Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alaplap gond?


Zsolt01

Recommended Posts

Zsolt01

Sziasztok !

Van 1 ABIT NF7 S2G -m.

A problémám:

1/MASTER, 2/MASTER lévõ eszközök mûködnek rendesen a 1/SLAVE, 2/SLAVE eszközöknél MEGÁLL az ABIT felíratnál indításkor !

Mitöl lehet ez ???

Elözmény:

Beraktam 1 Gainward 6600 GT 256 Mb(AGP). Az volt a gyanom, hogy kevés a Tápom, 400W egyszerü Táp, ehez az elemekhez (AMD 2800+ Xp Barton,ABIT NF7-S2G,Samsung SATA 120 8m + néha rajta Samsung 80 8m + 40 Gigás,2*256 Mb(400)RAM, LG Flatron ez T710PH(17),

LG DVD ROM,NEC DVD RW,LG CD RW,+ Rid vezérlõ 2 Winyós.)Ezekbõl videokártyán, Winyón és DVD Romon hagytam Tápot. Így rendesen ment a Gép a 6600GT-vel.Ekkor próbálgattam, hogy mit tudok még visszatenni! Ekkor TAPASZTALTAM, hogy a SLEVE -n lévõ elemekkel, MEGÁLL az ABIT felíratnál indításkor !

Tanácsot kérnék, ötletek ! Elõre is köszönöm szépen !

 

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem értem teljesen tisztán. Tehát pontosan hogy jumperelted a HDD-ket? Az Abit feliratot addig tûntesd el, hogy meglásd, mi a hiba, ahol megáll! (~ Show Full Screen Logo)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Zsolt01

Amikor az ABIT felíratnál megáll, nem tudok mást csinálni : Reszett és kikapcs ! Simán kikapcsolni sem lehet ilyenkor !

 

a NEC DVD RW 2/MASTER "mellette 1 rekk lenne 2/SLAVE 1 Samsung 80 -al. De csak az üres rekken adatkábel és Táp és már akkor is indításnál megáll az ABIT képnél !

1/MASTER -en LG DVD Rom "mellette 1/SLAVE -n LG CD RW.

 

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem lenne jobb, ha a rack-ben lévõ HDD-t Primary Masterként kötnéd be? Milyen kábellel kötötted a rack-et az alaplaphoz? Próbálkozz esetleg egy 40 eressel!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Zsolt01

Racket azaz a Samsung 80-ast amikor anno betettem az új SATA Samsungot, Masterként nem látta a gép!

Írtad még a 40 erest, hát! Akkor a Lg Cd RW-nél is az lenne, hát nem tudom! Nincs is 40 eresem.

 

De ez csak azóta van, hogy a táp terheltségét csökentsem az új 6600GT miatt lehúztam mindenről a tápot és csak a fontosakra tettem. Így telepítettem egy Xp -t és utána akartam nézni, hogy mit tudnák visszatenni. A táp illetve a gép így mit bír. És ekkor tapasztaltam: a lentebb írtakat! Mielőtt minden tápot lehúztam, minden elem működött! (csak az volt az érzésem, hogy az új videokártyám+eszközeim együtt kevéske a táp - EZ BE IS JÖTT)

 

Memória-alaplap kérdés is

 

Beszéltem egy illetővel, akinek szintén ABIT NF7-S2G -je van és Ö úgy járt 2 db 1 Gigás Rammal, hogy 1.5 -nek írta a gépe. Tehát Én meg hökkentem, ha 2*1 Gigát vennék - megjárhatom ! Pedig a könyv szerint 2 Giga a max! 3 Ram helyes az alaplap és 400 -asokból Max 2 Giga lehet. Akkor ha 2 foglalattal kihasználom a max 2 Gigát, akkor megy! Nem úgy kell érteni a max 2 Gigát, hogy mind a 3 foglalatba lennie kell Ramnak?

 

A magyarban nem írunk vegyesen szavakat nagy kezdőbetűkkel! Légy szíves egy kicsit jobban törekedj a fórumon a helyesírásra! <PF>

Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Milyen tápod van?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Zsolt01

 

" Milyen tápod van? "

 

Hát 1 "egyszerü" 400w -os. A garancia papírján ennyi szerepel: ATX 400W P4. (Ennyit láttam rajta: WARANDT VOID IF. 6000 Ft körül vettem kb.: 1 éve.)

(Tudom jobb lenn 1 400w -os pl.: Chieftech. De most a 2 fõ vezeték kb. egyformán terhelve, 2 elemmel kevesebbel a XP és a videokártya is jol müködik.)

 

Azért kérdezted a tápot, mert talán szerinted így is befolyásolhatja az alaplapot!

 

Abban lehet valami, hogy a max 2 Gigát úgy kell éeteni, mind a 3 foglalatba lennie kell Ramnak?

Mivel volt aki tapasztalta, hogy 2*1 Giga ebbe az alaplapba 1.5 -nek kezeli!

 

Várok tanácsokat, ötleteket az elözõkre!

Köszönöm!

 

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem biztos, hogy elég egy noname 400 Wattos tápegység! Lehet, hogy jobban járnál, ha lecserélnéd egy normális minõségûre!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
attika80

Sziasztok.

 

Olyan problémám van, hogy ha bekapcsolom a gépet egyből ki is kapcsol, eddig semmi baj nem volt vele nem tudom miért csinálja, de ha nincs benne a proci akkor nem kapcsol le. De valahogy proci nélkül nem élvezetes a használat. :D Valami ötletetek van a dologra? Megpróbáltam más procival is, de sajnos ugyanez a helyzet. Nagyon szomorú lennék ha a lap tönkremenne, mert ilyet sajna már nem lehet szerezni. :( Ha valaki tud segítsen.

 

Bye

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Gondolom vannak az alaplapon állapot jelzõ ledek. Amikor benne van a proci akkor felvillan ? Az alaplapi kézikönyvben pedig le van írva hogy melyik állapot jelzõ led mit jelent. :ötlet: Chipset ventillátorok és a CPU ventillátor felpörög ?

 

ui.: 2 olyan DFI alaplapod volt nem ? Vagy ez már másik ? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

attika80

Szia

 

Mind a 4 led felvillan egy pillanatra, de rögtön kikapcsol a DFI-nél van az elem alatt két gomb egyik valami power a másik nem tudom mi, ha mindkettőt nyomva tartom, akkor minden ventillátor beindul, de boot előtt lekapcsol. Nagy kérdés volt, hogyan is működik a Venusnál a garancia mivel csak 1000 db van belőle, nem nagyon szeretném ha rajtam keresztül derülne ki :Sír: Az egész rendszert átraktam az expertbe és rendesen működik, hát sajnos nem tudom mit is csináljak.

 

Bye

 

Kettőt vettem az egyik ment haza egy ismerősnek talán ismered is westlake.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Nem ismerem :upsz:

 

Alaplapi CMOS clear-t csináltál már ? (BIOS reset) A kézikönyvben megtalálod azt a jumpert amivel ezt lehet csinálni.

Link to comment
Share on other sites

attika80

Persze megcsináltam mindent amit csak lehet, cmos clear, másik cpu stb de ugyan az sajnos. Szerintem igen csak halott lesz ez a lap :S

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Mind a 4 led felvillan egy pillanatra de rogton kikapcsol a DFI-nel van az elem alatt ket gomb egyik valami power a masik nem tudom mi, ha mindkettot nyomva tartom akkor minden ventillator beindul de boot elott lekapcsol.

 

Tehát a POST-ig eljut az alaplap és csak a windows nem boot-ol be ? A POST-nál mindent rendesen kiír ? Ha mind a 4 led felvillan akkor az gond. Erre mit ír az alaplap kézikönyve ?

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Halli!

 

Nos az alaplapommal a ketkezõ gondok szoktak elõfordulni: a gép leszázalékolja magát: az AMD Athlon XP 2800+ helyett, csak 1250 MHz-t lát; a memóriát (ha normálisan ismeri a gép a procit) 200 MHz-en használja (ez érdekes én úgy tudom, hogy a Socket A szériában, csak a 3200+ használja ki teljesen a 400 MHz-s memóriákat). Nos ezt a gondot mivel lehet kiküszübölni? Tán egy BIOS frissítéssel? Az alaplapom típusa: ASUS A7N8X

 

A tanácsotokat elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Igen, frissítsd!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

AMD Athlon XP 2800+

 

Barton vagy Sempron ? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A Sempron amúgy sem Athlon XP. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Csak a K7 széria miatt írtam, mert a Sempron procikhoz tényleg új BIOS kell.

Link to comment
Share on other sites

Zsolt01

Sziasztok!

Tegnap amikor összejött a Kindston(400) 2*512 Dual a Abit NF7-S2G alaplapomba, csk azt néztem, hogy írja is (Dual 128 bit)

Ahogy megtudtam: Elsöbe, meg az utolsoba kell tenni, középsõ kimarad. Az eltérõ színûekben megy dualban. jónak is tünt tegnap.

Ma jöttek a problémák:

-elsõ indításnál lefagyott az Xp, ahogy bejött !

-újraindításnál mielött bejött az Xp, magátol újraindult !

-F1 Challenge 99-02 (2006 Zs .v.0.0) indításánál hibaüzeneteket küldött a rendszer és volt, hogy játék közbe újraindúlt az Xp !

 

Ramokat visszatettem ahol ezelött voltak és most minden jónak tünik! Nem Dual.

 

Mi lehetett, mi lehet a probléma 2*512 Dualba? Alaplap nem birja?

(Ezek kétoldalas Ramok.Hallottam, hogy a kétoldalas ramokkal probléma lehet ha nem teljesen egyforma a kettõ! De ezek gyárilag párosítottak és az idõzitésük egyforma-néztem!)

 

Ötletek, tippek !!!

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Milyen tápegységet használsz? Tuningolsz?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Zsolt01

Most 1 márkátlan 400w -os van, mert az új Hiper 480w kapásbol rossz el se indul, gyári hibás lehet.

 

A márkátlan 400w -os táp lehet a probléma?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Igen. Nagyon könnyen megeshet!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ddt500

Sziasztok!

Van egy IC-7-es alaplapom 2 éves és kezd meghalni a ventillátora. Ha végleg kinyiffan elviszi a lapot is? Úgy értem, hogy pikk-pakk túlmelegszik?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Vegyél rá egy új ventit ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...