Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Számítógép lejátssza, asztali DVD lejátszóban kiakad.


Guest

Recommended Posts

Guest

Sziasztok! Lenne egy gondom. Vettem egy filmet, az ÁL/ARC -ot, ami egy dupla rétegû DVD9 -es lemezen van.

Hazaérve beraktam az asztali DVD lejátszómba, hogy megnézzem. Szépen megy jól minden, ám az egyik jelenet közben kiakad, a kép megmerevedik, mintha pause -t nyomtam volna, és elkezdett kattogni a lejátszó.

Csak a lemezkiadás gombra reagált. Visszaraktam, kiválasztottam a menüben a 25-ös fejezetet amelyikben a hiba történt, és újra elkezdtem nézni, de ugyanannál a pontnál megint kiakadt ahol az elõbb is.

 

Ekkor beraktam a számítógépem DVD lejátszójába, az meg vajsimán lejátszotta, meg se rezzent az ominózus résznél.

 

Most akkor hol a hiba? Lemez, vagy asztali lejátszó?

Az asztali lejátszóm típusa: JVC XVNP10S

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Szerintem a rétegváltásnál akadt ki. Ha eredeti lemez, akkor reklamálnék a forgalmazónál/gyártónál, de azért megnézném másik asztaliban, hátha csak a tiéd érzékeny rá.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Nekem is ez a gyanúm, hogy a rétegváltásnál akadt el. Remélem nem a DVD lejátszóban van a hiba. Hát mindenesetre megpróbálom becserélni a filmet, még jó, hogy a számlát megtartottam. Ha a becserélt verzió is kiakad, elviszem haverhoz. Ha nála is kiakad, a lemez a hibás, ha nem, akkor lehet, hogy ténylegérzékeny a lejátszóm. :(

 

Ha a lemez hibás, akkor ellátogatok a kiadóhoz.

Egyébként kicsit aggódok, mert a számítógépemben nem akadt el, és félek, hogy a lejátszóval van valami, de remélem nem.

 

Egyébként, ha az derülne ki, hogy érzékeny a meghajtóm, akkor lehet valami tenni? Vagy akkor keresni kell egy másikat?

Link to comment
Share on other sites

Guest

Na.. újabb infók:

 

Sikerült becserélnem a DVD lemezt, és most nem akadt ki, igaz, egy pillanatra megzökkent a kép azon a helyen ahol az elõzõ esetben is, de aztán játszotta tovább. Valószínüleg tényleg a rétegváltásnál volt a probléma. Mondjuk, ha egy pillanatra megzökken rétegváltásnál, az még talán elmegy.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Ez rá is van írva a DVD-k tokjára.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Igen, alaposabb áttanulmányozás után én is megtaláltam. :) De általában apró betûkkel írják, aztán nem veszem észre a szöveget.:D A DVD filmek hátulját általában nemnagyon szoktam elolvasni, max az ismertetõt, de lejjebb nem szoktam menni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Zsozso21

Sziasztok,

 

Van egy olyan kérdésem, hogy a húgom Philips asztali lejátszója egy DVD-nél valami jelszót kér.

Egyszer meg tudta nézni a filmet amit rámásolt neroval a számítógéprõl, de másodszor már nem tudta megnézni a jelszó miatt. Két filmet vett rá a lemezre.

Mi ez a jelszó, tudnátok segíteni?

Máskor nem fordult elõ ez a hiba.

 

Köszönöm elõre is a választ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Burney21

Sziasztok!

 

Remélem jó helyre írok a problémámmal.

Rendelkezem egy asztali dvd lejátszóval (PHILIPS DVP3350 DVD DivX/USB lejátszó), amin eddig pendrive-al néztem filmeket, amit minden hiba nélkül felismer. A külsõ 1 terás merevlemezemet (IOMEGA Desktop Iomega Select külsõ merevlemez 1 TB USB 2.0) viszont nem. Mi lehet a hiba? Túl nagy lenne neki az egy terás merevlemez? Mit javasoltok?

A válaszokat elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Szerintem fájlrendszer probléma. A terás vinyó valószínűleg NTFS fájlrendszerű, amit nem biztos, hogy egy asztali játékos támogat. A legtöbb pednrive-ot egyébként gyárilag FAT32-be formáznak.

Link to comment
Share on other sites

Burney21

Köszi a gyors választ! És tudom valahogy orvosolni a problémát?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Persze, simán át tudod konvertálni. De tisztább, ha leüríted, és FAT32-re formázod.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
patrik091

Üdvözlet

Arra lennék kíváncsi, hogy a dvd lejátszóm a 2.5 giga, és 3 giga méretû blue-ray rip fájlokkal miért küzködik, amikor ezeket háromfelé is szoktam vágni, mert így elvileg vinnie kellene a lejátszónak. (Orion 4200a)

De pl a 2,2 gigás, és 2300 bitráta sebességû filmet, kettévágva akadásmentesen játssza le, ez érdekes.

Mi lehet a baj?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
eremit

Yamada 6700-as lejátszó nem kezeli a *.mp4 file-okat.

Nemhogy nem játssza le, hanem lefagy. Indítás után a számláló lejátszást mutat, de se kép, se hang. Sőt sem a filmet leállítani, sem a lemezt kidobni nem hajlandó, még a 'játékos' kikapcsolására sem a távkapcsolóval. Csak a készülék előlapján lévő kikapcsológombra reagál.

 

Milyen firmware segíthetne?

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nekem nincs ilyen játékosom, de a google 2. találata éppenséggel pont ez:

http://zaza.uw.hu/mrp/y6700.html

Azt írják óvatosan, mert könnyen tönkre teheti az FW frissítés a gépet. Előbb olvasd végig az egész leírást, majd csak utána frissíts.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Köszi a választ!

 

Régebben csináltam én már több firmwarefrissítést is ezen a masinán, de az mp4-es filmeket nem játssza le.

 

Viszont eszembe jutott egy régi PC World-ös fórumozónk aláírása: ha egy problémát nem tudsz megoldani, akkor meg kell kerülnöd.

Vajon kié lehetett? Nem jut eszembe.

 

Találtam egy mp4 --> avi konvertálót, és az meg is csinálta. Most már csak az a kérdés, hogy a játékos boldogul-e ezzel az avi-val.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Régebben csináltam én már több firmwarefrissítést is ezen a masinán, de az mp4-es filmeket nem játssza le.

 

Viszont eszembe jutott egy régi PC World-ös fórumozónk aláírása: ha egy problémát nem tudsz megoldani, akkor meg kell kerülnöd.

Vajon kié lehetett? Nem jut eszembe.

 

arpsoft :oké::hátpersze:

 

Én sem magamtól emlékszem, de a Google pajtás segített. ;)

A mondás egyébként igen jó, és az aláírás úgy folytatódik, "Ha azt sem lehet..."

Link to comment
Share on other sites

eremit

Konvertáltam az mp4-filmet avi-ba. Sajnos nem játssza le az asztali DVD-lejátszóm. :(

Megpróbálom a firmware frissítését.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
RockFonok

Van nekem CD,DVD tisztító lemezem.

Nem teszi tönkre a DVD lejátszót és a CD lejátszó lézer fejét?

Másoktól halottam,nem tesz jót a lézer fejnek.

Egy pötty piszok rajta van a DVD lemezemen,és a DVD lejátszó egy kis pötty piszok miatt meg akadt és egy kis karctól is.

Lehet piszkos a DVD lejátszom lézer feje?

PC DVD íróban nem is akad meg,ott jól lejátssza,csak az asztali DVD lejátszóba akadozik?

Akkor mivel érdemes meg tisztittani,talán alkoholos fültisztitóval?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Azzal semmikép. Se a lemezt, se a fejet. Mind a kettőt megmarja, majd bemattól, így tönkre teszed a lemezt és a fejet is.

A tisztitó lemez semmit sem ér, az nem tudja megtisztítani a fejet, az csak egy átverés.

A lemezeknél a legtöbb problémát az szokta okozni, hogy kicsi a páratartalma a lemeznek. Ez hibás gyártásból szokott eredni. Ilyenkor sima csapvízzel mosd le a lemezt, majd nem szöszölő törölközővel, vagy papírral töröld szárazra.

Link to comment
Share on other sites

RockFonok

DVD lejátszó fejét mivel érdemes meg pucolni akkor?

A lemezt meg lehet,papírzsebkendővel is törölni?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A papír zsebkendők többsége újrahasznosított papírból készül, ami nedvességet kapva szétfoszlik. Ezért az erre a célra nem az igazi. Nem szöszölős törölköző viszont jó erre a célra.

 

Fejet sűrített levegővel érdemes kifújatni, ha koszos. Persze csak óvatosan, ne sérüljön a mechanika.

Link to comment
Share on other sites

RockFonok

Rendben.

Köszi a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...