Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Torrent gyorsítása


Frikker Dániel

Recommended Posts

Frikker Dániel

uTorrentet használok, és nagyon lassan 1-3 kb-tal töl csak! Ezt kéne megoldani valami beállítással, légyszi segítsetek!

Link to comment
Share on other sites

Adani

Csak tippeket tudok adni. DHT használatával nyílványos trackereknél lehet gyorsabb. Egyébként minden azon múlik hány seeder van.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Ennél azért részletesebben kéne leírnod, hogy mi a baj. Pl. megírhatnád, hogy LEFELE mennyivel tölt, és hogy FÖLFELE mennyivel, és ehhez a netkapcsolatod hivatalos fel/le értékeit. És az is fontos lenne, hogy az adott torrenthez hány seeder és hány leecher kapcsolódik.

 

És egy tipp általánosan: miután elindítottad, várj fél-egy órát, mert általában csak lassan indul el, és késõbb gyorsul fel a letöltés.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Khmmm, khmmm, khmmm... :hááát:

Amúgy az elsőnél 1 seeder van, azét lassú. Most gondolj bele, egyszerre tölt fel mondjuk 15 dolgot, és neked ennyi feltöltés jutott. Türelemmel.

A másodiknál van 24, de nem kapcsolódsz hozzájuk. Az külön mese, hogy miért nem, mivel ezer oka lehet.

Csak kíváncsiságból próbálj ki egy olyan torrentet, ahol mondjuk van 40-50 seeder, az jönni fog rendesen. ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

ADSL-nél még bekavarhat a sok feltöltés is. Sõt kábelnél is, de ott kevésbé jelentkezik. Esetleg próbáld ki a Cfosspeed progit.

Link to comment
Share on other sites

Papp Norbert

Jah, nekem segített! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
zombi91

Hali megint én.

 

Az előző üzenetet hagyjátok, már kaptam ismertető anyagot. Inkább más kérdésem lenne: mért van az hogy a seederekhez nem tudok kapcsolódni? Nagyon fontos lenne!

 

Előre is kösz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Scorpion Spyke

Most ez hogy van amúgy? A seed az a letöltéshez, a peer meg a feltöltéshez kapcsolódik? Hogy lehetne gyosítani a letöltést uTorrent-ben? Nézegettem a beállításokat, sokmindent átállítottam, de mégse megy gyorsabban, max. 20 kB/s, és az is csak ritkán.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Szerintem nem lehet gyorsítani.

 

Alapvetően attól függ, hogy akitől töltesz (a seeder), az mennyivel ad. Ha egy seeder csak 10 kilobittel ad, akkor lehet neked gigabites vonalad is, akkor is 10 kilobittel fog jönni a töltés. Ha sok-sok seederhez kapcsolódsz, és azok összességében tudnának gyorsabban adni, mint a sávszélességed, akkor nagyobb internetet kell venni, és máris gyorsabb lesz, de ez azért elég ritka.

 

Az elején mindig lassú, mert először megbeszéli a trackerrel, hogy kikhez lehet egyáltalán kapcsolódni, aztán megnézi, hogy ki hol tart, és elkezdi töltögetni néhánytól a cuccot. Aztán ha tud, akkor szép lassan egyre több seederhez csatlakozik, és gyorsul. Ha nem, nem. Ilyen a torrent.

 

A seeder aki feltölt, a leecher, aki letölt (lehetsz egyszerre mindkettő), peer mindenki, aki benne van a buliban, a tracker meg aki nyilvántart, hogy kihez lehet fordulni csomagért.

Link to comment
Share on other sites

Becsoft
mért van az hogy a seederekhez nem tudok kapcsolódni?

Nem vagy esetleg passzív?

Link to comment
Share on other sites

zombi91

Na, ez jó kérdés pontosan mi is ez?

Link to comment
Share on other sites

Becsoft

uTorrentnél itt tudod megnézni: Beállítások --> Sebesség kalauz --> Port átirányítás tesztelése

Link to comment
Share on other sites

Genius87

Ha passzív vagy, nem tudnak hozzád kapcsolódni. Te sem tudsz egy másik passzív klienshez kapcsolódni, így kicsi lesz a sebesség. Mindenképpen aktívnak kell lenned, ha ki akarod aknázni a torrentben rejlõ lehetõségeket. Nyisd ki a tûzfalon/routeren a portokat, azokat, amiket beállítasz a kliensbe.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ott a pont Genius87-nél, erre nem is gondoltam (nekem kézenfekvõ volt, csak nem magamból kell kiindulni).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Sebi
Ezt a programot most találtam.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
dottizo
A fórumon légy szíves használj ékezeteket! <PF>
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
dosa.david

Sziasztok!

Elovastam a fórum hozzászólásait és eléggé ledöbbentem, hogy mennyire sok mindent összehalmoztatok.

Szerintem a legjobb progi a BitLord(magyar), ami beépített keresõvel rendelkezik, de ugyan ugy, mint másik programoknál letöltésbõl is közvetlenül lehet elindítani.

Na az én beállításaim a következõek:

Opciók->Beállíátsok:

Kapcsolat ág:

Maximális letöltési arány: 500 kb/s

Maximális feltöltési arány: 3 kb/s

A kapcsolatom hivatalos adatai:

le 1024 kb/s fel 128 kb/s.

Mozillába le maximum 140 kb/s-el tölt

Total CMD-be fel pedig 13-mal

De szerintem az összes letöltõ proginál ugy van, hogy a feltöltést kicsire (1-3 kb/s), a letöltést pedig nagyra (200-500 kb/s) érdemes tenni.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nyílvános trackernél még talán mûködik, de zártkörûnél így rövid úton ki fognak vágni, mert az arányod hamar a bányászbéka hátsó felének szintjére fog esni. Nyílvános trackereknél lehet ( de nem illik) hit&run-ozni is, azaz amint letöltötted zárod is a kapcsolatot ( több trackeren ahol tag vagyok, ezért szintén warn vagy azonnali banolás jár).

Link to comment
Share on other sites

CDNorbi8

A kép alapján azt mondom, hogy a második piros jelzéssel van, tracker hiba (esetleg kivágták a usert és Invalis Passkey :D ) .

A lényeg hogy aktív legyél.

Legyen megfelelõ számú csatlakozás engedélyezve. (Nálam torrentenként 500, max össz 2000)

Legyen elég seeder; összes feltöltésük, amit neked adnak, megfeleljen a sávszélednek (Nem feltétel a seeder, lehet hogy a többi leechernek együtt megvan már az egész torrent, átadják egymásnak, és lesz már seed is).

A seederek is aktívak legyenek!

Ajánlom a scraggy-t Scraggy , itt sok érdekes dolgot találsz.

Másik jó oldal az uTorrent magyar oldala , itt is érdemes szétnézni.

 

Nem tudom elégszer hangsúlyozni!!!! Ott van az utorrent alján az a sáv, ezt a szélén található egymástól ellentétes nyilakkal felhúzod, máris többet látsz (ez nálam alap.)

 

http://www.scraggy.hu/article/00000017/000..._large_0000.jpg

 

Légy szíves ne szúrj be ekkora képet, mert széthúzza a topikot! <PF>

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kisgeri

Bitlordra is megy? :?:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
cncdani

Igen, és még fontos az is, hogy mindig aktív állapotba légy (zöld pipa a lenti sávba), mivel így mindenkivel kapcsolatba tudsz lépni.

 

Ja, és a tracker status-nak meg WORKING-nak kell lennie, ha nem az, ellenőrizd a tűzfaladat, megengeded-e neki, hogy menjen az utorrent.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
ufeehosting

Hali!

Nem tudom, hogy ez illegális-e, de ezekre a gondokra a legjobb megoldás szerintem a seed szerver. Ot tegy bérelt netsávot tudsz használni ami a többszöröse a Te otthoni sávodnak, kapsz 1 webes esetlen távoli asztali felületet, ahol eltudod indítani a torrenteidet, és a bérelt tárhelyre letudod szedni. Majd utána egy FTP kapcsolat segítségével a saját gépedre is letudod szedni.

 

Hogy miért is jó?

-Jóval nagyobb sávszélességet kapsz.

-Az arányodat is rendben tarthatod vele, mivel a feltöltési sebesség is ugyanakkora mint a letöltés.

-OLCSÓ

-FTP kapcsolattal utána a térhelyedrõl teljes interneted sebességével letudod szedni!

 

 

Link to comment
Share on other sites

bordas92

Sziasztok! Kérlek segítsetek. Egyszerűen annyira lassú a seed. Utorrent-et használok, chello medium (5120/768 kbit/sec) csomagba vagyok. A feltötlés néha megáll max: 7kb/s-mal nyomja fel.

Link to comment
Share on other sites

Kernel

uTorrent, Sebességkalauz (Ctrl-G), Portátirányítás tesztelése.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...