Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Cikkajánló


tomykav

Recommended Posts

Kovács Gyula (MiniDisk)

Most vagy kimoderálják amit írok, vagy nem, de leírom:

 

A cikk írója nagyon érdekes kérdést feszeget, és megpróbálok rá válaszolni:

 

1: Az Artisjus már rég nem az aminek indult, csak névileg. A beszedett sarc nem a "jogok birtokosaihoz" kerül, hanem egy olyan szervezethez, ami kihasználja a magyarországon megszerzett hatalmát.

 

2: Amíg nem a magyaroké az ország, nem is várjunk eredményt, hiszen a most hatalmon lévõknek nem az ésszerü, logikus ügyvitel a domináns elv, hanem az extra sarc, és büntetés.

 

3: Magyarországon jelenleg nem csak az adathotdozókra van kivetve túlzásba vitt adóteher. Akkor miért épp' ez lenne a kivétel?

 

4: Ahogy a cikkben is írták, nem feketepiaccal van feltétlenül baj hanem azokkal, akik egy erkölcsi norma alatt azt mûvelik.

 

5: Jelzem mindenkinek, hogy aki idegenkedik a külföldrõl vásárolandó csomagküldött adathordozóktól (ilyen-olyan okokból), annak mondom, hogy ne tegye! Sokkal több megbecsülést, és maximálisan korrekt, és elsõosztályú kiszolgálásban lesz része, mintha itthon bármelyik kereskedõtõl vásárolna. (Tisztelet a kivételnek, pl. az eBolt nagyon kellemes csalódás a mai napig.)

 

Szóval bátran vásároljunk külföldrõl, minden szempontból meg fogja érni. (Bár, most, hogy - hála az EU csatlakozásnak - 20%-kal többet kell fizetni a kinti termékekért, nem feltétlenül anyagiakban fogja nagyon megérni a vásárlás, de még így is elõfordulhat, hogy olcsóbban jövünk ki, és legalább 100%-os terméke(ke)t kapunk a pénzünkért.)

Link to comment
Share on other sites

Adani

De pl: mp3 lejátszókat megéri külföldrõl venni, fõleg ha egy egyébként drága darabot veszünk. Egy Ipodon pl: 30 ezer ft (!!!) csak a jogdíj, ezt megspóroljuk ha külföldrõl rendeljük meg.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Most nem errõl van szó, mert mást is megéri venni. Az részletkérdés, hogy most a Forint nem ér semmit. :S

 

A külföldi rendeléssel nekem is csak jó tapasztalataim vannak. Nyugodtan merem mindenkinek ajánlni a külföldi rendelõs oldalakat. Mindig is korrektek és rendesek. De eddig kizárólag utánvéttel rendeltem tõlük.

 

Igaza van PPéternek is, hogy az adó mindenképpen túl magas, kinnt pedig nincs. Talán az is segíthetne, ha kinnt is megemelik a lemezek árát. Csakhogy egyvalamit figyelembe kell venni. A nyersanyagok vásárlása szépen-lassan csökken. Már mindig kevesebben vesznek CD-R-t, valamivel többen DVD+-R-t, jóval kevesebben DVD-RAM-ot és további korongokat. Az újabb technológiák bevezetésével a régebbi korongok mindig jobban háttérbe szorulnak. A BlueRay bevezetésével lassacskán a DVD is háttérbe fog szorulni. Az árak meg amúgy is csökkennek. Akik ezekkel a nyersanyagokkal a fekete piacon üzletelnek, azok higyjétek el, hogy egyátalán nem ebbõl szerzik a bevételüket. Sokkal keményebb ügyeik is vannak. :hááát:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nem a lemezek árát kell növelni, hanem a jogdíjakat kell lecsökkenteni reális értékre. Nem monodm, hogy ne legyen, mert bizonyos szempontból érthetõ, hogy van, de ne ennyi. 60 ft-os DVD-re 150 ft, az már egy kicsit sok. Vagy ha már ilyen sokba kerül, akkor kapjunk is érte valamit. Szerintem érthetõ, ha sokan inkább feketén vesznek lemezt, kinek van kedve a semmiért kifizetni a lemez árának több mint a dupláját. Mert logikusan hogy kéne mûködnie? Kifizetem a jogdíjat, de akkor már azt írok lemezre amit csak akarok. Hiszen én kifizettem a jogdíjat azon adathordozók után is, amire nem tettem semmi illegálisat (pl: a fényképezõmben lévõ memóriakártya, vagy az adatmentésre használt CD-k), de akkor hadd ne piszkáljanak az illegális cucokkal púposra telepakolt adathordozóimért se. Szerintem ha fizetke jogdíjat ezt tlejes joggal elvárhatom, ameddig nem így van, addig meg igyekszem kikerülni a jogdíjfizetést.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
60 ft-os DVD-re 150 ft, az már egy kicsit sok.

Nézd - ez megint az a helyzet, hogy ha veszel egy DVD-filmet, akkor a lemez értéke talán 50 Forint alatt van, de mégis 6000 Ft-ba kerül. Most pedig pont errõl van szó! :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Azért a 6000 FT-ért támogatod részben az államot, részben a kiadót és az elkészítõit.

A CD/DVD dolgról a véleményem: aki 50 meg 70 forintért vásárol üres lemezt, az ne panaszkodjon már, hogy pl. pár hét után olvashatatlan az üvegnél átlátszóbb CD/DVD-je, vagy nem lehet rá rendesen írni stb, hanem nézzen magába: minõséget nem adnak olcsón ;) Én nagyon ráfáztam a Princo márkájú DVD-kel, és az olcsó, 85 FT-os Verbatimokkal, úgyhogy soha többé vacak. Inkább megveszem 300-350 Ft-ért a TDK-t, és itthon évek múlva is elégedetten biccentek :) .

Senki sem gondolhatja komolyan a "nagyfejesek" közül, hogy az a rengeteg mennyiségû CD/DVD, ami az üzletek polcain, a raktárakban hever, legális felhasználásra fog kerülni... Majd mindenki a többezer képbõl álló gyûjteményét fogja otthon kiírni, nem.... :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Majd mindenki a többezer képbõl álló gyûjteményét fogja otthon kiírni, nem.... :)

Fején találtad a szöget! Én komolyan - 90%-ban csak erre használom a DVD-írót.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Nem találtam fején a szeget, mert TE csak egy vagy az ezerbõl/tízezerbõl/......

 

Az AMD története

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Tudom, úgy gondolom én is. Akkor hozzáteszem, hogy nálam. :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Ezt a cikket olvastam. De gondolom páran vannak itt horgászok is. Hogy ez miért kapcsolódik az uránhoz ? Jobb ha tudjátok: Az urán addig bomlik, amíg ólommá nem válik. ;)

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Azért terjed sugárirányban a hullám a vízen, mikor bedobom a cuccost :D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ez a 218 billió dollár annyi, mint 218.000.000.000.000 $. Vagy még három nulla? És ez egyenértékû lenne 10 napi dutyival? :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Athos

Lehet bevállalnám ha ennyit fizetnek utána nekem. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Az igen, ennyit még a legdrágább tarifákkal sem lehet összehozni egy hónap alatt.

Link to comment
Share on other sites

tomykav
A kalóz Vistán nem megy az Aero. Csak akkor lehet használni, ha a Windows példány átesik egy online eredetiségvizsgálaton. :mérges: Mi van, ha otthon nincs netem?
Link to comment
Share on other sites

fapuma

Akkor két lehetőséged van. Vagy kimarad az életedből az Aero felület, vagy próbára teszed azt a "furfangot", amit már valószínűleg a Vista piacra dobásának másnapján kitalálnak az eredetiségvizsgálatot igénylő részek kijátszására(ahogy történt ez a Windows Genuine "Valódi előny" pogrammal is).

Link to comment
Share on other sites

Adani

Így van, azt is már az elsõ nap feltörték, ennek se adok többet egy hónapnál.

Link to comment
Share on other sites

tomykav

Nem mintha pont a csillivilliért váltanék. Már ha egyáltalán váltok...

Link to comment
Share on other sites

Adani

Szerintem csak mûbalhé az egész meg a D-Link lejáratása. Egyébként nekem is van D-Link routerem, de azon az idõ frissítés nincs bekapcsolva.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Vagy kimarad az életedbõl az Aero felület, vagy...

 

Hát én az XP-t is a klasszikus kinézettel használom csak és ez tetszik nekem. Nem szeretem a csilli villi színes dolgokat. Szürke ablakos rendszer az a jó :)

Link to comment
Share on other sites

ocsi

júni 1. 10:00-Windows Media Player 11 megjelenése... 'eredeti vindows valódi elõny' honlapról letöthetõ:

júni 1. 10:30- Fönt van az összes torrent oldalon, és egyébb filemegosztón a telepítõ

júni 1. 16:00- a Crack is fönt van mindenhol

júni 1. 22:00- Felröppennek a hírek az elsõ biztonsági résekrõl

júni 8. 10:00-A microsoft ki ad egy javítást 5 biztonsági résre... további 50 biztonsági rés és kritikus hibát találtak addigra...

 

 

Vagy csak én olvasok túl sokat mostanában az IE és az XP foltozgatásáról?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...