Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MediaPortal tippek


Halasi Miklós

Recommended Posts

htibi58

Nem akarod azért mégis leírni az utókor okulására? Hátha más is belefut a problémába.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Nekem egy bajom van a MediaPortallal, hogy nem direktben kezeli a tunereket, mint pl. a ChrisTV. Hanem a megjelenítést is szûrõkön át teszi, így viszont nálam mindig csúszik a kép és a hang. És ez ugye nem jó.

Pedig nagyon szívesen használnám, mert tetszenek a funkciói. :Sír:

Többféle tunerrel is néztem, szóval kezdem feladni.

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Hw tunerel használod? Akkor nem szabadna csúsznia a hangnak. Mekkora timeshift közbeni TV nézésnél a proci terhelése?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

TimeShiftet be sem kapcsolom, mert alapból csúszik és nem hw-s, hanem szoftveres tunerekrõl van szó. De a MP fórumán is sokan reklamálnak emiatt. Különben amíg az 1.xx-ben overlay módot használtak, ott nem volt gond, de a 2.xx-ben már csak VMR-9-et kezel. Ami nem baj, csak ha ChrisTV-n jól megy, akkor ott miért kell ilyen bonyolultan megoldani?

Link to comment
Share on other sites

regeszter
TimeShiftet be sem kapcsolom, mert alapból csúszik és nem hw-s, hanem szoftveres tunerekrõl van szó. De a MP fórumán is sokan reklamálnak emiatt. Különben amíg az 1.xx-ben overlay módot használtak, ott nem volt gond, de a 2.xx-ben már csak VMR-9-et kezel. Ami nem baj, csak ha ChrisTV-n jól megy, akkor ott miért kell ilyen bonyolultan megoldani?

 

Sw tunereknél a MP felejtõs. Próbáltam én is, de akadozott rajta a kép. :dühös:

A hw tuneremmel 10%-os CPU kihasználtság mellett vesz fel és 30%-os CPU kihasználtság elég a timeshifthez is. 8)

Nem a VMR-rel van a baja, nem eszik az sokat fõleg, ha DX9 kompatibilis a videókari mellette. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A hwsw-n már leírtam, így ide is bemásolom pár tippemet, ami megkönnyíti a csatornák beállítását, a logók elhelyezését és a PCTV pro tulajdonosok életét.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na kicsit kicsiszoltam a TVxb.ini fájlomat MediaPortalhoz, úgyhogy aki UPC-t használ a 13 kerben, vagy ahol ugyanaz a csatornakiosztás, azoknak itt egy jó TVxb.ini. Ebben már át lett rakva a Filmmúzeum és helyette fel van véve az MGM (ld. UPC okt. 26-ai kiosztás!). Ez utóbbihoz még nincs műsor, tehát a letöltés ki van kommentezve!

A telepítés menete a következő:

- ezt be kell másolni a TVXB\Ini könyvtárba

- a C:\-n létre kell hozni egy xmltv könyvtárat

- lefuttatni a TVXB\Bin-ből a tvxb.exe-t

- A MediaPortal\database könyvtárból törölni kell a TVDatabaseV21.db3 fájlt

- a MediaPortal beállításokban megadni a c:\xmltv könyvtárat

- a MediaPortal beállításokban, a TV Channels ablakban nyomni kell egy Import from TV guide gombot

- A Capture Cards - Edit - Autotune alatt elindítani a csatornakeresést, és máris be lesznek társítva a csatornák!

és már minden oké.

 

Ha valakinek más a csatornakiosztása, akkor ezt kell tenni:

- A MediaPortal\database könyvtárból törölni kell a TVDatabaseV21.db3 fájlt

- végig kell keresni a csatornákat

- egy papírra kiírni, melyik csatornán milyen adó van

- a csatornaszámokat átírni a tvxb.ini fájlban, a kapcsos zárójeles részben, az adó neve előtt

- a többit lásd elébb a második ponttól!

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ha sikerül, akkor itt vannak a csatornalogók is! Ezeket így kell telepíteni MediaPortalba:

- ki kell csomagolni a C:\Program Files\Team MediaPortal\MediaPortal\Thumbs\TV\Logos helyre

- a képek nevei egyezzenek meg a csatornanevekkel, máskülönben nem jelennek meg! A fenti tvxb.ini alapján vannak elnevezve, tehát akiknek azok a csatornáik vannak, akkor automatice megjelenik!

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

És akkor még egy hasznos tipp PCTV Pro tulajdonosoknak hangcsúszás ellen, akik esetleg Audigy 2 ZS-t (vagy gondolom más Audigy-t) használnak.

 

Nálam egyelőre ez jött be:

- Video codec: MPV Decoder filter

- Audio Codec: Cyberlink Audio Filer (PowerDVD 6-osé!!!)

- 720x576-os felbontást kell beállítani

- Be kell kapcsolni a Record without monitoring-ot az Analog Mix hangfelvevő pulton az Audigy-nél.

 

Remélem ezután minden menni fog!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

És akkor a fájlok:

 

Csatornalogók

UPC TVxb.ini fájlja Budapestre

Legújabb TVXB, amit elég csak kicsomagolni egy üres helyre

Link to comment
Share on other sites

norti

A héten szereztem egy hibrid tunert (MSI TV@nywhere A/D), nagyon jól mûködik, gondoltam kipróbálom a MediaPortalt. Maga a program zseniális, de eléggé meg kell szenvedni vele, mire normálisan be lehet üzemelni... Persze alapból nem támogatja még a legújabb SVN verzió sem a kártyám, ezért muszáj volt manuálisan szerkesztgetnem. A DVB-T részét sikeresen beállítottam, a program felismerte a kártyát, megtalálta a Budapesten elérhetõ 4 db adót, tökéletes. Rájöttem arra is, hogy az analógot, hogy tudom felvinni, szintén felismerte, megtalálta a csatornákat, viszont hang nincs... Állítgattam az országot, a TV szabványt Pal B,G, Secam, stb. között (a kártya saját szoftverével Germany/Pal B esetén jön a hang), de semmi. Ugyanígy felismerte a rádiócsatornákat, de azokon se jön hang.

 

Gyanakszom, hogy a graphedittel ki lehetne deríteni, melyik beállításnál van a gond, de sajnos nem ismerem még eléggé.

 

  <capturecard commercialname="MSI TV@nywhere Analog TV+Radio" capturename="713x BDA Analog Capture" devid="ven_1131&dev_7133&subsys_33064e42&rev_d0">
    <capabilities tv="true" radio="true" mpeg2="true" mce="true" sw="false" bda="false"/>
    <tv>
      <interface cat="mux" video="" audio="" mpeg2="0"/>
      <filters>
        <filter cat="tvtuner"     name="713x BDA Analog TV Tuner"     checkdevice="true"/>
        <filter cat="tvaudio"     name="713x BDA Analog TV Audio"     checkdevice="true"/>
        <filter cat="crossbar"    name="713x BDA Analog Xbar"         checkdevice="true"/>
        <filter cat="capture"     name="713x BDA Analog Capture"      checkdevice="true"/>
        <filter cat="videncoder"    name="%videoencoder%"     checkdevice="false"/>
        <filter cat="audencoder"    name="%audioencoder%"     checkdevice="false"/>
        <filter cat="mux"                name="%mpegmux%"          checkdevice="false"/>
      </filters>
      <connections>
        <connection sourcefilter="tvtuner"    sourcepin="0" sinkfilter="crossbar"   sinkpin="%tvtuner%"/>
        <connection sourcefilter="tvtuner"    sourcepin="1" sinkfilter="tvaudio"    sinkpin="0"/>
        <connection sourcefilter="tvaudio"    sourcepin="0" sinkfilter="crossbar"   sinkpin="%audiotuner%"/>
        <connection sourcefilter="crossbar"   sourcepin="0" sinkfilter="capture"    sinkpin="0"/>
        <connection sourcefilter="capture"    sourcepin="0" sinkfilter="videncoder" sinkpin="0"/>
        <connection sourcefilter="capture"    sourcepin="3" sinkfilter="audencoder" sinkpin="0"/>
        <connection sourcefilter="videncoder" sourcepin="0" sinkfilter="mux"        sinkpin="0"/>
        <connection sourcefilter="audencoder" sourcepin="0" sinkfilter="mux"        sinkpin="1"/>
      </connections>
    </tv>
  </capturecard>

 

Valószínûleg a sourcepin és sinkpin kódokat kéne rendesen beállítani és lenne hang vagy a MP beállításaiban valahol a hangdekódert, de most feladtam :) Valaki tudna segíteni?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A MediaPortal Hardware fórumán próbáltad már? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

norti

Fórumba még nem írtam, viszont e-mailben elküldtem a template-t, hogy bekerülhessen a következő SVN-be és megírtam, hogy az analóg audio nem működik, van-e rá megoldás. De ma még küzdök a beállításokkal, hátha összejön :)

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Szerintem ne küszködj vele, ha menni is fog a hang, akkor is akadni fog az egész, mivel nem hardveresen vesz fel a karid mpeg2-be.

Link to comment
Share on other sites

norti

Nem akad. DivX/XviD-be is tudok felvenni, úgy látszik elég erős a gépem (Athlon64 X2, 1GB RAM). Sőt még csak nem is csúszik el a hang sose :)

Link to comment
Share on other sites

regeszter

MediaPortal alatt? Én arról beszéltem.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

OFF:

Norti és Regeszter! Kiosszak egy egy feketepontot??? Ha az előtted lévőhöz szólsz hozzá, ne idézzetek!!!

 

Hogy ON is legyek: sajnos a médiacenter szoftverek (így a MediaPortal is) nem nagyon szeretik a szoftveres tunereket, és elsősorban a hardveresekért vannak oda, ami kár, mert a szoftveresekkel többféle formátumba lehetne rögzíteni, igaz erősebb gép is kell alá. A hardvereseknél meg csak pár kártyakészítő van, így leveszik a vállukról a terhet a médiacenteres fejlesztők.

Link to comment
Share on other sites

regeszter

A hardveresekkel is lehet akár divx-be is rögzíteni.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Igen, de a hardvereseknél elõször MPEG folyamba megy és utána megy divx-be, tehát duplán van tömörítve. ;)

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Dehogy megy.

Ha így lenne, akkor normál TV nézés közben (timeshift nélkül) is látszana, de nem látszik. Csak akkor látszik a tömörítés, ha mpeg2-be rögzítem a felvételt.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Pedig tudtommal a hardveresek nem engedik át a képet csak tömörítve. Ezért hardveresek. ;)

Link to comment
Share on other sites

regeszter

A hw-esek képesek a rajtuk lévõ tömörítõt használni, de nem feltétlenül muszáj használni.

Nekem van hw és sw tv karim is, látom a mûködésükben a különbséget és a hasonlóságot is. :)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Már megörültem neki, aztán olvasom, hogy nem stabil frissítés. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
TomM22

Sziasztok!

 

Most installáltam a MediaPortal-t (0.2.1.0). Eddig Meedio-t használtam, de csak MP3 hallgatásra.

Viszont lépni kellene: TV Tunert venni, TV adást rögzíteni, EPG-t használni stb.

Jelenleg T-Kábelem van de esetleg ezt is cserélném (némelyik csatoran, pl HBO elég "szemcsés".

 

Kérdések (némelyik lehet, hogy hülyeség, így elnézést, de 2 éve nincs idõm a témában elmélyülni):

- Van-e valakinek UPC Direkt - MediaPortal tapasztalata?

- UPC Direkt-el megy az EPG MediaPortal alatt?

- UPC által adott beltéri egység helyett lehet használni mást (pl. PCI kártya alapú) beltéri egységet is? Elõny/hátrány?

- Remote Desktop Connection-al nem igazán indul az MP 0.2.1.0 (gondolom a DirectX miatt). Távoli elérésre van valami megoldás/javaslat?

- Van valamilyen ismert megoldás, hogy ipaq-ról hogy lehet az MP-t vezérelni? Valami Netremote-hoz hasonló megoldásra gondolok.

- Írjátok a HW-es, SW-es TV tuner megoldás elõnyeit/hátrányait. Milyen TV Tunert érdemes venni? Melyik megy full HW-es módon? Egyéb megfontolás pl.: digitális/analóg, max felbontás pl. HDTV-hez felbontás: 1920x1080. (Az LG-nek és Samsungnak kijöttek a full HD-s LCD TV-i.)

- Tapasztalatok/javaslatok/plug-in-ek MP3 kiszolgálóként való használatra?

 

Hát egyelõre ennyi: minden választ elõre is nagyon köszönök:

 

Tamás

 

Link to comment
Share on other sites

regeszter

Az EPG-t az xmltv-vel éri el, azaz működik MP alatt. Az xmltv a port.hu-ról táplálkozik.

A távoli kezeléshez van web-es felülete a MP-nak (webremote)

SW karikat felejtsd el MP alatt!!!

Én a Hauppage PVR 150 és a Leadtek PVR 2000 karikat ajánlom alá, analog esetben. Digiben nem vagyok otthon.

Link to comment
Share on other sites

TomM22

OK, Köszi, utánnanézek. Tamás.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Halasi Miklós

Na végre ez egy stabil verzió megint!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...