Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Rendelés külföldrõl


r-chee

Recommended Posts

Greene

De voltaképp lehet arra is hajazni, hogy kimész Vecsésre kiállsz az útra és hátha pont leesik a leszálló repülõröl a csomagod a kezedbe... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Soma01

Sziasztok!

Én Németországból szeretnék rendelni étrend kiegészítőket. Az lenne a kérdésem, hogy ha bankkártyával kifizetem az árut ill. a szállítást €-ban, akkor itthon jön még arra valami? Automatikusan jön rá valami Áfa, amit a futárszolgálat kér el, vagy nekem kell szólnom és be kell fizetnem? Esetleg VÁM? (kb. 200€ értékű lenne)

Link to comment
Share on other sites

Greene

EU-n belül nem kell vámot fizetned. Az ÁFA-t meg ott számítják fel, ahol kiállítják a számládat.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Köszi, hogy írtál!

 

Az az Áfa az igazi 25-ös áfa, vagy a helyi, német törvények szerinti adó? Tehát tudják, hogy magyar vagyok és azért magyar adó értékekkel számolnak?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mivel a számlát németországban fogják kiállítani (lévén, hogy onnan rendelted), ezért az adót is németországban fogod fizetni, azaz, az ottani törvények szerint. Azzal a kutya se foglalkozik vásárláskor, hogy melyik ország állampolgára vagy. Ha személyessen mész ki érte, akkor szerinted megkérdezik, hogy honnan jöttél, mert aszerint számláznának? Nem. Jól meg is bírságolnák érte a céget.

Egyetlen kivétel van, ha a cégnek van hazai képviselete, és továbbítják a rendelési igényedet. De erre semmi esély. :D

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Köszönöm! Értem már.

Tehát EU-ból rendelve nincs vám és annyiért kapod amennyiért ki van írva az oldalra ill. amennyit fizettél érte kártyával. Itthon nincs semmi pussz költség.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Pontosan. Az esetlegesen itthoni felmerülő költség, az a szállítás díja, de az meg benne van a szállítási feltételek részben, és az esetek többségében a termék kifizetésekor azt is kifizeted.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
adruu888

sziasztok .

azért regeltem mert lenne egy kérdésem.

unoktestvérem rendeltem pólókat, tárgyakat innen : http://justinbieber.shop.bravadousa.com/

170 $ értékben, szóval olyan, 32.000 forint körül lehet.

Erre rájönne a vám, meg az áfa?

Ha igen menniy lenne ?

És mikor jönne le ? LÉgyszi mihamarabbi választ !

köszönöm elõre is! :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Kicsit visszaolvashattál volna. Attól függ, hogy honnan rendeli.

Link to comment
Share on other sites

adruu888

Visszaolvastam, elolvastam az összeset, de azért gondoltam felteszem a kérdést. Amúgy Amerikából.

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mivel Amerika (még :lol:) nem tagja az EU-nak, így vámot kell majd fizetned. Az ÁFA kérdése már bonyolultabb is lehet, ha akarod. :) Az árak alapból tartalmazzák az ÁFÁt, ezzel nem lesz gondod, de mivel nem EU-s országból rendeled, és vámot is fizetsz, visszaigényelheted az ÁFÁt. Ezzel kapcsolatban viszont nem tudok konkrét felvilágosítást adni, javaslom érdeklődj a vámosoknál.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pioneer1000mk3

Sziasztok! Remélem tudtok segíteni.

Szeretnék külföldrõl 2 darab Pioneer cdj 1000 mk3 om lejátszót rendelni, ami itthon 330 ezer forint, de külföldön 500 $ kb 110 ezer forint, de nem tudom átvernének e, mutatok egy ilyen oldalt!

 

http://forums.macworld.com/index.php?/topi...3-1-djm-800-dj/

 

Szóval beírom hogy for sale pioneer cdj 1000 mk3, ami angolul annyit tesz hogy eladó ...

és mind 400- 600 $ mozog de mindegyik oldal ilyen fórumos, írtam az egyik gyereknek õ azt írta rá hogy:

 

(google fordító nem pontos): Köszönjük a mail.We a nagykereskedelmi forgalmazója Dj equipment.We van a Pioneer CDJ-1000MK3 készlet részére $ 500USD.The Pioneer CDJ-1000MK3 lemezjátszó az új társasági zárt csomagolásban, 1 év nemzetközi garancia és három hét visszatérési politika. Mi hajót FedEx szállítási 2-3 napig az úticél, és ezek a hajók a világ wide.We kapott fizetés banki átutalás útján a megrendelés 10 egységet felfelé és a Western Union Money átadás a kisebb order.For számunkra, hogy folytassa az Ön érdekében van szükségünk, hogy választ minket vissza a teljes körû tájékoztatást az alábbi ..

 

szerintetek ez átverés?

Segítsetek nem tudom mit csináljak!!

Válaszotokat elõre köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az eszedbe jutott, hogy az USA-ban nem 230V van és más a konnektor formája is? Gondolom, rendkívül szomorú lennél két 110 voltos, böszme villásdugós, itthon használhatatlan cuccal. Ha Fedexszel küldik, és tényleg itt van 2-3 nap alatt, az sem olcsó mulatság, benne van vajon az 500 USD-ben? Aztán ha a Fedex tesz egy kitérőt a Vámhivatal felé, akkor vajon tudod, mi a teendő, küldenek a cuccal számlát?

 

Megannyi kérdés azon túl, hogy vajon átverés-e vagy sem... ;)

 

Ja, és tedd be az angolt, mert ennek se füle, se farka. És most látom, hogy Western Uniont emlegetik. Nagyon csúf konverziós és munkadíjjal dolgoznak, erre is érdemes odafigyelni.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Az "újabb" cuccok tápjai már tudják a 230 és a 110 V-os feszültséget is kezelni (erre is érdemes rákérdezni). A villásdugóhoz meg kb. 500 forint egy átalakító, de ha nagyon olcsón akarja valaki megúszni akkor levágja az USA csatlakozót, vesz egy szerelhető dugaljat itthon és beköti magának.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Rossz emlékeim vannak ilyen 5 kilós öntött vas "csõgörényekkel", amiket anno az USA-ból kapott cuccokhoz kellett itthon használni, átalakítandó a 110-et 220-ra (akkor). Jobb az elõvigyázatosság! ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Dávid Csaba

Nemrég találtam rá erre a webshopra: http://store.v3.co.uk

Megbízható ez az oldal, legális kulcsokat és szoftvereket árul?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A WOT szerint igen. Más kérdés, hogy nem látom, miért érné meg innen egy amerikai webshopból rendelni bármit is. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Kisebb-nagyobb összeggel, de olcsóbb. Egy példa:

Kaspersky Internet Security 2011 (3PC, 1év): ~ 12ezer HUF. Ugyanez itthon: ~19ezer HUF.

 

Amerikai? Eddig azt hittem brit.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Csakhogy ez az a cég, amelyik a weboldalt készítette. (Bár ennek az illetõségében sem vagyok biztos, van ott amerikai cím is.) A webáruházat nem õk üzemeltetik. ;) Valóban angol cégrõl van szó.

 

@ Dávid Csaba: Na jó, de a szállítás sincs ingyen. Ráadásul azt sem tudom, jár-e a szoftver mellé magyar nyelvû dokumentáció, használható-e magyar nyelven, és igénybe vehetõ-e hozzá magyar nyelvû technikai segítség. Persze ha ezek nem fontosak, még akár jó is lehet...

A zászlóért meg bocs, benéztem. :D A Flagfox zászlaját néztem, de hogy miért írtam az angolra azt, hogy amerikai, na, ezt már nem tudom.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Amennyire én látom, ezek letölthetõ (nem dobozos) szoftverek. A többi - ahogy fogalmaztad - nem fontos. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
Jay

Tinydeal oldalán rendeltem egy telefont és aztán kaptam egy ilyen üzenetet:

 

· Dear Sir or Madam ,

· Thanks for purchase. For security reason, please confirm this payment of order

· We just want to make sure that you are the credit card holder.

· Could you just send us the credit card picture with last four numbers and your name on it ? Please cover other important information.

Note: Please hold the card with your hand when you take pictures by phone or camera. The Scanned or PDF file is not acceptable. Please do not use software to edit or reduce the size of your pictures.

· If you use a virtual card or prepaid card, please also send us a screenshot to show it.

We will send these information to bank to confirm, if everything is fine, we will ship the order to you.

· All the information you provide is for the payment confirmation only, we promise that we will not disclose any information to any other purposes.

· Please reply to us soon, if we don't get your reply in 3 working days, we will cancel the order. Thank you very much for your cooperation and support.

 

Itt ez a szokásos eljárás? Még sehol nem találkoztam ilyennel.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Tavaly előtt rendeltem tőlük, akkor nem volt ilyen. Érdekes. Valószínűleg sok a lopott kártyaszámmal való visszaélés, és az ebből következő chargeback, aminek a végén ők maradnak hoppon, ezért kérik a képet.

 

Hátulját le ne fotózd! ;)

Link to comment
Share on other sites

Jay
:D Köszönöm az információt!
Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Vagy háromszor rendeltem tőlük apróbb dolgokat, de ilyen nem volt. Igaz PayPallal fizettem szerintem. Másnak ezen kívül pluszban már nem vagyok hajlandó megadni bankkártya adatokat a hazai OTP és más hasonló online banki felület kivételével.

Ha ilyen macera lett volna, inkább keresek más helyet, megoldást.

:hmm: Lehet, hogy nem a legmodernebb és kekec gondolkodás ez. Bár már gondoltam, hogy talán a Google-nak is megadhatnám, hogy néha vásároljak pár száz Ft-os appot a Playen.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...