Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nyomdagépek


nagygabor

Recommended Posts

nagygabor

Sziasztok.

Cégünk egyre több olyan terméket forgalmaz és gyárt, ami sok nyomdázást igényel. Havont több százezret kültönk a kiadványok kinyomtattatására. Komolyan elgondolkodtunk azzal a gondolattal, hogy beruházunk egy egyszerûbb nyomdai felszerelésbe. Mivel eddig én csak a grafikai dolgokat csináltam a cégnél, ezért annyira nem értek ehhez a területhez. Kérdésem az lenne, hogy milyen technológia (gépek) szükséges mondjuk A2-es vagy nagyobb színes kiadványok nyomtatásához. Persze a nyomtatandó termékek zöme A4-es vagy kisebb formátum, de azért elõfordulnak nagyobb méretû dolgok is.

Hol lehet magyarországon nyomdászati felszereléseket, újakat és használtakat egyaránt, vásárolni?

Milyen árfekvésben van egy kisebb nyomda beüzemelése vágogéppel, fûzõgéppel, stb... együtt?

Esetleg tudnátok adni olyan oldalcímeket, amelyeket érdemes tanulmányozni?

 

Talán akad köztetek nyomdász, vagy nyomdában dolgozó, aki szívesen elmagyarázná nekem a részleteket. Ha megkérhetném keressen meg msn-en (nagygabor [kukac] levele.hu) vagy e-mailben.

 

Segítségeteket elõre is köszönöm.

 

Üdv.:

Gábor

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Majd kereslek MSN-en.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Esetleg más, mert eddig nem sokra jutottam..

Akkor pontosítsunk egy kicsit!

Szûkitsük a kört a Digitális nyomdagépekre, vagy az irodai megoldásokra, például Ilyenekre!!, de nem pont erre. Az ilyen típusú gépekrõl mi a véleményetek? Ki tud egy ilyen "irodai nyomda" szolgálni minket? Havonta kb 3000 teljes A4-es oldalas fotó minõségû képet nyomtatunk ki. Viszont ezeket még fóliázni is kellene. Gondolom ahhoz külön fóliázógépet kellene venni.

Alkalmasak az ilyen típusú gépek hálózati nyomtatónak, fénymáslónak?

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Az OCÉ az nem jó, mert ha jól értettem, akkor csak 1 színes színben tud. Az oki meg mint márka nem jött be eddig.

Xerox, Minolta, Epson esetleg HP amiket eddig nézegettem.

Azt elfelejtettem mondani, hogy szoktunk pár-ezer darab A4-es katalógust/prospektust is nyomtatni, ugye az meg 2 oldalas és ragasztott vagy kapcsozott, meg hajtogatni is kell õket. Meg ugye a sok A4-es fotó fóliázva.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Javaslom tedd fel ezt a kérdést ezen az indexes topikon. Itt igen sok régi nyomdászt találsz. Õk biztosan tudnak tanácsokat adni, de az is lehet, hogy meg tudják mondani, hogy miért nem jó ötlet a dolog.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ezt nézted már?

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...