Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangos a géped?


KeLa

Recommended Posts

kori
Segítcséget kérnék, megszületett az a gondolat ami totál lehűt minden, ez 1 db auto venti lenne, ami 2-4 ezer huf. A zaj viszont óriási, most 24 db a hang, ez így oké. Egy auto venti pedig jóval hangosabb. Akkor a kérdés hogy mivel szigeteljek?! MSN-en megbeszélhetjük: ezoati@hotmail.com

 

Nem jó ötlet, mert azt sosem tudod úgy hangszigetelni, hogy jó legyen. Ennyi erővel már egy szobai ventillátort is a géped mellé állíthatsz. :lol::pislog:

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Inkább érdemes venni egy olyan oldallapot amibe egy 250mm-es ventilátor van beszerelve. Az halk is.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ati012

Megoldottam, a lehetõ legtöbb cuccost kiszedtem, fúj elõl még egy 8 cm-s revoltech, meg ha beszerelem akkor az oldalába egy 12 cm-s noname. Perpil engem fúj most a 12 cm-s ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Varesz

Szerintem a legjobb megoldás ha építesz egy zajgépet! :) Tudsz leszedni kapcsolási rajzot hozzá valahol neten. A lényege az, hogy ugyanazt a zajt bocsátja ki, mint a géped, csak ellentétes fázisba, és így a két zaj kioltja vagy semlegesíti egymást, ahogy tetszik ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
béna

Sziasztok! Én egyet kell hogy értsek Gereby-vel, a rezonancia csökkentése a kulcs a zajok kiküszöbölésére! Ha jók a ventillátorok és tisztíva van a gép rendesen akkor azok a zajok elhanyagol6óak. Én is próbálkoztam a szigeteléssel,,de nemigazán vált be, ráadásul a hõt nagyon megfogja!(akármilyen profi holmi)Azon kell dolgozni, hogy ne rezonáljon a ház. Nekem mindkét oldallap le van szedve a géprõl és semmi zaj. Ezt pedig úgy lehet megoldani, hogy a gépet rá kell helyezni olyan puha gumipánákra, amiket 1 forintért megvehetünk egy gumi szaküzletben. A tippet egy barátomtól hallottam, aki akusztikai szakember,vasutak és mertók rezonancia csökkentésével,hangszigetelésével foglalkozik. Kipróbáltam, bevált!(6db 50mmx50mmx5mm-es gumilapocskák)

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Én erre a Nagy Indiánkönyvet használom. Persze nem alátétnek, hanem a ház tetején.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kifly

Kipróbáltam mennyivel lenne halkabb a gép ha nem rezonálna a talajjal (felemeltem XD) és semmi változás. Mondjuk a házam alapból gyárilag ilyen puha gumis lábakon áll...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
pityeszmester

Vegyél IBM- et! Azok elég halkan dolgoznak. :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Jay

Tápegység halkítással kapcsolatban találtam egy hasznos leírást. Nekem az elsõ megoldás segítségével körülbelül 50 százalékkal lett halkabb a számítógépem. Viszont a másodiknál nem vettem észre halkulást.

 

Link to comment
Share on other sites

sonykor

Internetes videó nézése közben nagyon megemelkedik a laptop ventilátor fordulata és hangja. Ha laptopalátétet használnék az halkítana a laptopon: Link? Talán nem melegedne a laptop alja. Van valakinek ilyen tapasztalata?

 

Asus F5Z-AP009 laptopról van szó.

Link to comment
Share on other sites

devergo

Sonykor, miért nem próbálod meg csökkenteni a laptopod ventilátorjának a fordulatát szoftverrel? Van egy aprócska ingyenes program, SpeedFan, ezzel a programmal lehet szabályozni a ventilátor fordulatszámát automatikusan, de meg is lehet neki adni intervallumokhoz tartozó ventilátorsebességet. Szerintem próbáld meg, mielőtt laptopalátétet vennél.

 

Laptopod. Laptoppal (laptop-val). <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
elyndel

Sziasztok!

 

Remélem jó helyre írok! Szeretném a segítségeteket kérni!

 

A következõ problémám van:

 

A mai nap lett kicserélve az alaplapom. Sajnos az elõzõ elromlott és az új cserélt alaplap esetében is iszonyatosan hangos a ventilátor.

 

A BIOS beállításai között kutakodva be van állítva a CPU FAN CONTROL, de ennek ellenére is eszméletlen hangos a gép. Egész pontosan nem változik semmi.

 

Miután engedélyeztem a CPU Warning Temperature, CPU Fan Fail Warning, System Fan2 Fail Warning, Power Fan Fail Warning és System Fan1 Fail Warning opciókat és újraindítottam a gépet a kis beépített hangszóró megállás nélkül sípolt. Úgyhogy gyorsan le is tiltottam ezeket az opciókat. Attól tartok valami nem gömbölyû...

 

Készítettem fényképet a BIOS PC Health Status részérõl.

KÉP

 

Nem igazán tudom mi tévõ legyek...

 

Elõre is köszönöm a segítséget!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Miután engedélyeztem a ... System Fan2 Fail Warning, Power Fan Fail Warning ... opciókat

Ilyen ventilátorok neked nincsenek, illetve egészen pontosan úgy látja, hogy nem forognak. Ezért sípol, ha azt állítod be, hogy jelezzen, ha megállnak. :) A CPU Smart Fan Controlt kapcsold be, az a proci hőmérsékletéhez igazítja a ventilátor fordulatszámát.

Link to comment
Share on other sites

elyndel
A CPU Smart Fan Controlt kapcsold be, az a proci hőmérsékletéhez igazítja a ventilátor fordulatszámát.

 

Köszi. Próbáltam ezt a beállítást Auto és Enabled verzióban is, de ugyanúgy zúg a ventilátor... :(

Edited by elyndel
Link to comment
Share on other sites

Temporary

A BIOS-ban, a Cool'n'Quiet be van kapcsolva? Már amennyiben AMD a processzor.

(Mindig írd le, ha nem is a teljes konfigot, de minimum az alaplap, a processzor és a táp pontos típusát)

Link to comment
Share on other sites

elyndel
A BIOS-ban, a Cool'n'Quiet be van kapcsolva? Már amennyiben AMD a processzor.

(Mindig írd le, ha nem is a teljes konfigot, de minimum az alaplap, a processzor és a táp pontos típusát)

 

Szia! Jogos! Intel Core2Duo 1,86GHz és Gigabyte EP41-UD3L.

 

Köszönöm a segítséget, de közben megoldódott. Visszavittem a gépet a szervizbe. Kiderült, hogy a 3. ventilátort (nem a proci és nem a videokártya) nem tudja szabályozni a BIOS valamiért. Ezért lehúztuk a tápról. Így most már csendes a gép.

Edited by elyndel
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Dávid Csaba

Vettem egy új merevlemezt (HDD2), mert az addigi kettő közül a régebbi elkezdett haldokolni. Kivettem a gyengélkedőt, beraktam az újat. Attól kezdve egy idegbaj a gép mellett ülni. Valami ritmikusan "brummog" benne. Ha kiveszem a tápot a helyéről, és úgy indítom el, nem hallani. Ha visszarakom és az új merevlemezt húzom le a tápról, szintén nem hallani. Ha mindkettő bent van, de magát a házat veszem ki az asztalomból, szintén semmi. Csak akkor, ha mindkettő a házban van és a ház a helyén áll. Már raktam alá puha hungarocell lapot is, de semmi. Próbálkozom még mindenfélével (gumialátét, átszerelés), de bármilyen ötletet szívesen fogadok (az ép ész keretein belül)! Köszönöm.

 

Ház: CoolerMaster Elite 335

HDD1: Hitachi 500GB (7200rpm)

HDD2: Samsung 1TB (7200rpm)

PSU: Chicony 380W

 

----------

 

:hmm: Mégsem a táp, amire először gyanakodtam. Kivettem a tápot is és mindkét merevlemezt is. Aztán visszaraktam a HDD1-et: semmi. Visszaraktam a HDD2-öt is: brummog. Kiveszem a HDD1-et: semmi. Visszarakom, megint brummog. A két merevlemez nem komálja egymást. Vagy a ház őket.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A kettõ együtt berezonál. A gumialátét valószínûleg segít.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Próbáld áthelyezni õket, mondjuk egy fent egy meg lent legyen, közé berakhatod a döglött merevlemezt is, ha nincs mindenhol csavarral rögzítve a lemez, akkor csavarozd be õket (4-4).

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Köszönöm!

 

Kivettem az Elite 335-ös gyors zárait, helyettük csavarokkal húztam be a két merevlemezt, valamint kivettem a gép alól a hungarocellt. Most is brummog, de már sokkal halkabb. Az a gond a 335-ösnél, hogy a merevlemezek már alapban is szorulnak a belső keretben, elég nehéz gumialátétet berakni. Azt hiszem, ebből egy rack lesz.

 

Ezeket néztem ki a helyi kínálatból:

Transcend StoreJet 35U (~7000HUF)

DeLOCK 42406 (~7800HUF)

Sharkoon Rapid-Case (~8200HUF)

 

Plusz poén: mikor kint volt mindkét merevlemez, elég volt, ha mindegyiknek csak egy-egy sarkát hozzáérintettem a házhoz, már brummogott. :S

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A "Valami ritmikusan "brummog" benne." mondat után már biztos voltam benne, hogy Samsung vinyóról lesz szó, de azt gondoltam valami régebbi típusról.

Konklúzió: a Samsung egy trágya HDD. (Már bocsánat, de nem én vagyok az első itt, aki ezt mondja). Több szériájuknál is előfordul ez az idegtépő brummogás. Egyszerűen nincsenek rendesen kiegyensúlyozva. Ezzel nem lehet mit kezdeni, vagy együtt élsz vele vagy eladod. Ez nem garanciális probléma, de hosszú távon biztos nem tesz jót a rajta tárolt adatoknak. Én ezt nem vártam meg egy esetben sem, inkább eladtam őket és neked is ezt javaslom. A rack árából - ami nem fog sokat javítani a helyzeten - már majdnem vehetsz egy normális merevlemezt.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Azon én is elgondolkodtam, hogy talán visszaviszem a Samsungot és megpróbálom kicseréltetni. Én sem ilyen lovat akartam eredetileg, de 1TB-osból ez volt. Köszönöm a tanácsot, majd holnap kiderül...

 

---

 

Kicserélik. Rendes srácok. Igaz, jelenleg csak Samsung van raktáron, viszont Seagate ma érkezik. :P

Link to comment
Share on other sites

Temporary
...Kicserélik. Rendes srácok.....

Engem az első kettővel elhajtottak. A harmadiknál már idegesebb voltam, így tesztelték és gondolkodtak egy napot mielőtt elhajtottak. A negyedik már nem az enyém volt :) , nem is próbálkoztunk vele, irány a vatera. Itt a fórumon rajtam kívül Te vagy a harmadik. Valahol máshol még olvastam egyről és mennyien lehetnek azok, akik azt hiszik ez a normális hangja egy merevlemeznek.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
Egy sorstárs felvette a hangot.
Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Igaz, jelenleg csak Samsung van raktáron, viszont Seagate ma érkezik. :P

Csöbörbõl vödörbe?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...