Jump to content
GSForum - Segélyvonal

E-mail küldõ php


tamasir

Recommended Posts

tamasir

E-mail küldõ php kódot sajnos nem tudom összehozni lapomon.

Innen vettem a kódot.tutorial.hu

1.A lapomon kapcsolat.php,-ba

Ide bemásoltam az index.html névvel jelzettben leírt kódot.

2.A kódban nem változtattam meg semmit. Majd készítettem egy mail.php fájt.Ebbe bemásoltam a mail.php kódot.

Itt javítottam az e-mail címet. Kétféleképpen is megpróbáltam,( de egyik sem jó)

Elsõ: freewebsablon@cjb.hu

Második: $youremail = "freewebsablon@cjb.hu <mailto:freewebsablon@cjb.hu>";

Majd ezt a sort is átírtam: $thankyou = "sikeresmail.html";

Erre $thankyou = "sikeresmail.php";

3.Készítettem egy sikeresmail.php Beírtam a szöveget (Ez mûködik is)

Mindent feltöltöttem. Ha megnyitom a kapcsolat.php-t és kitöltöm elküldöm.

Jön az értesítés: Leveledet sikeresen továbbítottuk!( Sajnos nem a lapomon középen, mint például a regisztrálást igazoló szöveg, vagy a felhívó szöveg a regisztrálásra) Pedig beírtam fileok.ric-be is hátha úgy jó lesz. (de nem ez a legnagyobb baj, így is jó lenne.)

Az e-mail meg nem érkezik meg. Valahol valamit nem csinálok jól, vagy hibás a mail.php –s rész. :hmm:

 

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ha csak e-mailt szeretnél küldeni:

 

<?
if(isset($_POST['send'])) {
    mail (

    "emai_cimeml@szolgaltato.com",

    "Fejléc szöveg",

    "Ide jöhet egy tetszőleges szöveg, amit a Te megkapsz; pl. egy fejléc, vagy cím:\n$_POST[email]",

    "From: $_POST[email]\n"."Reply-to: $_POST[email]\n"
    ."X-Mailer: PHP/" . phpversion()

    ) or die("Hiba az üzenet küldése közben");
    echo "<h6>Visszaigazoló szövegrész, ami a küldés után a weboldalon megjelenik</h6>";
}
else {
    echo "<form action=\"index.php?page=gmail\" method=\"post\" name=\"mailer\" onsubmit=\"return checkmail();\">"
    ."<label accesskey=\"e\"><p><b>Ide írd az e-mail címed:</b></p> <br />"
    ."<input type=\"text\" name=\"email\" /><br /></label>"
    ."<input type=\"submit\" name=\"send\" value=\"Gombfelirat\" accesskey=\"s\" />"
    ."</form>";
?>

<script type="text/javascript" language="javascript">
function checkmail() {
    var re_mail=/^([a-zA-Z0-9_\.\-])+@([a-zA-Z0-9_\-\.])+(\.[a-zA-Z]{2,4})$/;
    var mailfield = document.getElementsByName("email");
    if(!re_mail.test(mailfield[0].value)) {
        alert('Nem megfelelő az e-mail cím, vagy üresen hagytad a beviteli mezőt! !');
        return false;
    }
}
</script>
<?php } ?>

 

Ez az én Gmail meghívó kódom kivonata. Ez egy tetszőleges szöveget küld a Te email címedre.

 

<?php
        
            if (isset($_POST["rendeles"]))
            {
        
                echo "<h1>Üzenetküldés</h1>";
                
                if (empty($_POST['nev']))
                {
                echo "<p>Nem töltötted ki a név mezőt!</p>\n";
                echo "<form action=\"index.php?lap=buy\" method=\"post\" name=\"mailer\" onsubmit=\"return checkmail();\">\n";
                echo "<fieldset><label accesskey=\"n\" for=\"id_nev\"><strong>Ide írja a nevét:</strong>\n";
                echo "<input id=\"id_nev\" type=\"text\" name=\"nev\" value=\"".$_POST["nev"]."\" /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"f\" for=\"id_posta\"><strong>Postacím:</strong><br />\n";
                echo "<input id=\"id_posta\" type=\"text\" name=\"posta\" value=\"".$_POST["posta"]."\" /><br /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"g\" for=\"id_jatek\"><strong>Játék neve:</strong><br />\n";
                echo "<input id=\"id_jatek\" type=\"text\" name=\"jatek\" value=\"".$_POST["posta"]."\" /><br /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"e\" for=\"id_email\"><strong>Ide írja az e-mail címét:</strong>\n";
                echo "<input id=\"id_email\" type=\"text\" name=\"email\" /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"u\" for=\"id_uzi\"><strong>Ide írja az esetleges üzenetét:</strong>\n";
                echo "<textarea id=\"id_uzi\" name=\"uzi\" rows=\"5\" cols=\"10\">".$_POST["uzi"]."</textarea><br /></label><br />\n";
                echo "<input type=\"submit\" name=\"rendeles\" value=\"Üzenet küldése\" accesskey=\"s\" />\n";
                echo "</fieldset>\n";
                echo "</form>\n";
                }
                elseif (empty($_POST['uzi']))
                {
                echo "<p>Nem írtál be üzenetet!</p>\n";
                echo "<form action=\"index.php?lap=buy\" method=\"post\" name=\"mailer\" onsubmit=\"return checkmail();\">\n";
                echo "<fieldset><label accesskey=\"n\" for=\"id_nev\"><strong>Ide írja a nevét:</strong>\n";
                echo "<input id=\"id_nev\" type=\"text\" name=\"nev\" value=\"".$_POST["nev"]."\" /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"f\" for=\"id_posta\"><strong>Postacím:</strong><br />\n";
                echo "<input id=\"id_posta\" type=\"text\" name=\"posta\" value=\"".$_POST["posta"]."\" /><br /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"g\" for=\"id_jatek\"><strong>Játék neve:</strong><br />\n";
                echo "<input id=\"id_jatek\" type=\"text\" name=\"jatek\" value=\"".$_POST["posta"]."\" /><br /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"e\" for=\"id_email\"><strong>Ide írja az e-mail címét:</strong>\n";
                echo "<input id=\"id_email\" type=\"text\" name=\"email\" value=\"".$_POST["email"]."\" /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"u\" for=\"id_uzi\"><strong>Ide írja az esetleges üzenetét:</strong>\n";
                echo "<textarea id=\"id_uzi\" name=\"uzi\" rows=\"5\" cols=\"10\"></textarea><br /></label><br />\n";
                echo "<input type=\"submit\" name=\"rendeles\" value=\"Üzenet küldése\" accesskey=\"s\" />\n";
                echo "</fieldset>\n";
                echo "</form>\n";
                }
                else
                {
                
                    //Írd be az email-címedet:
                    $mymail = "email_cimem@szolgaltatom.hu";
                    
                    if (mail ($mymail, "Fejléc", "$_POST[nev] ezt írta:\r\n$_POST[uzi]\r\nRendelt játék:$_POST[jatek]\nPostacíme: $_POST[posta]", "From $_POST[email]\n"."Reply-to: $_POST[email]\n"."X-Mailer: PHP/" . phpversion() ))
                    {
                    
                        echo "A levél sikeresen elment.";
                    
                    }
                    else
                    {
                    
                        echo "Hiba! A levelet nem sikerült elküldeni!";
                    
                    }
                                        
                }
            
            }
            else
            {
            
                echo "<form action=\"index.php?lap=buy\" method=\"post\" name=\"mailer\" onsubmit=\"return checkmail();\">\n";
                echo "<fieldset><label accesskey=\"n\" for=\"id_nev\"><strong>Ide írja a nevét:</strong><br />\n";
                echo "<input id=\"id_nev\" type=\"text\" name=\"nev\" /><br /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"f\" for=\"id_posta\"><strong>Postacím:</strong><br />\n";
                echo "<input id=\"id_posta\" type=\"text\" name=\"posta\" /><br /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"g\" for=\"id_jatek\"><strong>Játék neve:</strong><br />\n";
                echo "<input id=\"id_jatek\" type=\"text\" name=\"jatek\" /><br /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"e\" for=\"id_email\"><strong>Ide írja az e-mail címét:</strong><br />\n";
                echo "<input id=\"id_email\" type=\"text\" name=\"email\" /><br /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"u\" for=\"id_uzi\"><strong>Ide írja az esetleges üzenetét:</strong><br />\n";
                echo "<textarea id=\"id_uzi\" name=\"uzi\" rows=\"5\" cols=\"10\"></textarea><br /></label><br /><br />\n";
                echo "<input type=\"submit\" name=\"rendeles\" value=\"Üzenet küldése\" accesskey=\"s\" />\n";
                echo "</fieldset>\n";
                echo "</form>\n";
                echo "<script type=\"text/javascript\" language=\"javascript\">
    function checkmail() {
        var re_mail=/^([a-zA-Z0-9_\.\-])+@([a-zA-Z0-9_\-\.])+(\.[a-zA-Z]{2,4})$/;
        var mailfield = document.getElementsByName(\"email\");
        if(!re_mail.test(mailfield[0].value)) {
            alert('Nem megfelelő az e-mail cím, vagy üresen hagytad a beviteli mezőt! !');
            return false;
        }
    }";
        echo "</script>\n";
        
            }

?>

 

Ez pedig egy szövegbeviteli mezővel rendelkező levélküldő, amivel a látogató tud Neked üzenetet küldeni. A megfelelő helyeken módosítsd, pl. a lapvisszatérésnél a form actionnál.

Link to comment
Share on other sites

tamasir

Gyula

Köszönöm a jelentkezésed.

Meg próbáltam a második kóddal.Így alakítottam át.

<?php
        
            if (isset($_POST["rendeles"]))
            {
        
                echo "<h1>Üzenetküldés</h1>";
                
                if (empty($_POST['nev']))
                {
                echo "<p>Nem töltötted ki a név mezõt!</p>\n";
                echo "<formaction=\"index.php?oldal=kapcsolat\" method=\"post\" name=\"mailer\" onsubmit=\"return checkmail();\">\n";
                echo "<fieldset><label accesskey=\"n\" for=\"id_nev\"><strong>Ide írja a nevét:</strong>\n";
                echo "<input id=\"id_nev\" type=\"text\" name=\"nev\" value=\"".$_POST["nev"]."\" /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"f\" for=\"id_posta\"><strong>Postacím:</strong><br />\n";
                echo "<input id=\"id_posta\" type=\"text\" name=\"posta\" value=\"".$_POST["posta"]."\" /><br /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"e\" for=\"id_email\"><strong>Ide írja az e-mail címét:</strong>\n";
                echo "<input id=\"id_email\" type=\"text\" name=\"email\" /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"u\" for=\"id_uzi\"><strong>Ide írja az esetleges üzenetét:</strong>\n";
                echo "<textarea id=\"id_uzi\" name=\"uzi\" rows=\"5\" cols=\"20\">".$_POST["uzi"]."</textarea><br /></label><br />\n";
                echo "<input type=\"submit\" name=\"rendeles\" value=\"Üzenet küldése\" accesskey=\"s\" />\n";
                echo "</fieldset>\n";
                echo "</form>\n";
                }
                elseif (empty($_POST['uzi']))
                {
                echo "<p>Nem írtál be üzenetet!</p>\n";
                echo "<form action=\"index.php?oldal=kapcsolat\" method=\"post\" name=\"mailer\" onsubmit=\"return checkmail();\">\n";
                echo "<fieldset><label accesskey=\"n\" for=\"id_nev\"><strong>Ide írja a nevét:</strong>\n";
                echo "<input id=\"id_nev\" type=\"text\" name=\"nev\" value=\"".$_POST["nev"]."\" /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"f\" for=\"id_posta\"><strong>Postacím:</strong><br />\n";
                echo "<input id=\"id_posta\" type=\"text\" name=\"posta\" value=\"".$_POST["posta"]."\" /><br /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"e\" for=\"id_email\"><strong>Ide írja az e-mail címét:</strong>\n";
                echo "<input id=\"id_email\" type=\"text\" name=\"email\" value=\"".$_POST["email"]."\" /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"u\" for=\"id_uzi\"><strong>Ide írja az esetleges üzenetét:</strong>\n";
                echo "<textarea id=\"id_uzi\" name=\"uzi\" rows=\"5\" cols=\"20\"></textarea><br /></label><br />\n";
                echo "<input type=\"submit\" name=\"rendeles\" value=\"Üzenet küldése\" accesskey=\"s\" />\n";
                echo "</fieldset>\n";
                echo "</form>\n";
                }
                else
                {
                
                    //Írd be az email-címedet:
                    $mymail = "freewebsablon@cjb.hu";
                    
                    if (mail ($mymail, "Fejléc", "$_POST[nev] ezt írta:\r\n$_POST[uzi]\r\nRendelt játék:$_POST[jatek]\nPostacíme: $_POST[posta]", "From $_POST[email]\n"."Reply-to: $_POST[email]\n"."X-Mailer: PHP/" . phpversion() ))
                    {
                    
                        echo "A levél sikeresen elment.";
                    
                    }
                    else
                    {
                    
                        echo "Hiba! A levelet nem sikerült elküldeni!";
                    
                    }
                                        
                }
            
            }
            else
            {
            
                echo "<form action=\"index.php?oldal=kapcsolat\" method=\"post\" name=\"mailer\" onsubmit=\"return checkmail();\">\n";
                echo "<fieldset><label accesskey=\"n\" for=\"id_nev\"><strong>Ide írja a nevét:</strong><br />\n";
                echo "<input id=\"id_nev\" type=\"text\" name=\"nev\" /><br /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"f\" for=\"id_posta\"><strong>Postacím:</strong><br />\n";
                echo "<input id=\"id_posta\" type=\"text\" name=\"posta\" /><br /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"e\" for=\"id_email\"><strong>Ide írja az e-mail címét:</strong><br />\n";
                echo "<input id=\"id_email\" type=\"text\" name=\"email\" /><br /><br />\n";
                echo "</label><label accesskey=\"u\" for=\"id_uzi\"><strong>Ide írja az esetleges üzenetét:</strong><br />\n";
                echo "<textarea id=\"id_uzi\" name=\"uzi\" rows=\"5\" cols=\"20\"></textarea><br /></label><br /><br />\n";
                echo "<input type=\"submit\" name=\"rendeles\" value=\"Üzenet küldése\" accesskey=\"s\" />\n";
                echo "</fieldset>\n";
                echo "</form>\n";
                echo "<script type=\"text/javascript\" language=\"javascript\">
    function checkmail() {
        var re_mail=/^([a-zA-Z0-9_\.\-])+@([a-zA-Z0-9_\-\.])+(\.[a-zA-Z]{2,4})$/;
        var mailfield = document.getElementsByName(\"email\");
        if(!re_mail.test(mailfield[0].value)) {
            alert('Nem megfelelõ az e-mail cím, vagy üresen hagytad a beviteli mezõt! !');
            return false;
        }
    }";
        echo "</script>\n";
        
            }

?>

Sajnos nem küldi el az üzenetet. Hiba üzenet megjön. :upsz: Valamit nem jól alakítottam át.A "<formaction=\"index.php?oldal=kapcsolat\" három helyen átírtam.Ide beírtam az e-mail címet ahova várom az üzeneteket: //Írd be az email-címedet:

$mymail = "freewebsablon@cjb.hu";

Mit rontottam el? :hmm: Így nézki az oldalamonOldalam kapcsolat.php-oldala A >formacion=\" ide jót írtam be ? :S

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Elvileg jó. A sortöréseket ugye nem hagytad bent? Egyébként miben szerkesztesz? Ugyanis pl. a FrontPage képes egy egyébként jó php kódot - általam ismeretlen okok miatt - "átírni", és máris hibás az egész. (Karaktereket önkényesen átkódolhat!)

Link to comment
Share on other sites

tamasir

Htmlpad-ot használok. Sajnos az Easyphp-t nem tudom beállítani.

Ha jó a kód akkor miért nem küld e-mailt. :pislog:

Meg örülök vele! Jó helyre írtam be saját e-mail cimemet ahova várom ez e-mailt ?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem tudom. Én ezeket használom, és mûködik. Talán a php-hez jobban értõk megmondják, mi a hiba. Esetleg arra tudok gondolni, hogy az elérési út beállítása az actionnál Nálad nem jó. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Délre megcsinálom vagy egyre. De ilyen elcse.... kódót még nem láttam.

Minek kell a php-t azzal terhelni, hogy a htm szöveget echoval írja ki?

:dühös:

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Arra én is vevõ leszek.

Köszi Mezofi.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
Minek kell a php-t azzal terhelni, hogy a htm szöveget echoval írja ki?
Gondolom helyi sajátosság.

 

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Lehet, és mûködik. De lehet menni talicskával a boltba két tejért. De erre találták ki a szatyrot.

:D

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nekem mondhatod, nem én csináltam. :)

Link to comment
Share on other sites

tamasir

Gyula! Az ("Minek kell a php-t azzal terhelni, hogy a htm szöveget echoval írja ki?")

echo szövegek a Te kódodban van. Akkor Nálad a sajátosság? ;)

Én csak másoltam( mivel nem értek a php-hez) :lol:Bocsss :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

 <?php 
if(isset($_POST["nev"])){
    if( trim($_POST["nev"]) !=="" AND trim($_POST["posta"]) !=="" AND trim($_POST["email"]) !==""){
    //Írd be az email-címedet:
$mymail = "freewebsablon@cjb.hu";
/* HTML levél küldése a Content-type fejléc megadásával */
   $targy = "Értesítés";
    $fejlec = "MIME-Version: 1.0\n";
    $fejlec .= "Content-type: text/html; charset=iso-8859-2\n";
    /* további fejlécek Itt beállithatod mit írjon feladónak */
    $fejlec .= "From: ".trim($_POST["nev"])."<".trim($_POST["email"]).">\n";
    /* üzenet */
    $uzenet= '<HTML><HEAD><TITLE>Üzenet</TITLE>
    <STYLE type=text/css>
    body {
    font-family: Arial, Verdana, Tahoma; font-size: 13px; text-align: justify;
    margin-left: 20px;
    padding: 10px 0 10px 0;
    .center{
    vertical-align:top;
    }


    }
    </STYLE>
    <META http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=iso-8859-2">
    <META content="MSHTML 6.00.2600.0" name=GENERATOR></HEAD>
    <BODY>';
    //Az üzenet tartalma
    //Megszólítás
    $uzenet.="Hali!<br/><br/>";
    $uzenet.="Oldaladról a következõ email érkezett.<br/>Szöveg: ".trim($_POST["szöveg"]);
    $uzenet.="<br/>Küdte: ".trim($_POST["nev"])."<br/>";
    $uzenet.="<br/>Posta címe :".trim($_POST["posta"]);
    $uzenet.="<br/>Email címe :".trim($_POST["email"]);
    $uzenet.="</BODY></HTML>";

           if(@mail($mymail,$targy,$uzenet,$fejlec)) {
        $uzenet="A levél sikeresen elment.";
            }
             else
             {
         $hiba="Szerver hiba! A levelet nem sikerült elküldeni!";
              }
    }else{
    $hiba="Sajnos valamely mezõ üresen maradt!";
    }
}                            
?>
<!--
    ******************************************
    *     A php és mysql scripteket írta:                     *
    *              Mezõfi István                                     *
    *       http://www.mezofi.com/segedletek.htm      *
    ******************************************
-->
<html>
<head> 
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
<script type="text/javascript" language="javascript">
    function checkmail(hol) {
    if(hol.nev.value ==""){
    alert('Üres a név mezõ');
    hol.nev.focus();
    return false;
    }
    if(hol.posta.value ==""){
    alert('Üres a posta mezõ');
    hol.posta.focus();
    return false;
    }
    
        var re_mail=/^([a-zA-Z0-9_\.\-])+@([a-zA-Z0-9_\-\.])+(\.[a-zA-Z]{2,4})$/;
        var mailfield = document.getElementsByName("email");
        if(!re_mail.test(mailfield[0].value)) {
            alert('Nem megfelelõ az e-mail cím, vagy üresen hagytad a beviteli mezõt! !');
            hol.email.focus();
            return false;
        }
    }
</script>
</head>
<body>
<?php  if(!isset($_POST["nev"]) || isset($hiba)){
             if(isset($hiba)){
             echo $hiba;
             }
?>
              
                <form action="index.php" method="post" name="mailer" onsubmit="return checkmail(this);"><br/>
                <fieldset><label accesskey="n" for="id_nev"><strong>Ide írja a nevét:</strong><br/>
                <input id="nev" type="text" name="nev" value="<?php echo $_POST["nev"]; ?>" /><br /><br/>
               </label><label accesskey="f" for="posta"><strong>Postacím:</strong><br /><br/>
                <input id="posta" type="text" name="posta" value="<?php echo $_POST["posta"]; ?>"/><br /><br />
                </label><label accesskey="e" for="id_email"><strong>Ide írja az e-mail címét:</strong>;<br/>
                <input id="email" type="text" name="email"value="<?php echo $_POST["email"]; ?>" /><br />
                </label><label accesskey="u" for="id_uzi"><strong>Ide írja az esetleges üzenetét:</strong><br/>
                <textarea id="uzi" name="uzi" rows="5" cols="20" /><?php echo $_POST["uzi"]; ?></textarea><br /></label><br />
                <input type="submit" name="rendeles" value="Üzenet küldése" accesskey="s" /><br/>
                </fieldset>
                </form>
  <?php }else{
  print($uzenet);
  } ?>
  
                      
</body></html>

 

Azért mert Gyula így használja neked nem volt kötelezõ!

Ugye?

:D

 

Persze benn hagytam pár <label> címkét, hátha nagyon nagy szükség van rájuk, de öszintén nekem semmi szükségem nem lenne rájuk.

 

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
Tamasir: Az általad beidézett szövegrészt nem én momndtam, hanem Mezõfi.
Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Viszont téged okol, mert lehurrogtam a kódját.

És azzal védekezik, hogy tõled kapta.

De ez nem mentség neki.

:mérges:

Link to comment
Share on other sites

tamasir

Mezõfi! Ne haragudjatok, de baj van. Bemásoltam az általad küldött kód sort. Az e-mail nem jön, az értesítés sem jön, hogy az e-mail elment? :upsz:

Magamra vállalom, hogy nem értek a php-hez.

Van egy másik e-mailküldõ kódsor. Szeretném, ha megnéznéd. Sajnos ez sem akar nálam mûködni. Ezen az oldalon mutatták be, a három részbõl álló kódot.tutorial.hu

Az elsõ:

<form action="mail.php" method="post">
Küldõ neve: <input type="text" name="name"><br/>
Küldõ mail címe: <input type="text" name="email"><br/>
Üzenet szövege<br/>
<textarea name="message" cols="40" rows="5"></textarea><br/>
<input type="submit" value="küldés"><br/>
</form>

Ezt nevezem kapcsolat.php-nek. A kód egy e-mailküldõ form rész. Ez lenne beépítve a lapomra. Itt hivatkozik „mail.php”-re.

Második rész:"mail.php"

<?php
/*
*****************
fusion mail
version 1.0
fusionphp.com
*****************
*/
//variables (change these)
$youremail = "freewebsablon@cjb.hu";
// a te mail címed, ahova a levelek menni fognak
$subject = "contact form";
// a levél tárgya
$thankyou = "index.php?oldal=sikeresmail";
// sikeres küldés után ez fog megjelenni a küldõnek
// innentõl kezdve már ne módosíts semmit
if($email == ""){
?>
Nem adtál meg mail címet, nyomd meg a VISSZA gombot.<br/>
<?php
}elseif($name == ""){
?>
Nem adtál meg nevet, nyomd meg a VISSZA gombot.<br/>
<?php
}elseif($message == ""){
?>
Nem írtál be üzenetet, nyomd meg a VISSZA gombot.<br/>
<?php
}else{
$msg = ereg_replace("\\\'", "'", $message);
$msg = ereg_replace('\\\"', "\"", $msg);
$message1 = "from: $name\nemail: $email\nmessage:\n$msg";
mail($youremail, $subject, $message1, "From: $email\r\nReply-to: $email\r\n");
?>
<meta http-equiv="refresh" content="0; url=<?echo $thankyou;?>"">
<?php
}
?>

A „mail.php”-nek kellene elküldeni az e-mailt. De nem küldi. Van egy harmadik rész, ami jelzi az elküldést a feladónak. Ez mûködne is. Nem tudom, jó a hivatkozás itt: <form action="mail.php" method="post"> ? A mail után kell a php vagy csak mail? :hmm: A mail.php-be ide:

$youremail = "freewebsablon@cjb.hu" Jól írombe az e-mail címem? Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Tehát két dolog vár rád.

A lap neve: index.php, mert a form action jában ez szerepel.

A másik:

//Írd be az email-címedet:
$mymail = "freewebsablon@cjb.hu";

Ide nyílván a te email címedet kellene berakni.

 

Ha ezután sem megy akkor a következõ kérdés, hogy melyik tárhelyszolgáltatónál van a szerver ahonnan küldöd a mailt.

 

Ja!!!!

Meg se próbáld a saját gépedrõl küldeni a mailt!

 

És az EasyPhp-t nem kell konfigurálni. Egyszerûen csak el kell indítani a telepítést, és utána futtatni, semmi más dolgod nincs.

 

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Na igen, ha a saját gépérõl akarja mûködtetni, persze hogy nem fog meni, de akkor ítéletnapig lehet próbálgatni bármilyen kódot.

 

Mezõfi: Én tökéletesen meg vagyok elégedve a kódommal, mert mûködik! :P

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Viszont én is lecsapok a php-kódra és le is tesztelem. ;)

Köszi Mezofi!

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Én nem is mondtam, hogy nem mûködhet, csak nem igazán tetszetõs, és nem úgy van használva ahogy kellene.

De mivel mûködik, ezért neked megfelel. Nem olyan gyakran írsz php kódokat tudom!

:)

 

@nagygabor

Szeretném ha megírnád az eredményt, ha már ennyit dolgoztam vele. (1/2 óra)

:D

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem én írtam, mit ahogy említettem. De a jövõre nézve lehet hogy átveszem a tiédet.

Az igazság az, hogy az includeon kívül máshoz nem igazán értek, ha komolyabb php kód kell, vagy segít valaki (mint pl. Te), vagy fizetnem kell érte. Ha idõre kell, akkor meg pláne fizetõs a dolog.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Mezofi.

Tökéletes. Pont ilyen scriptet kerestem. Csak átírom az actiont a megfelelő php oldalra és megadom az e-mail címemet. Ennél egyszerűbb nem is lehetne. Majd egy kicsit testreszabom a kinézetét, meg a postacímet kigyomlálom belőle(ha sikerül). Adok majd egy linket is, ahol meg lehet tekinteni. (Itt a főmenüben az e-mail alatt valamikor a délután folyamán.)

:bocsánat:

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Köszi a választ. Örülök ha segíthettem.

:)

Link to comment
Share on other sites

tamasir

Ne haragudjatok! Én balga erre nem gondoltam! :fal: Két napja próbálok, már három kód sort. Saját gépről! Este kipróbálom a fiam gépén! Beszámolok a tapasztalatról. Egynek azért jó volt, valakinél már működik. :P Lehet, hogy a másik is jól működik? :S

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Persze, de ezek szerint akkor működhet az összes verzió: A Tiéd, az enyém, meg Mezőfié is. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...