Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2006. áprilisi számról


payskin

Recommended Posts

payskin

JÖN! JÖN! JÖN!

 

Hamarosan a postaládádban vagy egy közeli újságosnál! Tartalom a szokott helyen, e hónapban is kíváncsian várjuk véleményeteket!

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Yeah!

 

CeBIT, noteszek, Vista, és 40 perces PC Studio! :oké:

 

Nagyon jó a fekete és a sárga kontrasztja címlapon, szép lett!

 

Miben különbözik a teljes verzió a most ingyenessé tett LX-től?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Már alig várom. Van rá esély, hogy péntekig eljut mifelénk is?

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Hmm... A tartalomból kitűnik, hogy lesz miből csemegézni. :) Péntekre (ápr. 7.) van a megjelenési idő írva, és eddig mindig meg tudtam venni azon a napon. Pénteken munkából hazajövet be is zsákolom.

Link to comment
Share on other sites

pindrus

Remegve várom a holnapot, és a melóhelyrõl délben hazabringázok a lapért. Ha most nem rendelem meg, már reggel megtudtam volna venni az ujságostól, és már reggeltõl tudnám böngészni. Hejjjj, micsoda egy nap lesz a holnapi, PC WORLD megjelenés. :ole:

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Nekem már megvan :D , a vita után olvasom is.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Nekem valószínűleg csak holnap nyomja a főnöknőm a kezembe.

Link to comment
Share on other sites

pindrus

Húúúúúúúú, manguszta de irigyellek. :D Mindenesetre a vita után, na most teljes a zavar... jah, itt nem politizálunk.

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Tök jóóó! Most olvasom az újságot, és nagyon izgatott vagyok :D Pont olyan Buragom van, mint az első oldalon a pannonos reklámon van :D

Link to comment
Share on other sites

kori

Még csak belelapozgattam, de igéretesnek tûnik a magazin. :D Amit örömmel látok az, hogy a megtévesztõ dupla DVD felirat helyett már a 9GB-os DVD található a borítón. ;)

Link to comment
Share on other sites

warynski

Nagyon tetszett és hasznosnak találtam a "Videokazettáról a számítógépre" c. cikket, ami a digitalizálásról szól. Tudom, hogy mostanában eléggé gyakoriak az ilyen témájú cikkek, de szerintem ez nam baj, mert tényleg sokan akarják ilyen módon archiválni régi video felvételeiket.

Amit egy kicsit hiányoltam a cikkbõl - bár ez nem egy hardver teszt volt - az az volt, hogy nevesítve csak egy igazán használható digitalizáló eszközt említett meg, a Canopus ADVC-300-at, ami viszont egy csúcskategóriás kütyüre. Jó lett volna a cikkben megnevezni néhány olyan eszközt, ami bár nem a csúcskategória, de érdemes megvenni, mert a cikkben leírt szempontok szemelõtt tartásával már igazán jó eredményeket lehet elérni velük.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Köszönöm, már én is gondoltam, hogy kell írni egy ilyen összefoglalót a tisztázásért.

A Canopust azért említettem meg, mert az a csúcs. Az alatt mindenki igénye szerint válogathat, mi kell neki. Tehát viszonyítási alapként lett megemlítve. :)

Különben az MJPEG kártyák közül mai napig a DC30+-t tartják a csúcsnak, még ha nincs is hozzá driver XP alá, és sose készült jó szoftver a rögzítéshez, mert VfW-os drivere van/volt. Csak egy program bírta lekezelni, az is csak Win9x alatt. Na az olyan szép képet ad, ami stúdióminőségű, és 4:2:2-es YUV, 2,8:1-hez tömörítést tud, 768x576-ban és szinkronstabilizátora is van! Na ennek lett az utóda a DC10-es kártya. Anno a DC30-ast még Premiere 4-essel adták 160-ért, és most is öröm, ha 15-ért hozzá lehet jutni, na meg volt hozzá breakout box is.

Ezért került egy kép ennek a driveréből a cikkbe.

A DV átalakítóknál a Canopus cuccai hardveresen kódolnak, a DVC 55-től kezdve. 50 ezer forint alatt csak szoftverest kapsz.

 

Oké, elég az offból, de ennyi jár még a cikkhez. :)

Link to comment
Share on other sites

warynski

Köszi a választ! Kíváncsian várom az összefoglaló cikket. :)

 

:off_mérges: Egyébként egy Canopus DVC 55-el kacérkodom...

Link to comment
Share on other sites

Magus The God!

Szia(sztok)!

A monitor teszteket néztem. ACER AL1951 monitor. Driver-t szeretnék letölteni a netrõl WinXP-hez de sajnos nem találok semmit! :( Még a hivatalos honlapon se :( Ha valaki tud segiteni akko THX! By3...

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós
(warynski @ 2006. April 07., Fri 21:14) 104279[/snapback]

 

Köszi a választ! Kíváncsian várom az összefoglaló cikket. :)

 

:off_mérges: Egyébként egy Canopus DVC 55-el kacérkodom...

 

Várj, akkor félreértettél... Ez a három oldal volt a tömör lényeg. :upsz:

Ezen túl már csak bõ lére eresztve lehet csak írni.

Link to comment
Share on other sites

warynski

Igen, félreértettelek, mert azt hittem, hogy lesz egy újabb, összefoglaló cikk a szóbajöhetõ hardverekrõl.

Lehet, hogy ezt valóban csak bõ lére eresztve lehet megírni, nem tudom.

De mindez semmit nem von le abból, hogy ez a mostani cikk nagyon jól összefoglalta az elméleti tudnivalókat. :)

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

A Xara XS-t telepítettem, kikockáztam a PC Studió bemutatóját, aminek segítségével próbálgattam a programot, de igazából akkor van értelme szerintem ilyen progikat közzétenni, ha ki is tudjuk használni. Tehát jó lenne még néhány bemutató példa a következő számokban. Jó lenne eljutni egy olyan szintre, amikor bármilyen alakzatot létre tudunk hozni, pl. olyanokat, mint amiket a netről le lehet tölteni a Clipart galériába. Vagy olyanoknak lett feltéve a mellékletre, akik eleve értenek a használatához?

Szuper játék lenne kihasználni ezt a programot!

 

PC Studióból ki lehet kockázni a telepítési kódot. Ugyanez jön le a regisztráció után. Ez így legális igaz?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jobban örülnék, ha regisztrálnátok, különben legközelebb fityiszt kapunk a vacakától, nem programot. (Már sok helyen megemlítettem, 5 perc alatt létre lehet hozni egy citromail.hu vagy bármilyen más ingyenes e-mail címet erre a célra. Én is egy ilyet használok a webes regisztrációkhoz, még véletlenül sem a rendes e-mail címemet.)

 

Ami pedig a felvételeket illeti, épp most a hétvégén csinálok még néhányat, jövõ héten szerintem ki is rakjuk a weboldalra! ;)

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Nagyon szuper. Jó lenne ha a fórumon elindulna a "használjuk a Xara XS-t" mozgalom. Szerintem az utóbbi idõk egyik legjobb "játék lehetõsége" ez a program.

Link to comment
Share on other sites

r-chee

A mostani lap igazán színesre sikeredett. Tetszett a Vista élménytúra, a Xara XS és a Videodigitalizálós cikk :oké:

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Na végre újra a régi jó tesztek, már nagyon kellettek!

Egyenlõre csak ennyi, mert érdemileg még nem olvastam az újságot.

Link to comment
Share on other sites

Neohacker

Jó lett az újság, mind színében, mind tartalmában. Főként az tetszik hogy a címlapsztorit fekete alapon fehérrel írjátok, mert sokkal jobban olvasható! :ötlet:

 

De a megrendelőlap még mindig nagyon rossz. Kinyitom az újságot és az első lépés, hogy megcsonkítom. :S :!:

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1
(VINIKOR @ 2006. April 08., Sat 9:30) 104365[/snapback]

Tehát jó lenne még néhány bemutató példa a következő számokban. Jó lenne eljutni egy olyan szintre, amikor bármilyen alakzatot létre tudunk hozni, pl. olyanokat, mint amiket a netről le lehet tölteni a Clipart galériába.

 

Legyen meg a Te akaratod! :) Úgy gondoltuk - azután a visszajelzések alapján a főszerk. majd eldönti, hogy mi lesz -, hogy 1-2 alapcikk után (pl. szövegkezelés, apróbb finomságok) jöhenek a komolyabb projektek, illetve kicsit később már beveszünk olyan funkciókat is, amik sajnos kimaradtak az Xs-ből, de amik nagyon hasznosak az Xtreme-ben.

Olyan képek készítéséhez, mint amilyenek a gallériában vannak kevés a program ismerete, ahhoz nagyon komoly kézügyesség és kitartás szükségeltetik. Azért nem véletlen, hogy a Xarások is csak az "őrült orosz" néven említik a fazont, aki azokat a festményszerű képeket csinálja.

Azon kívül Balázzsal közösen valószínűleg elkezdünk kisebb-nagyobb online tutorialokat is csinálni a honlapra - főleg, ha kellő számú pozitív visszajelzést kapunk ;)

 

(VINIKOR @ 2006. April 08., Sat 9:30) 104365[/snapback]

PC Studióból ki lehet kockázni a telepítési kódot. Ugyanez jön le a regisztráció után. Ez így legális igaz?

 

Valóban mindenki ugyanazt a kódot kapja vissza, de... A regisztráció szükséges ahhoz, hogy olcsóbban lehessen megvásárolni a teljes verziót (úgy vélem, megéri). Másrészt a Ti érdeketek is, hogy minél több regisztráció legyen, ugyanis akkor nagyobb az esélye, hogy az újabb verziók megjelenésekor a PC World lemezeire felkerülhessen újabb Webstyle, Xara3D vagy még újabb Xara Xtreme 8)

Link to comment
Share on other sites

LBANDI1

Nekem nagyon tetszik a hardver teszt, remélhetõleg az elkövetkezõ számokban is lesz hasonló, Fõleg az alaplap tesztek érdekelnének, mert alaplap vásárlás elõtt állok.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

@Giraffe:

Ezek nagyon jó hírek. Remélem meglesz a kellõ közönségtámogatás. Én biztos, hogy figyelni fogom a fejleményeket!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...