Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangos a géped?


KeLa

Recommended Posts

KeLa

Ha túl hangos a géped pedig már a legcsendesebb ventillátorok zúgnak benne, hangszigeteld a házat.

Ehhez 3-6 mm vastag parafa, habszivacs, páraelszívókhoz használatos légszûrõ nem a papírhoz hasonló! (ez porszûrõnek is jó) használható.

Rögzítéshez kétoldalas ragasztószalag, Palma ragasztó használható. Javasolt a kétoldalas ragasztószalag, mert így szerelhetõvé válik a hangszigetelés. Ha a gép asztalon van elhejezve, célszerû alá is egy megfelelõ alapméretû 6-10 mm vastag parafát tenni. A ház oldallemezeit, tetejét, elejét, fõleg rezonanciára képes lemezfelületeket kell belülrõl beborítani de a szellõzõnyílásokat feltétlen szabadon kell hagyni. Ha a HDD-k gumialátéttel lettek rezgésmentesítve, érdemes ventillátoros hûtõbordákat szerelni rájuk (mivel nem érintkeznek közvetlen a fémfelülettel csökken a hõelvonás). Ha a gépbõl kijövõ levegõ süvítése zavaró, habszivacsból ragasztott hangtompító csõ szerelhetõ a nyílások elé, természetesen kivülrõl.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Régebben az otthoni gépem hangos volt, de vettem rá egy ThermalTake hűtőt, ami magától szabályozza a teljesítményét, és azóta semmi hangja sincs. Meg a Déli híd hűtését tettem át passzívra úgy, hogy megtámogattam egy kb 2x akkora hűtőbordával. Egyedül a VGA ad mi magából hangot.

Laptopom egyáltalán nem hangos, simán tudok mellette aludni, mert csak akkor kapcsol be a ventillátor, ha nagyon megterhelem a gépet.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Valóban, a laptopok így mûködnek. Ezen a parafás megoldáson már én is gondolkodtam. Mennyibe kerülne ez kb. ? Mondjuk annyi parafa meg kétoldalas ragasztó, ami lecsendesítené a házat?

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A parafát attól függ hol veszed, nekem kijött 1800 Ftból. A HDD hûtõk már megvoltak. Most ez is majdnem olyan halk mint a laptop ha megy a ventije.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

És régebben kísérletem megszáradt sziloplaszttal is. Gyufás dobozt nyomtam ki, aztán kivágtam a papírt, és felszeleteltem. Rezgéscsillapítónak jó volt, még szét nem málott. :(

Voltak régen ilyen idióta ötleteink haverommal. Minden sz..t kipróbáltunk, hogy csökkentsük a zajt, meg a vibrációt. :D

Link to comment
Share on other sites

Adani

Az nem is drága. Fõleg ahhoz képest, hogy láttam ilyen felragasztható szivacsot, ami úgy nézett ki mint a tojástartó doboz, és a teljes készlet majdnem 10.000 ft volt. Amit hangszigetelt szobákban is használnak ( múltkor haverom kis otthoni stúdiójában láttam ilyet).

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nekem csöndes a gépem. Tudok mellette aludni. Nem rossz megoldás ez a körbeszigetelés, bár a hangszigetelés egyben hõszigetelés is... Plexi oldallapnál meg nem alkalhazható jól. Én szeretném még tovább halkítani a gépem, de még nem nagyon van ötletem rá.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Vizhûtés.

Hatékony, csendes, viszont drága.

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Én úgy tudom hogy a vízhûtés bugyborékozik :D:hááát:

Link to comment
Share on other sites

vmiki

Húúúúha, akkor egy nagy rakás semmir ér, ha bugyborékol. :lol::lol::lol:

Akkor már nem is kering (vagy legalábbis nem úgy ahogy kéne) a víz!

Link to comment
Share on other sites

KeLa

@Adani

Azt a szivacsot használják csomagolóanyagként is dobozok bélelésére, annyit nem szabad érte adni!

Link to comment
Share on other sites

marthazoli

@Adani és KeLa

 

Az a hangszigetelõ lap csak itthon ilyen drága. Angliában kb. 800Ft/négyzetméter áron hozzá lehet jutni. :ötlet:

Ha igaz, kapok is pár négyzetmétert karácsonyra. :D:télapó:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
kexes

Helló

 

A ventillátort is lehet halkítani szabályzó nélkül is!

Csak annyi a tehendő, hogy a 3pin-es csatlakozót egy kicsit megbuherálni - na azt úgy kell, hogy a csatlakozón láttok egy 1-est és felette egy A betű. Itt a fekete kábelnek kell lennie, mellete a piros és ott a sárga. Ezt úgy kell megcserélni, hogy a piros marad középen a sárgát rakjuk be a fekete helyére és a feketét meg NEM SZABAD A SÁRGA HELYÉRE VISSZA DUGNI! És már megy is. :lol::P:D

Link to comment
Share on other sites

kori

És ettől a beavatkozástól miért lesz hallkabb? :pislog: Legfeljebb a ventilátor fordulatszabályozó érzékelőjét lövöd ki. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hunter-Hammer

Én se értem, hogy miért lesz halkabb... Elmagyaráznád részletesen, hogy pontosan milyen eredményeket értél el ezzel a módszerrel?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Reyorkin

Sziasztok!

 

 

 

A parafás csináldmagad helyett szerintetetek milyen lenne a Mistral-ban kapható Spire Soundpad, ami 1600 Ft? :P

 

LINK1

 

LINK2

 

LINK3

 

 

 

Elõre is köszi!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hunter-Hammer

Hát nem hülyeség, de csak akkor tudod meg a valódi hatást, ha kipróbáltad... Mindenesetre 1600-at biztosan megér... :)

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

Nos, megvettem. Talán egy árnyalatnyival lett halkabb (vagy csak annak akarom hallani :D ), de mondjuk csak a két oldallapra való darabot ragasztottam fel, az alsó, és felsõ részeket majd akkor ha lesz lelki erõm apró cafatokra szedni a gépet (így is takarítgattam egy kicsit, ha már nyakig benne voltam :P ), vagy bele se rakom õket.

 

Vagy ezekre is szükség lenne? Alul és felül nincsenek egybefüggõ lapos felületek.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Rakd bele szerintem... Egyébként alapvetõen a rezonancia miatt hangos egy gép... Ha már rendes ventik vannak benne, azok már nem süvítenek... Így ilyenkor a legnagyobb zajforrás, ha valamelyik eszköz(ök) rezonanciát bocsájtanak ki, és az nincs elnyelve... Nekem pl. olyan interferencia van a gépemben, hogy csuda... 3-4 másodpercenként búg egy nagyot. (Gondolom akkor erõsíti egymást két különbözõ frekvencia.)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
ati012

Valamelyest az is halkít ha nem egy lyukba teszed a géped, hanem szabadba, ezt úgy értem hogy ne visszhangozzon, tehát ne legyen szekrény...stb 8)

Link to comment
Share on other sites

Xmonster

Nemrég azzal csökkentettem a gépem zaját, hogy az alaplap és az alatta levõ fém közé a szabad helyekre parafa (dugó) darabokat tettem.

Azt tapasztaltam, hogy a proci ventilátor az alaplappal elég jól rezonál, a felerõsítõ csavarok viszonylag távol vannak, a ventilátor egy kicsit rugalmas felületen mûködik. Akár a levegõ áramlás változása, vagy egy kis aszimetria be tudja lengetni...

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Én meg azt vettem észre, hogy, ha kellően közel van egymáshoz a házhűtő ventillátor és a processzorhűtő, jóval zajosabb a hűtés. A házhűtőnek nyilván kifele kell fújnia a meleg levegőt, valószínűleg a proci hűtője ebben akadályozza. Viszont lenne egy másik lehetőség: előre szerelem a házhűtőt, csak hát akkor már nem ér el a kábel, és se kedvem se időm hosszabbat venni vagy forrasztani. :S

 

Egy megoldás marad, és így a hűtés még jobb lesz, főleg most nyáron: venni kell egy 12 cm-est, ami akkor távolabb is kerül a procitól, mivel lejjeb van helye neki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ati012

Segítcséget kérnék, megszületett az a gondolat ami totál lehût minden, ez 1 db auto venti lenne, ami 2-4 ezer huf. A zaj viszont óriási, most 24 db a hang, ez így oké. Egy auto venti pedig jóval hangosabb. Akkor a kérdés hogy mivel szigeteljek?! MSN-en megbeszélhetjük: ezoati@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Szerintem nem a hang a lényeg, hanem hogy hûtsön a ventillátor.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...