Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nyomtató megosztás


Tibor5

Recommended Posts

Tibor5

Hali!

 

A következõ lenne két gép egy Xp-s és egy Win98Se és egy Hp Deskjet 960c tipusú nyomtató megosztása.

Mostanáig az Xp-és gépen volt megosztva a nyomtató és a Win 98 -as innen érte el. Mostanság a Win98-as ról egyre több lett a nyomtatni való meg valahogyan mindig elálítódik (pl.: az Xp-és gépet elõbb kikapcsolom, mint a Win 98-ast a következõ alkalommal már nem látja.)

Valami olyan megoldást keresek, amelynél nem kell menni az Xp-és gépnek mint egy állandó szervernek, és mindegyikrõl lehessen nyomtatni.

 

-elõre is kösz-

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nekem van egy automatikus printer átkapcsolóm. Ha érdekel, akkor küldjél egy PÜ-t.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
afonyatimi

Sziasztok!

Segítséget kérnék, problémám a következõ:

Egy xp-s és egy win 98-as gép között szeretnék megosztani egy soros hp nyomtatót.

A gépek (összesen négy) routeren keresztül kapcsolódnak a netre, jelenleg egymással nem kommunikálnak.

Xp-n próbáltam beállitani a nyomtató megsztását hálózat létrehozásával, de a win 98-al gondom van.

A segitséget elõre is köszönöm.

Üdv:

Áfonya Timi

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az XP-n meg tudtad osztani a nyomtatót?

Ha igen, akkor nem lesz probléma. Azt kell elérni, hogy a Win98-as gép be tudjon jelentkezni az XP-re (egyébként lehet, hogy jobban járnál ha a nyomtató a Win98-ra csatlakozna)

Meg tudod pingelni a Win98-ról az XP-t?

Link to comment
Share on other sites

afonyatimi

Igen, xp-n megosztottam, de a w98ról nem látom azt a gépet. Az megoldható hogy arra legyen csatlakoztatva, és pingelni is tudok szerintem. De azért segitenél hogyan tovább?

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...