan szólok, a PHP 3 hónap múlva kidobja az összes mysql_ függvényt magából. Sok szerencsét ahhoz, hogy ez a szar valaha fusson PHP7-en. :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...