Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangkártya Driver


ColinMcrae

Recommended Posts

mrmatyi

Ok

Az asus elég drága (nekem) végülis az volna a cél, hogy jól passzoljon win 7-re, ha már az SB Live nem jó!

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Ez most a legolcsóbb SoundBlaster, amihez találtam Windows 7 drivert. Ezen egy kisebb tudású chip van, nem szól annyira tisztán, ha erős a basszus, akkor nagyobb hangerőnél az alsó hangok csak dübörögnek. Crystalizer sincs hozzá, ha minden igaz. Érdemes utánanézni fórumokon, hogy nem panaszkodnak-e rá a driver miatt, nekem erre most sajnos nincs időm.
Link to comment
Share on other sites

mrmatyi

Ezt annyira nem ismerem, de a xonar kártyákról elég jókat hallani!

Volt egy összehasonlító teszt is Creative kártyával (Nem tudom már melyik) de a xonar jobb volt!

...persze el kell olvasni a hozzászólásokat is fórumokon, miket írnak win7-re, nekem jó volna a dx, de lehet "csak" a ds lesz belõle, mert olcsóbb, sima PCI-os.

Elgondolkodtam már azon is, melyik foglalat lesz/marad a jövõben az alaplapokon, mert a dx PCIe foglalatos, míg a ds sima PCI, de ahogy hallom hangzásban tök mindegy melyik, a drágább még annyiban másabb, hogy a csatlakozók kint aranyozottak, és led világítja meg õket...

Elég sokáig dx-et néztem, de szerintem a ds is ugyanolyan.(hangzásban)

Volt egy csávó a prohardveren aki azt mondta ds-re még lehet több is a drájver...

Nem tudom perpillanat mi volna ár/érték arányba jobb, de még gondolkozom ezen! :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Írj a vásárlás topikba, hátha azt olvassa valaki, aki nálam jobban ért hozzá. A driver részét szerintem kiveséztük. :)

Link to comment
Share on other sites

mrmatyi

Nyugi én sem értek annyira hozzá, csak ami eddig itt-ott rámragadt :D

...de köszi az eddigieket!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nagypopsi

Sziasztok!

 

Nagy segitségre lenne szükségem ami nektek szerintem a kisujjatokban van!

;) Egyik napról a másikra nincs hang a gépemen!!Szerintem KODEC hiba vagy lehet nem talál Drivert sem!Nem nagyon értek a gépekhez de az Eszközkezeőben megnéztem és az Egyéb eszközöknél sárga felkiálltó jel van!

Mindenki mondta hogy nézzem meg a Hangkártya típust és utána a Google a barátom.Okéés De sehol nem találom a típusát pedig ahogy mások is tanácsolták leszedtem az Everest nevű programot és ott sem tudtam kideríteni a típust!

Nagyon fontos lenne a hang a gépemhez mert épp egy barátomnak csinálnék egy kis videót(más már felajánlotta hogy segít de nemtudom elmagyarázni hogyan kell és amugyis fejlődnöm kell a Movie Maker használatban IS!!).

Előre is köszönöm ha valaki tud nekem segíteni.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Mi ez laptop vagy asztali gép? Milyen Windows verziót használsz?

Integrált vagy PCI porta csatlakozik? (Bár valószínű integrált.)

Egyébként az Everest simán tudja milyen hangchip van benne: Multimedia (menü)-->PCI/PNP audio (Kivéve, ha a demo, mert akkor van rá esély, hogy pont azt takarja ki.)

Ha így sem derülne ki, rakd fel a CPU-Z-t és a Mainboad fülről másold ide a gyártót és a modellt.

Link to comment
Share on other sites

nagypopsi

Model: KNF4G-SATA2 1.00

Chipset: NVIDIA GeForce 6100 Rev. A2

Southbridge: NVIDIA nForce410/430 MCP

LPCIO: Winbond W83627EHF

 

Asztali gép , Windows XP ,

Elõre is köszönöm gyors válaszod:)

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Asrock 939NF4G-SATA2, a Realtek AC'97 audio driver ver:A3.77 felelős a hangért, de érdemes előbb az NVIDIA all in 1 driver package ver: 812-t is telepíteni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
action74

Sziasztok.

Már régóta szenvedek, de nem sikerül feltennem a hangkártyához való illesztõprogramot. Realtek audio drivert próbáltam, de nem sikerül. Windows xp van a gépemen, MSI alaplap, integrált hangkártyával.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az sem megy fel, amit az alaplapi CD-re tettek? Ha netről van, akkor az alaplap, vagy a Realtek oldaláról? Biztosan jó változathoz valót töltöttél le? Ezer féle van.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

+ az sem biztos, hogy Realtek gyártmányú az az integrált chip.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92

Sziasztok! Van egy kis driver problémám nekem is! :(

Egyik régebbi tipusú gépembõl kiszedtem a soundblaster (PCI) kártyát mivel annak a drivere jó volt csak a szoftveres kezelése sehogy se sikerült mivel a kari is már vagy 8 éves.

Szóval kiszedtem , az alaplapit próbáltam életre kelteni.

Elõször bekapcsoltam a biosban.

Mivel a windows 7 nem tudott illesztó programot szerezni hozzá így én kerestem hozzá egy párat! :)

 

Nagyjából vagy 8 fajtát letöltöttem, mivel mind azt írta ki a telepítésnél hogy nincsen digitálisan aláírva..... de mivel nem találtam olyat amire nem dobta volna ki ezt ezért felraktam az egyik ilyet!

Most az eszközkezelõben azt írja ki hogy ez a lehetõ legjobb driver ami létezik,

de ezt írja ki: "Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)"

Lehet ezen valahogyan segíteni???

Kicsit kivagyok mivel egész délután a driverekre vadásztam a goglival hiába! :S:mérges:

Alaplap tipusa: FUJITSU SIEMENS D1931

Alaplapi lapkakészlet: Intel Grantsdale-G i915G

Hangkártya: Intel 82801FB ICH6 - AC'97 Audio Controller [b-1]

(gyári telepítõ cd nincs hozzá)

Link to comment
Share on other sites

Mr.Peter92

Köszi a tippet de nem jött össze!

Kipróbáltam az összeset ami fent volt de nem jók!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Pink0326

Sziasztok!

Problémám, hogy régóta vadászok egy EMU-1212m PCI karira, most már csak az a kérdés, hogy létezik e hozzá win7-es driwer. Vistát láttam hozzá és azt is tudom, hogy eggyes hardvereknél van átjárási lehetõség és alkalmazhatók a vistás driverek Win 7 alatt is. Erre viszont nem szeretnék alapozni vásárlás elõtt.Szóval tudtok valamivel bíztatni?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Van hozzá béta driver, sőt még 64 bites is van. Én is azt használom hozzá. Stabil, nem kell félni tőle.

Itt a driver, a PatchmixDSP-t pedig a hivatalos oldalról töltsd le hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Pink0326

Köszönöm a tippedet. Hosszú hallgatásod alatt történt egy s más. Egy The T.amp2400 végfokot vettem nagyon baráti áron és remélem most a kártya is meg lesz rövidesen.Gyönyörűen szólnak a HB-1-ek ezzel meghajtva. Igaz egyenlőre nem szimmetrikus összekötésben szólnak, hanem az integrált karira kötve. a választás vagy egy használt fent említett emu 1212m vagy egy új ESI juli@. Még mindig vacillálok. Én eleddig végig a szimmetrikus kivezetést tartottam szem előtt, ahogy ezt korábban ajánlottad.Szerinted? Légyszi a Patchmix-ről írj néhány gondolatot, mert nem tudom hogy eszik e vagy isszák, és pontosan hol keressem az EMU oldalain bellül. Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A Patchmix DSP a hangkártya vezérlő szoftvere. A windows saját hangerő szabályzóját váltja ki.

Így néz ki:

IPB kép

Nem kell megijedni tőle, nem sokat fogod használni ezt a programot, de azért nem árt megismerkedni vele alapszinten. :) Ezzel a programmal a hangerő állításon kívűl be tudod állítani, hogy milyen minőségben szoljon a zene, viszont ehez nem érdemes hozzányulni, mert szinkronban kell lennie a zenével (ASIO módban), vagy hagyni kell 44,1/24-es minőségben (WDM). Ezen kívűl tudsz valós időben effektezteni vele. Pl. ha egy gitárt rá akarsz kötni a bemenetre, akkor azt hardveressen tudod torzíttatni vele. Ezt a Juli@ nem tudja (nincs rajt hardveres DSP modul).

Ahogy nézem Juli@-nak egy eléggé lecsupaszított vezérlő programja van, már majdnem a windows sajátjára hasonlít, ami a tudását illeti.

Amit az EMU-nál nem közölnek az információk között, hogy a nagy felbontás hanganyagot csak ASIO módban tudja lejátszani. Ez mondjuk nem okoz problémát, mert foobarhoz és winamphoz is létezik asio plugin, illetve a jobb rögzítő programok ugyszintén támogatják az ASIO-t. Nagy felbontásu ASIO módban viszont elveszik a windows hangja, így nem szolalnak meg a programok, játékok, filmek, ilyenkor vissza kell kapcsolni a kártyát. Zenelejátszáskor a Patchmix figyelmeztet, hogy lejátszási módot kell váltani, de ezt csak akkor teszi, ha ASIO pluginen keresztül szól(na) a zene Ezt le kell okézni, és újraindítani a zenét (leállítod, és mégegyszer elindítod). Ez a jelenség nemtudom, hogy Juli@nal is megvan-e. Az első 1-2 alkalommal furcsa volt, szokni kellett, de nem zavaró.

 

Egy kis fogalomtár:

ASIO: ilyenkor a hang direktben a hangkártyára megy, más hardveren nem megy keresztül a hang, így nincs késleltetés a lejátszóprogram és a valódi hang megszólalása között, illetve a gépet sem terheli fölöslegessen.

WDM: ez a windows saját hangfeldolgozó modulja. Itt elösször a proci elődolgozza a hanganyagot (processzort és memóriát terhel), majd csak utána megy ki a hangkártyára. Ebből következik, hogy késlelteti a hangot is (nagyobb utat kell bejárnia, ráadásul két fázisban dolgozza fel a gép azt), és még a gép összteljesítményét is rontja.

 

Nem ismerem ezt a végfokot, viszont jó darabnak tűnik, és még súlya is van. Hangtechnikára igaz, hogy minél nagyobb a súlya annál jobb a hangja (nem spórolták ki belőle az alkatrészt). Viszont a hangerővel vigyázzál, mert ezzel aztán könnyen túl lehet terhelni a HB-1-eket. Ha szabad érdeklődnőm mennyiért sikerült szerezned? Nekem egy kisebb is elég lenne, egy 2*500-as. Jelenleg egy 2*150-es végfokom van (RH Sound).

Link to comment
Share on other sites

Pink0326

Szia!

Nagyon köszönöm a bő tájékoztatót. A hangkari vásárlás a küszöbön van, csak attól függ hogy enyém lesz e, hogy viszem driver lemeze nélkül vagy sem. Félek, hogy nem fog működni a tőled kapott driver-el. Szerinted bátran megvehetem? Az erősítő ismerős zenésztől van, aki már nem zenél sajnos többet. Így az ötvenezres ár, úgy érzem nagyon baráti. Használtan is nyolcvanezer fölött láttam ezt a típust. A patchmix rá tud épülni ezek szerint a béta driver-re? Ez a patch pedig a hivatalos EMU oldalról szedhető le? További kérdésem, hogy írtál a profi hanganyag ASIO-ban való lejátszásáról. Ez a cd waw kiterjesztésére hogyan értendő?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A sima audio cd 16bit / 44,1 kHz-es. Ezt még WDM-es rendszerrel is le lehet játszani. ASIO a 88,2 kHz, és efölötti átviteli frekvenciával rendelkezõ hangnyagokhoz kell, de ettõl függetlenül én ajánlom a sima audioCD-hez is az ASIO használatát. Hivatalossan ilyen hanganyagokat audioDVD-rõl, DVD-Audioról, és egy-két internetes WEBáruházból tudsz beszerezni. De a neten jóval nagyobb kínálat kering annál, mint ami hivatalossan is kapható. ;)

A drivertõl nem kell félni, nagyon stabil. Ez a driver egyébként az összes PCI foglalatos EMU-hoz jó. Win7-hez egyébként sem jó a gyári driver lemez. A PatchMix-et a termék hivatalos oldalán a letöltések menüpontban megtalálod.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Pink0326

Üdv Destroy-man!

Már csak néhány nap és végre teljes lesz rendszer. Ha az eddigi tanácsaidat jól vettem, akkor jónak kell lenni annak a két összekötõ elemnek, melyeknek egyik végén egy XLR apa a másikon egy 6,3-as sztereo jack végzõdés van. Ha emlékszel egy EMU 1212 és egy The T-amp 2400 végfok összekötésére készülök, csak svájcból várom a karit. Valószínû, hogy a beszerelésnél és a szoftverek installálásánál még terhedre lennék, ha nem bánod.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Pink0326

Nagyon hosszú várakozás után, de végre ma este beüzemeltem az EMU 1212m kártyát. Ahogy jelezted az audio cd-k 44,1 en már szólnak. Szeretném ezt ASIO val is meghallgatni, valamint milyen szoftvert ajánlasz amellyel egy kicsit bele nyúlhatnék a hangszínbe, basszusba. Ez utóbbi tulajdonságai egy kicsit gyengébbek ugyanis a HB-1- nek. További kérdésem, hogy a Steinberg Cubase LE;Ableton Live Lite 4; IK MultimediaAmplitube LE; valamint az IK Multimedia T-RackS EQ progik mire valók, tudsz ezekrõl valamit?Várom válaszodat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pink0326

Segítsen valaki!

Problémám adódott az EMU 1212m kártyámmal. Egy hét csodálatos mûködés után, most ha elindítok egy zeneszámot, magas gerjedõ zaj jön a hangszóróimból, és mivel egy nagy teljesítményû végfokra van a gépem rákötve, nem csak a füleim, de tartok tõle, hogy elõbb utóbb a hangfalaim is megsínylik. A gépem egy integrált kártyával mûködött eddig és ezt, az EMU beszerelése után sem tiltottam le.Lehet hogy ezek gerjednek össze? Igaz, akkor eddig miért nem halottam ezt a hangot?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...