Jump to content
GSForum - Segélyvonal

ASUS alaplapok


MafiaBoy

Recommended Posts

Gereby

Csak biost állítottam. Elõször be kellett kapcsolni, aztán be kellett állítani az arányt, hogy mennyire csökkentse. Ennyi. Mikor indítom a gépem mindig felpörgeti a ventiket, majd lelassítja õket...

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ezek szerint az A8V-n mûködik rendesen. Szerintem is így kellene üzemelnie, hiszen a könyv ezt írja. Mondjuk a biosomban arányt csak a cpu-hoz látok, a házhûtõhöz csak riasztási fordulatot lehet beállítani. Az az igazság hogy egy hónap múlva lesz 1 éves és garanciába ki lehetne cseréltetni mert végül is rossz.

Link to comment
Share on other sites

kfx

Utánanéztem. A tiédben Gereby, Q-Fan 2 van, az enyémben "csak" Q-Fan. Ebbõl adódik a különbség.

Link to comment
Share on other sites

tomplayer

Csak tudnám miért ennyire elterjedt az "ASUS" alaplap :hmm: Nekem valahogy az ABIT jobban bejön!! :fetreng:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Értesz is hozzá, vagy csak mondod? Mert elõbbi esetben nem mondtad volna. :hááát:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

tomplayer

Tudni illik én tuninbarát felhasználó vagyok!!!! :D És ha a tuning szepontot nézzük akkor az ABIT biztos hogy nagyon ottvan!!!! :démonikacaj: Gondoljunk csak az újabb Abit-okon az uGuru chipre, na meg a bios-ban rejlõ lehetõségekre!!!!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ha látnál egy friss Phoenix-Award BIOS-t az ASUS Crosshair deszkáján, nem tudom, hogy megtartanád-e a véleményed. Annyira telerakták tuningfunkciókkal, hogy szinte az már túlzás. Szó szerint mindenen lehet változtatni. Még a processzor gyorsítótárának belső ellenállásán is.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

tomplayer

ASUS & Abit = úgyanaz mint az nVidia & ATI, tehát: az ATI kiadta az X850-est, utánna az nVidia a 7800GTX-et, de az ATI-nak ez nem tetszett így piadra dobta az X1900-ast, ezt követõen jött a nagy ellenfél a 7900 ill. a 7950GX2. Magyarul az Abit-tól egy-két hónap mulva jön majd egy mégjobb alaplap!!!! :P

Mutassak egy pár Abit mohikánt??

 

KLIKK :)

 

Ill. jólenne ez egy-két otthoni felhasználónak.

 

IPB kép

 

Vagy nem???? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Abu85

Mutassak egy pár Abit mohikánt??

Inkább ne, elég ilyen mohikánt láttam én kifeküdve, hogy elmenjen a kedvem az Abit-tól. :lol:

Link to comment
Share on other sites

tomplayer

Miéééért?? Mi a gáz az Abit-tal????

Link to comment
Share on other sites

kfx

Most történt náluk egy igen nagy változás, nagy a kavar, egyszerûen csak gyenge minõség mostanában, megbízhatatlanok.

 

Link to comment
Share on other sites

Abu85
Miéééért?? Mi a gáz az Abit-tal????

Egyszerûen szervizes, szakmai szemmel nézve gagyi. Elvétve találni a termékpalettájukon jó alaplapot.

Az ST6 óta mélyrepülésben van a gyártó minõsége. A Fatal1ty-n pedig csak a proci körüli alkatrészek japán-ok (Sanyo), holott 100%-ig japán-nak hírdeti.

Link to comment
Share on other sites

tomplayer

Ezt honnan veszed, hogy csak a proci körüli alkatrészek japán-ok?? Több alaplapot is teszteltem már, de egyikben sem találtam olyan tuninglehetõséget mint az Abit-ban!! :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Abu85
Ezt honnan veszed, hogy csak a proci körüli alkatrészek japán-ok?? Több alaplapot is teszteltem már, de egyikben sem találtam olyan tuninglehetőséget mint az Abit-ban!! :démonikacaj:

Megnézem, hogy az alkatrészek származási igazolása hol lett kiállítva. Nos az Abit-nál csak a Fatal1ty széria rendelkezik egyetlen Japán bejegyzéssel (Sanyo kondik).

Amikor még foglalkoztunk Abit-tal akkor heti 20-30 lap ment át a kezem alatt, a nagy többség persze halott volt. :lol: (volt amikor 5 darab !!! Abit lapot kellett beszerelnem egymás után, hogy hibátlant találjak, elhiheted mennyire idegölő szaros Abittal szórakozni amikor tudod, hogy délutánra még 3-4 gépet is össze kell raknod)

Úgy látszik még nem volt DFI vagy Epox lapod, ha nem találtál még jobbat az Abitnál tuninglehetőségeinél. :)

Link to comment
Share on other sites

tomplayer

Aha persze, csak egy baj van. Abit alaplapoknál figyelni kell a verziószámra, az Abit NF7 1.1-es változata biztos hogy halott, az 1.2-es el is bajok vannak, viszont a legújabb NF7 2.0 platform már hibátlan!! Tehát nem a legrégebbi változatot kell beszerezni!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Boldric

Hali mindenkinek!

 

Vegy ASUS A8N-E (NForce4 Ultra, skt939, Athlon64, SATA-R, Gb Lan ) alaplapom és az lenne a kérdésem hogy bios frissítéssel vagy a nélkül kezeli-e a 4800+ -os duplamagos procit? A duplamagosat kezeli az tudom de hogy viszi-e a 4800+ -at?? erre várnék mielõbbi segítésget! elõre is kösz

 

Link to comment
Share on other sites

kfx

Igen, támogatja az x2 4800+-os processzort, a biosnak legalább 1004esnek kell lennie. (A legfrissebb 1013)

Link to comment
Share on other sites

Boldric

kösz szépen akkor örül a bogyóm:D

éljen az élet 4000Ghz fölöttt:)

 

Kösz, Csocsi

Link to comment
Share on other sites

kfx

Szép is lenne a 4000GHz. Amúgy az AMD X2 4800+ "csak" 2,4GHz-es.

Link to comment
Share on other sites

Abu85
Aha persze, csak egy baj van. Abit alaplapoknál figyelni kell a verziószámra, az Abit NF7 1.1-es változata biztos hogy halott, az 1.2-es el is bajok vannak, viszont a legújabb NF7 2.0 platform már hibátlan!! Tehát nem a legrégebbi változatot kell beszerezni!! ;)

A NF7 2.0-a minõségileg kaki.

Amúgy te magad is leírtad a hsz-edben, hogy az Abit hibás alaplapokat gyárt. Egy átlag embert nem érdekli, hogy milyen verziójú az alaplap õ csak egy jól mûködõ, kész terméket akar kapni a pénzéért.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Adott egy Asus A8R-MVP alaplap, kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy:

 

1. A BIOS-át lehet win alól frissíteni? Ha igen, akkor azt mivel, a Asus Update-vel?

2. Ha nem, akkor a Asus Update progit, hogy kell használni?

3. Némi elképzelésem van az alábbiakról, de mivel nem szeretném helytelenül értelmezni, megkérdezem, hogy ezeket hogy kell értelmezni?

 

"ASUS CrashFree BIOS2

A CrashFree BIOS 2 funkció már tartalmazza a támogatási CD-vel történõ automatikus BIOS helyreállítást. A felhasználónak csak újra kell indítani a rendszert a kapott támogatási CD-vel a meghajtóban, ha nincs kéznél egy indítólemez, és végig kell csinálni az egyszerû automatikus visszaállítási procedúrát.

Az ASUS alaplapok ezt a védelmet külön ROM vétele nélkül teszik lehetõvé .

 

ASUS EZ Flash

Az ASUS EZ Flash-sel az operációs rendszerbe történõ belépés elõtt tudja a BIOS-t frissíteni. Nincs szüksége ezentúl DOS alapú flash segédeszközökre és indítólemezre."

 

:pislog:

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Nekem ASUS P4V8X-X alaplapom van. Ahhoz van egy AsusUpdate progi (telepíteni kell), Win alól letölti a legfrissebb biost és frissít, majd rendszer ujraindítás és már az új bios él.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

:upsz:

Bocsi, elírtam a progi nevét ... (javítottam)

 

Azért is kérdeztem, mivel már próbáltam az Asus Update-t, de nem sikerült a frissítés.

 

Én így csináltam, lehet, hogy valamit rosszul?!

1. Select the Update Methold ablakban

- Update BIOS from Internet kiválasztva, majd a tovább gombra klikk

2. Select the Update Server ablakban

- a "passive" négyzet jelõlve (vagy anélkül)

- a "proxy setting"-et nem állítottam

- "auto select"-el vagy manuálisan a ftp.asus.com választva ezt a választ kaptam: Too many users on specified ftp server! Please try again later!

vagy ha az ftp.asus.com.tw-rõl próbálkozok frissíteni, akkor ezt az üzit kapom: Unable to find the file on the remote server!

(Természetesen mindezt pirossal, de azt itt nem lehet használni.... )

 

Ilyenkor mi van? Vagy mit rontottam el?

Tudna valaki segíteni???

 

:pislog:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Ott a szerverekkel vannak gondok... (Szerintem) Töltsd le a weboldalról az alaplapodhoz a BOS-t és próbáld meg valahogy betölteni a progiba. Vagy én inkább az EZ-Flash-bõl csinálnám. Sokkal egyszerûbb/biztonságosabb...

 

A Crash Free BIOS: Ha valami probléma van a BIOS frissítéssel nem kukás az alaplapod, hanem ez felfrissíti az alaplapi CD-rõl...

 

EZ-Flash: Nem kell DOS-ozni meg Windowsozni, mikor indul a gép, egy billentyûkonbinációval elõhozod, keres floppyn, CD-n, (Flash drive-on), megtalálja, és felfrissíti. Gyors egyszerû, biztonságos...

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Felraktam a legújabb Asus Update-t, de a fentebb már idézett szövegre (server) hivatkozva se a BIOS file-t nem szedi le, sõt win alol se frissíti a BIOS-t. :S

 

:pislog:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...