Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MediaPortal tippek


Halasi Miklós

Recommended Posts

bandyTA

Jaj, bárcsak itt tartanék már, hogy milyen vas legyen végül a HTPC-be. :)

Mókás, de Én egy olyan gépet használok, ami maradékokból van összerakva.....

AMD 1400, 256 MB Ram, és egy MX 440 + a HVR-1300-as tuner.....

Ami bajom van vele, az a DX9 VGA hiánya, így sajnos a CPU terheltség magas, és bizonyos képernyõ rutinoknál akad, ha minden igaz, akkor csütörtökön beleköltözik egy FX5200, talán megoldja a gondjaimat.

Azért nem kap erõsebb vasat, mert minimális összeget akarok rákölteni, amíg nem látom azt, hogy valóban oké a dolog..... Az más kérdés, hogy csak bizonyos összeg ráköltése után derülhet ki, hogy valóban oké-e a dolog. :)))

 

 

Link to comment
Share on other sites

itanczos

Igen, én is így kezdtem.

Az autómban (CarPC projekt :)) egy Terratec Synergy 600-as tuner kártya van. Azzal kezdtem és egy p3/1000-es cuccal. De már hamar rájöttem, hogy az MP egy erőforrászabáló microsoftos szörnyeteg. :(

 

Ezért kezdtem olyan alaplap után nézni, amin van alaplapi vga, ami mellesleg dx9 kompatibilis.

Ezért esett a választás az ASUS NForce6-s lapjára (M2NPV-MX) . De az már újfajta procit igénylet. Ezért jött az AM2-s Semptron 3000+, de arról kiderült, hogy nem tudja az AMD Cool 'n' Quiet technológiát, ami gyakrolatilag az intel-es speedstep-nek felel meg. Magyarul változtatja a proci kihasználtságának megfelelően a frekit és a feszültséget. Szóval ezt gyorsan kicseréltem egy Athlon64 3500+-ra.

Így már tényleg csendes. Már csak a távirányítóról való ki-bekapcsolást kellene megoldani. Sajna valamiért ha a távkapcsolóval kapcsolom ki a gépet, újraindul...

Link to comment
Share on other sites

bandyTA
Nos akkor összefoglalom a tapasztalataimat.

LG 37LC2R 1360*768-as natív 1:1-ben hajtva PC-rõl a TV adás képe rosszabb, mint a TV saját eredeti képe, ami rosszabb, mint a 100Hz-es CRT tv-m. De! A DVD képe ffdshow-al felskálázva 1360*768-ra, sokkal szebb az LCD tv-n, mint a CRT-n. Az eredeti 1280*720-as HD anyag, meg egyenesen lemászik a képrõl (van pár HD-DVD rippem). Ez azt jelenti, hogy az LCD TV megkívánja a jó forrást (DVD vagy HD anyag). A Mo.-i Vacak kábeles mûsor hibáját egy nagy méretû TV csak felnagyítja, jobban elõhozza, sajnos.

 

Hm, ez érdekesen hangzik......

 

100Hz-es CRT, LCD TV tuner, MP tunerrel. Nem erre számítottam.... :(

 

Az igazság az, hogy a teljes felhasználást tekintve talán a TV rész százalékosan a legnagyobb, majd a mindenféle file formátum, és csak azt követi a DVD film, esetemben...... :/

 

No mindegy, van I Robot HD-ben, jó lesz tesztelésre, köszi az infót!

 

De akkor a magas felbontású fotókkal sincs bajod, nem? Illetve a renderelt képekkel, aminek tiszta, minõségi forrása van?

 

itanczos versenyzõ, ki fogsz kapni a moderátortól, ha közvetlen utánam szólsz, akkor nem kell az idézet! ;)

Link to comment
Share on other sites

itanczos

Az élet tele van veszélyekkel! :D

Link to comment
Share on other sites

bandyTA
:lol:
Link to comment
Share on other sites

regeszter

Hm, ez érdekesen hangzik......

 

De akkor a magas felbontású fotókkal sincs bajod, nem? Illetve a renderelt képekkel, aminek tiszta, minõségi forrása van?

 

Igen, a képek is jól mutatnak ekkora méretben és felbontásban. :)

 

Én TV-t csak akkor nézek MP-ban, ha kell a timeshift is.

 

Link to comment
Share on other sites

bandyTA

:)

 

Értem, gyakorlatilag a TV adások kivételével minden jelforrást meg lehet gyõzni arról, hogy szép legyen.

Ma már DX9-es MP-om lesz! Kirááály! :D

 

Több tuner esetében a MP automatikusan használja õket?

Gondolom mindegyiknél be kell állítani a csatornákat, és meg kell adni, felvevõ, lejátszó vagy mind a kettõ legyen..... Onnantól ami foglalt, azzal nem foglalkozik az MP, a szabad tunereken, meg lehet TVt nézni?

Link to comment
Share on other sites

itanczos

Jól látod a dolgot! :)

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Az egyikel felveszel, miközben a másikkal TV-t nézel, vagy egyszerre veszel fel két mûsort. tve3 esetén, egyszerre két kliens két különbözõ adást nézhet.

Link to comment
Share on other sites

bandyTA

Értem, ezen dolgok része nyilvánvaló volt. Az volt csak a kérdés, hogy MP felöl megközelítve a dolog mennyire mentesül a felhasználó, de, ezek szerint teljesen. ;)

TVE3-nál hallottam valami olyasmiról, hogy a hybrid kártyák esetében megoldott a szimultán két csatorna esete, vagy tévednék? :upsz:

 

Igen, belenéztem....

 

Digitális vevõknél van erre lehetõség csupán....

 

Mellesleg eszembe jutott valami. A digitálisan sugárzott adót nem kell tömöríteni, lehet, hogy ebben az esetben más minõségben jelenik meg a TV képernyõjén? Mondjuk nem tudom mennyi a free-to-air-ben sugárzott adás sávszélessége..... Nyilván nem 25, meg 50 Mbit/s :D

 

Na, este örömködve DX9-es MP kalapálás.

 

Más....

 

Ha valakinek ciki a szép HTPC ház, annak ajánlom az ASUS Pundit sorozatát, ház, alaplappal, bõvítési lehetõséggel (1 PCIe 16, 1x PCIe 1x és 1 x PCI), 45 ezer bruttó, és megeszi a 775-ös Intel CPU-kat......

Meggondolandó, ha valaki nem ragaszkodik a VFD kijelzõhöz, és elég az egy tuner........ :hááát:

Link to comment
Share on other sites

regeszter

A digitális adások is tömörítettek, de viszont mentesülnek az analóg zajoktól.

Link to comment
Share on other sites

bandyTA

Nyilván tömörítettek, ezt nem kellett volna leírnod. :) A kérdés a sávszélesség....

 

:(

 

Sajnos ez a DX9-es vga nem hozott olyan mértékű változást, amire számítottam volna. :(

Kár..... FX5200, és valahogy nem olyan pörgő a dolog, a TV képre a csatornák kirakása, valahogy.....

A csatorna váltás is lehetne gyorsabb, igaz most TV kimeneten van, így a frekvenciában van egy szakadás, ezért a TV is késik...... De akkor is...

 

Legalább a felvétel megy, de van fekete közben..... Na tessék, most nincs..... :/

 

Valami ötlet? A vas többi része maradt. :) Hát, nem egy render farm! :D

 

 

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! :(

 

Elkezdett csuklani, nem kicsit, ha kikapcsolom a timeshiftet, magához tér, ötlet? :ötlet::mérges:

 

Oké, egyértelműen a timeshift-től csuklik, a rögzített anyag oké, de amit látok, és hallok, az elég szaggatott.... :/

Memória?

Hogyan oldja meg a timeshift olvasást, hiszen a HDD-n egy nyitott, zárt file van, ami periodikusan növekszik, a kártyából kijövő adatot meg csak le kell menteni. A memóriában tárolja, és azt lehet visszanézni a merevlemezen levő anyaggal kombinálva, vagy megnyitja egy read olny processként és azt olvashatom???? CPU terhelés? Hm.....

Amúgy elégy gány a minősége. Most belőttem 12MB/s-re, remélem megy is.

 

Az gáz, ha a tuner saját progijával TV nézés közben 60-70% a CPU terhelés? :) Elvileg VMR9 be van kapcsolva.... :/

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Írd le a konfigodat, h segíteni tudjunk.

Link to comment
Share on other sites

bandyTA

AMD 1,4 GHz, 256 MB Ram, Hauppauge HVR-1300 Hybrid HW-es tuner, FX5200 VGA

 

Windows XP Prof ENG oprendszer, TV outon keresztül csatlakoztatott TV, clone üzemmódban...

 

Mit szeretnél még tudni? :)

 

IRC, vagy MSN?

 

A tunerhez van egy okos kis tool, amiben tudom állítani milyen video render metódust használjon a tuner saját TV programja...

Abban, van egy DIB-nek nevezett, a cég szerint kompatibilitási gondokat megoldó lehetőség.

Ekkor a CPU használat 28% körül van TV nézés közben......

Érdekes, VMR9-ben, pedig 60, és 70 között változik....... :/

 

Próbáltam régi és új NVIDIA drivert is, a helyzet nem változott......

 

Víííííííí! :)

 

Látszólag megvan a megoldás! A hiba oka a BIOS-ban keresendő, számos AGP-re vonatkozó beállítás alapértelmezetten volt bekapcsolva, s mivel nem volt eddig megfelelő VGA kártya a gépbe, gyakorlati jelentőségük elhanyagolható volt........

Úgy tűnik oké! ;)

TV nézés közben 28% a CPU terheltség, Timeshiftnél nem tudom, mert korán van, és lusta vagyok foglalkozni vele, így is reggel fekszem le, kurva HTPC! :/

 

Némi asszinkronra utaló jelet azért észlelek......... A látott kép, és a halott hang között élőben.

Link to comment
Share on other sites

regeszter

TV nézés közben a 30% CPU kihasználtság az elfogadható. Nekem is annyi post processing nélkül, azzal meg 50% is van, de érthetõ. Ha elindítasz egy felvételt és kilépsz a fõmenübe, majd a kis tv ablakot is bezárod, akkor meg le kell essen 10%-ra, miközben a háttérben megjelenítés nélkül vesz fel. Ha ezeket az értékeket kapod, akkor nem kell tovább tuningolnod a géped. Hang elcsúszás viszont nem lehetne, mert a hardveres tuner egyben kezeli a hangot és a képet.

Link to comment
Share on other sites

itanczos

Kedves bandyTA!

 

Miért nem figyelsz?!?! :)

Mondtam, hogy lassú lesz. Sajna ez az MP szerintem csak egy elméleti projekt!

Szép, tele van feature-vel, csak a gyakorlatban igencsak sántít... :(

Maga a platform és a megvalósítás gányos és nehézkes. Nekem az ATHLON64 3500+-al is lassú! Maga felület is lassan reagál! Nemcsak az effektek miatt. Egyszerûen ez az eredménye a magas szintû programozási nyelvnek és a DX megjelenítésnek. Persze valószínûleg tökjól is meg lehetne csinálni...

Szóval belenyomtam én is egy rakás pénzt ebbe és SZERINTEM gyakorlati életben nem használható. Szép, jó, de... :(

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Azért szerintem annyira nem lassú. A htpc nem arról szól, hogy egyfolytában a menükben lépkedjek, hanem, hogy a távirányítóval is tudjam irányítani a média centeremet. Egy asztali DVD felvevő sem sokkal gyorsabb, ellenben nagyságrendekkel kevesebb funkcióval rendelkezik.

 

Más.

Ti milyen egyéb nem alap MP plugineket használtok?

Link to comment
Share on other sites

itanczos
Azért szerintem annyira nem lassú. A htpc nem arról szól, hogy egyfolytában a menükben lépkedjek, hanem, hogy a távirányítóval is tudjam irányítani a média centeremet. Egy asztali DVD felvevõ sem sokkal gyorsabb, ellenben nagyságrendekkel kevesebb funkcióval rendelkezik.

Hm... Nekem egy Kiss DP558-am van. Ez sem egy tökéletes masina és valóban többet tud az MP! De ég és föld a kezelhetõsége és a gyakorlati használhatósága. Itt a ki-bekapcsolás és a mindennapi használatra gondolok!!!

Persze, az egzotikusan kódolt filmek szaggatnak rajta és egyéb ilyen probléma...

 

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Nekem a PC szabad konfigurálhatósága kell. Mindenféle feliratot megjelenít, szabadon szabályozhaton a színét, méretét. Leszedi a film leírását (IMDB), borítóját a netrõl. A mûsorfüzetrõl (xmltv) ne is beszéljek. Hibernállásból kevesebb mint 1 perc alatt elindul a gép. Nem olyan sok az.

Link to comment
Share on other sites

bandyTA

Szevasztok!

 

Nos, a TV nézése közben 28% a CPU használat, timeshift közben 58% körüli az érték, filtereket nem használok még.

 

Ki fogom próbálni azt is, hogy ha csak a rögzítés megy, akkor milyen terheltségû a rendszer.

 

A CPU 1,7-es, nem tudom, miért emlékeztem 1,4-re.

 

Egész este ment a timeshift, és úgy tûnik eltûnt a kép, hang csúszás. Igaz, hogy a tuner egyben kezeli a hangot, de az ez elõtti VGA kártyával, egy bizonyos idõ után csúszott a látott kép, és a hang, hangsúlyozom, nem a rögzített anyagról beszélek!

Akkor is megállt a kép, ha valami grafika volt rajta, aztán ment tovább, vélhetõen, a butított AGP utasítások a BIOSban, illetve a DX9 hiányából fakadóan.

 

Sajnos a nagy gépen is hasonló a helyzet, ha kérek egy infót, vagy csatorna kiosztás, akkor ott sem az a gördülékeny rajzolási folyamat megy végbe, pedig az egy 3,2-es AMD, 2GB Ram, és egy 7800GTX-es masina..... Ez a része zavaró.

Ebben igaza van itanczos kollegának, maga az ötlet jó, de a reakció idõ, néha nem olyan, mint a célgépeknél.... Tény, hogy a lehetõségek is sokkal szélesebbek.

 

Nem tudom Nálatok, hogy megy, de a Hauppauge esetében az irányító érzékenységét rommá lehet konfigozni, ami egy idõ után idegesítõ, de lassan közelít a jóhoz! :) Amikor vakon nyomkodod és ott ál a dolog, ahol kell......

 

Mellesleg minden effektet és animációt kikapcsoltam a rákba, pont azért, hogy ezzel ne menjen az idõ.

 

Én annyi plugint néztem már, hogy azt sem tudom mi az eredeti. :)

 

A "My Status"-t használom, ez jópofa, de kell hozzá a telepített Motherboard Monitor 5.

A "My Lyrics" is remekül mûködik, csak legyen normális ID tagja az MP3-nak.

Régebben néztem a "My Planner" plugint is, ami jópofa, de önmagában nem hasznos, és nem mûködik együtt az outlookkal.... :/ Így annyira sok értelmét nem látom.

Fent van a "My Burner", de még egy bitet nem írtam vele. :))))

A "dvr-mpegcut" szerintem jó dolog, egyszerûen le tudod csípni a nem kívánatos dolgokat az MPG anyagokból, tény, hogy egérrel gyorsabb lenne, de ez egy olyan dolog, ami néha jól jöhet....

 

Hirtelen ezek azok, amikre emlékszem... :pislog:

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

bandyTA

 

 

Van egy dilemmám. Mégpedig a ház. Ami tetszik, ahhoz olyan távirány, meg VFD van, ami állítólag macerás. Amihez elterjedt távirány van, meg VFD, az meg nem tetszik, mint HTPC Ház....

Ráadásul a Hauppauge távirányon felül igazából nem is tudom, mi lehetne még, amire szükségem lenne.

 

Windows-t nem akarok vele irányítani, így a plusz távirányt is feleslegesnek tartom.....

Marad az elterjedt VFD, amit OEM-ben nem lehet kapni nagyban... Vagy a házat nem lehet kapni média kiegészítés nélkül. Tök jó!

 

Ötlet? Ahogy nézem azért ez külföldön nem ismeretlen dolog, gyakorlatilag, raklapnyi kijelző van forgalomban, csak meghajtó progi, és a megfelelő méret kell.....

 

Valaki használ VFD-t? Kell az egyáltalán Nekünk, vagy csak sznob fantazmagória?

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Én a my statust használom mbm nélkül, mert nekem csak a szabad hely kijelzéésére kell. A my keys is jó, mert kiegészíti néhány billentyûparancsal a MP-t. Ez intézõ is hasznos, fájlok ide-oda másolásához.

 

Írtam a MP fórumába, h jó lenne, ha lenne magyar IMDB is. Ha van kedvetek, írjatok bele, hogy igen, akarjuk. Lássák, h vannak magyar felhasználói. http://forum.team-mediaportal.com/add_hung...ort-t20002.html

Link to comment
Share on other sites

bandyTA

A "My Key"-t nem is ismerem, a másik meg tényleg jópofa a MBM 5-tel kiegészítve....

 

Valami rémlik az intézõvel kapcsolatban, de abból kettõ van, majd megnézem õket.

 

Jól beleírtam, a MP oldalán a topicokdba, hogy igen, akarjuk, de legalább rakd ki a zászlódat, jobban látszik, és így talán tudatosul Bennük is a tény. :)

 

Én az egyik tesztelõvel szoktam IRCen beszélgetni, teljesen normális.

 

 

Link to comment
Share on other sites

DJGABI
Bocs egy kicsit off lesz, de belinkelnék pár másik ilyen jellegû progit.

Meedio, iMon és egy összefoglalás a legtöbbrõl.

 

Meedio-t, esetleg az iMon-t próbáld ki szerintem a fentiek közül! Amúgy a GeF 5200-as helyet valami jobb videókarit is választhattál volna azért (Ati 9200-500), bár nem tudom mennyiért vetted, maximum egy igencsak baráti árért érte meg.

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Kettő van, de csak az egyik támogatja a b2wide skint, így nálam a másik kiesett.

 

Nekem nincsen rendes htpc házam, így ehhez nem tudok hozzászólni. A kijelzőt sem terveztem venni, de nézz szét itt is, ha csak kijelző kell. http://www.tavir.hu/modules.php?name=Conte...wpage&pid=9

 

Adtál egy jó 5letet. Kikapcsoltam az animációt és felgyorsult a MP. Na így már én tényleg nem panaszkodom rá. :)

Sokan használják a ge5200-vel a MP. Ami a lényeg, h dx9-et tud és passzív. Ellenben az én ge6600-ommal, bár a ventije le van véve minimumra, így szinte passzív.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...