Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangkártya problémák


tatark

Recommended Posts

Pjotr

Megvárom, amíg leírod 30-szor, oké?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
stejoka

Hello!

 

Asus p5n-elite alaplapom van realtek integrált hangkártyával. A probléma a következő: Mindegy, hogy milyen hangkimenetet kapcsolok rá (5.1 es hangfalat vagy sima sztereó fülest) ha elkezdem húzni a hangerőt egyre erősebben hallok zúgást, sistergést a hang alatt. Hangkártya cserém lesz vagy van Valami driver ami javíthat a hang minőségén? Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Diszkrét kártyával lehet, hogy javulna, viszont valamilyen más hardver idézi ezt elõ, pl. tunerkártya.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nincs véletlenül felhangosítva a vonal bemenet?

Link to comment
Share on other sites

stejoka

Van 1 tuner kártya a gépemben 1 pinnacle kártya.De azt szinte nem is használom már csak a driver van feltéve h a multémidavezérlõ fel legyen telepítve.Akkor ha azt kikapom megoldhatja a problémát sztetek?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Próbáld ki.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Előbb halkítsd le a vonal bemenetet a hangkártyán és a Windowsban is. Ha nem jön be, akkor szerelj.

Link to comment
Share on other sites

stejoka

Kösz a hangbemenet lehalkitása is elég volt.Erre nem is gondoltam sry.De köszönöm a helpet.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
SpiderPig

Hello!

Van nékem egy z-5500-am és hozzá egy Creative X-FI hanhkártya. Az volna a probléma, hogy bárhogy próbálom egyszerûen nem bírom rávenni, hogy 5.1-be mûködjön :D A hangfalon 5.1 mód van beállítva, de csak elõl szól a hang. A hangkártyán is 5.1 van beállítva és a teszt közben csak az elsõ 2 hangszóró, a center és a sub mûködik. Játék közben dettó. Próbáltam már Coax, és analóg kábellel, minden beállítást megnéztem, de semmi :S a régi noname 5.1 es hangfalamnak a régi hangkártyámmal ugyan ez volt a problémája. Aztán a z-5500nak a régi hangkártyával is, de még az újal is :S valakinek van Valami tippje? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
tibi0307

:eszkába:Ennek a vásárlásnak a tapasztalatai. <KGigi>

 

Na hello!

 

Ma megjöttek a hangfalak ill. a hangkártya is.

Nagyon bejön a dolog, örülök hogy nem csak vaktában vettem egy hanfalat, hanem kikértem a tanácsod, köszi tényleg, nem is gondoltam volna, hogy ilyen jó hangzása lesz, nekem legalábbis az eddigi hangfalaimhoz képest nagy szám szóval örülök, még fél hangerőig sem igazán tekertem fel, mivel bejáratós még nem akarom széthajtani, de szerintem nem is lesz rá szükség, elég durva :) !

 

De lenne most mégegy gondom. Szóval a hangkártyát (amit korábban már belinkeltem), berakom a helyére, elindítom a gépet, minden jó. Felismeri, felrakom az ill. rogramját, amit adtak hozzá, kérdezi, hogy újra indítom-e? Persze rámegyek, hogy igen. Újraindul, de amikor tölt be a Windows (amikor megy a csík) egyszerűen lefagy a gép. Újraindítom csökkentett módban, letörlöm az ill. prog-ot, és indul a gép. Azt hittem, hogy az a baj, hogy ugye 2 ill. prog. van fent (mivel az integrált kártyáé alapból fent van), letöröltem az integráltat, próbáltam csak letiltani is, de amíg fent van az új, nem tölt be a rendszer. Most valahogy (ne kérdezd hogy mert miért már én sem tudom igazán) sikerült úgy beüzemelni a kártyát, hogy megy róla a hang, de viszont a programját nem tudom használni, nem is rakta fel a gép, pedig azért gondolom fontos lenne, mivel abban még lehet finomhangolni a hangot, legalábbis így tudom. Remélem érthetően fogalmaztam.

 

Nem tudod mi lehet a probléma?

Talán telepítsem újra a Windows-t, és akkor egyből az új kártyáét rakjam fel, hátha jó lesz?

 

Előre is kösz!

 

Hogy, valahogy. <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szedd le a kártya driverét, majd szedd ki a gépbõl. Pucold le teljesen az integrált hangkártya driverét, majd tiltsd le a BIOS-ban. Ezután indítsd újra, állítsd le, tedd be a hangkáryát és tedd fel a hozzá való cuccokat.

 

Megj. Valamilyen pucoló programot használj, ne a Windows beépített eltávolítóját. A CCleanert sem ártana utána ráengedni. A legtisztább persze az lenne, ha újratelepítenéd a Windowst, de szerintem nem lesz rá szükség.

Link to comment
Share on other sites

tibi0307

Na, ma újratelepítettem az egész Windows-t, mert már amúgy is esedékes lett volna. Nem raktam fel az integrált kártya programját, csak a videókártya, usb...stb. Gép kikapcs, kártya be, újraindítom, felismeri, felrakom a programját, újraindítás, Windows tölt, és lefagy :S . A BIOS-ban nem találom, hogy hol lehet kikapcsolni az integráltat, csak olyat találok, hogy valamilyen Audio a Features fül alatt, rámegyek, hogy Disable, de így is lefagy. Pontosan nem tudod hol lehet kikapcsolni? Nekem az a régebbi fajta BIOS van egyébként, ha jól tudom van új is, gépem amúgy viszonylag öreg, egy P4-es, és kb. 5 éves.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Audio codec, Integrated Audio, Onboard Audio, ilyen néven keresgélj.

Link to comment
Share on other sites

tibi0307

Onboard FDC

Onboard Serial PortA

Onboard IR Port

Onboard Parallel Port

Onboard IDE

Audio Device

 

Ezeket találtam, az Audio Device-t ki is kapcsoltam de azzal semmire nem mentem, ugyanúgy fagy!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Pedig az lesz az. Milyen verziójú az oprendszered?

Link to comment
Share on other sites

tibi0307

Xp, 2002-es verzió, most nincs fent még Service Pack, am. a 3 volt fent, de akkor is ugyanez volt a helyzet, nem lehet, hogy az alaplappal nem kompatibilis a kártya, vagy valami ilyesmi?

http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=13014

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Kompatibilis. Chipset driver fent van?

Link to comment
Share on other sites

tibi0307

Fúh, jó kérdés, nem tudom mi az, ha valami program, akkor kétlem, most csak az alap Xp van fent és ennyi!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Akkor ne csodálkozz. Csinálj egy tiszta telepítést integrált SP3-as XP-vel, tedd fel a chipset drivert, aztán az alaplapi hangkártya kivételével minden alaplapi drivert és SATA vezérlőt, ezután VGA driver. Ha ez megvan, próbáld meg újra a hangkártya drivert. A kártya persze mindezek alatt legyen bent a gépben.

Link to comment
Share on other sites

tibi0307

Áhh, jólvan, feladom, azt hiszem a következõ Windows telepítésig integráltról fog menni, így is nagyon szépen szól. Azért kösz a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

wolf65

Segítséget kérnék!!!

SB live hagkártyából szépen ki jön analóg rendszerben az 5.1 hang (onkyo tx-sr 506 multi chanel out), de ha átkötöm coax-n digitális kimenetre szoftveren dig. output bekapcs. , erőlködőn dig. coax bemenetre, az erősítőn csak a front hangja jelenik meg center,és háttér süket. Szoftvert frissítettem. Lehet, hogy a kártya nem jó??? Előre is köszönöm.

 

Ennek miért kellett új téma? <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

kori

Nekem is ilyen kártyám van, bár én nem a digitális kimeneten használom. Milyen szoftvert tettél fel, mert lehet, hogy a gyári eredetivel menni fog? Bár olvastam, hogy KX-es driverek a legjobbak. Az erõsítõn lehet kapcsolni az 5.1 kimenetet? :hááát: A hangkártyát a Creative diagnostics programmal és a mixerrel próbáld beállítani.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
asdq

Megvettem egy Asus Xonar D1-et. Tökéletesen szól, mármint tiszta a hang meg minden. De, sajnos van egy kis bibi vele. A hangtesztnél, és a windows tesztnél 5.1 ként szólnak a dolgok. De játékban sajnos nem, a legtöbb hang előlről jön, kb ugyanannyi hangerővel a bal és jobb hangfalból és a centerből.

Azért tűnik ez fel nekem, mert az alaplapi 5.1 nél jól elkülöníthető volt, ha valami zaj hátúlról vagy oldalról jött, itt viszont minden hang szemből jön és csak haloványan hátulról. Szal ha hátam mögött kéne szólnia erőteljesebben, mint az alaplapinál, itt nem az történik, a front hangfalak szólalnak meg.

 

Windows 7 van, nincs konkrét driver hozzá, de a windows 7 hez elvileg a vista driverek jók, és le is szedtem a legújabbat.

 

Mit tehetek e probléma ellen?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Reseteld a játék beállításait. Erre találhatsz kapcsolót a játék menüjében, vagy az is lehet, hogy egy fájlban van eltárolva.

Link to comment
Share on other sites

asdq

Sajnos nem segített ez sem, még a biosban is letiltottam az alaplapit. Szerintem egy kicsi gond lehet ennek a kártyának a driverével, nem barátok annyira a windows 7-tel mint kéne. Sajnos :(

De azért köszi, meg persze a kártya ajánlásod is, nagyon jól szól ezt leszámítva :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...