Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MediaPortal tippek


Halasi Miklós

Recommended Posts

itanczos
"The next upcomming svn build of the tvserver will have support for s/w encoding cards. "

 

Lehet tesztelni a régi tv karikkal...

Azért csodákat ne várjatok...

Link to comment
Share on other sites

bandyTA

Pozitív hozzá állást kérünk! :P

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A vicc, hogy rosszul van megcsinálva a MediaPortal graphja. Tehát az 1.x sorozatban az Overlay alatt nem volt csúszás szoftveres kártyával, a 2.x már nem támogatja az overlayt, és mindig csúszik a hang. Addig nyomoztam, míg kiderült, a graph túl bonyolult, mire megkapod a képet és a csúszást az okozza, hogy folyamatosan tömörít és kicsomagol a háttérben. Mindez a Timeshift miatt. És hiába a VMR-9 mód, mégis csúszik. Pedig a ChrisTV is ugyanezt használja és ott nincs gond. Sajnos annak a graphja nem kérdezhetzõ le, pedig azt kéne használni a MediaPortal alatt is, és akkor nem lenne gond a szoftveres és hardveres tunerekkel. De a MP fejlesztõi inkább a digitális tunerek felé fejlesztenek... :S

Link to comment
Share on other sites

itanczos

Igen, szerintem nagyon jó kis program LENNE, ha jól lenne kódolva. Az athlon64 3500+-al is bizony lassan mûködik! Sokszor másodpercekig csak áll, többször le is fagy... :-(

 

Link to comment
Share on other sites

maystro2

Letöltöttem a Mediaporatl 0.2.2-es verzióját. Feltelepítettem, beállítottam stb. Az a gondom, hogy a zenehallgatásnál amikor kiválasztok egy elõadot az adatbázisból és elindítom a lejátszást hosszú idõre mindha lefagyna a program. Ilyenkor a navigáció is hosszú perceket vesz igénybe ráadásul a zene is megakad sokszor. Video lejátszásnálk ilyen gondok nincsenek csak a zenéknél. A gépem szerintem elég hozzá (Sempron64 3000+ , 512 DDR400 RAM, 80 GB HDD, DVD +/- RW, 32 Mb Geforce 2)

 

Valami tipp???

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ez inkább kodekproblémának néz ki. Ugye nem használsz kodekpakkot? ;)

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Beraktam egy 2. tv kártyát is a gépbe. Remekül lehet egyszerre felvenni és közben timeshifttel egy másik csatornát nézni. Vagy akár egyszerre két csatornáról is felvenni. Mindeközben a CPU 30% alatt marad.

Link to comment
Share on other sites

DJGABI
:D megtaláltam a gépen a 0.2-es verziót. Remélem ez volt az amivel mûködött még a tuner.
Link to comment
Share on other sites

bandyTA
Beraktam egy 2. tv kártyát is a gépbe. Remekül lehet egyszerre felvenni és közben timeshifttel egy másik csatornát nézni. Vagy akár egyszerre két csatornáról is felvenni. Mindeközben a CPU 30% alatt marad.

 

Nyilván hardwaresrõl beszélünk, ugye? :) És mekkora CPU?

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Igen, mind a kettõ hardveres. P4 3GHz

Link to comment
Share on other sites

DJGABI
Ez inkább kodekproblémának néz ki. Ugye nem használsz kodekpakkot? ;)

 

 

brr... Egy másik weboldalon nekem pont egy progi (kodek) feltelepítését ajánlották. Kpróbálom, aztán megírom mi a helyzet. Amúgy még mindig az a "unable to create graph"-os hibát ír a MP és az előbbi programok közül egyik se működött. Ugyanemiatt a hiba miatt.

Link to comment
Share on other sites

regeszter

A minap kipróbáltam az új tvserver-t. Vegyesek a tapasztalataim. Gyakran fagy. EPG mûködik, végre mpeg2-be ment. Ha kigyomlalják a bugokat, akkor érdemes lesz áttérni rá.

Link to comment
Share on other sites

bandyTA

Miért is kellene áttérni rá? Mármint az MP helyett? A Server akkor jó, ha több, mint egy kliensed van, nem? :)

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Ha jól tudom, idõvel csak a tvserver lesz támogatva. Úgy is lehet vele rögzíteni, hogy nem fut a MP front-end, mert a felvételt a service végzi.

Link to comment
Share on other sites

itanczos

Szerintem fontosabb, hogy 2 gép kell hozzá. Vagyis a szerver bárhol lehet. Akár a spájzban is. Így nem baj, ha hangos, stb...

 

 

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Nem kell, hanem lehet két gép is. Semmi nem kötelezõ. Nálam ugyan azon a gépen fut a szerver, mint a kliens. Egyszerûen annyival jobb, hogy ha elindítok egy felvételt, akkor utána akár ki is léphetek a MP-ból, a service veszi fel a mûsort, én közben dolgozhatok mással.

Link to comment
Share on other sites

itanczos
Nem kell, hanem lehet két gép is.

Igen, ezt én is így akartam írni! :upsz:

 

Link to comment
Share on other sites

bandyTA

Kipróbáltam a rendszert egy HW-es tunerrel is, és lássatok csodát, elkezdett élni.... :) Meg is rendeltem a Hauppauge HVR-1300-ast, az csak jobb lehet. :D

Link to comment
Share on other sites

itanczos

Sehogyan sem sikerül beállítani jól az XMLTV-t! :(

 

Mindig vagy 1 vagy 2 óra eltérés van a valódi idõhöz képest!

 

Van valakinek tuti jól mûködõ megoldása?

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Fura, mert nekem nincs eltérés. A kliensen nem kell bepipálni az idõzóna opciót.

 

Én mondtam, hogy hw tunerekkel remekül megy. Nekem immár kettõ is van a gépben, így vagy egyszerre két felvétel mehet párhuzamosan vagy egy félvétel és egy timeshifttel nézett csatorna mehet. :)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós
Kipróbáltam a rendszert egy HW-es tunerrel is, és lássatok csodát, elkezdett élni.... :) Meg is rendeltem a Hauppauge HVR-1300-ast, az csak jobb lehet. :D

Kezdem azt tapasztalni, hogy csak a Hauppauge tunerekhez írnak normális drivert... :S Ugyanis a DX10-ben már áttértünk PAL-B-re 15 év után, de úgy tûnik csak a H. nem kódolja a driverébe bele a tv-norma táblát... :mérges:

Link to comment
Share on other sites

regeszter

A leadtek karival nekem nincsen semmi gondom. Minden UPC csatorna bejön vele.

Link to comment
Share on other sites

bandyTA
Kipróbáltam a rendszert egy HW-es tunerrel is, és lássatok csodát, elkezdett élni.... :) Meg is rendeltem a Hauppauge HVR-1300-ast, az csak jobb lehet. :D

Kezdem azt tapasztalni, hogy csak a Hauppauge tunerekhez írnak normális drivert... :S Ugyanis a DX10-ben már áttértünk PAL-B-re 15 év után, de úgy tûnik csak a H. nem kódolja a driverébe bele a tv-norma táblát... :mérges:

 

Ezért is döntöttem a HVR-1300 mellett, ráadásul a távirányítót is alapban támogatja, nem kell trükközni.

Számít! :)

Azt is néztem, hogy egy 7600GT, vagy GS? az, ami kihasználja teljesen az NVidia Pure Decoder lehetõségeit is, kb 40.000,- Ft. Tehát eddig HW tuner, és vagy minimum FX5200, bár Nekem most csakazért sem DX9es kártya van benne, vagy 7600GT/GS..... A többit, még locsolom, mert túl erõs gépet sem akarok, de alul sem szeretném kalibrálni. Mi a normális? Mondjuk HD tartalom nézése + 2 csatorna rögzítése? :) Attól erõsebb gép nem kell. :D

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Nekem az 1.6GHz-es mobil P4 -es simán viszi coreavc-vel kibontott 1280*720-as mkv fájlokat. A hardveres rögzítés meg szinte semmi procit nem eszik, hiszen egyszerûen csak le kell menteni a kártyából kijövõ mpeg2-es adafolyamot.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...