Jump to content
GSForum - Segélyvonal

WordPress


Sanzi

Recommended Posts

Sanzi

Feltettem az alábbi blogmotort, és hát elég idegen. Sajna a hivatalos weboldalán szinte semmi sincs, és az is csak angolul. Nincsen esetleg egy magyar fórum/oldal ami ezzel foglalkozik? Vagy esetleg itt van valaki, aki tudna nekem segíteni egy-két dologban? Itt finomításokra gondolok, mint pl óra dátum helyes sorrend, meg hasonlók...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
h.arpad

A magyar fordításra gondolom már rátaláltál. Nálam a telepítés is magyrul zajlott vele. Magyar dokumentáció nincs. :( Tegnap láttam elõször, még kísérletezgetek vele. Ha felfedeztem valamit, ide írok. De most :upsz: ...

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Még nem próbáltam a backup funkciót. A Pluginekkel nem foglalkoztam

Jah, a magyarítás nekem is fentvan. ;)

Neked milyen kódolásban van fent a MySQL adatbázisod az Extrán?

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

ISO 8859-2 közép-európai (latin2)

A MySQL kapcsolat-egyeztetés pedig latin2_general_ci

 

Jah, a magyarítás nekem is fentvan.

Igen, csak ezt még egy-két helyen be kellene fejeznie a fordítónak. Lehet, hogy foglalkozom vele, ha lesz idõm. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

És az ékezetes karakterek MySQL-ben is ékezetesen vannak? Különösen az õû.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Nem, "??" van mindenhol. De én ezen sem csodálkozom, mert az "Egybevetés" oszlopban 'utf-8_general_ci" kódolás van megadva. Attól még a blog rengben van. :hmm: Ezt már megpróbáltad latin2-re állítani?

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Próbáltam már mindent. Akkor Online is elõjönnek a ??-ek.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Húha, akkor számomra tényleg rejtély, hogy mi történik nálad.

:!: De hát a blogodon teljesen rendben vannak az ékezetek, akkor miért zavar, ami a MySQL táblákban van? A lényeg az, hogy a megfeleltetése egyes magyar szavaknak már ékezet nélkül történik (ez mondjuk logikus is, egy könyvtár-szerkezet nem lehet ékezetes... :hááát: ) Hát, úgy látszik a táblastruktúra átcipelésénél meg nem megy minden rendjén, de azt a fejlesztõkkel kell megbeszélni, hátha segítenek majd a késõbbi verziókban ezen. Végül azt se felejtsd el, hogy egyik PHP futtatását biztonségi okokból nem engedik az ingyenes tárhely-szolgáltatók.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Jó, már letettem a dologról. Mûködik, és kész. Nem költözünk. Punk-tum.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Ja, végülis el is felejtettem: minek is kell költözni? :muhaha:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Végülis nincs még tervbevéve semmi, csak idegesített...

A BackUp Plugin használatára rájöttél? Én még nem foglalkoztam vele... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Igen.

Angol leírás.

1. aktiválod a Plugin-eknél

2. 777 jogot adsz a wp-content mappának a szerveren mondjuk a SmartFTP-vel (jobb klikk, CHMOD parancs).

3. Az Intézõn belül a Mentés funkcióval kiválasztod, hogy hova kéred a tömörített (gzip) mentését a MySQL-tábláknak. 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
h.arpad

Csak nemrég jöttem rá, hogy, ha a blogomhoz nem kapcsolom ki az AdBlock-ot a Firefox-ban, nem tudok linkelni és HTML-ben szerkeszteni. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Én Avant Browsert használok, így ez a probléma nem merült fel. De a beépített html szerkesztõ elég kényes... :S

Link to comment
Share on other sites

panmark

Wordpress blogmotort használok, ami a freewebes tárhelyemen fut. E-mailrõl szeretnék postot küldeni; beállítottam a "writing by e-mailnél" mindent, létrehoztam egy megfelelõ accountot, mégis a wp-mail.php-tõl ezt kapom: "Ooops POP3 connect: Error [] [] " A freewebbel van a gond? Az email cím esetén a "random stringet" követni kell?

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Jól állítottad be a POP3 szerver nevét? Nem kell feltétlenül a megadott generált véletlenszámokat-betûket használnod. Csupán egy titkos e-mail postafiók kell, és meg kall adnod a POP3 elérhetõségét a WordPress-nek.

Ha email-en keresztül szeretnél bejegyzéseket írni, akkor létre kell hoznod egy titkos POP3-as postafiókot. Azok a levelek, amelyek ebbe a postafiókba érkeznek, automatikusan megjelennek a blogodon, szóval érdemes ezt a címet titokban tartani

Ebbõl valamelyiket nem sikerült megcsinálnod, ezért a hiba. :hááát: Melyik szolgáltatónál van a fiók?

Link to comment
Share on other sites

panmark

Köszönöm a válaszod!

 

Az extrán van fent az oldal. Egy freemail-es fiókot hoztam létre: a "Mail server" így a freemail.hu, 110 a port, és utána a felhasználónév (ezt kipróbáltam @freemail.hu-val és nélküle is), valamint a jelszó. Elindítom a wp-mail.php-t, ami hibát jelez ("Ooops POP3 connect: Error").

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Szívesen, de sajnos többet nem tudok segíteni. Talán azon kívül, hogy a Freemail-rõl, mint szolgáltatásról régóta megvan a magam (nem túl jó) véleménye. :S A Prímpostával még érdemes próbálkozni.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Hova lehet mondjuk betenni egy 3-4 soros html kódot, ami minden oldalon látszik? Pl számláló

Milyen php fájlba, és azon belül hova? Vagy hülyeség az egész? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Konkrétan a számlálóra csak php-t tudok. :upsz: A kezdõoldalra simán mehet. Csak akkor persze egy újabb SQL-tábla... stb. Az más kérdés, hogy nem látom sok értelmét. Részletes statisztikáid amúgy is vannak, ahol a saját látogatásaidat "kiszûrheted". A HTML kód már egyszerûbb, mert arra ugye ott a HTML-szerkesztõ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sanzi

Mivel van akinek problémát jelentett a telepítés, ezért gyorsan leírnám.

1. Letöltöd >>>INNEN<<< a motort. Kicsomagolod, és egy az egyben felmásolod az FTP serverre.

2. A gyökérben található config-sample fájlt átnevezed configra, és a megfelelő részeket átírod a tárhely szólgáltató adataival. (MySQL tábla neve, MySQL server neve, Felhasználónév, és jelszó). Elmented.

3. Megnyitod az alábbi fájlt: http://xy.hu/wp-admin/install.php.

4. Előjön a rizsa, hogy "Ügyes vagy, gyerünk telepíteni. " Next...

5. A következőben beírhatod, hogy mi legyen a blog neve, és megadhatsz egy mail címet is, ami majd a későbbiek során kell. Next...

6. Kész is van minden. Ha mindent jól csináltunk, akkor előjön az alábbi szöveg:

 

Now we’re going to create the database tables and fill them with some default data.

Finished!

Now you can log in with the username "admin" and password "011b59".

Ha nem ez van, akkor nem volt sikeres, mivel a MySQL táblákat nem lehetett létrehozni, nézz szét a PHPMyAdmin felületén. Értelem szerűen kapsz egy jelszót, és egy felhasználó nevet, amit a későbbiekben bármikor megváltoztathatsz.

6. Vagy megnyitod az xy.hu/index.php-t, és ott alul megkeresed a bejelentkezést. Beírod a nevet, felhasználót (javaslom, hogy jegyezze meg az adatokat, így nem kell utánna majd ezzel bénázni), és ott vagy az admin felületen. Vagy (mint az le van írva) megnyitod az xp.hu/wp-login.php-t, ahol ugyen azt kell tenni. Innen már használhatod, de van hozzá magyarosítás is.

 

Magyarosítás:

1. Letöltöd ezt: >>>KATT<<<

2. A fájlban van egy 'inf.txt, ahol magyarul le van részletesen írva, mit is kell csinálni, hogy a magyarítás működjön.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nem tudja esetleg valaki, hogy a használható smily-knak mi a kódjai? Mert ennek: :D a kettőpont és nagy D. Ezzel tisztában vagyok, nem kelett hozzá sok ész. De vannak olyanok is, amikről fogalmam sincs. Ezeket hol tudom megnézni? És hol tudom őket módosítani, cserélni? Esetleg melyik fájlban van ez?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Baludada

Segítenétek, hogy ide:

 

define('DB_NAME', 'wordpress');    //
define('DB_HOST', 'localhost');    // 

a perjelek után pontosan mit kell írnom?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Akármit. Az onnantól kezdve ugyanis megjegyzés, tehát senki nem veszi figyelembe. :)

 

Viszont én is kérdeznék valamit mégpedig olyantól, aki aktívan használja a WordPresst: milyen kódolással hoztad létre az adatbázist? Az a gondom, ugyanis, hogy ha UTF-8-ra állítom a MySQL alapértelmezett kódolását, majd felrakom a WordPresst, ami magától is UTF-8-at használ, a blogbejegyzések úgy kerülnek be az adatbázisba, hogy az ékezetek helyén mindenféle krixkrax van, tehát a bejegyzést nem lehet javítani például phpMyAdminból (pedig nekem kéne). Fel nem foghatom, miért csinálja ezt, egyébként ő maga vissza tudja olvasni a szöveget helyesen...

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Balázs, miért olyan fontos neked phpMyAdmin-ban szerkeszteni a szöveget? Egyébként én regisztrálók adatait tartom SQL-táblákban, és ugyanaz a gondom, mint neked a WordPress-szel. Ha nem az angol ábécé betűit használják akkor csupa &kód; az egész.

 

@Baludada:

Az tárhelytől függő, hogy hol az adatbázisod és mi a neve (ami a perjelek előtti 'localhost'-ot illeti). Utána nem kell semmi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...