Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MediaPortal tippek


Halasi Miklós

Recommended Posts

moczy

Szia!

A mûveletek menüben meg kell jelennie a választási lehetõségnek, ha több hangsávot vagy feliratot tartalmaz a lejátszott állomány, pl.:

IPB kép

 

IPB kép

 

Link to comment
Share on other sites

kzkz

Köszi!

 

Bár gyanítom, hogy csak DVD-nél fog megjelenni. Tehát az elsõ négy pont még mindig feketepont az MP számára :)

 

Ne idézz be elõtted íródott hozzászólást! <Pjotr>

Link to comment
Share on other sites

itanczos

HD matroska filmeknél működik a nyelv és felirat váltás. Egyedül a külső szinkronok nem mennek! :(

 

Ne idézz be előtted íródott hozzászólást! <Pjotr>

Link to comment
Share on other sites

moczy
Bár gyanítom, hogy csak DVD-nél fog megjelenni. Tehát az első négy pont még mindig feketepont az MP számára :)

Amiket beraktam képernyő képeket, azok egy mkv lejátszásnál láthatóak, nem DVD-nél. De nem csak mkv-nál, hanem sima avi-nál (divx,xid,...) is működik a dolog, ha több audiósáv található a file-ban.

Link to comment
Share on other sites

bali0000

Sziasztok!

 

Használta már valaki valamikor a TVServer alkalmazását a MediaPortalnak? Most tervezem a telepítését a rendszernek, de mielőtt belekezdenék, érdekelne a véleményetek, hogy mennyire haszálható a cucc? Kifagy-e? Kommunikáció a szerver és a kliens között mennyire gyors, kvázi a TV nézése közben előfordul-e akadozás, vagy sem? Mennyire erős gép kell neki szerver oldalról, ami már minden igényt kielégít? Több TV-tuner kártya esetén, hogy működik az alkalmazás? Meghatározható dedikáltan, hogy melyik kliens melyik tunert használja defaultban, vagy mindig a szabad tunert veszil alapul? Ha valaki el tudná magyarázni a többtuneres konfigurációnak a működési elvét, mármint olyan értelemben hogy a kliensek hogyan választják ki melyik tunert használják, azt nagyon megköszönném. Illetőleg azt is, hogy hogy tudok egy kliensen több tunert azonos időben használni (pl: 2 csatornát rögzit,1-et pedig lejatszik).

Link to comment
Share on other sites

Reborn

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget kérnék! Telepítetem a MediaPortal-t, de a TV része nem megy. Végigmentem a varázsló utasításain, de amikor a csatornákat keresi 6 darabot talál, de azok sem mennek, nincs kép. Végig olvastam a fórumot, de nem találtam semmit ezzel kapcsolatban úgy, hogy biztos, hogy nektek Működik.

Valamit kihagytam? Egy WinTV PVR 150 MCE kártyám van.

 

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

itanczos

Jé, már megint kitörölte a hozzászólásomat a KEDVES moderátor! :)

 

Skacok, hol is lehet nyugodtan beszélgetni a témában? :P

 

Békatûrõ ember volnék, de kicsit már teli a puttonyom...

 

Kedves moderátor! A köztünk lévõ kb 20 év különbség még nem indokolja a bennem hirtelen megnövekedett indulatot! Mert nem a kor számít, hanem a tudás!!!

De azon emberektõl fogadom el a kritikát, legyen az akár szakmai vagy emberi, akik nálam jobban vagy többet tudnak, hiszen a jó pap holtig tanul!

Kérdem én, Kedves moderátor, Te mit szólsz ehhez a mediaportal-os dologhoz? Mert eddig nem volt szerencsénk Téged itt látni...

 

Szóval semmi bántó nincs ebben a hozzászólásban.

 

Sõt, az elõzõben sem volt, amit sikerült kitörölnöd.

 

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Még egyszer és egyben utoljára: Fórumszabályzat, avagy "A" Kötelező Olvasmány. Idézem:

 

6. Előtted íródott teljes hozzászólást lehetőleg soha ne idézz be! Még ha nem is az utolsó hozzászólásra reagálsz, lehetőleg akkor se idézd be a teljes hozzászólást, csak azt a részét, amire válaszolsz.

A moderátor arra figyelmeztetett, hogy tartsd be a fórumszabályzatot. Ha nem értesz vele egyet, mármint a moderátorral, akkor ezt a megfelelő helyen -- NEM ITT, hanem a fórum használatával kapcsolatos témában, esetleg a velemeny@pcworld.hu e-mail címen -- jelezheted (túl sok értelme nincs, előre szólok). Ha nem értesz egyet a fórumszabályzattal, akkor mindketten tudjuk, hogy előbb-utóbb keresni fogsz egy másik fórumot (aminek egyetértesz a szabályzatával). Ha kommentálod a moderátor tevékenységét egy teljesen másról szóló téma közepén, és én épp arra járok, kitörlöm, mint a szél.

 

Kell ezt még tovább ragozni, vagy felnőtt emberek módjára esetleg lezárhatnánk végre a dolgot?

Link to comment
Share on other sites

itanczos

Kell ezt még tovább ragozni, vagy felnőtt emberek módjára esetleg lezárhatnánk végre a dolgot?[/color]

 

Értem Főnök! :)

 

Bár erről az idézős dologról már vitáztunk egyszer-kétszer... Jelzem, nem teljesen értek vele egyet.

De nem kötekszem.

 

Ettől függetlenül szeretném figyelmébe ajánlani minden moderátornak (vagy akár atyaúristennek) az előző írásomat vagy véleményemet.

 

A továbbit, ha az érintett gondolja, folytathatjuk pm-ben.

 

Remélem ezen kérésem nem ütközik semmilyen szabályzattal, miszerint kérném a valaha itt volt, nagy tudású, de már itt nem megtalálható, de talán olvasgató honfitársaimat, hogy ajánljanak nekem egy linket, ahol cserélhetünk eszmét!

Köszi! :-)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Tőlem nyugodtan megbeszélhetitek, hogy hol fogtok nyugodtan beszélgetni a MediaPortalról, nem ütközik a szabályba. :) Persze, teszem hozzá, a legjobb volna, ha itt tennétek, mégpedig a fórum szabályainak keretei között, és akkor nem volna semmi gond. ;)

 

Utalva a moderátorok figyelmébe ajánlott előző hozzászólásra, a véleményed abszolút tiszteteletben tartása mellett, azt azért te sem gondolod komolyan, hogy a moderátor csak akkor moderálhat egy témát, ha ért hozzá és/vagy korábban tevékenyen hozzájárult? Erről nyilván szó nincs. Természetesen nem tartalmilag, hanem formailag moderál, ha szükséges. Ráadásul a fenti esetben még csak nem is kritikát fogalmazott meg, hanem finoman figyelmeztetett a szabályok betartására.

Link to comment
Share on other sites

itanczos
TTermészetesen nem tartalmilag, hanem formailag moderál, ha szükséges. Ráadásul a fenti esetben még csak nem is kritikát fogalmazott meg, hanem finoman figyelmeztetett a szabályok betartására.

Ok, akkor csak én vagyok túlérzékeny! Bocsi! :huh:

 

Balázs! Számomra elsõ a szakmai (valódi értéket képviselõ) információ! Jópár hónapja, az elsõ látványos moderálásod alkalmával kifejtettem, hogy nekem is herótom van a helyesírás szándékos mellõzésétõl és a manapság divatossá vált msn-es szleng használatától, mert elvesztik a fiatalok a nyelvi érzéküket. De ettõl eltekintve elgondolkodom azon, hogy mi a fontosabb?!?! Az adott témában jártas és szakértõnek nevezhetõ emberke építõ hozzászólásai, vagy a helyesírás... Az élet kompromisszum hegyekbõl áll!

 

Emlékszel még, hány "copy-party"-n voltunk anno kb 20 éve? Ott a legjobb csemegék azoknál a BME-s srácoknál volt, akik szakad és zsíros farmerban voltak, büdösek voltak mint az állat, stb... Normál esetben én szóba sem álltam volna velük. DE... ott volt a tudás és kénytelenek voltunk félretenni az elõítéleteket és bámultuk az elsõ képdigitalizálót, stb...

Persze ez is szélsõséges eset. Akárcsak az értékes emberkék elpártolása ettõl a fórumtól...

Link to comment
Share on other sites

payskin

Biztos igazad van, bár én speciel nem kimondottan emlékszem úgy vissza ezekre a copy partykra, hogy ott büdös, zsíros hajú, szakadt egyetemisták voltak, viszont amikor ezeknek a partyknak a célja egyértelműen eltolódott abba az irányba, hogy minél hamarabb legyünk minél részegebbek (iszunk-hányunk-belefekszünk), akkor nagyon hirtelen szűntem meg partyra járó embernek lenni, és a társaságomban szinte mindenki szintén.

 

Nem hiszem, hogy ne lehetne akármilyen témában szakmai beszélgetést normális, kulturált keretek között folytatni. Ha erre valakit figyelmeztetni kell, és ezen az illető még fel is háborodik (ahelyett, hogy elszégyelné magát), akkor nem szakad meg érte a szívem, ha inkább máshova "hányja" ezután a betűket.

Link to comment
Share on other sites

itanczos

Balázs! Én már nem jártam ivós copy-party-ra. Valóban nem csak elvarázsolt fazonok voltak, de nem is ez lett volna a lényeg, hanem az, hogy sokszor rugalmasnak kell lenni a cél érdekében.

 

Elfogadom a véleményed és azt is, hogy itt ezen a fórumon mit követeltek meg és hogyan tartatjátok be.

De pont ezért írtam az elõzõket, hogy ha emiatt nem találok elég információt, máshol kell a kérdéseimre választ keresnem, amit sajnálok, mert kb 1 éve figyelem ezt a topic-ot, és innen indultam a címadó programmal.

Mindenesetre köszönöm, hogy eddig itt bóklászhattam és tanulhattam!

További jó munkát!

 

Gregory

 

 

Link to comment
Share on other sites

bali0000

Akkor én is léptem az AVforumra. :)

 

Link to comment
Share on other sites

dobika76

Sziasztok. A múltkor javasoltátok az Mptray progit, ami működik is, ám néha jó lenne, ha a (MCE) távirányítóval taskot tudnék váltani (ALT+TAB). Nincs valami ötletetek?

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

kzkz
A műveletek menüben meg kell jelennie a választási lehetőségnek, ha több hangsávot vagy feliratot tartalmaz a lejátszott állomány...

Tegnap próbáltam egy többnyelvű és több feliratú DVD-vel, de nekem nem jelentek meg az Audio és Felirat menüpontok. Mitől lehet ez? Nem a 0.2.3.0 verziót használom, hanem még az eggyel előttit.

Link to comment
Share on other sites

AlbaBACSI

Hali!!!

Most szeretnék rendelni WinFast PxTV1200 és arra lenék kiváncsi hogy a MediaPortal látja a kártyát?

Köszönöm előre a választ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
balu0325

Sziasztok!

 

Itt is megkérdezem hátha ...

 

Tudna nekem valaki segíteni, hogy a Thermaltake DH-101 -es előlapi gombjait hogyan lehet felprogramozni a MP -ba?

 

Persze ez is Imon

 

A segítséget előre is köszönöm.

 

Balu

 

Link to comment
Share on other sites

itanczos

Itt már csak readonly van... :(

Link to comment
Share on other sites

balu0325

Ezt nem hiszem el... senkinek nincs iMON LCD-s háza?

 

:(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Dukus

Probalok egy dedikált mediaportal oldalt összehozni : Mediaportal.Hu

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Bata László

"MediaPortal 1.0 RELEASED!

 

 

IPB kép

 

 

So what is so special about this 1.0 release?

 

In February 2004 Erwin Beckers
(aka. Frodo)
left the X-Box Media Center project to start a new project, now known as MediaPortal, that would run on the Microsoft Windows platform and not suffer from the limitations of the X-Box hardware. Initially, existing code was reused from the XBMC-project but after several releases and innumerable feature enhancements there has been almost a complete redesign.

So, after a 5 year journey the Team MediaPortal is more than proud to announce the release of
MediaPortal 1.0!
"

 

 

Egy próbát megér!

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...