Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MAGIX (volt Sony) Vegas


szelesjanos

Recommended Posts

LION

Köszi a segítséget, mindegy kitől, csak jöjjön! Plug-in ügyben: kurtikkfh@t-online.hu. (Használati útmutatót is kérek!)

 

Fanatikus köszönettel :D

Link to comment
Share on other sites

pokolgeplc

Adott egy film és egy kép. Meg lehet-e valahogy Vegasban oldani, hogy a filmben szereplő személy arcát kicseréljem a képen látható személy arcára?

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Természetesen meg lehet oldani a dolgot, de van néhány kellemetlenség: Ez egy álló kép, tehát pislogás, szájmozgás stb. nem nagyon lehetséges.

 

1. Úgy kéne kezdeni, hogy Photoshopban, vagy valamilyen képszerkesztőben körbe ki kell vágni a fejet (gondolom egy fotoról akarod az arcot), és egy átlátszó rétegre tenni. Ezt *.psd, *.png (jobb minőség) vagy *.gif (rosszabb minőség) formátumban kell elmenteni. - Ezeket mind meg tudja nyitni a Vegas.

 

2. Legyen fenn az idővonalon a klipp, amiben ki szeretnéd cserélni az arcot, és legyen megnyitva az elkészített fej is. Fontos, hogy a fejet ábrázoló kép a videó feletti idővonalon legyen, ha most elindítod a Prewievet, akkor látni az arcot, alatta pedig megy a videó.

 

3. Most jön a nehezebb része a dolognak. A képet át kell méretezni, mozgatni kell, a perspektívát állítani, a személy klippen való mozgásához képest. Itt sok mindent nem tudok leírni, ha sok mozgás van a klippen, akkor jó sok munkád lesz vele, ha csak álldogál az illető, természetesen kevesebb idő alatt megvan.

 

Korábbi írásomat tudom ajánlani, itt le van írva hogy hogyan lehet a videót mozgatni, átméretezni, perspektívát beállítani, forgatni stb. Természetesen ezeket neked a képen kell alkalmaznod, a különböző beállítások kombinálásával.

 

--------------------------------------------------------------

 

Remélem valamennyit tudtam segíteni. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
C@meleon

Egerb, látom te nagyon értesz a SONY VEGAS 6 használatához, és látom weboldalt is csináltál. Alig várom már, hogy kész legyen, nagyon sok hasznos információt találtam magamnak itt a fórumon is, de remélem a weboldalon még több dolgot találok. Írj vissza.

Link to comment
Share on other sites

Egerb

A PC Studió egy régebbi részében volt, hogy egy DVD begurul a képbe, és kiüti a CD-t, ezzel jelezve, hogy novembertől csak a DVD-n fog megjelenni.

 

Ehhez hasonló, bár valamivel egyszerűbb jelenetet kreáltam a mai nap folyamán. Egyenlőre felteszem a videót, aztán majd megírom az elkészítés módját is.

8)

 

:!: Honlap - Sajnos az utóbbi időben nem volt sok időm vele foglalkozni, de már készülget a gépen egy újabb dizájnú, ami valamivel szebb és könnyebben áttekinthető. Szívesen elfogadnék magyar kézikönyvet vagy valami ilyesmit, mert ha már lesz egy ezzel foglalkozó oldal, akkor abba le kéne írni mindent. Hozzám a múlt év végén került ez a program, még én sem tudhatok mindent. Tehát ha valaki tud valami forrással szolgálni, az kérem tegye meg. Kösz.

Link to comment
Share on other sites

A Vidéki men

Én egy abszolút béna csávó vagyok, aki csak az alap dolgokat szeretné megcsinálni a Vegas 6-tal. Az lenne a nagy kérdésem, hogy milyen beállítással tudok legjobb minõségben és elfogadható fájlméretben menteni? Mert próbálkoztam itt mindennel, amiket olvastam, de mpeg-ben nekem 6 perces videót is 170 MB-ra ment, ami nagyon gáz. :S

 

Az lenne a legjobb, ha valaki egy konkrét beállítást le tudni írni, elõre is köszönöm! :(

 

Meg még egy kérdés: a Vegashoz tartozó capture programmal mikor átjátszottam videót dv-s kameráról, 6 perces anyag 2 gigabyte lett. Ezen sem lehet valamit változtatni? :Sír:

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Egerb

A videokazettáról átmásolt anyagot tömörítetlen AVI-DV formátumban menti. 1 óra = kb. 13 Gb Miután ebből összeállítottad a klippet, mpg-ként kimente kb. 2 Gb-os lesz az eredmény.

 

Szerintem ezzel a beállítással megfelelő fájlméretet érhetsz el:

- Windows Media Video V9 (*.wmv)

- 3 Mbps Video

 

Persze még nyugodtan állíthatod. Próbálj egy rövid klippet más-más beállításokkal elmenteni, amelyiknek a legszebb a képe és a fáljmérete is elfogadható, azt használd.

Link to comment
Share on other sites

kolinmekré

Sziasztok. Új vagyok itt, de nagyon örülök hogy beindult egy ilyen fórum. Már megvan a Vegasom kb. fél éve, de akkor bonyolultnak tűnt. Eddig már sok vágo progit használtam (nero vision express - ez volt az első -, power direktor,movie maker), de feltettem egy pár napja és teljesen megfertőzött. :gonosz: Nagy rally fanatik vagyok, vannak videóim már sok helyen honlapokon:

 

http://www.toljadneki.hu/modules.php?name=...rticle&sid=2869

http://www.toljadneki.hu/modules.php?name=...order=1&thold=1

http://www.toljadneki.hu/modules.php?name=...order=1&thold=1

 

Na szóval nem akarom fényezni magam, csak ha valakit érdekel. Kérdésem az lenne, ha valaki tudna segiteni: Nekem csak vmw-t enged behúzni + képeket. Tehát az a bajom hogy avi-t, mpeg-et nem. Tudom, kellene valami plugin, de nem tudom, honnan kellene ezt beszerezni. Valaki segítsen légy szíves, ha tudtok.

Link to comment
Share on other sites

bigbadplayer
...csak vmw-t enged behúzni

Hát ott valami nem kerek. MPEG-hez valóban kell plug-in, de az AVI! Hát az lenne a Vegasnak a legjobb és nem viszi? Ott valami nagyon nem stimmel. Ja várjunk csak. Biztos mindegyik tömörített AVI volt. Hát igen, csak a tömörítetlen (uncompressed) AVI-t eszi meg a Vegas. Ez egy virtualdubbal egyszerűen megoldható. Beszerezni nem ügy (gúgli), ha meg csak annyi kell, hogy tömörített avi-ból tömörítetlenbe, akkor behúzod a filet, videó és audió fülnél beállítod, hogy "direct stream copy" és nyomsz egy F7 -et (Save as AVI). Az így kapott tömörítetlen AVI-val már 100% mennie kell. A hellyel vigyázz. 10 MB-os XviD-ből 200-300 MB-os tömörítetlen AVI lesz.

 

Ha valakinek sok a szabadideje, akkor a prohardver.hu-n is van egy ilyen topic, ott is vannak érdekes dolgok. Érdemes elolvasgatni a régebbi témákat ott is. Bár most ott már több mint 900 hsz van.

Link to comment
Share on other sites

kolinmekré

Hello. Köszi a válaszod, de folytatom a gondomat.

 

Szóval: most újra megnéztem. Van amelyik avit megnyitja, és van amelyiket nem. A próbán két különbözõ letöltött avi fájl szerepelt. Az mpeg-et viszont egyáltalán nem nyitja, ott azt írja, hogy regisztrálnom kellene. Szóval lehet, én vagyok hülye.

 

Egyenlõre átkonvertálom a fájlokat vmw-be és úgy húzom be a vágoasztalra. :fal:

Link to comment
Share on other sites

Egerb

A *.vob-ot igenis szereti a Vegas:

 

'File -> Import -> DVD Camcorder Disc...'

 

Úgy működik, hogy a lemezen lévő *.vob kiterjesztésű fájlokat átmásolja a gépre, és átalakítja *.mpg formátumúra a szerkesztéshez.

 

---------------------------------------------------

 

DV kamerád van? Mert ha igen, akkor a legegyszerűbb FireWire porton átvinni a videót. Így minőségromlás nélkül kerül a gépre az anyag. (Ha nincs FireWire port (más néven: IEEE 1394) a gépen, akkor kell egy kártyát vennni. Én anno 1500 Ft-ért vettem és kábelt is adtak hozzá.)

Link to comment
Share on other sites

kolinmekré

Hát nem igazán. Hi8-as. :(

Link to comment
Share on other sites

Egerb

De a DVD-t akkor sem kell átalakítani wmv-re. ;)

Link to comment
Share on other sites

bigbadplayer

*.VOB -> F2 (átnevezés) -> *.MPEG és már megy is :DDDD

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Ugyanaz. 8)

Link to comment
Share on other sites

viktorbutcher
Ugyanaz. 8)

Szerintem itt most arról van szó, hogy nem megy neki az mpg-2 plugin. Feltételezem, hogy a vob-okat se olvasná be, ha átnevezi és az importálás sem megy emiatt. Azt hiszem régebben nekem is hasonló problémám volt a program próbaverziójával, mivel mpeg file-okon akartam kiprobálni a tudását, de sajna nem jött össze a külön regisztráció miatt. Azóta persze már megoldódott ez a gondom.

 

Link to comment
Share on other sites

kolinmekré

Igen srácok erről van szó pontosan. Dolgozok a problémán. Köszönöm a válaszokat, még biztos lesz kínom...

Link to comment
Share on other sites

And/Or

Szevasztok! Mpeg 1-2 re szeretnék konvertálni, de nem engedi a próba. Van valami lehetőség ezt áthidalni? Köszönöm. Más: nagyon köszönöm mindenkinek az oldalon olvasottakat, nagyon hasznos volt a vegasi életemben. : )

 

Andor

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Amikor menteni szeretnéd, akkor kiírja hogy aktiváld az MPEG Plugin-t?

Link to comment
Share on other sites

And/Or

Igen, pontosan.

Link to comment
Share on other sites

GaBRIeL_ai

Jónagyokat Mindenkinek !

 

Véletlenül találtam rá erre a fórumra (de nagyon örülök neki). Én is most kezdtem úgy jobban ismerkedni a videózással, a Vegas mellett még Combustion 4-gyel próbálkozom, de az inkább utómunkára jó szerintem, vágásra nem.

 

A Vegassal kapcsolatban a kérdésem a következő lenne (elég összetett). Szeretnék egy ahhoz hasonló logóanimációt csinálni, mint a Marvelé (pl. Pókember mozifilm elején is lehetett látni) csak más témában. Kb. addig jutottam el, hogy összeválogattam egy rakás 1024x768 és 1600x1200 pixeles képet, amit könyvszerűen szeretnék pörgetni, és ez a lapozódás (kb. 1 mp-ként lapozna) látszódna a néző felől nagyban bejövő majd folyamatosan normál méretűre zsugorodó feliratban / logóban. (27 kép van, aminek mondjuk a középső egy harmada kellene hogy a feliratban pörögjön).

 

Szépen beimportáltam őket vegasba, kijelöltem az összeset és együtt behúztam a timeline-ra, szépen sorba is tette őket. Megtaláltam a Page Roll effektet is, meg a maszkolást is (legfelülre tettem a logót és széthúztam annyi framera hogy az alatta levő rétegen végigérjen a 27 kép fölött). Mostmár jól látható a logó alatti layeren levő képsorozat, de hiába cibálom be minden kép közé a lapozódáseffektet, csak azért sem hajtja végre. Ebben tudnátok segíteni?

 

Köszönettel: G.

Link to comment
Share on other sites

agyurma

Ellenőrizd, hogy az "automatic crossfades" be van-e kapcsolva, és ennek segítségével határozd meg az áttűnések hosszát.

Link to comment
Share on other sites

kolinmekré

Lenne egy kérdésem: olyat lehet készíteni a Vegasszal, hogy ha behúzok egy videót, amit tv-bõl vettem fel vagy máshonnan, mindegy, az a lényeg, hogy a logóját el lehet-e tüntetni, még pedig úgy (láttam egy videónál) hogy az a kis logo felület el volt pixelesitve. Tehát ment a kép ugyanúgy, csak az a kis rész el volt homályosítva. Remélem érthetõ.

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

bigbadplayer

Fogj valamilyen kisebb képet, lehet akár átlátszó is (photoshopban meg tudod csinálni) vágd métere, pan/crop-al helyreilleszted, aztán azt csinálsz vele amit csak szeretnél.

Link to comment
Share on other sites

kolinmekré

Ez rendben van, ez már nekem is eszembe jutott, csak gondoltam ezzel meg lehet azt csinálni, amit írtam.

Sok vágóprogit használtam már (a Vegasnál leragadtam), de nem találkoztam ilyennel sehol. Tudjátok, mikor a TV-ben is kipixelesítik a rabok arcát.

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...