Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Microsoft Office 2007


web

Recommended Posts

Kovács Gyula (MiniDisk)

Az új FrontPage a 2003-as mellé települt. Elvileg akkor így települ az Office is ...

Link to comment
Share on other sites

payskin
Olvasva az elõzményeket nem egészen világos, hogy a Microsoft Office 2007 Beta 2 lehet-e telepíteni a meglévõ korábbi változat mellé pl. 2003?

A telepítõ észreveszi, hogy fent van a 2003, és meg fogja kérdezni, hogy mi a terved? Az Outlookot mindenképpen le kell szednie, a többiek azt hiszem maradhatnak. Magyar helyesírás-ellenõrzõt átmeni a 2003-ból.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Próbáljatok ki nekem valamit: nyiss meg egy sima szövegfájlt Wordben, és kezdj el rajta Replace (Ctrl+H) funkciókat csinálni.

 

Hajamat tépem, nálam a másodikba vagy a harmadikba belefagy. Egyszerûen a mindennapi munkámhoz elengedhetetlen például a sor végi enterek (^p) cseréje valamire, és ez a dög meg belehal a közepén. :dühös: Küldtem féltucat error riportot, de ezzel nem vagyok kisegítve.

 

Nem tud valaki olyan szövegszerkesztõt -- sima szöveghez, tehát valami notepad-klón is jó --, aminek a keresõfunkciója ismeri az entert (CR/LF-et?) Notepad2 sajnos nem.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Talán próbáld meg az Edit Plus-t. KLIKK

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Ugyan nem egészen erre való, de a Homesite Extended Replace funkciója rá tud keresni sorvége és tabulátor karakterekre is :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nah, jó, kipróbáltam, nézegettem, és most eljõ a törlés ideje. Szép meg minden, de nekem nagyon hiányzik a magyar helyesírás ellenõrzõ.

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Hello! Azt szeretném megkérdezni, hogy fent van a gépemen a MS Office 2003. És ha feltelepítem a mellékleten kapott Office 2007-et, akkor az Office 2003 letörlődik, vagy rajta marad? A választ előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

A telepítés elején kiválasztod, hogy meghagyod a régi komponenst (Word, Excel, PowerPoint, stb...) vagy felteszed az újat. Ha igen, akkor természetesen törlõdik.

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Tetszik az outlook 2007.

A poptray-nek külön meg kellet mutatni, hogy melyik programot kell elinditani email érkezésekor.

 

Viszont a To-Do-Bar alatt lévő rész el lehetne tünteni valahogy?

Arra gondoltam, hogy a jobb oldalon, csak a naptár látszodjon, illetve, az aktuális naptári bejegyzések.

 

Az Arrangend by nem kéne. (Mivel nem is tudom mire való.) :)

Link to comment
Share on other sites

payskin
Nah, jó, kipróbáltam, nézegettem, és most eljő a törlés ideje. Szép meg minden, de nekem nagyon hiányzik a magyar helyesírás ellenőrző.

Nekem is. :( Kipróbáltam, hogy feltelepítem csak a magyar helyesírás-ellenőrzőt a 2003-as Office CD-ről. 70 megabájt lett volna (nyilván kapok egy rakás trutymákot mellé, ami nem kéne). Úgy hogy hezitálok, de valószínűleg azt csinálom, hogy "visszacsűröm" a notebookot az Office 2007 előtti állapotra, és felrakom előbb az Office 2003-ból csak a helyesírás-ellenőrzőt, és fejébe húzom a 2007-et. És boldog leszek. :)

 

Apropó, hallottátok, hogy az Adobe üzleti érdekeire, illetve kis cégek érdekeire hivatkozva perrel fenyegeti a Microsoftot, és követeli, hogy távolítsák el a PDF-támogatást? Az eszem megáll. És ki is fogják belőle venni. :( A nagy cégek hülyeségének megint mi, a felhasználók vagyunk az áldozatai. Gratulálok.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

És ugye az OpenOffice-ból is kivetetik a PDF-export részt :?: Mert ha nem, akkor már olyan látványosan lóg ki a lóláb, hogy azért már az Adobe-nak is illene szégyelnie magát. :S

Link to comment
Share on other sites

Timer

Ez is csak azért van, nehogy' már minden irodai formátumot egyetlen programmal tudjál kezelni. Nevetséges.

Link to comment
Share on other sites

payskin
És ugye az OpenOffice-ból is kivetetik a PDF-export részt?

Meg a teljes Mac-platformból, ahol a Microsoft Office-ban évek óta benne van. :dühös:

 

Link to comment
Share on other sites

bl4ckf0xi

Tudjátok a kereskedelmi Microsoft Office és a nyílt forráskódú ingyenes OpenOffice között nagy ám a különbség! Kezd olyan hozzáállásotok lenni, hogy ha már a Microsoft Office-ben nem lehet, akkor másban se legyen, mert ti azt használjátok.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Rossz nyomon jársz! Csak egy kicsit furcsa, hogy egyfelől, az Adobe próbálja minél több helyre benyomni a PDF-et, és licenceli boldognak-boldogtalannak, hogy szinte mindenki tudja ezt a file-formátumot írni, másfelől ugyanakkor megtámadja a MS-ot, hogy ezt ők már nem tehetik meg. :S

 

Egyébként nem is annyira furcsa, ha megnézzük, hogy a legtöbb irodába csak azért vettek eddig butus módon Adobe Acrobatot, hogy a Microsoft Office programjaiból PDF-et hozzanak létre. Vagyis ha a 2007-be bekerülne a közvetlen PDF mentés lehetősége, akkor az Adobe Acrobat 2007 eladása látványos zuhanásba kezdene.

 

De ha erre a MS válasza az lenne, hogy OK, de akkor ők nem adják ki az Adobe-nak az engedélyt, hogy a 2007-hez illeszthessék az Acrobat csomagot, akkor lenne nagy-nagy fújolás, hogy a csúnya MS bácsi visszaél a fölényével! :dühös:

 

Tudod, ha elvárom a másik féltől az egyenlő bánásmódot, akkor az a minimum, hogy magam mutatok jó példát! :mérges:

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

Magyar Office XP mellé próbáltam már valaki telepíteni? Nekem ez van fenn.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Elvileg felmegy mindegyik Office mellé. Legalább is haver ezt állítja, mert ő a meglévő rendszerére tette fel. Én speciel a Vistára telepítettem.

Link to comment
Share on other sites

bl4ckf0xi

Nekem semmi bajom a Microsoft-tal, de ha a JPG-nél tudtak maguknak jobb formátumot csinálni, akkor a PDF sem jelenthet nekik gondot.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Csak a probléma, hogy a Microsofttal már sokan úgy vannak, hogy ha van rajta sapka, aza baj, ha nincs, akkor az. Ha támogatja a PDF készítést, akkor az baj, ha nem támogatja, akkor (ahogyan már évek óta) cikizik, hogy miért nem.

Ha készítene egy konkorens formátumot, akkor azért nyivákolnának sokan, hogy "persze, mert ki akarja túrni a PDF-et".

 

A JPG-t leváltó új formátumnak valóban itt lenne az ideje - elég sok probléma van a JPG tömörítéssel -, de ahhoz, hogy sikeres legyen, ahhoz szerintem elsõsorban a digitális fényképezõgép gyártók támogatását kellene elnyerniük. (Ahogyan az Adobe DNG is csak szép elmélet, amíg senki nem építi be a firmware-eibe.)

Link to comment
Share on other sites

bl4ckf0xi

Ne izgulj értük, megoldják!

Link to comment
Share on other sites

payskin
Ha készítene egy konkorens formátumot, akkor azért nyivákolnának sokan, hogy "persze, mert ki akarja túrni a PDF-et".

Készítettek egyet: XPS.

 

Link to comment
Share on other sites

HK

Próbált már valaki nyomtatni Office 2007-tel? Mert én ma este egy fontos doksit ki szerettem volna nyomtatni, és hát az eredmény eléggé meglepett... Az oldal bal felső sarkába nyomtatta a teljes A4-es szöveget kb fél A5-ösre kicsinyítve. Akárhogy állítgattam, nem akarta az igazat. Kiexportáltam PDF-be, ott meg a formázások vesztek el. :mérges: Ezek után elmentettem a 'régi' doc formátumba (.doc) és visszaraktam a 2003-at és kinyomtattam. Nem volt egyszerű. :( De alapjában véve nagyon tetszik a program elrendezése, gyorsan megszoktam. Majd ha tud rendesen nyomtatni, visszarakom.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Nyomtató telepítése után simán ment. Nem lehet, hogy a papírméretet nem állítottad be rendesen?

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Én is nyomtattam vele, mind A5-re, mind A4-re, és semmi probléma nem volt. Sõt, elég régi a nyomtatóm is...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...