Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Opera 9


ProFiler

Recommended Posts

Sebi

El akarod tüntetni a fülek sávot, ha csak egy lap van nyitva?

Ha igen akkor: Klikk a fülre :nyíl: Testreszabás :nyíl: Elhelyezés :nyíl: Csak ha szükség van rá :nyíl: Pipa be

Link to comment
Share on other sites

mcfresh

opera 9.01 használok netre és levelezésre. nagyon jó!...csak egy kis bajom van, hogy rengeteg SPAMot kapok naponta és nem tudom hogyan és mivel lehetne még letöltés vagy megjelenités elõt eltüntetni.

A beépitet spam sürö sajnos egy kicsit buta és lassú.

Minden megoldás érdekel!

 

Segitséget elõre is köszönöm. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Én a helyedben nem használnám az Opera levelezõjét, de ha mindenképp ragaszkodsz hozzá akkor nézz körül itt, hátha találsz megoldást a problémádra.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Ajánlom figyelmedbe a PopTraj programot. Link Ennek segítségével még a szerveren megtudod nézni a leveleidet, annélkül hogy letöltenéd a gépedre és tudsz dönteni a sorsuk felõl. A pluginok lehetõvé teszik a gmailes címek kezelését is. Ismeri a magyar nyelvet is.

Link to comment
Share on other sites

mrmatyi

Üdv!

Nekem olyan problémám lenne,hogy néhány dolgot nem tudok megjeleníteni az operán belül és az lenne a kérdésem,hol lehet az operán beállítani a beépülõket vagy kodekeket vagy tudomisén mit?

Mert már nagyon aggaszt,hogy a java feltelepítés után csak a mozillán megy,operán nem!

 

Nemrég regisztráltam egy olyan oldalra ahová képeket lehet felrakni és vissza is lehet nézni de az az érdekes,hogy itt meg fordítva van a helyzet mert a képeket operán meg tudom nézni de mozillán nem!

 

Kérlek segítsetek hogyan tudnám beállítani az operán,hogy minnél több dolgot tudjak megnézni!

Jó lenne ha be tudnátok linkelni minnél több olyan szoftvert, vagy egy beállítást amitõl minnél több java-hoz hasonló dolgot képeket,videót,stb. meg tudjak nézni!

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

biglali

Egy év alatt háromszor tettem fel és töröltem le az Operát. A leggyorsabb böngészõ, a kedvencem lehetne, de számomra különösen undorító tulajdonsága, hogy egy-két napi használat után eltûnik a címsáv (URL-sáv, beírósáv) és nem tudom visszahozni semmi módon. Nem segít az ebben a topikban már javasolt "Nézet->Eszköztárak->Címsor" bejelölése sem. (Megjegyzem, ezt a problémát ebben a topikban már felvetette valaki, de nem kapott érdemleges választ!) Egy komoly böngészõben a beírósávot törölhetetlenül rögzítik, hiszen ennélkül hajítófát sem ér az egész. Milyen böngészõ az, amelyikben egy magamfajta mezei júzer csak a könyvjelzõit (kedvenceit) böngészheti? Írja már meg végre valaki, hogy miként hozhatom vissza a beírósávot!

Link to comment
Share on other sites

warynski

És ha azt próbálod, hogy: Tools > Preferences > Advanced > Toolbars (bal oldalon lentrõl a harmadik) > Toolbar setup (fent középen) és kiválasztod az Opera Standard-ot? Ha nincs ott, akkor valamelyik fájl sérült, szerintem. Magyarul (azt hiszem): Eszközök > Beállítások (?) > Haladó > Eszköztárak > Eszköztár beállítás > Opera Standard.

Link to comment
Share on other sites

kissipos
...Egy komoly böngészõben a beírósávot törölhetetlenül rögzítik, hiszen ennélkül hajítófát sem ér az egész.

 

Errõl csak annyit, hogy az Operában épp az a pláne, hogy teljesen testreszabható. Én például nem használom a címsort: a "beírósávot" szépen behúztam a fõsávba, így nincs szükséges a címsorra. Így olyankor is van "beírósávom", amikor nincs megnyitva egyetlen lap sem...

Egyébként próbáld meg, hogy az "Eszközök"->"Megjelenés..."->"Eszköztárak"-nál a "Címsor" elé pipát teszel. Ezzel elvileg jónak kell lennie.

 

Link to comment
Share on other sites

mcfresh

;) A SPAM probléma átmenetileg megoldva a POP TRY programmal!

Csak nincs mindig idõm végig nézni a levél szerver listát.

;) Tehát kösz a tanácsot, de nem a legjobb megoldás.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
tibcsihead

Heló!

Feltelepítettem a 9.02-es javítást, és gyakran szintaktikai hiba jelentkezett, XML-ként kezelt le oldalakat, hibásan. Ilyenkor át tudtam állítani HTML-re, és mûködött. Gondoltam a telepítéskor történt valami hiba, hát újratelepítettem. Most az a gondom, hogy két Opera mappám van a Program Files mappában. Egy felhasználós telepítést csináltam, és mégis van Profile mappa a Document and Settins\Fhszn.n\App. Data\Opera mappában. Az egyik Opera\defaults (ami csak az elsõ Opera-indítás után jön létre), a másik Opera 9. Letöröltem, teljes takarítást csináltam, és megint felraktam. A jelenség megmaradt. Miért van két Opera mappám?

Közben töröltem az Opera\defaults mappát, de a böngészõ indítása után megint ott volt. Lehet, hogy az egy-felhasználós mód miatt van?

A segítséget elõre is köszönöm!

 

Végül visszatettem a 9.02-est, és most már nincs két Opera mappám, viszont az "XML értelmezés sikertelen" "A dokumentum elemzése HTML-ként (erre kattintva megjelenik rendesen)" üzenet elõjön. Ettõl eltekintve jól mûködik az Opera.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

8.54-et használtam, 5-6 oldal volt megnyitva (origo, photoshop.lap.hu, PCW-fórum stb) és ez történt: Link. A memóriahasználat a végtelenbe és tovább. Lefagyott minden. 2 órája használtam a teljesen újratelepített rendszert. Felraktam a 9.02-t, egyenlőre nem jelentkezik. NOD32 és Ad-Aware nem talált semmit. Mi lehet ez?

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

Mi lehet a gond az Operával? Az Origo freemail-t megnyitja, engedi a bejelentkezést, majd az olvas-ra kattintva kifagy az oldal (9.0 és 9.02-es egyaránt). Ezközkezelõvel kilépek, majd IE, Firefox-al, simán megnézem a leveleimet. A 9.0-ással, a 9.02-es feltelepítése elõtt ment a Freemail, most már azzal se.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

A Mágussal szenvedek, mert hol megjegyzi a felhasználónév/jelszót hol nem. 9-01 és 9.02-ben is. Mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
KeLa

@Sebi

 

Onnan már letölthetõ a 9.03, ez állítólag a 9.10 elõzetese. Nem veszek észre külömbséget a 9.02 és 9.03 között, bár még nem régóta tesztelem. Elfogadja a 9.02 hun.lang fájlt is.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Ha szeretnéd az Operát az óra mellé lerakni nyomd meg a control + h billentyûket.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
molnaraki

Nekem meg olyan kérdésem lenne az okosokhoz, hogy hogy lehet megoldani hogy az új fület (amikor középsõ egérklattyal nyitok meg linket) a háttérben nyissa meg, és ne ugorjon egybõl oda?

melóhelyen csak a háttérben töltõdik, itthon meg nem :o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
KeLa

Az Opera 9.10 build 8660 tesztverziójával kipróbáltam a Raiffeisen adathalászoldalt. A kikapcsolt adathalászatvédelem mellett az oldal bejött, de az opera tanúsítványok nemegyeznek címmel nemengedett semmit tenni. Kikellett lépni az Operából és ujraindítani, hogy tovább mûködjön. Ha az adathalászatvédelem bevolt kapcsolva, az oldal nemjött be. Cikk a Raiffeisent ért adathalász támadásról. IE 6.x minden probléma nélkül beengedett a kamu oldalra.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Darcy Tucker

Tudja valaki, hogy az Opera 9.10-ben hol kapcsolható be az egeres navigálás (pl.: jobb gomb lenyom és balra húz = Back, stb.)? Mert én sehol sem találom és nagyon hiányzik. :(

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Eszközök-> beállítások-> haladó-> billentyûparancsok és fent pipa egérmozdulatok engedélyezése.

Link to comment
Share on other sites

Darcy Tucker

Hálás köszönet! :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Letölthetõ az Opera 9.10 verzió az opera.com oldalról.

Link to comment
Share on other sites

lorinczti

Helló! Azt szeretném kérdezni hogy lehet beállítani a "nézet" fül alatt hogy ne 100% legyen a méret hanem 120%. De ez meg is maradjon nekem beállításnak mikor megnyitom az operát. Várom a segitséget.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Eszközök :nyíl: Beállítások :nyíl: Weblapok :nyíl: Lap nagyítása :nyíl: Itt beállítod a kívánt nagyítást. Jobb ha bekapcsolod az illesztést is.

Link to comment
Share on other sites

lorinczti

Köszi Sebi! Követem az utasítást.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...