Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Pinnacle Studio 10-15, Avid Studio


InterPici

Recommended Posts

vazol

Először is üdv mindenkinek!

Azzal kezdeném, hogy nekem eddig még csak problémám van a Studio 10 plus jubileumi verziójával!

1. A gépemen 2 XP boot partíció van, az elsőt csak video szerkesztésre használom, az ADS DVDXpressDX2 digizőm van rátelepítve, a hozzá adott CaptureWizard és Ulead 9 SE DVD szofttal. Semmi gondom nem volt vele és ezek most is hibátlanul futnak, de "fejlesztés" címén megvásároltam a fent említett Pinnacle terméket, amit erre a particióra nem tudtam feltelepíteni. Az install látszólag hiba nélkül lefut, a befejezés gombra újra indul a gép, de hibaüzenettel startol a Win -szabálytalan leállítás-, a studio 30%-betöltődése közben, mindha resetet nyomnék, a gép restartol! A program innentől unstallni sem engedi magát- a telepítő hibát észlelt...5001 hibakód- és előtte egy igen hosszú számsorokat tartalmazó ablak a setupdll.cpp-re hivatkozik.

2. Az általánosan használt-Office-zene-film-képbuher-etc.-terhelt particiora simán feltelepült a studio 4db lemeze-studio plus-bonusPal-premiumPack-RTFXv2-de a HFXv1 az nem akar aktiválódni, a setup elindul, egy pillanatra bevillan az install, majd semmi - mintha el sem indítottam volna- a lakat meg marad!

Van valakinek tippje hogy mi a teendő? A terméktámogatásnak írtam, de az 1. problémára is majd egy hétig vártam a választ, amiben valószínüsítik az IE7 hibáját, de az sosem volt a gépen!

Hogy a -gagyi- Ulead-el mért nem volt sosem ilyen gondom? Ráadásul az SE verzio alig tud kevesebbet mint most a PS. talán csak a DVD menüzése primitívebb, és a hardverrel együtt is csak 3000-el került többe!!!

 

LÉCCIIIII segítsen VALAKI !!!

Link to comment
Share on other sites

sazo

Sziasztok!

 

Nekem a Media Manager-rel van bajom, a hibaüzenet a következõ: Az adatbázis inicializálás sikertelen. Egyébként a minden fut, csak ezzel van gondom. A szoftver sima stúdió jubileumi verzió.

 

 

Köszönöm a segítséget.

 

Üdv:

 

 

SándorZ

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Nézd meg az új bétát, mert állítólag abban valamit javítottak a Media Managerben. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ANT

Üdv! Problémám akadt a menükészítéssel. Kétoldalas menüt szeretnék egy filmhez. Elsõ oldalon Lejátszás és Jelenetválasztás, a másodikon meg a jelenetek. A gondom az lenne, hogy a film elsõ jelenetét nem tudom két menülinkhez hozzárendelni. Vagy hozzárendelem a Lejátszás-hoz, akkor a Jelenetválasztás 1. jelenetéhez nem tudom rendelni, vagy fordítva. A Studio 9.4.3.-at használom. Mi lenne a megoldás?

Link to comment
Share on other sites

ANT

No, az elõzõ problémám megoldódott. Viszont van egy másik! Az ideiglenes fájlban (mjpeg) a kép alja-teteje egy-egy vékony csíkban "el van kenõdve". Kérdésem az lenne, hogy a tömörítésnél levágja a képbõl a felesleget, vagy azzal együtt lesz tömörítve? Vagy másképpen: el lehet tüntetni valahogy azokat a zavaró csíkokat tömörítés elõtt? Én szerkesztésben nem találtam "crop" funkciót.

Link to comment
Share on other sites

ANT

Oké, a második is megoldva! VDubMod volt a nyerõ!

Link to comment
Share on other sites

borisz.panni

Helló!

 

Próba szerencse megkísérlem.

 

Régi gondom, hogy a 10.7-es verzióban, illetve az ezt megelõzõekben nem ment a szabad effektusok jelentõs része. :( . Ez azt jelentette, hogy ha billesztettem két jelent közé némelyiket, sötét átmenetet kaptam, sõt a kijelölésnél, illetve a lejátszásnál már eleve látható, hogy fekete lesz az átmenet.

 

Mi lehet a megoldás, ebben kérném a segítséget.

 

 

Elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Budha

Sziasztok!

 

Szeretnék a Pinnacle Studio 10.7 Plus verzióval egy kis initrót rakni a menü elé. :hááát:

Addig eljutottam, hogy a menü elé behúzom az initrót tartalmazó avi-t, szépen ki is írja DVD-re, de az initró végét levágja és a menüre ugrik. :mérges:

A kérdés az, mért vágja le és, hogy lehet megoldani ezt a problémát.

 

Köszi:

Link to comment
Share on other sites

Budha

Válaszolok a kérdésemre, hátha valakit érdekel. :)

A program a lemez létrehozásánál kiírja hogy hány perc lesz a film a kódolás után, de ezt sajnos nem igazán pontosan számolja ki. :mérges: A DVD-t is elkészíti csak nemes egyszerûséggel az utolsó néhány másodpercet-percet lehagyja, és mivel a film kódolását a menütõl kezdi és úgy halad a vége felé, és utána kezdi a menü elõtti rész kódolását ezért vágott le egy részt a bevezetõ filmbõl. :S

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Reméljük ezt megcsinálják a május 15-én megjelenõ 11-es verzióban... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

valaki

Pinnacle Studio 10et használok Bonus DVD-vel, nagyon jó progi, szeretem.

Csak hihetetlenül nagy követelményei vannak!

Nagyon lassú, folyton kilép, rosszul konvertál.

Elõször azt hittem, hogy nagyobb RAM kell hozzá h megfelelõen müködjön, így még az 512MB mellé vettem még egy 512-est.De nem ez a baja!Segítsetek!Mi lehet az oka?

 

Gépem:

3,06GHZ processzor

1 GB RAM

Nvidia GEForce FX 5200 videokártya

Asrock alaplap

Link to comment
Share on other sites

Budha

Ilyen gépen mûködnie kell.

Nekem is csak 1 Gb ramom és 3300+ Sempron procim van egy Ati 9200 VIVO kártyával és tökéletesen mûködik. :P

Melyik verziót használod? 10.7 a legfrissebb.

Letölthetõ: itt :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

László

Régi filmeket gyüjtök. Az barátaim küldik a világ minden részérõl, a nálunk meg nem jelent DVD-ket. A Studio10 (10.7) progit használom arra, hogy a régi vhs, és tv felvételek beripelt magyar hangját összefüzzem, a hiányzó részeknél megvágjam a timeline-on, és a filmhez igazítsam! Ez mind szépen Mûködik, mindaddig amíg Pal rendszerû a dvd. De NTSC-nél a hang teljesen elcsúszik, és össze vissza hibákat jelez. Erre kellene gyógyír, hátha valaki tud valami okosságot, elõre is köszönöm.

Természetesen a hang elõzõleg le lett lassítva 73,2 milisec-el az NTSC film sebességére, Magyarul: ha elindítom az asztali dvd-ben a filmet, és PC-rõl a hangot (1x-re) azok tökéletesen együtt futnak (az elsõ vágásig, vagy filmbeli hibáig). A Studio10-ben viszont, csak Pal DVD esetén van így. NTSC-nél csúszni kezd a timeline-on, pedig biztos h. jónak kellene lennie. Kérem segítsen valaki, mert eddig sehol nem tudtak választ erre az NTSC hang hibára. 

A gépem 1 "erõmû" , de Pal rendszernél jó minden tehát nem azzal van gond. Üdv

Link to comment
Share on other sites

szelesjanos

Én úgy szoktam, hogy IMAGE filet hozatok vele létre. Megnézem, hogy mennyire állítja be a bitrátát 4,7 - es lemeznél, majd átváltok 8,5-ös duplarétegűre és EGYÉNI beállításnál, emelek egy kicsit a Bitrátán, majd mikor elkészült az image, akkor pedig kiírom egy egyrétegű lemezre amire még így is vígan elfér!

 

Ez BUDHÁNAK szólt!

Link to comment
Share on other sites

Budha

Köszi az ötletet.

Ez a megoldás. :igen:

Link to comment
Share on other sites

szelesjanos

Örülök, hogy segíthettem! :-)

 

Valakinek, ha lesz tapasztalata a 11v-val, az nyugodtan írje be, mert megköszönjük! :D

Link to comment
Share on other sites

csuzi

Helló mindenkinek!

 

Segítséget kérnék!

 

Telepítettem a Pinnacle Studio 10-et. (hizatalos)

Van a gépemen egy PCTV Vision tuner.

 

A P. S. 10 ben, mikor a felvételi részhez kattintok kiírja, hogy "A program nem érzékelt érvényes bemenõjelet".

A beállításoknál kiválasztottam a tunert, de semmi.

 

Mi lehet a baj??

 

 

Köszönettel:

 

Csuzi :!: :!: :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

László

Hali

Annyi már kiderült, hogy az USA-ban kamerázott (tehát NTSC) felvétel , vagy az onnan származó DVD-t azért nem lehet szerkeszteni, mert a Studio10 Pal rendszerû-ként kezeli, tehát ki is irja , h. 24 kk/s, és ezt sehol nem engedi átállítani. :(. Holott mindenképp 29,97 kk/s-t kéne mutatnia, hogy a szerkeszthetõség hiba nélkûl mûködjön. A project beállításoknál is hiába jelölöm az NTSC-t , mégsem úgy mûködik sajnos.

Link to comment
Share on other sites

valaki

Lehet hogy a videókártyával van a baj (NvidiaGeforce FX5200) vagy pedig avval, hogy nem eredeti a Studio

Egyébként Pinnacle Studio 10-et használok 10.1-es patchel!

Link to comment
Share on other sites

ayalex

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék. Nemrég vásároltam meg a Pinnacle Studio 500-USB version programot, mely Studio 10-zel együtt jött, amit már frissítettem a 10.7-re, és nem kevés idõráfordítással el is jutottam oda, hogy az analóg kameráról be tudtam vinni a videóanyagot a számítógépbe - állandóan azt írta ki, hogy nincs jel, ellenõrizzem a kábeleket. Mindegy, az valahogy megoldódott.

Viszont bármit teszek, próbáltam különbözõ formátumokba menteni (mpeg, avi), eredmény nélkül, a videón a hang mindig elcsúszik. Ráadásul - ha ez még nem lett volna elég - egy csomó képkockát egyszerûen kihagy a filmrõl, ezt sem értem.

Már próbáltam Windows Movie Makerrel és CaptureWizarddal is bevinni az anyagot, de vagy hang nem volt, vagy ugyanúgy elcsúszott, mint korábban. WMM-nél sem tudom, miért nem volt hang...

 

Aki tudja a megoldást, legyen kedves segíteni. Esetleg szét lehet választani a hangot és a képet, majd a hangot elcsúsztatva újra összerakni valamilyen programmal?

 

Adatok: Windows XP Pro, Benq 8000 notebook, 512 RAM, 40GB szabad tárhely, NVIDIA Geforce4 420 Go 32M videokártya.

 

Köszönöm a válaszokat,

Alexa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ayalex

Időközben sikerült megoldanom a dolgot, a Studio 10 helyett a VirtualDub programot használtam a felvételhez. A kép/hang tökéletes lett. Most már csak a szerkesztés maradt hátra. 8) Alexa

Link to comment
Share on other sites

sazo

A kövekezõ gondom van a Studio 10-zel.

 

A JVC videokamerát nem hajlandó felismerni. A Vista saját szerkesztõje és a Nero Vision felismeri a kamerát de a Studio nem. 10.6 a verziója, láttam, hogy megjelent a 10.8 béta, érdemes kipróbálni?

 

Köszönöm

 

 

Zoli

Link to comment
Share on other sites

Budha

Vista alatt mindenképp érdemes, egyébként nem működik jól. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
zsolesz12

Sziasztok!

 

Én a 11-et nyúzom, és úgy vettem észre, hogy kicsit gyorsabb mint a 10-es, de már találtam is egy hibáját, ami lehet, hogy nem általános. Egy kétórás videóból csináltam rövidfilmet, saját zenével, amit meg is csinált kb. fél perc alatt, és vissza is lehetett nézni a progiban (nekem a 10-esnél ez órák kérdése volt). Azonban mikor filekészítés után visszanéztem, akkor az összes képátmenet helyett az utolsó kockát kimerevítette az átmenet idejére, és egy sima vágást csinált. Lehet, hogy bennem van a hiba, nem tudom. Én a Studiót általában csak felvételre szoktam használni, a szerkesztést a Cyberlink Power Producerrel csinálom, csak annak számomra gagyi a klippkészítő része.

Link to comment
Share on other sites

szelesjanos

Kt órás filmet, fél perc alatt? Te a NASA gépeit használod? 8)

Tök jó!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...