Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Opera 9


ProFiler

Recommended Posts

kissipos

Hali!

 

Elõször is: ez még csak beta kiadás. Használható ez is, de elsõsorban olyan mazochistáknak ajánlott, mint amilyen jómagam is vagyok. Nem mondom elég stabil, meg minden, de elég sokat eszik a prociidõmbõl, és szépen zabálja a memóriámat is. Mondjuk a korábbi béták is ilyenek voltak. Gondolom a stabillal nem lesznek ilyen gondok, ahogy a 8.54-essel sincs Ha jól olvastam akkor további újdonságok is várhatóak a továbbiakban.

Ami pedig az adblockot illeti: nos ez korábban is megoldható volt, csak éppen kis utánajárás kellett hozzá, meg manuális "szerkesztés". Most meg pár klikk az egész, meg (esetleg) némi gépelés.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Az opera 9.beta-hoz nem tud valaki magyarítást? Itt nem mûködik a 8.x magyarnyelvi fájl.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Igem! A 9.00.8212 ben például ...

Én a 9.00 Beta Build 8367-et használom. (Beta 2) Ebben hol van a reklámblokkolási lehetőség? Sehol sem találom. :upsz::upsz:

Link to comment
Share on other sites

eremit
Van-e benne reklámblokkoló? Ez érdekelne.
Igen! A 9.00.8212 ben például minden egyes honlapra külön beállításokat adhatsz meg. Sokmindent kitilthatsz, a javascript is oldalanként szabályozható, de globálisan is állíthatók a dolgok.

Nem találtam reklámblokkolót. Valami hasonlót, mint a Firefox Adblockja.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Olyan csak a Firefoxnak van. Az Opera widgetek meg számomra egy katasztrófális szoftveres megoldáshalmaz, mely semmire sem jó.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ezért használok én csak nagyon ritkán Operát. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Én a 9.00 Beta Build 8367-et használom. (Beta 2) Ebben hol van a reklámblokkolási lehetõség? Sehol sem találom. :upsz::upsz:

 

Hali!

 

Azon az oldalon, ahol van blokkolni kívánt tartalom (ezt jól "megmagyartam"), klikkelj jobbal a képernyõre és ott van egy olyan, hogy "Block content..." (Magyarul, talán tartalom blokkolása). Mindezt olyan helyen tedd, ahol nincs valami link, tehát "semleges" részen! Ezután az oldal alaposan "megváltozik", és "felugrik" egy "csík" is, ott "Details...", valamint használhatod a blokkolni kívánt képeken a shift+balklikk lehetõségét is. Ha kész vagy: "Done" és ennyi. Flash blokkolásához meg az oldalakat külön kell beállítani. Nem sok meló és megéri. Ha neked ez kell, akkor: Tools->Preferences->Advanced->Content->Manage site preferences...

Itt "Add". Ha megadtad a kívánt oldalt, akkor utána már nincs sok hátra. Contentnél beállítod, hogy miket engedélyezel. Ha a flashet blokkolni akarod, akkor az "enable plug-ins" elõl vedd ki a pipát. Szerintem gyerekjáték és kb fél perc az egész. Ja ugyanitt beállítható, hogy a felugró ablakokat milyen szigorúan blokkolja az adott oldalon.

Remélem segítettem!

 

 

áhoj,

 

 

József

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Köszönöm! :)

Link to comment
Share on other sites

K

Hali!

 

Elõször is: ez még csak beta kiadás. Használható ez is, de elsõsorban olyan mazochistáknak ajánlott, mint amilyen jómagam is vagyok. Nem mondom elég stabil, meg minden, de elég sokat eszik a prociidõmbõl, és szépen zabálja a memóriámat is. Mondjuk a korábbi béták is ilyenek voltak. Gondolom a stabillal nem lesznek ilyen gondok, ahogy a 8.54-essel sincs Ha jól olvastam akkor további újdonságok is várhatóak a továbbiakban.

Ami pedig az adblockot illeti: nos ez korábban is megoldható volt, csak éppen kis utánajárás kellett hozzá, meg manuális "szerkesztés". Most meg pár klikk az egész, meg (esetleg) némi gépelés.

 

 

Szia kissipos!

 

Megnéztem nálam is. A legutóbbi firefox 10MB-al fogyaszt többet a memóriából és valamivel többet a processzorból is. Az tény, hogy nem 1 agyonoptimalizált mérés volt, de a firefoxban 2 ablak volt nyitva, ellenben az operában 8. Egyébként mindkettõ épp csak alapmûveleteket végzett.

Böngészõre is igaz, kinek mi jön be; magam csak azért voltam olyan lelkes, mert eddig mindenben leginkább az operát éreztem legjobbnak számomra. De hát ízlések és pofonok. Mellesleg nem hiszem, hogy ez mazohizmus, nekem legalábbis semmi szenvedést nem okozott még ez a 9 béta sem. De ha való igaz a teljes verziók csiszoltsága, akkor valóban öröm lesz azzal is a böngészés.

(Bocs a többiektõl, de egy némileg személyes kérdés. A kép nem Jean Paul Sartre-t ábrázolja véletlenül? Az ember néha már azért kell meglepõdjön, hogy találkozik még gondolkodó típusú emberekkel, ebben az ösztönlényekkel zsúfolt világban.)

 

 

Mindenkinek minden jót! :)

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

Félreértés ne essék: a kedvenc böngészõm az Opera. Elvétve néha Firefoxot is használok. Kb havi egy-két alkalommal, pedig elég sokat netezek. A kilences bétákkal is megvagyok elégedve. Amióta kijött az elsõ preview (elég rég volt), azóta csakis a kilences bétákat használom, legalábbis Windows alatt (linux alatt marad a nyolcas, amíg nem jön ki a stabil kilences). Amit pedig a procizabáláshoz még mondanék: volt már rá példa, hogy egyes oldalak megnyitásakor felhúzta a procim kb. 35-40%-ra, és megevett vagy 125Megát a memóriámból. De ez csak elvétve fordul elõ. Korábban is volt ez így, azaz az elõzõ kiadások bétáival is tapasztaltam ilyet, aztán a stabilnál már nem volt vele semmi gond ilyen téren (se), ahogyan a mostani stabil nyolcas is alig eszik valamit.

 

Off: Igen a képen Jean-Paul Sartre látható. A hozzászólásaim alatt pedig "Az undor" elejérõl való idézetet olvashatod (L.-F. Céline: A templom). Egyébként 2004-ben abszolváltam a Miskolci Egyetem Filozófia szakán, de még nem diplomáztam le. Hogy ez hogy jön ide? Nos: a témám Jean-Paul Sartre korai filozófiája. Pontosabban annak kulcskérdései (szabadság, szituáció, és az elkötelezettség korai formája). A szakdolgozatom gerincét Sartre, "A lét és a semmi" címû mûve adja majd, és nagyjából 1947-ig bezárólag dolgozom fel Sartre filozófiáját. Ekkor volt az az elõadás, aminek a szövege magyarul "Exisztencializmus" címen jelent meg.Sajnos elég tuhonya egy állat lettem az utóbbi két év alatt, így nem nagyon haladtam-haladok vele. Mondjuk az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy sokszor kerültem idegösszeroopanás szélére is, de lassan csak túljutok a dolgokon és megírom a szakdolgozatom.

 

 

áhoj,

 

 

József

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

Szevasztok!

Feltettm a 9 bétát, és néha szakadozik, kihagy a net kapcsolatom. Lehet ez "béta-bug"?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem hinném. Nekem pl. semmi baja, bár az is igaz, hogy 10 percnél tovább szinte soha nem hazsnálom.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Én mióta megjelent, a 9.xx preveket használom. Most a o90p2 8212 van fent ez hibátlanul mûködik. Próbáltam a 8372 és 8372m buildokat is de visszatértem a 8212 esre, ez stabil és gyorsabbnak tûnik mint a 8372 õk. Azoknál sokszor elõfordult, hogy 2-3 szor használni kellett a Reload gombot az oldal letöltõdéséhez és a Bit Torrent is hiányzik belõle. Már csak a magyar nyelv hiányzik belõle "megszoktam", ezek már nem fogadják el a 8.xx magyar fájlt. A legelsõ 9 még elfogadta.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
Változott a helyzet. A 9-es 90-100%-os processzorhasználattal lepett meg, le kellett törölnöm. Most ismét a 8.54-est használom, és az IWIW nem jön be. IE., Firefox megnyitja.
Nekem ugyan nincs 100%-os processzorhasználat, de az iwiw-re belépve nekem is azonnal meghal az Opera, és hibajelentést küld.
Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

Kicsit megnyugodtam. A processzorhasználat csak akkor emelkedik meg, ha levelezõfiókot hozok létre. Ezek törlése után visszaáll.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

A Magyar Opera oldaláról már letölthetõ az ideiglenes magyarosítás (szinte hibátlan!). Ami a tényeket illeti, én azért többet vártam. Nem sok "használható" újdonság jelent meg a 9-esben. A widgets-rõl inkább nem mondok semmit, annyira gyerekes dolgok. Személy szerint én teljesen más irányt vártam. Az ADSL elterjedésével jobban örültem volna egy olyan rezidens résznek, mely folyamatosan tájékoztat az általam fontosnak vélt dolgokról (hírek, idõjárás, weblapok változása, levelezés, árfolyamok, közlekedés...stb.) úgy, hogy közben ne kelljen elindítanom a böngészõt. Csak egy kis ablak az óra mellett ami egyéb munkáim mellett nem zavaró, de fontos információkat közöl. Ehelyett jöttek a widgtes képzõmények, melyek alkalmasak az elõbb emlitett információk begyûjtésére, de ahhoz el kell indítani az Operát, és ráadásul nagyok és fõleg idétlenek...Mind ezektõl függetlenül azért továbbra is Operát fogom használni!

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

Ez még csak béta. További újdonságok is várhatóak. Ha minden igaz még ma, de legkésõbb a héten, egészen pontosan az új heti-buildben. Szerintem jó lesz ez az új Opera (is). Nekem tetszenek a widgetek is, mondjuk nem nagyon sok hasznosat láttam eddig, de azért akad.

Link to comment
Share on other sites

Timer

Lehet, hogy nem egészen idevág a téma, de meg kell kérdezzem: ha opera 9-cel töltök le egy torrent fájlt, akkor elvileg látják az én merevlemezemet is? Vagy hogy mûködik ez az egész? Még nem használtam p2p progit, gondoltam, evvel a kilencessel majd rápróbálok, de kissé megrettentem a gondolattól.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Csak az általad töltött fájl kerül visszaosztásra.

Link to comment
Share on other sites

Timer

Köszi! :D

Link to comment
Share on other sites

bl4ckf0xi

Nagyon tetszik az új Opera, bár a widgets-nek van még mit fejlõdni :)

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

Kezd minden mûködni ezzel a verzióval is. Felraktam a 8...-as FlashPlayert, meg a Net Framework2.-tõt, és az IWIW is mûködik, /a flasht is megjeleníti a bejelentkezõ lapon/, csak az automatikus bejelentkezés nem megy. Lehet, hogy az IWIW nem engedi?.. Van még egy dolog, amit nem sikerült beállítanom, mégpedig a letöltések beállításnál, már elértem, hogy a torrent fájlokat egy klienshez rendeljem, de a torrent kiterjesztést nem sikerül törölnöm a listából. Azért szeretném törölni, mert nem a megadott helyre /letöltés mappa/ tölti le a torrent fájlokat: mindig máshová. Minden mást a letöltés mappába tesz.

 

Nem tudom, hogy miért kellett az Operának belekontárkodni a torrent-letöltésekbe, de nagyon nem tetszik. Elindítottam egy zene letöltést, és nem töltötte le sehová. Közben sehol nem találtam a letöltés helyét. Végig csak szimulálta.

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Hali!

 

Nem tudom mi ebben a bonyolult?! Ha nem tetszik, vagy nincs szükséged arra, hogy az Opera bittorentet is letölt, akkor ne használd. Egyszerû a dolog: fogod és jobbklikk a letöltendõ torrent fájlon és mentés másként. Eztuán a letöltött torrent fájlt már a megszokott módon tudod használni bármelyik torrent-klienssel. Amire nem árt figyelni: egy-két torrentnél, ha jobbklikket nyomok, akkor elõször html-ként akarja lementeni, de ha ezután balklikkelek a torrent fájlra, majd lemégsézem, aztán újra jobbklikk, és mentés másként, akkor már gond nélkül letölthetõ a torrent fájl. Ebben szerintem nincs semmi ördöngõsség.

Ja azt meg nem hiszem, hogy "szimulálta" volna a letöltést. Egyszerûen nem leled, de attól még ott kell lennie -szerintem. Nézd meg hova töltötte. A letöltéskezelõje kiírja, hogy az adott cuccot épp hova is tölti - persze ha még nem törölted onnan.

 

 

Remélem nem volt kínai, amit írtam.

 

 

áhoj,

 

József

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Nem volt semmi bajom a 9.0 Bétával csak ha az origora mentem véletlenül ott mindig lefagyott teljesen a gépem. Visszatettem a régi 8.54-t, azzal semmi baj. Hát kénytelen vagyok várni, amíg egy kicsit kikupálodik. :(

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

kissipos!

Minden világos!

A torrent fájlt a BitComethez rendeltem a beállításokban. Az Operának, és a Bitcometnek is megjelölt letöltési útvonala van meghatározva, amit hibátlanul alkalmaznak is. Kivéve, ha torrentet töltök le. Eddig az alapbeállításra bíztam a torrent, és minden más letöltését is, de csak úgy megbízható ha visszarendelem az Operához, és kérem a letöltési útvonal kiválasztását. Egyes esetekben a letöltés után a torrent törlõdik a kliens-mappából és ez nem jó. Ezért jó a hagyományos mód, és nem is akarom tovább ragozni a dolgot, hiszen az Opera nem csak ezért van, és nem is ezért használom. A letöltött zenét azóta is keresem....

/kösz a válaszod/

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...