Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Microsoft Office 2007


web

Recommended Posts

norc

persze, úgy. :)

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Jobb klikk a Setup.exe fájlon és futtatás rendszergazdaként.

Link to comment
Share on other sites

norc

Már megoldódott. Hibás volt a lemez. :S

Link to comment
Share on other sites

peetie

Sziasztok! Lenne egy kérdésem: én mint végfelhasználó, vehetek e OEM Office 2007 Small Businesst úgy, hogy veszek egy hardver elemet és ahhoz kötõdik a licence? Azért nem értem a dolgot, mert az MLK dobozon rajta van, hogy csak új számítógépre elõtelepített 2007-es officehoz használható. Hívjam fel a Microsoftot, hogy magyarázzák már el részletesen az OEM licencelést, vagy csak szimplán én vagyok értetlen ? :) Köszi a segítséget!!

Link to comment
Share on other sites

Jamy000751

Szóval hálás vagyok a sok infóért. A vége az lett, hogy a magyar nyelvû próbaváltozat nekem nem ment fel a teljes angol mellé; ergo új teljes magyar kellett. Így jártam :S

Link to comment
Share on other sites

2soci

hhmm... érdekes, nekem is kiírta ezta hibaüzenetet:

A telepítõ nem talált telepíthetõ terméket. Kérje a rendszergazda segítségét."

 

próbáltam már rendszergazdaként telepíteni, de ua.

 

hja, érdekes hogy az eredeti ISO fájlból daemon tools-al meg fel lehet telepíteni,

de ha már kiírom pl. Nero-val, akkor nem indul el... :(

Link to comment
Share on other sites

payskin
Hívjam fel a Microsoftot, hogy magyarázzák már el részletesen az OEM licencelést, vagy csak szimplán én vagyok értetlen ? :) Köszi a segítséget!!

Nem te vagy az értetlen, most ezzel az OfficeReady programmal össze-vissza kavarnak mindent. Már az sem teljesen világos, hogy egyáltalán ki árulhat OEM terméket, illetve ez a megoldás, hogy nem kapsz mellé telepítő CD-t... Eh! Hívd fel őket, az a biztos!

Link to comment
Share on other sites

own

Sziasztok!

 

Próbálom az office 2007-t! Tetszik ügyes dolgokat lehet vele csinálni. De a tft monitoron szörnyûek azok az elmosódott karakterek. Hogy lehet kikapcsolni ténylegesen a clear type funkciót a progiban mert nagyon bántja a szemem . Az ie7-ben is így volt de ott nem volt nehéz megtalálni a tiltását.

 

:pislog:

Link to comment
Share on other sites

norc

Sziasztok!

Ti "bírtok" az Excel-ben a Diagram létrehozással? Szerintem azt nagyon megkeverték és nem pozitív irányba. Ha kijelölöm mibõl szeretnék Diagramot készíteni egybõl bedobja a kész diagarmot nem lehet végigmenni egyenként a létrehozás lépcsõkön csak utólag és ott se találtam meg mindent, mint a régiben.

Vagy lehet én csináltam rosszul valamit? :?:

Link to comment
Share on other sites

peetie

Ezt én is olvastam. De akkor ezekszerint PC alkatrésszel nem vehetek MLK-t mert akkor hova telepíti elő nekem a viszonteladó az officet ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
szirtesi

Sziasztok!

 

Hamarosan új gépem lesz, VISTA fut majd rajta. Jelenleg XP Home-ot használok, Office 2007-tel. Szeretném az Office valamennyi beállítását átvinni az új gépre. Különösen fontos az Outlook (postafiókok, szabályok) átvitele. Az Office 2003-ban volt egy beállításmentő modul, de az Office 2007-ben ezt nem találom. Ha nincs ilyen, akkor a kérdésem az, hogy az Outlook valamennyi beállítását hogyan tudom átteni az új gépre? (Ez ugyenis a legmacerásabb, a többit még manuálisan lerendezi az ember...) Elég az outlook.pst átvitele, ebben benne van minden adat a leveleken és címjegyzéken kívül (konkrétan: szabályok és postafiókok)?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

A Vista majd megoldja. Nagyon jól konfigurálható beállításmentője van, és a 2007-tel kitűnően együttműködik. Mielőtt a régi rendszert eltávolítod, a vista DVD-jén indítsd el az áttelepítő, rendszerbeállítás mentőt. Ha csak az Office-t akarod, akkor csak azt pipálod ki és kész.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest

Sziasztok!

 

Boldog felhasználója voltam az Office 2007 PCW verziójának. Egészen idáig. Nem indul el az Office Outlook.

 

Az utóbbi idõben, amikor elindítottam, kijött vele együtt A 2003-as telepítõje, amihez CD-t kért. Ha megadtam, akkor ment a 2003, a 2007 hosszú konfigurálás után, ha nem adtam meg neki, nagy nehez békénhagyott. Nah de most egyáltalán nem megy az Outlook:

 

"A MS Office Outlook nem indítható el. A MS Office megosztott segédprogramok inicializálása sikertelen. Indítsa újra a számítógépét, vagy telepítse újra a MS Office Outlook programot".

 

Nah most. Újraindítottam, ugyanez. Utána Programok hozzáadása és törlésénél javítás. 10 perc, eredmény ugyanez. Nem akarom letörölni és újra fölrakni, mert elveszik a beállításom. Tudtok valami megoldást? Az is jó lenne ha elmondanátok, hogy lehet külön leszedni, majd fölrakni az Outlook-ot.

 

KÖszi elõre is.

 

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez még mindig amiatt van, hogy együtt van nálad fent a 2003-as Office és a 2007-es. Szerintem a legjobban akkor jársz, ha leszeded mindkettõt, kicsit kipucolod a Program Files-t, és utána csak a 2007-et rakod vissza.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Ezt csináltam és most mûködik. Szóval köszönöm szépen 8) .

 

Leszedtem egy PDF-es beépülõt (Microsoft féle) a 2007-hez. Nem tudod(játok), hogy van-e a 2003-hoz?

 

 

Link to comment
Share on other sites

GyorgyM_MS

Microsoftos nincs.

 

Hívjam fel a Microsoftot, hogy magyarázzák már el részletesen az OEM licencelést, vagy csak szimplán én vagyok értetlen ? :) Köszi a segítséget!!

Nem te vagy az értetlen, most ezzel az OfficeReady programmal össze-vissza kavarnak mindent. Már az sem teljesen világos, hogy egyáltalán ki árulhat OEM terméket, illetve ez a megoldás, hogy nem kapsz mellé telepítő CD-t... Eh! Hívd fel őket, az a biztos!

Az Office Ready program segítségével a kereskedők előtelepíthetnek egy Office 2007 trial verziót, amit a vevő első indításkor aktivál és amennyiben a vásárlás mellett dönt a 60 napos trial alatt, a kereskedőhöz visszamenve kap egy kulcsot amivel a futó trialt véglegessé konvertálja/aktiválja. Az Office Ready-ben alaphelyzetben a vásárló csak egy kulcsot kap, a médiát külön tudja megrendelni egy webhelyen vagy a kereskedőn keresztül.

 

Ettől teljesen függetlenül megmarad a közvetlen OEM-értékesítés teljes számítógéppel együtt is.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez mind szép, Gyuri, de ha objektíven nézzük, akkor...

 

Az OEM-nek, fõleg itthon, az a lényege, hogy emberünk olcsóbban, az otthoni felhasználók pénztárcájához képest reálisabb áron meg tudja vásárolni a szoftvert, ha már rászánta magát, hogy megtegye.

 

Most nem tudja.

 

Most licencet tud vásárolni uyganazért a pénzért, amiért egy éve még egy komplett Office-csomagot kapot, telepítõvel, tokkal-vonóval. És ha újra akarja telepíteni a gépét, akkor jól megszívta.

 

Persze ha kicsenget még egy kis pénz a zsebébõl -- amit nyilván nem fog, hiszen érzése szerint egyszer már megvette a szoftvert --, akkor nagy nehézségek árán beszerezhet egy helyreállító lemezt. Itt van átverve másodszor, vagy fogalmazzunk finomabban: itt érezheti magát átverve másodszor, mert még ekkor sem telepítõ CD-t kap.

 

Egyébként kereskedõként mind a mai napig nem tudom, hol tudnék a vevõnek ilyen CD-t rendelni. Két nagy disztró is lepattintott, illetve az egyik szemrebbenés nélkül azt mondja, hogy adjam el a vevõnek az OPK-t, még amíg olcsó. (Nem, nem fogom megnevezni. Szerintem ti is pontosan tudjátok.)

 

Szóval, teljesen reálisan és objektíven gondolkodva, minek nagyobb az esélye ezek után? Hogy az otthoni felhasználók szaladnak a boltba OEM Office 2007-et venni, vagy hogy beszerzi valahonnan kézen-közön az illegális változatot? Szerintem egyértelmû. Tehát az Office Ready program szépen legyilkol az otthoni Office-piacot... ha nem volna a rendkívül jó árú Otthoni és iskolai változat! De szerencsére van. Viszik is, mint a cukrot!

 

De akkor sem értem, hogy ez miért volt jó akár a Microsoftnak, akár a partnereknek (akik szintén szívnak ezzel a CD-beszerzéssel), és fõleg, hogy mi értelme volt? Mennyibe kerül vajon a Cégnek legyártani egy ilyen telepítõ CD-t? Akkora tételnél, talán 1 fillér is van?

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Gyakran Ismételt Kérdések

 

K: Miért nincs biztonságimentés-lemez a dobozomban?

V: Számítógépére elõre telepítve lett a 2007 Microsoft Office csomag, és a forgalmazótól kapnia kellett adathordozó nélküli licenckészletet. Ha a forgalmazótól nem kapott adathordozó nélküli licenckészletet, akkor nem kapta meg a Microsoft Office példányához tartozó megfelelõ licencet. A részletekkel kapcsolatban érdeklõdjön a forgalmazónál.

???!? Nem válasz a kérdésre!!!

 

K: Miért kell megadnom a számítógép és a 2007 Microsoft Office csomag vásárlásának idõpontját?

V: A Microsoft ellenõrzi, hogy a számítógép és a 2007 Microsoft Office csomag vásárlása 90 napon belül történt-e; ezzel ellenõrizhetõ, hogy a forgalmazó megfelelõen licencelte-e a 2007 Microsoft Office csomagot.

Mi köze egymáshoz annak, hogy a forgalmazó megfelelõen licencelt-e, és hogy az ember 90 napon belül akarja beszerezni a CD-t? Ha a 91. napon akarja, akkor forgalmazó elrontotta a licencelést?!

 

K: Mi a teendõ, ha a számítógépem beszerzése után több mint 90 nappal vásároltam a 2007 Microsoft Office csomagot, viszont szükségem van a biztonsági mentést végzõ szoftverre?

V: Az adathordozó nélküli licenckészlet csak elõre telepített Microsoft Office programokkal rendelkezõ új számítógépekhez érhetõ el. Vissza kell mennie a Microsoft Office adathordozó nélküli licenckészlet forgalmazójához, és telepíttetnie kell a számítógépre ezeket.

Na, anno ez tette be nálunk a kaput végleg.

 

Képzeljük el, ahogy emberünk hóna alá kapja az asztali gépét, és bevágtat az XYZ boltba, hogy "Jónapot kívánok, 93 napja vettem Önöktõl egy Office 2007 OEM adathordozó nélküli licenckészletet. Újra kellett telepíteni a gépem, ha volnának szívesek feltelepíteni rá még egyszer az Office-t, köszi!"

 

És az XYZ boltban azt mondják majd erre, hogy mi sem természetesebb, kedves Kovács úr, kérem tépjen számot, és várjon a sorára, amíg a csak erre a célra alkalmazott Géza kolléga 20 percenként végez egy-egy Office telepítéssel.

 

Hihetetlen. Egyszerûen hihetetlen. Ekkora hülyeséget kizárólag egy amerikai képes kitalálni.

 

K: Használhatom az internetrõl letöltött Microsoft Office próbaverziót biztonságimentés-lemez létrehozásához?

V: A próbaverzió nem OEM-változat, és nem fogadja el a vásárolt OEM-termékkulcsot. Vásárolnia kell egy kiskereskedelmi dobozos példányt a Microsoft Office csomagból (mellékelve a lemezekkel) a próbaverzió végleges aktiválásához.

Megint csak nem válasz a kérdésre. :nem:

 

Jó, szóval tegyük fel, hogy Kovács bácsi megvette a magyar nyelvû OEM Office 2007 licencét, és eljut erre a weboldalra. Beírja a dátumokat, máris választhat az angol és spanyol nyelvû szoftverek közül, és a következõ oldalon ékes angolsággal szólnak hozzá, amibõl talán egy szót nem ért. Jó eséllyel rájön, hogy a termékkulcsát kell berínia. Én, viszonteladóként, nem használhatom ezt az oldalt, mert nekem nincs termékkulcsom. Így aztán segíteni sem tudok Kovács bácsinak. Zseniális.

 

Szóval, Gyuri, ragozhatjuk ezt több hozzászóláson keresztül, akár hajnalig, de ahhoz képest, hogy bemegyek a boltba, és azt mondom, hogy kérek szépen egy Office 2003 Standard OEM csomagot, kifizetem, hazamegyek és van egy telepítõ CD-m meg egy Office 2003-am, amit a gépemen legálisan használhatok, szóval ehhez képest, ez egy sunyi módon kitalált, túlkomplikált, rosszul megszervezett... valami. Az korrekt dolog volt, míg ez minden, csak nem korrekt. Nem korrekt a vásárlóval és nem korrekt a viszonteladóval, akinek magyarázkodnia kell, hogy miért nincs benne a telepítõ CD (még a FAQ sem tudja), miért nem lehet beszerezni (szintén senki nem tudja), miért, hol és hogyan kell helyreállító CD-t rendelni helyette, és még külön telepítõsarkot is berendez az irodájában a 90 napon túl újratelepítõ vevõknek.

 

Tisztában vagyok vele, hogy mindez nem a ti hibátok, nem ti találtátok ki, legfeljebb nem gondoltátok így végig.

 

Link to comment
Share on other sites

GyorgyM_MS

Csak megerősíteni tudom, amit leírtál sajnos.

 

-Telepítéstől számított 90 napig weben rendelhet CD-t.

-90 nap után kereskedő kötelessége az újratelepítésről gondoskodni.

-Windows Vista+Office 2007 együttes vásárlásánál megvan a lehetőség a kereskedő által egy közös image átadására a felhasználó részére.

Link to comment
Share on other sites

T2005

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem!

 

A gépemre OFFICE 2007 van telepítve! Régebbi nincs!

 

Kb. másfél hónapja használom, teljes megelégedéssel!

 

A problémám: az OUTLOOK úgy két hete minden indítás után egy perc múlva a következõ üzenetet dobja be egy ablakba: "language file missing, code 'sc:HUN-444:0'. sorry". Az ablakot csak okézni lehet!

A mûködésbe nem szól bele, csak bosszantó!

Én sajnos nem találtam sehol megoldást

 

Ha valaki tud megoldást, nagyon megköszönném!

 

Elõre is kösz!

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem próbáltad újra felrakni? Hátha megoldja...

 

Ugye F-Secure védelem van fent? ;)

Link to comment
Share on other sites

T2005

Még nem raktam újra!

 

Igen F-secure illetve T-online Internet biztonság

Link to comment
Share on other sites

payskin

Annak a hibája, nem az Offic-é. (Rákerestem Google-ban a hibaüzenetre, és ott láttam, hogy valami F-Secre-os történet). Próbáld frissíteni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...