Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MediaPortal tippek


Halasi Miklós

Recommended Posts

plex

Helló!

Most tettem fel XP alá a MP 0.2.2.0-s verzióját. Tökéletesen felment, viszont a csatornákból egyet sem talál. PINNACLE PCTV PRO PCI a TV kártyám, ami egyébként tökéletesen működik a kábel TV-re csatlakoztatva.

A MP látja a kártyát, felismeri, de csatornát nem talál!

Ha lenne jó ötletetek megköszönném, mert már több órát próbálkoztam vele. A honlapjukon erre a kártyára nem találtam utalást.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Szoftveres vagy hardveres az mpeg2 tömörítés a kártyádon? Ha az elöbbi, akkor ne is szenvedj tovább, siralmas lesz (akadozó) az eredmény.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A PCTV Pronál kézzel kell a csatornákad megadnod sajnos. Valami miatt a driverével nem jön ki a MediaPortal. Vagy nézd meg a 0.2-essel

Link to comment
Share on other sites

plex

Helló!

 

Mit értesz az alatt, hogy a 0.2-essel? Most a 0.2.2.0 van felrakva. A TV részben azt írja, "Nem tudom elindítani a tv-t!" ! Ha felismeri a kártyát mit jelent az, hogy nem tudja bekapcsolni? Minden egyszerű tv kártya kezelő progi tudta eddig kezelni. Linux alatt is megy. Vajon mi lehet a baj? :(

 

Köszi az eddigieket!

Link to comment
Share on other sites

itanczos

Sziasztok!

 

Az MP 2.2.0 verziót tesztelgetem.

Kérdésem, hogy próbáltátok-e már a felvett anyag automatikus XVID-be való konvertálását? Nekem nem megy. A log-ban annyi van, hogy nem találja a fájlt. De, hogy melyiket, azt nem írja...

 

Másik: a BASS audio player visualisation plugin-je... Bármelyik letölthetõ WMP9 vagy 10-es plugint teszem fel, nagyon belassul lejátszás közben a mediaportal. Tapasztalat?

Link to comment
Share on other sites

bandyTA

Kicsit OFF, de fontos!

 

Sziasztok, Kedves MP használók!

 

Örömmel látom, hogy akadnak még páran, akik rátaláltak erre a remek kis programra.

Szeretném ezt a fórumot felhizlalni, mert beleszerettem ebbe a programba, és ha az elején megfelelõ tábor alakulna ki, akkor a jövõbeni fejlesztések és vélemények, még jól jöhetnek a készítõknek.

Élvezzük, amíg ingyenes, és nyílt forráskódú a szoftver...... ;)

 

Kicsit ON!

 

Én leírnám, hogy a teszt jelleggel összerakott gépem milyen paraméterekkel rendelkezik, ez irányt mutathatna a többieknek is, akik még most barátkoznak az MP-vel.

 

AMD 1800+, 256MB RAM, GeForce 4 MX440, PCTV Pro, valami egyszerû hangkártya,stb. :)

 

A rendszer normálisan használható, a filmeket központi szerverrõl nézem, a zenéket szintén központi szerverrõl hallgatom, és mellette a "rendes" gépem is jól viselkedik. Sajnos a TV-tunerrel gondok vannak, az elõttem leírtak Nálam is jelentkeztek...

A megoldás egy hardveres kártya beszerzése lenne, de aki ezt nem teheti meg, azoknak jól jönne pár tipp, ha valakinek van ötlete, és kedve, írja meg. Az eddigieket köszönjük! ;)

 

Az sem lenne baj, ha a #mediaportal.hu IRC csatornán is összefuthatnánk néha.

 

Ha hálózatról használjátok a rendszert, mindenképp TI állítsátok be a kártya sebességét, mivel a nem megfelelõ driver, vagy egyéb problémás drivereknél ez az érték „auto”, és sok esetben 10 Mb-es hálózatot kaptok…. :)

 

Szép napot! 8)

Link to comment
Share on other sites

DJGABI

A TV részben azt írja, "Nem tudom elindítani a tv-t!" ! Ha felismeri a kártyát mit jelent az, hogy nem tudja bekapcsolni?

 

Én is emiatt lettem ideges pár napja... A PCW-hez adott, régi MP-lal rendesen működött még a TV, meg minden, aztán volt egy rendszer újratelepítés és próba szerencse alapon a legújabb MP tettem fel. Azzal pedig a fenti probléma jelentkezett. A tunert felismerte (Hauppauge Go2), a csatornákat is megadtam neki és még véletlenül se működött. Most meg persze azt a régi változatot pont nem találom meg. :mérges:

Link to comment
Share on other sites

bandyTA

Megoldás lehet, ha feltelepítesz egy WinDVR-t, vagy más DVD lejátszót.

Ha ezek feltelepültek, a beállítás menünél már elõhívhatod a Tuner kártyád beállításait is.

Ezzel eltüntetve a hibaüzenetet a fronted szoftverbõl.

Remélem tudtam segíteni. ;)

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Használja valaki a progiban az epizód kezelést? Hogy mûködik? Nekem sehogy, mert ha kiválasztok a mûsorfüzetben egy olyan mûsort, aminek több része is van (sorozat), akkor is szûrke az epizód gomb. Lehet, hogy az xmltv-vel készített mûsorfüzetben nincsen epizód információ?

 

Használja valaki az új, de még béta tv szerver verziót? Mik a tapasztalataitok vele?

Link to comment
Share on other sites

itanczos

Szóval, ha valakit érdekel a tv felvételek xvid-be való konvertálása, annak jól jöhet az info, hogy nem mûködik a legújabb Elecard MGEP2 decoder csomaggal. Ja, aki nem tudná, kell hozzá az Elecard MGEP2 Decoder csomag! De csak a 2.0-s verzióval mûködik az MP!!! Innen letölthetõ

 

Tudni kell még, hogy fixen van bedrótozva ennek a dekódernek a használata az Mp-be. :-(

 

Miért kellene ezt használni? Mert a tv-kártyával felvett anyag marha nagy méretû! Még a hw-s mpeg kártyás is.

 

Szóval, akinek van ebben tapasztalata, ne habozzon megosztani!

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Nekem ezzel az automatikus xvidbe konvertállással az a bajom, h minimum 1 órát tétlennek kell lennie a gépnek, h elkezdje. Szerintem ez energiapazarlás- Nekem 10 perc tétlenség után már hibernálja a gépet.

Link to comment
Share on other sites

bandyTA

E heti kérdésünk: MP vezérlése távirányítóval, illetve egyéb vezeték nélküli megoldások....

 

Nem tudom, Ti hogyan vagytok a dologgal, de ez az egész HTPC csak akkor kezd igazán érdekes lenni, ha nem a gép elõtt ülünk, hanem a kedvenc helyünkön, kényelmesen, és a már megszokott távirányítónak látszó tárggyal nyomkodjuk a kis jószágot.

 

Erre sok megoldás van, de célszerû lenne kiválasztani az optimálist...

 

- A tunerhez mellékelt irányító használata, sajnos nem minden esetben használja ki az MP funkcióit

- Önálló irányító, pl. IMON, FireFly, stb., ezek egész sok olyan gombot tartalmaznak, amivel részben a billentyûzet is használható (Esc, Enter, stb.)

- MCE távirányító, Én ezt kicsit butának tartom a többihez képest

- Bármilyen infra, a kedvenc TV, erõsítõ, DVD távirányítónkkal, sajnos ebben az esetben az MCE funkciók vesznek el....

- Esetleg billentyûzet? Az MS MCE billentyûzete, képes alap dolgokat megtanulni más eszközöktõl, azt hiszem egyszerre csak egytõl, így a TV-t is irányíthatjuk vele, korlátozott keretek között......

 

Hirtelen ezek jutottak eszembe, ha valaki használ MCE billentyûzetet, illetve IMON irányítót, esetleg VFD-vel, az ossza meg Velem, és a Többiekkel a tapasztalatát. Szép estét. :)

 

A TV Servert nem használtam még, elõször az MP-t szeretném kivesézni, aztán jöhet a móka! :)

Link to comment
Share on other sites

bandyTA
Nekem ezzel az automatikus xvidbe konvertállással az a bajom, h minimum 1 órát tétlennek kell lennie a gépnek, h elkezdje. Szerintem ez energiapazarlás- Nekem 10 perc tétlenség után már hibernálja a gépet.

 

 

Valahogy ilyenkor az jut eszembe, hogy ha minden izzód LED, és hybrid hajtású autód van, akkor megértem az "energiapazarlási" aggályodat, de így egy kicsit képmutatásnak érzem....

10 perc tétlenség, nem optimális beállítás, bármi dolgod lehet, ami megszakítja a HTPC nyomkodásodat, aztán csak nyûg a visszaállás. Legyen bekapcsolva mindig, eleve nem kell bele nagy táp, hiszen a komponensek sem igénylik...... A hibernálást pedig állítsd át... ;)

Az más kérdés miért nem paraméterezhetõ a folyamat.......

 

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Én a tuneremhez kapott távirányítót használom amihez van egy programom, amivel minden gombhoz egy billetyût tudok rendelni, azaz 100%-ban tudom irányítani a MP-t. A gép ki-be kapcsolása is megy vele. Kell ennél több? :)

 

Minek menjen egy gép 24 órát egy nap, ha max. 2 órát használom, azt is csak esténként. Menjen nyugodtan aludni, ha nincs semmi dolga. Majd felébred úgyis, ha egy beprogramozott felvételt kell rögzítenie, utána meg elmegy magától ismét aludni, ha végzett. Filmnézése/zenehallgatása/tv nézése közben nem fog magától lehibernálni, mert ez a funkció a MP-ban csak a fõképernyõn aktív. Azaz, ha befejeztem a program használatát, akkor visszalépek a nyitóképernyõre és a MP 10 perc múlva lehibernálja a gépet.

Link to comment
Share on other sites

bandyTA

Elárulod, hogy milyen tunert használsz? :) Én tipródom még milyen legyen, Hauppauge vagy Leadtek, ezeken belül is, melyik típus, és analóg, vagy hybrid..... Ha lenne piros meg kék, egyszerûbb lenne.... :D

Biztos az a baj, hogy Nálam a gépek 24 órát mennek, a szerver értelemszerûen, de a többit sem piszkálom.... Napi 2 órára nem luxus az HTPC? :P

Én is akarok elõre beprogramozni, meg rögzíteni! :pislog:

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Nekem Leadtek PVR2000 hardveres mpeg2 tv tuner van a gépben. Ha majd nyugdíjas leszek és egész nap otthon ücsöröghetek, akkor, majd több idõt is tudok a htpc-m mellett tölteni.

 

A konfigod nem lesz kevés a hd tartalmakhoz? A MP alá dx9-es videókarit ajánlanak, különben a cpunak kell sokat dolgozni. Nincsenek vele teljesítmény problémáid?

Link to comment
Share on other sites

bandyTA

Akkor a jelek szerint, teljesen elégedett vagy a termékkel, és az azt körülvevõ szolgáltatással is...

 

Nem kell nyugdíjasnak lenned ahhoz, hogy otthon legyél sokat. Elég a háziõrizet. :D

 

Valójában pont az volt a célom, hogy egy egyszerûbb masinából ki tudjam hozni a maximumot, eddig nincs gond, csak a tuner használhatatlan a már említett dolgok miatt.......

 

a HD tartalommal eddig nem volt gond, egyszerûen azért, mert ami van, az QT és nem hajlandó megjeleníteni, az ügyön dolgozom.... :)

 

A végén úgyis megy egy új gépbe az egész........ Elõtte szeretném tudni, hogy van-e értelme ezzel mélyebben foglalkozni, és jó látni, nem kell atomerõmû, egy olyan dologhoz, ami igenis hasznos, és szórakoztató.

 

Eddig egyedüli problémát az asztali DVD íróval felvett anyagok jelentették, valamiért többet vár a lemez behelyezésekor, és a végekor... :)

 

Amúgy flankó minden! :D

Link to comment
Share on other sites

regeszter

A qt-t nem fogja a MP lejátszani, hacsak nem raksz fel hozzá kodeket. Milyen a formátuma? Esetleg CoreAVC + Haali Media Splitter?

Link to comment
Share on other sites

bandyTA

A QT-hez van egy alternatív installom, de ezek szerint, tényleg az, mert éppen nem megy. :D

Az egyik HD anyagom MPG, a másik meeeeg.... Nem is HD... hehe Wmv, de azt lejátsza.

 

Az említett okosságok nincsenek fent, de már valahol olvastam róluk.....

 

Tunerben segíts Nekem, vagy bárki. :)

 

Odáig jutottam, hogy Hauppauge, de nem lenne baj, ha rádió is lenne benne, így az optimális megoldás a hybrid 1300-as változat lenne. Elvileg mindenben megegyezik a 150,250,350 változattal, - kivéve video kimenet - csak van benne digitális tuner is. Nem MCE irányító, és a kártyába megy az IR vevõ.

 

Valami tapasztalat? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

itanczos

Nekem egy PVr350 van.

Egész jó, de többet vártam... Gyengébb antenna jelnél nagyon kockás a kép!!!

 

Viszont! Nekem nem kapcsolódik be a gép a Hauppauge távirányítóval! Pont erre keresnék megoldást!

Valakinek mûködik?

 

Ja, és valamiért a hibernálás és a szundi is reboot-ol... PEdig pár napja még ment... :-(

Link to comment
Share on other sites

regeszter

A tvkarimhoz kapott távirnyával nekem sem kapcsol be a gép, de a tavir.hu- ról rendeltem egy érzékelõt, amivel már képes bekapcsolni a távirnya a gépemet.

Link to comment
Share on other sites

bandyTA
Nekem egy PVr350 van.

Egész jó, de többet vártam... Gyengébb antenna jelnél nagyon kockás a kép!!!

 

Viszont! Nekem nem kapcsolódik be a gép a Hauppauge távirányítóval! Pont erre keresnék megoldást!

Valakinek mûködik?

 

Ja, és valamiért a hibernálás és a szundi is reboot-ol... PEdig pár napja még ment... :-(

 

Azért azt figyelembevéve, hogy az egyik legdrágább Hauppauge kártyád van, és nem vagy vele elégedett, a véleményed nem hangzik valami jól.... :/ De a jelek szerint mûködik.

Valójában a 350-es videokimenetére nincs szükségem, az 1300-as kicsivel olcsóbb, és csak a hybrid mivolta a más. Ha a MP-al együttmûködik már jó. :)

 

Jelen esetben a ki, és bekapcsolás nem fontos, az már részletkérdés, csak mûködjön megbízhatóan.

 

Valahogy az ISO filéket nem szeretni, a menük nem mindig jelennek meg, csak ha beleklikkelek a képbe... Hm....

 

Valaki foglalkozott már az idõjárás részével?

Én szétkotortam a netet, nem nem tudtam megoldani az animálható mûholdképeket, pedig nem rossz, hogy UV, páratartalom, stb. lehetõségek is vannak...

 

Gyertek IRC-re :D

Link to comment
Share on other sites

bandyTA

:!: Halasi Tanár urat várják az információnál.... :)

Link to comment
Share on other sites

regeszter

"The next upcomming svn build of the tvserver will have support for s/w encoding cards. "

 

Lehet tesztelni a régi tv karikkal...

Link to comment
Share on other sites

bandyTA

Wow! Még nem vettem HW tunert, így meglátjuk mire lesz képes.... Úgyis elbizonytalanodtam egy kicsit. Filmek nézésére oké, de ha rendesen akarom használni, kell neki erõs gép, erre pedig most nem költenék....

Amúgy tetszik. :D

Lássuk!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...