Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mikrofon probléma


cheatech

Recommended Posts

cheatech

Hali!

 

Az a problémám hogy vettem 2 mikrofont és egyik se mûködik mi lehet a probléma?

Link to comment
Share on other sites

huang-ho

Start menü/Vezérlõpult/Hangok és audióeszközök/Hang fül/Hangerõ gomb/Felvétel ablak/Mikrofon. A kiválasztás ki van pipálva? Ha nem akkor tedd meg és ez segít.

Link to comment
Share on other sites

cheatech

Ki volt pipálva de így sem jó! :Sír:

Link to comment
Share on other sites

huang-ho

Jó helyre lett csatlakoztatva?

Link to comment
Share on other sites

Omega32

Ugyan itt a "Hangok és audióeszközök"-nél a hangerõ fülön, a speciális gombot lenyomva a megjelenõ ablakban a "Microphone"-t nézdd meg (hangerõ fel.. stb). Ha a "microphone" (érdekes magyar xp-m van és ez angolul van... vagy driver függõ :hááát: ?) nem látszik -> beállítások (ezen az ablakon) -> tulajdonságok, pipa megfelelõ helyre...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Scorpion Spyke

Üdv!

 

Most vettem egy asus a6m-q014-es laptopot, és a beépített mikrofonnal elég gyér minõségû, ráadásul halk felvételt lehet csak készíteni. Ha külsõ mikrofont csatlakoztatok rá, azzal tökéletes a felvétel, de a beépítettel nem. Találtam egy olyan beállítást, hogy mikrofon erõsítése, bepipáltam, egy kicsivel hangosabb lett, de ennyi. Van még valami beállítás, hogy jobb legyen?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
enjoys1ng1ng

Sziasztok!

Van:

1 laptop

1 hangfalszet: Logitech X-230 (2.1)

1 mikrofon: Samson Q1U (USB)

 

A hangkártya teszteléskor működik, bár késleltetve, kicsit akadozva, eléggé visszhangosan szólal meg, de erőteljes hang).... a tesztelés végén azt az eredményt írja ki, hogy a hangkártya tökéletesen működik.

A hangfal tökéletesen működik, pl. CD-lejátszáskor szuperül szól...

 

A mikrofon új... Már mindent megpróbáltam, mindent ki-be pipálgattam, mindenhol feltoltam a csúszkát...

MÉGSEM HALLATSZÓDIK SEMMI A HANGFALON KERESZTÜL HA A MIKROFONBA BESZÉLEK.

 

Tudna valaki segíteni? Nagyon szeretném használni ezt a mikrofont!

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Vagyis azt akarod, hogy ha a mikrofonba beszélsz, akkor egyidejûleg hallatszódjon a hangod a hangszóróból? A hangerõbeállításnál menj bele a tulajdonságokba és a lejátszásnál pipáld ki a mikrofont is.

Link to comment
Share on other sites

enjoys1ng1ng

Kipipáltam, mégsem szól... azért hozzáteszem, hogy felvenni lehet a mikrofonnal, nagyon jól! Csak az nem sikerül, hogy ha belebeszélek akkor az egyidejûleg hallatszódjon a hangfalakon keresztül. A hangkártya: Avance AC97 - vagy ez nem számít?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Vajk

Szevasztok!

Nem tudom, hól lehetne beállítani, hogy a hangom ne magam, hanem a haverom halja.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A hangerõszabályzóban.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Vajk

Lehet, hogy félre értettük egymást.

Belebeszélek a mikrofonba, s nem közvetíti a hangott X-nek, például MSN-ben, hanem visszajön a saját hangszórómba a hangom.

Hol lehetne ezt orvosolni?

 

 

Igazad volt valahol ott kellett.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Arról beszélek. Ott ki kell kapcsolni a mikrofon hangját.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
nina313313

Sziasztok!

Vettem egy mikrofon, de természetesen nem működik. Bedugom, jó helyre, mert ki is írja az én gépem hogy hova mit kell dugni. ( :P ) , ha beszélek akkor azt hallom a hangszórón, de Skype-on vagy egyéb hangrögzítő programon nem. :pislog: Ha tudtok segítsetek, köszi.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Szerintem a vonalbemenetre dugtad ami kék mint a tenger, a mikrofonbemenet pedig rózsaszín mint a...

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Keverőpult-> mikrofon -> elnémítás

Aztán beállítások menü -> tulajdonságok -> felvételhez kiválaszt, mikrofont bekattint-> ok.

A csúszkák közül mikrofont kiválaszt.

Link to comment
Share on other sites

nina313313

Jó helyre dugtam be. Arpsoft, így se megy. (Amúgy meg már úgy volt, de kipróbáltam többféleképpen.)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Talán ha kijelölnéd a használni kívánt programban, hogy a mikrofont használja (meg a Skype-ban kikapcsolnád az automatikus hangerõszabályzást). :hááát:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ha így lett volna, akkor nem hallhattad volna magadat a hangszóróban!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

De, hallhatta volna. A Skype-ra nincs nagy hatással a Windows beállítása.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft
Keverõpult-> mikrofon -> elnémítás

Ha ez így volt, akkor nem hallhatta magát.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Értelek.

 

Csak õ azt mondta, hogy hallotta magát, a Skype-pal és más programmal akadt gondja.

Link to comment
Share on other sites

Titkos Pál

Segítsetek, plíz, már teljesen kész vagyok. Egy vírus után teljes gyalulás és vindózinstall után egyszerûen semmilyen mikrofont nem hajlandó engedélyezni a gép. Egy Gigabyte alaplapi hangkártya után egy usb-s külsõ, és most egy régi SB amiket kipróbáltunk. Hang van, de a mikrofon sehogy nem hajlandó megszólalni. Se én nem hallom magamat, sem mások a hálón. Pedig eddig simán ment, kisfiam játszott vele rendszeresen a neten. Ja, már három mikrofont is beledugtunk, nem hardveres gond van. Nincs a vindózban olyan beállítás, amit nem próbáltunk volna ki. Mi lehet, ami letiltja a mikrofont. Biztos a win, de hol?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A driverek rendesen fent vannak? Egyébként szerintem a hangkártyák saját vezérlõpultján kell engedélyezni.

Link to comment
Share on other sites

Titkos Pál

Természetesen mindegyik hangkártyához a saját driverét raktam fel, (az usb-snek nincs is saját) vezérlőpultja, de nem megy akkor sem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...