Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alaplap gond?


Zsolt01

Recommended Posts

maystro2

Nos azzal az a helyzet, hogy egy régi SCSI hdd-vel próbálkoztam. Van hozzá egy PCI slotba illeszthetõ vezérlõkártyám és ezt használtam a teszteléshez. Megnéztem az új gépemben is és mûködik a cucc, szóval szerintem ez kizárva.

Link to comment
Share on other sites

Predator

Hi

 

Lehet hogy az alaplap nem komáza azt a pci kártyát.

Ha kiveszed akkor be kapcsol?

Link to comment
Share on other sites

Seagull Atis

Sziasztok! Nem tud valaki orvoslást a következõ helyzetre: TV kártyát raktam be ASUS P4800S-X alaplapba, de egyszercsak az alaplapon lévõ led elkezdett villogni... Kivettem a TV kártyát, azután is villog, a leírás sehol nem írja ezt az esetet, a lednek vagy égnie kell vagy nem... Már minden lehetséges verziót kipróbáltam, elem ki cmos töröl, ramokat is kivettem vissza és semmi változás... Segítsetek!!!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

A tápod milyen? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ktbazsi

Hi fiuk!

 

Mi lehet az oka ha az XP eszközkezelõjébõl eltünik a fireware csatoló ikonja és a kimenet sem mûködik. Az alaplap Gigabyte GA-K8n Ultra-9

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Driverek megfelelõek?

Link to comment
Share on other sites

ktbazsi

Nem változtattam semmit amióta eltünt, korábban jól müködött. Elõfordulhatott hogy valami beletúrt a rendszerbe tudtom nélkül? Virusellenõrzést csináltam. Esetleg a BIOS-ban valami átiródhatott?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Lehet, hogy az XP kavarodott össze.

Link to comment
Share on other sites

ktbazsi

Aligha hiszem hogy az lenne a gond, mivel aegy másik drive-n még egy példány Xp fut és a hiba ott is jelentkezik. Tudnál valami olyan tesztprogit ajánlani amivel be lehet vizsgálni a PCI slotokat és IEEE 1394 kimeneteket?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Olyat még nem láttam... Tûzfalad van? :ötlet: BIOSban ugye engedélyezve van a firewire?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
indianka

helló,

van egy komolyabb problémám, légyszi segitsetek...

 

az van, hogy két winyó van a gépemben, az egyik 60as a másik 200as, a 60ason van a rendszer, viszont néhány hete a 200as mindig PIO módban ment, ha frissitettem a drivert akkor is visszaállt, vettem egy új ida kábelt, beletettem és mûködött udma 5 módban prímán, ez volt pénteken.

viszont ma,...ma hazajöttem bekapcsolom a gépet, és nem látja a 200as vinyómat...mondom mi a fene...kihúztam mindent, visszadugtam, ugyanaz...visszadugtam a régi kábelt, azzal megint látta, semmi gond, jó...gondoltam biztos trágya a kábel, elmentem kicseréltem, az új kábellel egyszer sem látta a 200as vinyót, csak a rendszervinyót, akárhogy próbálgatom...

jó, mondom, ebbõl elegem van, visszadugom a régi kábelt, azzal legalább mûködött, még ha PIO módban is...visszadugom erre nem látja ez sem mostmár....

mostmár rohadtul kezd idegesíteni ez a gép...a vinyó szerintem jó, mert meghajtja azt lehet érezni, meg minden, meg kb egy órája a régi kábellel még jó is volt, de most meg már azzal sem jó....

gondolom a kábel is jó, mivel a 60ast felismeri meg, zsír új...

 

van esetleg valami ötlet hogy mi lehet a gond?

 

rádugtam a dvd író ide kábelét, és azzal meg felismeri, és mûködik gond nélkül..viszont ha vinyó ide kábelre dugom rá akámelyikre mindig csak a rendsezrvinyót ismeri fel, még a biosban sem látja a 200ast...én ebbõl azt szûrtem le hogy a kábel jó, meg a vinyó is...szóval valószínûleg az alaplapi bemenet lehet a bûnös...persze lehet h tévedek...

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Azt feltételezem, hogy nem jumper-elési gondjaid vannak. Viszont lehet, hogy nem a megfelelõ csatlakozókat dugtad a winyókra. Az alaplaptól távolabbi vége a master, a közelebbi a slave.

 

UI.: Légyszi írj egy kicsit rendesebben! Nagy betûk a mondat elején stb.

Link to comment
Share on other sites

indianka

Ok.

Nos, jumperolni próbáltam, meg hát ugyanazokkal a juper beállításokkal tegnap még mûködött. és a kábelre is jól dugtam, távolabbi a mastre, közelebbi a slave...cable select-en is próbáltam, de úgy sem jó...

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Nézted a winyókat külön-külön? Esetleg más gépben? Vagy a 200-as helyére egy kölcsönwinyót?

Link to comment
Share on other sites

indianka

Nos, megnéztem, ha csak a 200ast dugom rá, a slave kábelen, akkor felismeri a bios, nincs rajta rendszer, szóval azért néztem ott, de látja, illetve ha a dvd kábelére kötöm, akkor is felismeri, és mûködik is.

Viszont ha mindkettõt rádugom akkor már nem. Még a jumpereket is kicseréltem a 60ason, de az sem segített.

Nem tudom másik vinyóval kipróbálni sajnos, és másik gépben sem.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Úgy vettem ki, hogy csak egy optikai meghajtód van. Ha az õ kábelére kötöd rá? Tényleg a messzebbik végére kötötted azt, akit master-nek jumper-eltél? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

indianka

igen, csak egy dvd íróm van. Ha arra rákötöm, akkor mûködik jól, azt leszámítva hogy PIO módban megy.

Igen, jól jumperoltam, már kismillió lehetõséget kipróbáltam, azt vettem ki hogy ha masterként teszem rá bármelyik vinyót felismeri viszont a slave-t nem. Akárhogy jumperolom, és dugom rá a kábelre. ha valamelyik slave-ben van, akkor azt nem látja. Ebbõl arra következtetetk, hogy a vinyóval, és a kábellel nincs gond...

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Akkor én passzoltam. Nekem ilyet akkor csinált, amikor nem jól kötöttem be a winyókat.

Link to comment
Share on other sites

indianka

nekem is...

 

azért köszi hogy megpróbáltad.

Link to comment
Share on other sites

leslie_hu

Sziasztok!

A harmadik memória hasal el az alaplapban, (MSI Neo2-V 865PE Inteles) Mit gondoltok lehetséges, hogy az alaplap teszi tönkre a memóriákat? Kingmax 1GB Második, plusz beraktam utána egy 256MB Samsung-ot. Most ez is ment a levesbe. Legalább garisak, és az alaplap is. Van valakinek ötlete?

Üdv.

Laci

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Valóban meghaltak a memóriák, vagy csak nem mûködik velük a gép? Mert nem szabad keverni az ilyen olyan RAM-okat!

Link to comment
Share on other sites

leslie_hu

Külön külön hasaltak el. Memteszt hibás lett mind a kettő Kingmax. Elsőt kicserélték, most a másodikat viszem vissza, ami szintén memteszt hibás :gonosz: . Beraktam egy előtte jó 256 Mb Samsung ramot egyedül és hamar elkezdett fagyni, véletlenszerüen lefagy, nem megy végig a memteszt sem, újraindul a teszt közben. :!: A másik gép el sem indul a samsungal lefagy amint bekapcsolom. Egyébként működik , arról netezek most.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Hmm...

Nem koszosak a RAM foglalatok? Milyen tápod van? Kap elég áramot a géped?

Link to comment
Share on other sites

leslie_hu

Táp FSP 400W, 2 vinyó, 1 dvd író, 6600gt videókari, memória foglalatok tiszták.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Akkor szerintem ott az alaplapnak lehet valami nagyon nagy baja...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...