Jump to content
GSForum - Segélyvonal

WordPress


Sanzi

Recommended Posts

Baludada

Köszi szépen így már mûködik. Nem tudom, hogy miért a // után akartam írni a dolgokat. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

@Balázs

Én aktívan használom egy ideje, de nekem is minden úgy van mint h.arpad-nak.

Link to comment
Share on other sites

payskin
...miért olyan fontos neked phpMyAdmin-ban szerkeszteni a szöveget?

Azért, mert át akarom menteni a Spacesben levõ blogom tartalmát, és ezt kényelmesebb lett volna a phpMyAdminból csinálni.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Baludada

Olyan problémám lenne, hogy akármit akarok megváltoztatni admin módban még a post írásnál is azt a hibaüzenetet kapom, hogy "Bocs, de elõször engedélyezni kell a hivatkozások küldését a funkció mûködéséhez." Van benne egy Link, ami erre az oldalra írányít. Nem értek angolul. Mi lehet a baj?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Wackor

Üdv !

 

El tudná nekem valaki pontosan mondani, hogyan tudok email útján bejegyzést készíteni wordpress blogomra ?

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

A funkcióról tudok, de még nem használtam. Megnézem, mert kiváncsivá tettél. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
h.arpad

Na, ez érdekes, mert nekem eddig még nem sikerült, hiába adtam meg pontosan mindent. (Most pedig nem is menne, mert saját oldalt készítek a helyébe, és egy másik mappába telepítem.)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

Srácok, megfejtettem a hétvégén a karakterkódolási problémámat, sőt, már át is költöztettem a Spacesről az összes bejegyzésemet és hozzászólást a Wordpress alá. Már csak a designolás van hátra.

 

Szóval, én UTF-8-cal telepítettem a MySQL-t, mivel a WordPress megjelenítése alapból erre van beállítva. Nagyon érdekes, hogy ettől függetlenül nem UTF-8-ban küldte a MySQL felé az infókat, és ezért látszott krixkrax a PHPMyAdminban. Addig túrtam a Support fórumot, míg találtam egy beszélgetést, amelyben hazánk fia kért segítséget, és a magyarul is tudó erdélyi moderátor segített neki. A lényeg:

 

A wp-includes mappában levő wp-db.php-ba kell belenyúlni, mégpedig rögtön az elején a wpdb functionbe. A

 

$this->select($dbname);

elé (56. sor) kell beszúrni a következőt:

 

@mysql_query("SET NAMES 'UTF8';");

Persze, utólag már ne piszkáljátok meg, ezt csak friss telepítésnél érdemes eljátszani. Így tökéletesen UTF-8-ba kerül minden, az ékezetek jól jelennek meg a WordPressben is, és a PHPMyAdminban is.

 

Nem tudjátok, mi van a magyar verzióval? Nem elérhető a srác oldala, ahonnan régen le lehetett tölteni.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Köszi az infót! Nekem hasznos volt. ;)

 

Nem, nem tudom mi lett vele, de ha csak a letölthetõ fájl kell el tudom juttatni.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Köszi, idõközben visszajött az oldal, már le is töltöttem a tegnap frissített változatot.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
h.arpad

Újra előjött a karakter-kódolási problémám, csakhogy már megvannak a post-ok, le kéne menteni az adatbázist, és a krixkrax-ok változatlanul ott vannak, mert én nem állítottam át korábban SET NAMES-szel... Utólag meg ugye késő...

 

Úgyhogy képzelhetitek, hogy néz ki a tábla a post-okkal phpMyAdmin-ban, és a dump a Notepad-ben sem valami szép. Gyakorlatilag nem találok olyan kódolást, amivel a Notepad++-ban valami elfogadható szöveget tudnék belőle csiholni.

 

Ilyenkor mi a teendő? (Ha ugyanis ezt a dump-ot visszatöltöm, akkor az hétszentség, hogy nem fognak normálisan megjelenni az ékezetes karakterek...) :(

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Én is gondolkoztam már ezen, hogy a több mint 200 bejegyzésemet hogyan tudnám normálissá varázsolni, de eddig mindig halogattam a dolgot. Lehet egyszer rászánok egy fél délutánt, és simán DOC-ba bemásolok mindent, és így megmaradnak a formázások, a képek, bekezdések. Ezt elérhetõvé teszem, és onnan újra elkezdek körmölni. Vagy szépen visszaillesztgetem a bejegyzéseket, de ez elég lassú és körülményes módszer. Szóval azért írtam egy hozzászólást, mert nincs ötletelm. :D De ha valami jót kitalálasz, feltétlen írd meg.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Valamit ki kell találnom, segítséggel vagy a nélkül, ugyanis 6 nap múlva a szolgáltató törli az egyik adatbázisomat, amiben épp ezek a bejegyzések vannak. :P

 

Később:

Nos, a megoldás számomra az, hogy nem kell megoldás. A biztonsági mentéssel annyit csináltam, hogy megnyitottam Notepad++-ben a szövegfájlt, mindent kijelöltem, majd UTF-8-ra állítottam a kódolást. Ez nem tudom mennyire számított, de importáltam a másik adatbázisba a mentést UTF-8-szövegként, majd a wp-config-ban átállítottam az adatbázis nevét az újra. Az ékezetekkel minden rendben van. :pislog:

(Táblák és kapcsolat-egyeztetés: utf8_general_ci)

Pedig határozottan emlékszem, korábban ez kérdőjeleket eredményezett a szövegben.

Edited by h.arpad
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Dinter0000

Valaki tudna egy oldalt ahonnan letudnám tölteni a WordPress 3.0-át,de nem a hivatalos oldalt,mert ott mindig leáll a letöltés,egy hibaüzenettel.

 

Találtam egy oldalt,lehet hogy a telepítésnélkell majd help.

Link to comment
Share on other sites

Dinter0000

Valaki feltöltené nekem a WordPress-t a tárhelyemre,mert trágya a net,és folyton megáll a feltöltés FileZillán.Írj PM-et és megadom az adatokat hozzá meg hogy honnan töltsd le(ha nincs meg).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Burgonya

Szegény Balázs kénytelen lesz megtanulni a wordpresst, pedig úgy látom nem a szíve csücske. Ellenben olyan kérdésem van, hogy van-e valami beállítás atahualpa témában, hogy a nem megjelenített oldalakat valahol máshol (egyik aloldalon mondjuk) megjelenítse? Ha van erre valami komplett kód (lehetõleg html-ben vagy css-ben) akkor azt be tudom rakni.

Köszi

Burgonya

Link to comment
Share on other sites

kléni

Mit értesz nem megjelenített téma megjelenítése máshol alatt? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

payskin
Nincs nekem semmi bajom WordPress-szel, csak nem használom, így aztán nem is értek hozzá.
Link to comment
Share on other sites

Burgonya

Nem téma, hanem oldal. Például van egy angol nyelvû oldal, amit nem akarok a magyar rész alatt megjeleníteni, hanem csak ha az angol részre vált. Mondjuk a "contact" oldalt nem akarom a menüsorban akkor, ha az alapoldal van kinn, viszont ha az angol alapoldalra vált, akkor lehetne.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Ötlet: megírsz minden cikket angolul és magyarul is, majd az angol nyelvûeket "english", a magyar nyelvûeket "magyar" címkével látod el, aztán csinálsz két menüpontot/gombot/ikont/zászlót, az egyik kilistázza az "english", a másik a "magyar" címkéjû postokat. És készen is van a kétnyelvû oldalad.

 

Amit te akarsz, ahhoz mindenképpen tudni kéne programozni...

 

(Bár erõs a gyanúm, hogy létezik a te kívánságaidnak megfelelõ kiegészítés a WordPress-hez. Szerintem több ezren használják ezt a blogmotort, kétlem, hogy valakinek ne lett volna már szüksége ilyesmire.)

Link to comment
Share on other sites

Burgonya

Jah ilyesmire gondoltam, csak a címke alatt mit értesz? Na mindenesetre végre találtam hosszas keresés után egy plugint, ami ingyenes és elvileg lehet vele fordítani oldalakat saját kezûleg. Csak az a baj, hogy csak widgetbe lehet berakni, ami helyet foglal...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
firewolf

Üdv nektek!

Letöltöttem a következõ sablont: Link Azt írja, hogy van benne beépített slider, ami mutogatja a kiválasztott postokat. No most ezt hol tudom beállítani, hogy miket mutogasson? Próbálkoztam az additional customization pont szerint eljárni, de nem csinál semmit.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...