Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangkártya problémák


tatark

Recommended Posts

tatark

Egy ideig nem volt gépem, mert elromlott. Nemrég aztán újra lett telepítve. Igen ám, de hogy ne örülhessek az újraéledésnek, a gép kitalálta, hogy nincs hangkártyája. De én tudom hogy van! csak nem hajlandó felismerni(?). Csipogáson kívül meg semmilyen hangüzenetet sem produkál. Hogyan lehetne felismertetni mégis a géppel azt a fránya kártyát? Program nem tudom, hogy hol van hozzá, úgyhogy ha lehetne valaki azt is tudna ajánlani?

 

Elõre is köszönöm a segítséget. :upsz::Sír:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ameddig nem tudunk közelebbit a kártyáról illetve a gépedrõl, nem fogunk tudni segíteni.

Link to comment
Share on other sites

tatark

Köszönöm a figyelmeztetést. :)

 

Egész pontosan milyen információk kellenek?

 

A hangkártyáról nem tudok közelebbit mondani, még utána kell nézni. A gép wp és P3-as.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Mindennek kell a típusa, milyen oprendszer, stb.

Link to comment
Share on other sites

tatark

Az op. rendszer win xp1

 

és mikor zeneszám lejátszására kerül a sor akkor a következõ hibaüzenet jelenik meg: Nem lehet lejátszani az audio-adatfolyamot.: nincs elérhetõ hanglejátszó hardver, vagy a hardver nem válaszol.

Bõvebben: Nincs hangkártya

A számítógépen nincs telepített hangkártya, vagy nem mûködik megfelelõen. Amennyiben számítógépén nincs telepített hangkártya, a digitális médiafájl hanganyagának meghallgatásához elõbb telepítenie kell egyet. Ha van telepített hangkártyája, a felmerült probléma megoldásához tekintse át a hangkártya dokumentációját.

 

Hibakód = 0x80040256, javítás kódja = 0x00000000

 

a hangkártyát pedig egyáltalán nem találni.

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Alaplapra van integrálva vagy külön kártya? Ha külön kártya, akkor kellene a kártya típusa, ha integrált, akkor az alaplap típusa szükséges. Gondolom XP SP1-et akartál írni.

Link to comment
Share on other sites

tatark

Ezeket hol tudom megnézni?

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Kinyitod a gépet és látod.

Link to comment
Share on other sites

tatark

Integrált. Az alaplap típusa: (ha ez az) ASUS TUSL2-C

Link to comment
Share on other sites

tatark

 

Köszönöm a segítséged! :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

kisss

Sziasztok!

 

Az én problémám az lenne hogy van egy cmi87?? 5.1 hangkártyám a gépembe és hozzá egy hangfalszett, xp-t használok és miután feltelepítem a a hangkártyát Működik ugyan de minden hang műveletnél buffog mint a régi erősitők ki-be kapcsoláskor. Pl ha bemegyek a hangok beállitáshoz vagy elindítok egy zenét vagy egy játékot mindig hallom amint kapcsolkatja a hangot be-ki a rendszer egy nagy buffanással. Elinditok egy játékot természetesen csak az elején buffan egyet amíg nem lépek ki többet nem buffan tehát amig használja a kártyát nincs gond csak amikor kilépek a játékból és kikapcsolja. Probáltam olyat hogy egy másik PCI slot-ba áttettem a kártyát de sajna így is buffog.

 

Please help me mert I fear tönkrevágja a hangfalszettemet.

 

Thanks a lot....

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Telepítetted a mellékelt audio drivert?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

kisss

Sziasztok!

 

Köszi a választ, igen természetesen telepítettem egyébként az xp nem használná.

Ma már kicsit többet tudok, fejhallgatóval leellenõriztem nem-e esetleg a hangfalszett produkálja a buffogást.

Sajna(vagy inkább szerencsére, 1-2ezer forintos tétel) a hangkártya mélynyomó kimenete küldi kifelé ezt a jelet, most hogy lehúztam így jó csak nincs se centerem se mélyem. Inkább egy újabb kérdést teszek fel, amire én gyanakszom: lehet én küldtem el a hangkártyám mély részét hogy bekapcsolt állapotban

még az elején próbálgattam a szetreó jack melyik pólusa a center és melyik a mély és talán ekkor a ki-be

huzogatások és recsegések közben elszállt a kimenet? :(

 

Ha így van okuljon mindenki esetembõl, mindegy majd veszek egy soundblaster-t ugyis arra bukok. :lol:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ettõl könnyen meglehet. Már láttam több olyan esetet, ahol sajnos így szállt el az integrált hangkimenet. Még rosszabb. Egy Creative tényleg jó vétel.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

kisss

Szia!

 

Köszönöm a megerõsítést, le kell írnom:

 

Még a dos-os('96-'97) korszakból van nekem egy jó tapasztalatom a Creative-ról a Duke Nukem nevü játék tesztelésekor hallottam milyen hatalmas a különbség egy kompatibilis és egy eredeti SB között.

Teljesen új hangok jöttek elõ a játék zenéjében amikor egy AWE32 szólaltatta meg.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gubiga

Helló! A gondom a következõ: a hangok, pl az emberek beszéde nagyon mély. Mintha mindenki dörmögne. Átnéztem a beállításokat és nem találtam hibát (eddig). Tudna valaki segíteni?

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Túl mélyre van állítva a basszus. Nézd meg a hangfaladon, ha lehet állítani, hogy nincs-e túl mélyre állítva, illetve nézd meg ezt a windowsban is.

Link to comment
Share on other sites

gubiga

Megnéztem, de nem ez a gond.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A hangkártya szoftverében biztosan nincs elállítva? Ugyanis nagyon el tudnak rejteni ilyen dolgokat.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Nekem olyan jellegû problémám van, hogy rákötöttem a gépre a gitárt a hangkártyámon keresztül (Realtek ac'97 ASUS A8N5X-re integrálva) és azóta csak zúg a hangfal ha max-ra fel is van tekerve. Azóta már újra tettem a windowst, de a probléma nem szûnt meg, még mindig nem szól, csak búg. Ugyanúgy vannak a csatlakozók, mint voltak, szóval azzal nem lehet baj... Esetleg valaki tapasztalt már ilyet, vagy tudna segíteni? Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
addyca

Apokalipszis!

A gitárod ugye erõsített jelet küld, nem vonalszintût? Mert azzal csak erõsítõ/hifi tud megbírkózni, ilyen érzékeny cucc nem. Én TV-t kötöttem rá, és megsült. A szervizben mondták h csak jelszintû cucc mehet a bemenetre, pl. TV vagy erõsítõ nem!

Próbáld ki a gépet egy másik hangkártyával! Ha azzal jó, igazam volt.

Minden jót!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Fleet

Üdv!

 

Nemrégiben vásároltam új gépet és már túl vagyunk az "ismerkedésen", de a hangkártyámmal csak nem boldogulok.

Egy Creative Audigy 4 az áldozat és alapvetõen teljesen elégedett vagyok vele. Ezt megelõzõen egy SB Live-om volt, amin elõszeretettel használtam a "What U Hear" funkciót és rögzítettem különféle általam "generált" alkotásokat /creative recorder - ami éppen szól, kerül rögzítésre; a kimeneten megjelenõ jelet veszi fel :upsz: /. Aztán ezeket a felvételeket kedvem szerint felhasználtam, konvertáltam, stb.

Ellenben az új kártyával sehogy sem boldogulok, nem sikerül felvennem semmit, nem hogy ebben a módban, hanem mikrofon és egyéb külsõ források segítségével sem. Próbálgattam állítgatni különféle konzolokon, jelforrást, jelszintet, ég tudja mi mindent, de meg se mukkan. /mindemellet gyönyörû hangja van!! 8)

Kérlek benneteket, ha tudtok valami használható információt ezzel kapcsolatban, segítsetek!

Köszönöm!

 

/AMD Athlon 64 +3500; MSI K8N Neo4 Platinum; 1024 RAM; a többi nem hiszem, hogy számít/

Link to comment
Share on other sites

MaciGalu2

Üdv mindenkinek,

Új összeállítás:

PII-2300 Rev 2.1 alaplap , integrált hangkárty: CMI 8330/C3D - nem tudom feléleszteni (XP alatt).

Kérdés: van olyan, hogy az alaplapon külön háromtüskés betápja van a hangkártyának (az alaplap múzeumi darab és nincs meg a "manual")??

Segítség!

SanyiFeri

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
mitlageri

Hi

Van egy Creative SB0090 Audigy hangkártyám, és ha a vezérlõpult/hangok és audioeszközökben a hanglejátszásnál kiválasztom és leokézom, és megint megnézem, akkor eltûnik, és nincs kijelölve. Játékokban, és programokban van hang, csak ha a böngészõn belül nézek videót, akkor nincs, és a tálcán sem jelenik meg a hangerõszabályzó. Leszedtem egy drivert is, de semmit nem csinált...

A gépen xp sp2 van, a többi meg szerintem nem lényeg. Mit csináljak neki?

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...