Jump to content
GSForum - Segélyvonal

CorelDraw


fapuma

Recommended Posts

Giraffe1

A "corel" ez esetben a CorelDRAW-t vagy a Corel PHOTO-PAINT-et szeretné jelenteni? Egyébként szerintem az általad említett "application" egy makró, méghozzá nagy valószínûséggel Alex Vakulenko egy régi Corel Scriptje volt.

Ha még megvan ez az "application", és küldesz egy képet a felhasználói felületérõl, akkor nagy valószínûséggel le tudjuk írni, hogy mit is kellene helyette csinálnod.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
aVRO

Köszi a választ Giraffe. Kissé megkésve tudtam csak ide visszajönni, ezért csak most reagálok. CorelDrawX4-ben kerestem ezt a Neon Wizzard cuccot (nem a CPP-ben), ami persze nincs ott. Sajnos már nincs meg. Emlékeim szerint tényleg egy makro volt és ismerõs az Alex Vakulenko név is. Sajna már nincsenek meg azok a munkák, amiket ezzel csináltam. Nem tudom hogyan kell ide képet csatolni, de mindegy. A Neon Wizard a beállítások-customization-application -ban volt még c8-c9 környékén. Ha tényleg makro, megpróbálok rákeresni így az interneten, bár a neon wizardot beírtam de minden kijött csak coreles cucc nem... Tisztán emlékszem mindenre mit hogyan kellett csinálni, de nincs se képem, se semmim róla.

Rendkívül könnyen lehetett vele dolgozni. Szöveg kijelöl, Neon Wiz gomb kattint, ablak kijön, megadni a neon hatás vastagságát (kicsi képek mutatták a lehetõségeket 5-6 db), színét és leokézni, a progi villámgyorsan csinált párszáz kontúrt, színátmenetet és kész volt, tökéletesen leutánozta a neonból hajlított feliratok fényhatásait. Kb 5 másodperc alatt, egy kattintással, és két beállításal. Nem ugyanaz, mintha a "contur" parancsot használnám, megadva a kontúrok számát, színét. Na szóval ezt keresem de nem valószínû hogy meglesz...Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Próbálkozz a következõvel:

A szövegnek (vagy tetszõleges más alakzatnak) állíts be vastag, mérettõl függõen 5-10 mm-es, például lila színû körvonalat. Nyomd meg a szürke pluszt, hogy helyben létrejöjjön egy másolat. Ennek a vonalvastagságát vedd le hairline-ra, a színét pedig állítsd át mondjuk sárgára. Végül a két elem között hozzál létre egy egy áttûnést az Interactive Blenddel vagy akár az Effects/Blend effektussal. Természetesen a színekkel és a vonalvastagságokkal elõtte vagy utána is lehet "játszadozni", sõt, akár a vékonyabbik változat eltolásával is.

 

Ha nem ragaszkodsz a CorelDRAW-hoz, vagy értesz hozzá annyira, hogy tud, minek mi a megfelelõje, akkor itt van három Xara Xtreme-es neon-effektus: 1, 2, 3.

Link to comment
Share on other sites

aVRO

Köszi Giraffe! Pont erre gondoltam. Tulajdonképpen a Corel-2 óta ezt a progit használom és az általad leírt képességeit ismerem, de egy-két próba után soha nem használtam, egyszerûen nem volt szükség ilyen típusú grafikára, utoljára a 9-es környékén használtam, de akkor is a keresett makrót, így aztán totálisan ki is ment az agyamból. Egyszerûen megfeledkeztem róluk. Úgyhogy nagy köszi, ez olyan volt nekem, mint amikor kalapáccsal fejbevágnak, pedig 20 éve nézed a kalapácsot...

 

Ha van idõd és kedved, itt megnézheted, hogy milyen típusú grafikákat készítek:

 

Nézeti rajzok

 

 

Üdv, Avro

Link to comment
Share on other sites

aVRO

Üdv. A neon cucc megoldódott hatalmas köszi. A Fontkezeléssel van még gondom. Kissé tragikus. A szöveg mozgatásakor, nagyításakor a szövekontúrt, vagy kitöltést nem látni, de még a drótkeretet sem, totál idegesítõ. A CE ttf fontokat feketén mutatja a listában, rendesen átírja, de a HU ttf fontokat és némelyik Opentype-ot szürkén, és amikor hozzáírnék, az alapértelmezett fonttal folytatja. Gondolom a szürke azt jelenti, hogy az nem kompatibilis valamiért... Ez még nem akasztana ki annyira, de hogy nagyításkor, torzításkor semmit nem látni akár HU ttf, akár CE ttf, akár OpenType, azt lassan kezdem nem bírni. Errõl valami info...?

Egy CoreDuo 1.8, 2 GB ram, 250 mb videokartyas géppel kergetem az X4-t.

Köszi, üdv.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

@aVRO

 

Az illusztrációid nagyon jók és részletesek, de igazából úgy lennének az igaziak, ha a "szín, fény, árnyék, térhatás" is CorelDRAW-val készülne. 8) Egyrészt érdemes lenne egy kicsit jobban megismerkedned a színátmenetekkel, de fõként a Mesh Fill eszközzel. :hááát: Ezen kívül hasonló rajzok készítéséhez talán kicsit jobb lenne a Xara Xtreme, amivel igen sok hasonló rajzot csináltak hozzáértõ kezek.

 

A szürkével írt fontok azt jelentik, hogy az adott készlet nem tartalmazza az adott nyelvhez tartozó kódkészletet. Ez nem jelenti azt, hogy biztosan nincsenek benne a megfelelõ karakterek, de mindenképpen jelzi, hogy a) nem teljes a font, b) nem korrektek a beállításai.

Érdemese lenne kipróbálni néhány korrekt fontot - pl. a Windowshoz kapott Arial, Times New Roman, Tahoma, vagy a CorelDRAW CD/DVD-jén is van néhány. Kérdés, hogy új rajzok esetén azokkal is így viselkedik a program? Ha nem, akkor a régi betûiddel és rajzokkal vannak gondok, ha igen, akkor valami más beállítási (akár CorelDRAW, akár Windows) problémák lehetnek.

Link to comment
Share on other sites

aVRO

Üdv, van installálva font navigátorral mindenféle font Windows, nem Windows, ilyen-olyan, mindenféle. Sőt általam készített fontkészlet is van, ami egy legalább 2-3 éves Font Creatorral készült, és tökéletesen kezeli. Bár nagyításkor azt sem mutatja, ezt Coreles beállítási, vagy akármilyen gondnak érzem. A szürke fontok mind a FontoSaurusból (5-6 éves magyar kiadvány vásárolt CD-je) vannak. A Corel 12 óta van jelen a szürke-fekete jelenség, pedig a 11-ben is használtam ugyanezeket a fontosaurus betűket. De ez OK is. Hogy nem mutatja a szöveg torzításakor a szöveget, csak a nagy fehér semmit, azt csak itt az X4-ben tapasztaltam először. Drótkeretes megjelenítéskor mutatja a körvonalat, de fine, draft, normál nézetben nem. Vista oprendszerem van, az x4 optimalizálva van rá tudtommal. Ez valami Corel disznóság lenne? Ezzel a problémával én találkoztam először? Nem hiszem, hogy más x4 felhasználó nem nagyítana-kicsinyítene fontot minimum néha, ezért ott is feltűnt volna. Ez viszont arra utal, hogy mégis beállítási gond lehet?

 

Üdv, avro

 

Ja, a Xara Xtreme-et megnézem köszi!

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

A 11-ben vagy a 12-ben (régen volt, már nem emlékszem pontosan 8)) tértek át a Unicode-ra, és azóta van ez a szürkítés (és a sokak által gyûlölt automatikus billentyûzetváltás :upsz:).

Én X4-et használok XP-n, és nem igazán tûnt fel az általad említett probléma. Esetleg valahova tegyél ki egy zûrös állományt a hozzávaló fonttal, és megnézem, nálam mit csinál vele.

Link to comment
Share on other sites

aVRO

OK, köszönöm nagylelkű ajánlatod, élni fogok vele, de egyre inkább úgy gondolom, hogy ez csak nálam van valamiért... :Sír:

Üdv, avro

Link to comment
Share on other sites

payskin

Simán lehet a Vista miatt. Nálam például a szintén Vista-kompatibilis Paint Shop Pro Photo X2 azt csinálja, hogy amikor behúzok egy segédvonalat a képre, akkor a vonalzón ügyesen eltünteti az egérkurzort, így jól megnehezíti, hogy arrébb tudjam vinni, esetleg ki tudtam törölni az adott segédvonalat. Programozókáim nincsenek a helyzetük magaslatán.

 

Egyébként az SP1-et rátoltad az X4-re? (Meg a Vistára is a sajátját?)

Link to comment
Share on other sites

aVRO

Szia Balázs!

 

Nem, nem tettem fel frissítést az X4-re eddig, arról meg fogalmam sincs, hogy a Vistámon van -e sp1 vagy nincs. Őszintén, én csak kezelni tudom a programokat, de a többi trágyához nem értek... Az X4-em ráadásul jogtiszta, gyári, ezért az sem mondhatom, hogy a hiba töréstől lenne. Érdekes... kifizet az ember ennyi lovét, aztán meg bosszankodik a láthatatlanná váló dolgokon. :mérges: Pedig az X4-et optimalizálták Vistára, megnéztem.

 

Most néztem meg a linket az x4 frissítéséről, letöltöttem, felraktam, köszi szépen... de semmi változás... :Sír: Nézem, hogy van már magyar x4...? :pislog: (A frissítésben választhattam volna magyart.) Mindig szerettem volna egy magyar CorelDRAW-t kipróbálni, de már annyira megszoktam az angolt, hogy szerintem nem fogom, hirtelen nem tudnám, hogy magyarul mi micsoda... :P

 

Üdv, avro

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ezzel mi is így vagyunk, azzal a különbséggel, hogy én sosem akartam kipróbálni. Egyébként a megjelenés után egy-másfél hónappal szokott kijönni a magyar.

 

Támadt még egy ötletem: grafkártya driver. Milyen kártya van a gépben? Tettél fel hozzá drivert vagy azzal ketyeg, amit a Vista talált neki? Esetleg egy új driver telepítése megoldhatná. Annak pedig mindenképpen nézz utána, hogy a Vista SP1 fent van-e, mert ég és föld a különbség SP1-gyel és anélkül.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

A magyar CorelDRAW-t lehet használni, de aki megszokta az angolt, annak komoly problémái lesznek az átállással. Ráadásul az X4 az orosszal került egy lemezre, így még az sincs mint a korábbi változatoknál, hogy szükség esetén váltogatni tudok a magyar és az angol között - hacsak meg nem veszem kétszer.

Az SP1-et mindenképpen érdemes feltenni a CorelDRAW X4-re és a Vistára egyaránt! Utóbbiról Balázs tudna hosszasan regélni, elõbbirõl pedig annyit, hogy sok apró, ám bosszantó hibát javítottak vele.

Link to comment
Share on other sites

aVRO

Szia Giraffe, Balázs!

 

OK, meggyõztetek. :) Felteszem Vista SP1-t is (...ha nincs már feltéve). Én egy OS Vista Home Basic-t vettem és egy oprendszer nélküli gépre tettem, aktiváltam oszt azóta úgy is maradt. Grafikai kártya: Via Chrome9 HC IGP WDDM, a 2 GB memoriából veszi le a sajátját, uhhogy a gép 1.75-el megy. És úgy emlékszem feltettem a gyári drivert. Majd megnézem van-e frissítés hozzá.

 

Giraffe én úgy emlékszem, hogy amíg XP-t használtam X3 corelem volt, abban nem volt ez a text eltûnési gond torzításkor. Még a Vistan is egy ideig, aztán tettem fel az x4-t. Ahogy gondolkodom ugy egyre valószínûbb, hogy vistas valami lehet ez, aztán kész. szerintem hiaba teszem fel neked valahová, mivel nem egyforma a rendszerünk, meg nálad ez a jelenség nem áll fenn, nem is fogod tapasztalni. A hétvégén telepitem az SP1-t, addig nem mert munkám van rajta és nem akarom hogy bmi gáz legyen.

Köszi, avro

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ó, Via Chrome9 - ez sajnos rettentõ alsókategóriás történet. Mindenképpen keress a VIA-nál hozzá legfrissebb drivert, hátha csodát tesz, de a Notebookcheck konkrétan azt írja róla, hogy fele annyit hoz teljesítményben, mint a konkurens integrált kártyák. Egyébként miért futtatsz ezen a hardveren Vistát?

Link to comment
Share on other sites

aVRO

Szia. Mert remekül fut rajta a Vista, és mert az Xp-m kinyiffant, lemezét nem találtam így vettem egy Vistát. A gép CoreDuo 2330-as, 2 GB Ram. Nem játszom vele, csak dolgozom rajta. A CS3-as Adobe Design Premium, minden progija, a Corel Paint, a Tiffen DFX, 3D-s programok, ArchiCad12... stb, mind zökkenőmentesen futnak, nagy állományoknál is gyorsak. A CorelX4 is kizárólag a text eltüntetésével bosszant torzításkor, egyéb hibája nincs, nem lassú, 0,5-1 gigás (!) képekkel dolgozom, úgyhogy tudnám, ha lassú lenne... hidd el.

 

Vagyis a videokártya nem új az igaz, de erre a feladatra tökéletesen megfelel. A feleségemnek most vettem egy Albacomp 12 colos gépet, Core2Duo 5550-el, 2 giga rammal, a videokartya erősebb, de ha betöltök egy 800 megás képet munkára, az enyémen 7 másodperc (direkt megmértem), az övén meg 6. Nagy durranás... Az enyémen nem lehet átlátszóra állítani az ablakokat, de nem is akarom, meg nem mutatja 3D-ben az ablakváltást, ez sem izgat. Szóval én nem tudok panaszkodni a Vistára, sőt szeretem, és a progijaim is gyorsak vele. NA persze a laptopot (mert arról van szó) karácsonyig kicserélem, de akkor már egy legújabb durván gyors procit és 4 giga ramot veszek (hogy a 7 sec-ből 2 sec legyen). :lol: Szóval visszatérve a CX4-re: ezen kívül nincs gondom vele, gyors, nem fagyott még le, jól fut... kész. (És drótkeretben meg látom a text körvonalát nagyítás közben is, addig átkattintom.)

 

Hát ennyi, üdv, avro

Link to comment
Share on other sites

cartudor

Sziasztok!

 

Szeretnék kérdezni, mivel saját erõbõl nem tudom megoldani a problémát. Corel Draw X3 ( de 12-es verzióban is jelentkezik ), egy tetszõleges szövegnek ( nem tudom a szakkifejezéseket ) "árnyék" eszközzel készítek egy eltolt tetszõleges intenzitású árnyékot -eddig semmi gond- ezt exportálom TIFF -ként ( de ha csak konvertálom bitképpé is jelentkezik a probléma ) elszórtan, exportálási felbontástól is függõen, látszólag véletlenszerûen, vízszintes vagy függõleges csíkokat, vagy pontvonalszerû vonalakat tesz bele. Sajnos ez nyomtatásban is jelentkezik. Mivel nagyméretû nyomtatásokat készítek, nagyon zavaró. Kérem azokat akik tudják mi a trükk, homályosítsanak fel. Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

aVRO

Szia. Ezt a problémát én is tapasztaltam. Úgy oldottam meg, hogy a kész árnyékot a "break aparth" eszközzel különválasztottam az objektumtól, utána kijelölve az árnyékot "convert to bitmap" paranccsal szürkeárnyalatos, átlátszó (transparent) képpé konvertáltam. így bitképként már nem lesz csíkos. Legalábbis nálam ezután nem lett az.

Avro

Link to comment
Share on other sites

cartudor

Köszi a gyors segítségnyújtást, de ez nálam nem mûködött. Még nem vagyok biztos a dologban, de próbálkoztam egy olyan megoldással, és még nem látom milyen paraméterek szerint mûködik, hogy nagyon kicsire ( mondjuk nem 1000mm hoszú a felirat, hanem kb. 200mm -re visszaveszemveszem) a szöveget-árnyékolom-szétbontás-a bitképpé konvert.-majd nagyítás az eredeti nagy méretre.

Ezt most próbáltam egyszer mûködött.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
PZSoft07

Sziasztok!

 

Problémám a CorelDraw X3HU-val (SP1+SP2):

Ha adott oldalon tetszõleges méretû, színterû bitképre Interaktív átlátszóságot húzok, drámaian belassul a program, de csak azon az oldalon történõ munkánál, amelyiken alkalmazom az effektust. Ha ezt a transzparenciát bitképpé konvertálom, újra begyorsul minden. Vektoros objektumokra alkalmazva nincs semmilyen lassulás. Corel.com-on bogarásztam, de nem találtam használhatót. Emiatt ezt az egyébként hasznos effektust nem is tudom rendesen használni. :(

Van valami okosságotok erre a problémára? Elõre is köszönöm!

 

(Core2Duo 2,13 GHz, 2 GB RAM, Asus X1650 256 MB VGA, Windows XP Prof.)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Unit-AE35

Sziasztok. Amikor egy megnyitott lapon bekapcsolom a "Page border" megjelenítését, kapok egy szürke kontúros területet, jobb oldalán vastag szürke csíkkal. Kérdésem: Lehetséges a "Page border" vastagabb szurke színének megváltoztatása? Szeretném ha a "pagae border" sokkal halványabb lenne. Megoldható ez valahogy az X4-ben?

 

Köszi. Unit.AE35

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Megoldható, de nem a Settings ablakban.

 

- Hozz létre egy új mester réteget - vagyis egy olyant, ami minden oldalon látszódni fog -, és jelöld is ki.

- Kattints duplán a téglalap eszközre, hogy létrehozz egy pontosan lapméretû téglalapot.

- Ennek a téglalapnak legyen vékony fekete körvonala és fehér kitöltése.

- A numerikus billentyûzeten lévõ plusz gomb megnyomásával hozz létre egy másolatot a téglalapról.

- A másolatot színezd át olyanra, amilyenre szeretnéd, tedd alulra, majd told el jobbra és lefelé pár milliméterrel.

- A réteg nyomtathatóságát és szerkeszthetõségét kapcsold ki.

 

Lehet, hogy nem erre gondoltál, de tudtommal a keret olyan a CorelDRAW-ban, mint a Maléven az ebéd - vagy kéred, vagy nem, de hogy milyen legyen... 8)

Link to comment
Share on other sites

Unit-AE35

Köszi Giraffe, ezt ismerem de az oldalméreteket folyamatosan változtatgatom. Maradok a a téglalap eszköz duplakattnál, és halvány kontúrt kap. Valamelyik régebbi corelben talán lehett ezt változtatni a settingsben úgy rémlik, de lehet tévedek. Köszi, Üdv!

 

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Tény, hogy nem igazán keresgéltem eddig ilyen lehetõséget, de mivel az ismerkedést rendszerint azzal kezdem, hogy végigböngészem az Options ablakot, csodálkoznék, ha lett volna ilyen. Van egy sanda gyanúm, hogy ezt csak valamilyen patch programmal lehetne megtenni.

Link to comment
Share on other sites

Unit-AE35

Hello Giraffe, lassanként szinte biztos vagyok benne, hogy ilyen soha nem is volt. Valamivel keverem szerintem, de ez csak olyan DeLux dolog lett volna. Ha ' 92 óta kibirtam így a corelben, akkor még 100 évig kifogom kb...

 

üdv

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...