Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Opera 9


ProFiler

Recommended Posts

Drone-4EB

Torrent használatával kapcsolatban:

 

Amennyit én használtam, ha jól emlékszem _ugyanúgy_ megkérdezi egy dialógus ablakkal az Opera, hogy hova töltse le, mintha egy teljesen normális állományt mentenél. Már persze ha nincs valami szabály az adott kierjesztésû - jelen esetben .torrent - állományokra beállítva. Másrészt azért van egy kis elõnye, hogy integrálva van a böngészõbe: egyrészt linux disztribúciókra elég macerás normális torrent klienst találni (jó, persze ott az Azureus, de az java-s és picit sokat eszik), másrészt elég tisztességes iparosmunka már a jelenlegi álapotában is, a dialógus ablakban, vagy a beállításoknál lehetõséged van meghatározni a le/feltöltési sebességet, illetve a kapcsoaltok számát is.

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

Nem lenne rossz ez a "torrentletöltésilehetõség" (sic!). Csak egyelõre nem az igazi. Windows és Linux alatt egyaránt Azureust használok. Gondoltam megnézem mit tud az Opera beépített letöltõje. Nos elkezdte szépen letölteni,... aztán amikor kb. a letöltendõ fájl 20%-a már lent volt, hirtelen leugrott 0%-ra és kezdte elölrõl. Na ekkor fogtam és elindítottam ugyanezt a letöltést Azureusszal és ott minden gond nélkül lejött. Ráadásul dupla sebességgel jött, és több csatlakozásom volt. A beállításoknál jól volt beállítva. Ami meg még hiányzik: egyelõre nem megoldott, hogy a letöltésbõl egyes elemek kimaradjanak. Na majd, ha mindezek a gondjaim orvosolva lesznek, akkor lehet használni fogom erre is az Operát. Addig meg maradok a jól bevált böngészésnél -arra kiváló! Egyébként is ez a lehetõség nem azoknak való, akik jártasak a torrent letöltésében, épp azoknak, akik nem. Mert nem kényszeríti õket egy újabb program elsajátítására. Ezzel sokaknak ad új lehetõségeket.

 

 

áhoj,

 

 

József

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

Tökéletesen igazad van. Én a BitComet-et használom, megelégedéssel. Megtaláltam a letöltött zenémet, a Documents and Settings/feh.név/Apl.Data/Opera/Profile/cache4 mappában! Pedig a BitComet töltötte.. Azt hiszem az Operának ezt a szolgáltatását nem fogom használni, magát a programot igen.

Link to comment
Share on other sites

Drone-4EB

Az egész böngészõ még béta állapot, majd ha szépen kikupálódik fog rendesen mûködni. Nekem eddig nem dobta be ezt a 20%-ról 0%-ra visszaesõ hibát, pedig szedtem már le nagyobb méretû állományokat is, pl. SuSE 10.1 cd-k.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Chabi1
Opera 9.0 béta 2

 

Fõbb változások a béta 1-es verzió óta:

 

Ideiglenes letöltések törlõdnek a gyorsítótár ürítésekor.

Új widget menü.

Multi-tracker támogatás a BitTorrent modulhoz.

Jobb szkriptkezelés.

Stabilitást érintõ hibajavítások.

 

>> Opera 9.0 béta 2 Windowsra - 4,41 MB <<

>> Opera 9.0 béta 2 Macintoshra - 11,7 MB <<

>> Opera 9.0 béta 2 Linuxra <<

 

>> magyarosítás (Mentés másként...) [ 172 KB <<

 

Ha a letöltött magyarosítás fájlja ".txt"-re végzõdne, nevezzük át, hogy ".lng" legyen a kiterjesztése.

Magyarosítás telepítése: Tools/Preferences/General/Language/Details/Choose...

 

Forrás: HOC

 

Már le is töltöttem. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
h.arpad

A 9b2-nél már jobban tetszik az oldalak kezelése, mint a 8.x-nél (layer-ek, táblázatok). Valószínű könnyebb is lesz majd az Operára is beállítani a szerkesztett weboldalakat. Azért még mindig akad egy-két kuriózum a megjelenítésben, ami miatt kicsit "különc". :S Sajnos semmivel sem gyorsabb, mint a Firefox.

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Megjelent a végleges Opera 9-es verziója. :D:)

De a Startlapot elég érdekesen tölti be. :nyíl: probléma megoldva (nézet :nyíl: illeszkedés) :)

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Elõszörnekem is furán jelent meg a startlap, de segített amit mondtál! Nagyon jó kis böngészõ és a reklámokat is beállításnél nélkül is elég jól szûri. Amúgy ezt hol lehet jobban konfigurálni?

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Hogyan lehet kikpacsolni az Oprea torrent kliensét? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Az új Operában van egy új beállítási lehetõség. Gondolom ismerõs lesz Firefoxból, bár nem teljesen ugyanaz.

Tehát a címsorba beírod:

opera:config

ezután már gondolom nem lesz nehéz megtalálni. Mondjuk én nem kapcsolnám ki. Egyeseknek volt bajuk a betákkal ezen a téren (miután kikapcsolták). Inkább jobbklikk és "cél mentése másként", bár olykor ez se szuperál rendesen...

 

 

Reklámok:

Eszközök->Beállítások->Haladó->Tartalom: Letiltott tartalom...

 

Valamint, azon az oldalon, ahol letíltani kívánt tartalom van: jobbklikk, majd "Tartalom letíltása..." -ennek eléggé látható eredménye lesz-, majd itt a "Részletek...". Ezenkívûl ebben az "állapotban", ha egy képen a shiftet lenyomva ballal klikkelsz, akkor az adott kép letíltható. Jó szórakozást hozzá. Hogy falshes reklámok ellen jó-é? "Igen.... Nem, az ellen nem véd."

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

Nekem miért nincs opera6.ini fájlom:

"C:\Documents and Settings\Perge Tibor\Application Data\Opera\Opera\profile\opera6.ini " itt?

A torrent letöltést nem kell letiltani, csupán a szerkesztés menüben a ltöltési ablak megnyitását kell megadni, és hozzá kell rendelni a torrent klienst, amivel töltesz.

 

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Megnéztem az Opera 9-et. Hát, nem elég gyors nekem a böngészés, a Firefox még mindig veri. Az acronym-eket egszen egyedi módon jeleníti meg, nem értem minek kellett. :mérges:

Link to comment
Share on other sites

KeLa

@tibcsihead

Valószínüleg egy felhasználósra installáltad telepítéskor. Ekkor az opera mappában tárol minden információt. Nézd meg az \Program Files\Opera\profile\ mappát, ott lessz a keresett fájl.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mazda6diesel

Sziasztok! Olyan gondom adódott, hogy az Opera 9.00 -ról eltünt a címsáv! :pislog: Nem a teljes címsáv hanem "csak" az a rész ahová a weblapok címeit tudom beírni, már próbáltam javítani telepítéssel de nem szünt meg a gond. Hol keressem a problámát?

Link to comment
Share on other sites

isipi

Most nem hülyének nézlek, csak kérdezem, hogy a Nézet->Eszköztárak->Címsor be van pipálva nálad?

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Be bizony! Viszont az alatta levõ "kezdõsáv" nincs bepipálva de nem is engedi!

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Eszközök --> Megjelenés --> Eszköztárak --> Címsor. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Ezen már túl vagyunk!

 

Link to comment
Share on other sites

warynski

Telepítettem a 9-es verziót és valószínüleg a telepítés nyelveként a magyart adtam meg. Így az egész Opera magyar lett. Jobban szeretném, ha angol nyelvû lenne, ahogy korábban is az volt. (Frissítõ telepítést csináltam.) Hogyan lehetne visszaállítani angol nyelvre az Operát?

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Eszközök --> Beállítások --> Általános --> Nyelv

Link to comment
Share on other sites

warynski

Kösz! Ez nem volt túl bonyolult, talán azért nem találtam, mert ott volt az orrom elõtt. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Szívesen. :)

Link to comment
Share on other sites

csutomi

Lapon belüli kereséshez sehol sem találom azt az opciót, amivel be lehet állítani, hogy a find ne külön ablakban jöjjön, hanem úgy, mintha a bal felsõ oldalon levõ find-be kattintanék. Vagyis, hogy úgy lehessen keresni vele, mint a Firefoxszal, hogy ahogy beírok egy betût, már mutassa is a találatot. Nem tudja valaki, hogy hol ez az opció, vagy kihagyták volna az új verzióból?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kicsi Sims

Halli!

 

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy miért így jelenik meg nekem a PC WORLD Segélyvonala az Opera 9-ben, amikor egy topikot nézek? :pislog:

Opera 9 hiba

 

Illetve olyant szokot még csinálni, hogy egyes weboldalakat frissíti (pl.: Startlap), akkor az adott oldalról a frissített oldlara dob vagy játékközben a gamet a tálcára dobja. Mondhatni ez roppant zavaró, ilyenkor bezárom a böngészön azt az oldalt. Leginkább a Startlappal szokta ezt velem csinálni.

 

Ezeket a hibákat, hogyan lehet orvosolni??

 

A segítséget elõre is köszönöm!

 

 

U.i.: Frissült az Opera: Link

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Az oldal tetején: Beállítások --> Megjelenítési módok --> Alapértelmezett.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...