Jump to content
GSForum - Segélyvonal

szûrés


Frank

Recommended Posts

Frank

Hogyan lehet egy oszlop alapján szűrni a táblát? Nekem minden oszlop fölé odateszi a lehetőséget a választásra így ha valaki használja akkor könnyen elállíthatja a feltételt amit én szeretnék tartani.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Mit is szeretnél pontosan? Olyat, mint az auto szûrõ, csak fixre beállítva?

Link to comment
Share on other sites

Frank

Van egy táblázatom amelynek az első sora tartalmazza a fejlécet pl:dátum szerződésszám típus......bérlő,stb az oszlopok tartalmazzák az adatokat. Én a bérlők oszlop szerint szeretnék csak szűrni, vagyis azt szeretném elérni, hogy csak a bérlők oszlopa szerint lehessen beállítani a szűrést. Most jól működik a dolog csak az a bajom , hogy a szűrő bekapcsolásával az összes oszlop felett megjelenik a lenyíló menü amivel át lehet állítani a szűrési feltételeket, vagyis ha valakinek odaadom a táblát akkor össze vissza tud mahinálni pedig én csak a bérlők szerinti keresést szeretném használni mert a többinek most nincs értelme. Kicsit hosszú lett de remélem érthető.Végül is igen az autoszűrőt egy oszlopra beállítva de mozgassa az összes adatot.

Köszi előre is!!!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Bökjél be 4 sort az adataid fölé.

A fejlécet másold be az első sorba. Az alatta lévő üres sor lesz a szűrőfeltételed.

Nevezzed el az adatokat tartalmazó cellatartományt "Database"-nek. (A 4. sorban kezdődik!)

Válasszad ki az adatok->szűrő->irányított szűrő menüpontot.

A lista tartományod legyen: Database, a szűrő tartományod: A1:a2, ha a bérlő neve az A oszlopban van. Értelem szerűen kell beállítani a szűrő tartományt.

Ha ez megvan, akkor rakjál egy gombot a munkalapra, lehetőleg az első négy sorba, valahová.

A kódja a következő lesz:

 

Munka1.ShowAllData
Range("Database").AdvancedFilter Action:=xlFilterInPlace

Ez a gomb fogja a frissítést végezni.

Lényegében megvagyunk. Ha beírod a második sorba a feltételt és megnyomod a gombot, akkor alul a szűrt adatoknak kell megjelenni.

 

Itt találsz hozzá egy mintát.

Link to comment
Share on other sites

Frank

Ma még nincs idõm kipróbálni de nagyon köszönöm!

Ha valami nem megy még jelentkezem.

Frank

Link to comment
Share on other sites

Frank

Hi!

Mégis kipróbáltam ok, csak az a baj, hogy én arra gondoltam egy fix listából lehessen választani legördülő menü segítségével így még szűkítve a tévedés lehetőségét.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...