Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Settlers II - 10th Anniversary


payskin

Recommended Posts

payskin

Hivatalos megjelenés: szeptember 7. (Nem volt jobb az elõzõ. :P)

Link to comment
Share on other sites

Garono

De tudom, hogyan csináltad. :) Egy ikon, ezt most szedtem le én is, ott találtam a támaszkodó rómait, a nagy kép, ami a Siedler oldalán van felül. :)

 

Én is épp egy settlerest csinálnék, csak még keresem az alapanyagot. :D Letöltöttem egy csomagot, talán abban van valami jó. :)

 

Szerk.: na megvan, milyen lett? :)

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kúl! :igen::oké:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Eredetlileg azt a katonát akartam berakni, ami Neked is volt az elõzõben, de ez a munkás lett. :) Kösz! :D

Link to comment
Share on other sites

ephébos

Szerintetek hozzá lehet valahogy jutni az elõzetes angol nyelvi fájlhoz? Jó lenne lefordítani mire elkészül.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Balázsnak biztos megvan, hacsak nincs. :D Kérdd el! :)

 

Szerk.: az EA bekebelezte a Die Siedler és a Spellforce készítõit. :(<forrás!>

 

Link to comment
Share on other sites

payskin
:?: Ez hogy lehet? Hiszen a Blue Byte-ot már évek óta bekebelezte a Ubi Soft! Akkor most az EA kit kebelezett be?! :pislog: Talán a Funaticsot...
Link to comment
Share on other sites

root_kiskacsa

Sziasztok!

Én most töltöm a Settlers II [HU]-t. Nem tudom, lehet hogy tévedés, és ez másik verzió, hamarosan kiderül.

 

EDIT:

Gondoltam... ez egy régebbi verzió volt. :(

Link to comment
Share on other sites

Garono

@Balázs

 

Itt a Phenomic Studio-ról van szó, azt vettem ki a hírbõl, hogy csak az elsõ rész készítõit (ez a Phenomic Studio) vették meg. Nem vagyok történész, nem tudom az elsõ részt kik csinálták... :)

 

Szerk.: sajnos elég drága lesz a játék. :(<click!> Úgy néz ki nem fogom megvenni szeptemberben... :ötlet:

 

Link to comment
Share on other sites

Garono

A Stronghold-ba ugye hat katonát lehet beküldeni egyszerre? Ha igen, akkor hogyan? Több, mint száz katonám volt, mégis csak egy ment be, a többi a HQ-ban maradt. Ugyanez van a kissebb katonai háznál (nem jut eszembe a neve), ott elvileg hárman lehetnek bennt, de oda is csak egy megy. Mit kéne csinálni, hogy bemenjenek? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

ephébos

Leírom, hogy, hogyan volt az előző verzióban, és ha azt mondod, hogy működik, akkor talán még meg is veszem a játékot, mert akkor nem sokat változtattak tényleg rajta. :) Ha a stronghold az erőd, akkor abba a régi játék szerint 9 katonát lehet beleküldeni, és az őrtorony az, amibe 6-ot, az őrházba 3-at, az őrbódéba pedig 2-őt. Ha felnyitod a "menü"-t akkor ott valahol lennie kell egy kis katonának, aki/amire, ha ráklikkelsz, alőjön egy ablak, amiben be tudod állítani az újoncok képzésének mennyiségét, azt, hogy erős, vagy gyenge védelmet akarsz, a támadó-védekező stratégiát, a támadók-védők arányát, és persze hogy mennyi katona menjen ki az őrhelyekre. Erre ott van/volt 3 különböző méretű várszerűséggel ellátott ábra, amik közül a kicsi a központ, és a raktárak körüli várakba, a közepes a környéken lévő várakba (a határ és a kis váras ábra által kiküldött helyek közé) küldi ki, és a nagy pedig a határon lévőkbe küldi ki a katonákat. Persze az, hogy épp melyik van még a környéken, és melyik már nem a határon a játék eléggé sajátosan kezelte, így többnyire, ha nincs elég katonánk, akkor az elhelyezésükkel való játszadozás, el tud venni pár órát az eletünkből. :)

Link to comment
Share on other sites

Garono

Jaj, ezt nem is figyeltem. Itt a HQ-ban lehet ezt megadni, hogy hágyan menjenek ki, és alapból mindenhova egyet küld. Ha azt felhúzom, akkor többen fognak kimenni. Majd megnézem délután. :) Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Garono

Hát nem jött össze. Még szórakozok vele egy kicsit. :) Talán az a baj, hogy a HQ-ban csak az elsőt húztam fel, lehetséges, hogy a többit is fel kellett volna. :upsz:

 

Szerk.: a rosseb! Ez egy hibája a játéknak, egy német oldalon is megkérdeztem. Minden várba, erődbe, toronyba csak egy katona megy be. :(

Link to comment
Share on other sites

payskin

Amit teszteltem preview-változatot, abba már bementek többen is, de nem jöttem rá, hogy ez pontosan mitől függött. (Lásd szeptemberi PC Studió, amikor rárontunk a "noobzokra".) Egyébként a dolog nagyjából úgy működik, ahogy ephébos leírta.

 

Garono: csinálsz sört?

Link to comment
Share on other sites

Garono

Nem, és ez a baj. Tesóm játszott tegnap, és nem volt vize a sörgyárhoz, én meg akkor gondoltam erre. Még van fél órám az eddigi legjobban összehozott mentésembõl (már majdnem minden megvan), szóval majd ma kipróbálom. :ötlet: Azért kösz! ;)

 

Ja! Még van egy gond: ha elhaláloznak a geológusaim, hogyan képezhetek ki újat? :upsz:

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hogyan haláloznak el?!? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Kiküldöm az összeset, és ha nem figyelek, egy idõ után meghalnak... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez fura. Nekem visszasétálnak a HQ-ba, mint akik jól végezték dolgukat.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Akkor, amikor maguktól indulnak ki. De ha kiküldöd őket, hogy ilyen nyíl lesz az ikonon, akkor nem jönnek vissza. Egyáltalán. És egy idő után meghalnak. Viszont nekem meg maguktól nem mennek ki. :(

Link to comment
Share on other sites

ephébos

Kalapács kell az új geológusokhoz. :) Attól, hogy van raktáron persze még nem lesz. Ki kell küldened őket kutatni, és akkor hozza létre őket a játék.

 

Egyébként a halálozásukkal óvatoan bánjatok, mert ezek szerint ezen a "hibán(?)" nemsokat javítottak. Arról van szó, hogy egyrészt, ha kiveszed a geológus lába alól az utat, :lol: akkor bandukolni kezd, míg meg nem hal, ahogy Garono is írta. Ami a kellemetlenebb, hogy a katonák is meghalnak, hogy ha nincs a közelben egy raktár. Pl.: Ha van egy őrbódéd tele "ezüst" katonákkal, és megtámadják a várad, de pl. kevés az össz katonád, vagy inkább beáldozod azt a bódét taktikai okból... és meg akarod őket menekítni, és ezért mielőtt odaérne az ellenség (és persze a tieid kimennének az erődítményből csatasorba állni), szóval mielőtt odaérne az ellenség felégeted a várat, és nincs a közelben raktár, akkor bizony ők is addig mennek, mendegélnek míg meg nem halnak. Persze, ha feléget az ellenség egy várat, és vele együtt egy raktár is megsemmisül, amiben voltak katonák, akkor persze, azok is meghalnak, ha nincs hova menjenek. Szóval tessék bőszen építgeni raktárakat! :) (Persze sajnos ez a többi lakóra ez nem igaz, ők meghalnak, ha leég a raktár, vagy küldetésük közben eltűnik a lábuk alól az út. A fürkész is képes meghalni, ha akkor szünteted meg a zászlót, amikor a legmesszebb jár. :)

Link to comment
Share on other sites

Garono

Értem. Köszi! ;) Ezt most az eredeti Settlers 2 alapján írtad, vagy már Te is az újjal játszol?

 

Link to comment
Share on other sites

ephébos

Az eredetibõl... Mondjuk tényleg nemtudom minek írogatok ide, mikor még az újjal nem is játszottam... :) Najó tényleg abba is hagyom. :) Szerintem majd, ha kijön az új akkor kezdek neki, addig meg inkább :lakatalatt:. :D

 

Utólag: Héló! Ez így nem ér! :D Tessék visszaszerkeszteni, de tüstént! :P Így most mire válasz, amit írtam? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Szerkesztettem. De utána rájöttem, hogy nem játszol még vele. :) Ezért töröltem ki. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az újban nem halnak meg, ha kiveszed a lábuk alól az utat. Simán keresztülgyalogolnak mindenen, és be a HQ-ba. Én eddig csak úgy küldtem ki geomókust, hogy zászlón kattintottam, és mondtam neki, gyere ide, ilyenkor tutkóra visszasétál a HQ-ba.

 

Akkor halnak meg, szerintem (így volt a Settlers 3-ban is), ha a saját területed fogy el a lábuk alól, azaz nincs olyan terület, amit a te határad ööö... határolna. :P Amíg van, addig a legrövidebb úton besétálnak a határon belülre, aztán onnan a raktárba vagy a HQ-ba.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Igen, úgy biztos oké. De mondom: én simán kiküldtem az összeset, és ott bóklásztak a páyán. Aztán feldobták a talpukat. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...