Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Angol-magyar HANGOS SZÓTÁRT, de melyiket ?!?


Wolfgang

Recommended Posts

Wolfgang

Sziasztok !

 

Szeretnék egy angol-magyar HANGOS SZÓTÁRT veni. Nagy szükségem lenne a középfokú szóbeli nyelvizsgánhoz. Nagyon sürgõs !! (Április 22.-én lesz, és elõtte még sokat kellen használnom e szótárt !)

 

Kérlek benneteket, segítsetek, ha tudtok.

 

A konkrét élménybeszámolók érdekellnének a leginkább, de bármi infó jól jönne.

 

(Többek közt érdekelne, hogy:

- a szótárban szereplõ (angol) szavak száma mennyi;

- egy-egy szónál szerepel-e az adott szóhoz kapcsolódó kifejezések;

- ki a gyártó és a forgalmazó;

- hol lehet megvenni (a konkrét üzlet vagy egy kereskedelmi lánc neve kellene), és kb mennyiért;

- tud-e szógyûjteményt készíteni, azaz tudunk-e az általunk ismeretlen szavak kigyûjtése, majd listába rendezésével (pl téma szerint) olyan szó-csoportokat készíteni, amelyet el lehet menteni annak késõbbi elõvétele és ismételt megnézése, ill. meghallgatása végett;

- készít-e a program egy bevitt angol szövegrõl magyar nyers-fordítást, és ha igen, akkor az mennyire érthetõ meg;

- tanítható-e valamely téren (pl a szókincsében, avagy a nyersfordítás szabályainak pontosítása terén)

- tud-e angol szöveget felolvasni (hangszintetizáló funkció);

 

- jelölik-e a az adott szó szófaját (pl, tárgyas ige, tárgyatlan ige, melléjnév, számnéf, fõnév, névelõ, stb);

- van-e fonetikus leírás (bár ez igen ritka a hangos szótáraknál);

- stb.

 

(A három utóbbi pont kevésbé fontos.)

Természetesen egy pontos terméknév és/vagy gyártó-név, vagy egy link is nagyon nagyon jó lenne.

 

Ezer köszönet.

 

Adios Amigos: W

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Hello! Van egy pár darab ingyenes. A Printcom cég által készített szótárat, amely hangos szótár, letöltheted,(www.printcom.uw.hu) ára egy micimackós képeslap, amely a fiának megy, egyébként meg ingyenes. A szógyûjteményét nem lehet bõvíteni, de szöveget fel tud olvasni. Egyébként ha XP-t használsz le kell töltened egy kiegészítõ programot az XP-nek, de ott van a honlapon, tehát nem kell messzire elmenned. Én ezt a szótárat használom. Van még egy teljesen ingyenes szótár is amelyet a www.pergel.hu-n tölthetsz le. Ennek se lehet a szókincsét bõvíteni, de a fejlesztõ szókincs frissítéseket készít. Én ezt a kettõt ismerem Ja a pergelben nem lehet szöveget felolvastatni :!: Viszont sajnos egyik se tud szöveget lefordítani, de van egy honlap, ahol van ilyen de nem nagyon nézegettem a honlapját (www.morphologic.hu), de egy ingyenes fordító ablakjuk van, amivel 512 karaktert lehet vele lefordítani.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Bederszkd

Hali! Nekem egy szövegfordító program kellene, ami tudja az angol-magyart oda visza. A metamorfo az csak az angolról magyarra tudja. Tudtok segíteni?

Link to comment
Share on other sites

Garono

De gondolom észrevetted, hogy a metamorfos angolról magyarra fordító tele van nyelvhelyességi hibákkal. Szerinted ez magyarról angolra nem igaz? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Sacc/kb. 10 év múlva térjünk vissza a témára. :) Addigra esélyes, hogy lesz ilyen.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...