Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kényelmes és tartós irodai szék vásárlása.


VINIKOR

Recommended Posts

JOINT72

Fehérvári praktikerből karácsonyra ezt a széket vettük: Link, 28.900 Ft-ért. Tipus: GX-3007. Nagyon kényelmes.

A 10-15.000 Ft-os székek kényelmetlenek, kemény ülésüek voltak. Én végigpróbálgattam mindet, de csak ez volt elfogadható.

A háttámlát vissza kellett vinni, mert az egyik csavarhelyben simán át lehetett dugni a csavart és nem fogott semmit (Made in Kina). Szó nélkül kicserélték.

 

 

Örömben egy kis üröm, hogy megnéztem tzoli hozzászólását. Mintha tök ugyan az a szék lenne, csak minusz 12.000 Ft: Link.

 

IPB kép

 

Bár igazán csak kipróbálva lehet eldönteni, hogy ugyan az vagy sem.

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Igen ez sajnos úgy tûnik ugyanaz. :(

Link to comment
Share on other sites

PCmaniac

Szerintem nem feltétlenül kell a multiknál széket venni, én nagyon jól jártam egy hazai bútorgyártó céggel, a mintaboltjukban rengetegféle modell közül lehet válogatni, a puhább tömésûtõl a keményebbig a rengeteg féle borítóanyagról nem is beszélve, és ráadásul még az áraik is megfelelõek, ma vettük a másodikat tõlük és meg vagyok vele elégedve.

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

Fehérváron a Budai úti székboltban végigpróbáltam a 10-15.000 Ft-os székeket. Mindegyik használhatatlanul kényelmetlen volt. Nem tudom kiknek készítik ezeket az olcsó székeket. Kénytelen voltam drágábbat venni. De ezek szerint a Metróban olcsóbb lett volna.

Link to comment
Share on other sites

szpetya

Hali :)

 

Itt az én székem amin nap mint nap csücsülök :)

 

SZÉK

 

Mondjuk én még 9k ért vettem :)

Link to comment
Share on other sites

RedBoy

@tzoli:

Ez nem ugyanaz a szék... a karfája egész más, meg a párnázása is ;) .

 

Viszont remélem tudtok segíteni. Már egy ideje, amikor elõre hátra dõlök nyekereg a székem. Már próbáltam meghúzni a csavarokat, de az nem segített. Olajozni nem álltam neki, mert nem akartam mindent feleslegesen összemaszatolni. Meg tudnátok mondani, hogy mit olajozzak meg? Olyannyira nyekereg, hogy a szüleim zárt ajtó mögött is felébrednek, amikor játék közben kicsit megmozgatom magam, és már nagyon zavarja õket. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

Fix háttámlás és a karfa fogja össze az ülést és a háttámlát? Talán teljesen meg kellene húzni az összefogató csavarokat. Használat közben kiengedhettek. Tudnak mozogni az elemek és ezért nyikorognak. Ikeát nem kérdezted?

 

Az ülés alatti csavarokat is nézd meg, ami rácuppan a gárugóra. Hátha az sem fog teljesen.

 

Két újjal fogd az imbuszkulcsot és úgy húzd, nehogy megszakadjanak a csavarok.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
thomas69

Nekem is van ilyen kaliberü székem az Office Depot-ban vettem, nyúzom már több mint 2 éve semmi bajom, illetve egy valami igen, éppen a napokban eltört a karfája. Semmi elõjel, egyszercsak szimplán ültem rajta mikor reccs és kettétört. Nos ez azért kellemetlen, mert ez fogja össze a háttámlát a szék aljával és így tulajdonképpen használhatatlan. Érdeklõdtem az áruházban ott azt mondták nem tudnak segiteni, pedig most is kapható hasonló karfájú szék. Esetleg ha valaki tudja hol lehet beszerezni külön karfát az kérem jelezze! Köszi!

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

Ha végképp nem lehet kapni akkor barkácsolni kell. Valamilyen vasas műhelyben, ahol lemezekkel is foglalkoznak csináltass egy derékszöget, amibe ugyan arra helyre rakjanak furatokat ahol a karfán is van. 3 mm vastag lemez biztos elég erős lesz. Ezt a törött karfa alá teszed és így fogatod rá a csavarokkal. Szék szinéhet hasonlóra is lefestheted így nem lesz feltünő.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 8 months later...
Quados

Úgy tudom, hogy a legjobb irodai székeket a König cég készíti. Ez a cég eredetileg versenyautó üléseket készített, ahol az egyik kívánság volt az, hogy a versenyzõk hosszabb vezetés után se legyenek fáradtak. Ennek a kívánságnak a mellékterméke lett a 24 óra használatot is kibíró (ez a a széket használóra is vonatkozik) irodai szék. Ha beírja az ember a google keresõbe: "könig tunung ülések", akkor meg lehet találni a kapcsolatot a König céggel. A szék nem olcsó, de képzeljünk el egy diszpécsert, aki egész nap kénytelen a képernyõ elõtt ülni.

A saját székem is hangosan kattog mikor beleülök, igaz nem volt drága a plázában.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
kmisi99

Hello! Én is készülök venni irodai széket 10-15 000-ér. A teco-ban kinéztem egy magas támlás bõrfotelt hintamechanikával 12 000-ér. Szerintetek érdemes megvenni?

Link to comment
Share on other sites

sonykor

Metroban is érdemes szétnézni. Ilyen széket lehet kapni:

 

IPB kép

 

Nekem is ilyen van. Bár az ülõfelületére még kellett tennem párnát, hogy kényelmes legyen. 3 éve használom és nagyon meg vagyok vele elégedve.

Link to comment
Share on other sites

kmisi99

Most itt van előttem egy metro újság és ebben van egy sigma de az nem króm lábas de viszont van egy jobb 15 000-ér. Vezetői forgószék magas háttámlával. Elég komoly lehet hogy ezt veszem. Mondjuk annyiban külömbözik a tescos-tól hogy króm lába van meg jobban néz ki.

 

Vesszők?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Jeges1000

Hi!

 

Nekem is ilyen króm lábas Sigma székem van, még anno, 3-4 éve, magam is a metroban vettem. Az a problémám, hogy eltört az egyik karfája. Ha valaki tud valami információt, hogy hogyan lehet újat beszerezni, vagy esetleg van valakinek egy elfekvõben amire nincs szüksége, annak megköszönném, ha jelezné.

Tudom, hogy már másfél éve nincs új hozzászólás a témában, de hátha valaki tud valamit 8)

 

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...